Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

[Kupię] Nawigacja samochodowa

Nietypowe zapytania, ogłoszenia. Poszukiwanie informacji związanych z Bielskiem.

Re: [Kupię] Nawigacja samochodowa

Postprzez staszeks » niedziela, 26 paź 2014, 23:24

a ja mojej epopei z GPS ciag dalszy.
Wczoraj dopiero na opcji status GPS po dziesieciu minutach szukania poznajdował satelity i dziełał przwidłowo.
Dzisiaj niestety znów mu się odwidziało.
spedziłem w samochodzie około godziny (w trzech rzutach) i w tym czasie nie miałem okazji zobaczyć urzadzenia w pracy.
(a wydawało by się, ze dzis pogoda sprzyjajaca)
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: [Kupię] Nawigacja samochodowa

Postprzez kjs40 » wtorek, 18 lis 2014, 10:30

staszeks napisał(a):wybaczcie, ze wrócę do mojego GPS
Wczoraj i dziś GPS odmawia współpracy - oczekiwanie na prawidłowy sygnał GPS.
(n.p. próba podczas przejazdu z Karpackiego do Hałcnowa i z powrotem - nawet na chwilę nie złapał sygnału)
Tak więc TOMTOM-a nie polecam.


Spróbuj wyłączyć wyszukiwanie automatyczne i wprowadzić ręcznie dane GPS. Jak jest za wiele satelitów to wyszukiwanie trwa dłuzej.
Poza tym mozna podpiąć antenę zewnętrzną anby wzmocnić sygnał.
Mi kiedyś sygnał zniknął w Jaśle całkowicie a czasem na trasie do Warszawy Hołowczyc mnie informował że w polach jadę a byłem wciąż na asfalcie:)
kjs40
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 9 paź 2008, 12:21

Re: [Kupię] Nawigacja samochodowa

Postprzez SAMAEL66 » wtorek, 18 lis 2014, 13:07

kjs40 napisał(a):
staszeks napisał(a): a czasem na trasie do Warszawy Hołowczyc mnie informował że w polach jadę a byłem wciąż na asfalcie:)

czasem jest to spowodowane nie naniesieniem tej trasy na mapy w nawigacji, a czasem niezaktualizowaną bazą map. Ja mam tak często hehe bo moja nawigacja od ponad 3 lat nie była aktualizowana, ale ja mam bardziej skomplikowaną sytuację :) i chyba niedługo nadejdzie ta chwila że będę usiał ją wymienić na nowy sprzęt.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: [Kupię] Nawigacja samochodowa

Postprzez staszeks » wtorek, 18 lis 2014, 16:36

Ponieważ temat nie umarł to może zadam pytanie.
W ustawieniach jest opcja status GPS, a tam jest podawana siła sygnału (w %)
Najwyższa wartość jaką udało mi się upolować tu chyba 72%

Gdyby ktoś, u kogo TOMTOM chodzi dobrze zechciał sprawdzić ile to wynosi u niego przy różnej pogodzie.
Dziś jadąc do Krakowa (że tak powiem - bokami) w pewnym momencie zgubił położenie na kilkanaście minut.
Cz może tu mieć znaczenie fakt,że jadę nie na zaplanowaną trasę a korzystałem m z urządzenie aby widzieć konfigurację trasy przed sobą?
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Poprzednia strona

Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości