Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Paczuszka dla dzieci z domu dziecka

Nietypowe zapytania, ogłoszenia. Poszukiwanie informacji związanych z Bielskiem.

Paczuszka dla dzieci z domu dziecka

Postprzez katina_m » środa, 10 gru 2014, 11:57

Witam , zwracam się do osób które posiadają w domu zabawki , które są w dobrym stanie a chętnie się ich pozbędą.
Jak wiadomo zbliżają się święta, czas obdarowywania prezentami itp. Niestety nie każdy ma możliwość spędzenia tych dni z bliskimi.
Wraz ze znajomymi robimy paczuszki dla dzieci z domu dziecka , w związku z tym zwracam się z prośbą/ zapytaniem czy ktoś był by zainteresowany dorzuceniem czegoś ( mogą być nawet słodycze) dla dzieciaczków.
Planujemy odwiedzić jakiś dom dziecka tuż przed świętami więc "zbiórkę" prowadzimy do 18/19 :)
Różni ludzie, różna mądrość.
— Joseph Conrad
katina_m
użytkownik
 
Posty: 52
Na forum od: 5 maja 2007, 17:07

Re: Paczuszka dla dzieci z domu dziecka

Postprzez Pyramide » środa, 10 gru 2014, 17:22

Inicjatywa godna pochwalenia ale napisz gdzie,co,kiedy i najważniejsze kim ty jesteś.Powód prosty, żeby rozwiać wątpliwości czy przypadkiem te zabaweczki nie będą sprzedawane na rynku.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Paczuszka dla dzieci z domu dziecka

Postprzez Lelulila » środa, 10 gru 2014, 17:24

a dzwonilas do DD? pytalas, czego potrzebuja?...

swego czasu mialam praktyki w jednej z takich placowek i dzieciom bylo "slabo" na widok kolejnych worow z pluszakami, przynoszonych przed Swietami, lub po weekendach przez mlode pary...:)

Fajnie, ze chcesz pomoc, ale moze najlepiej zadzwonic i zapytac?

swego czasu dzieciaki potrzebowaly skarpetek- zwyklych cieplych SKARPETEK. Szybko konczyly sie malowanki dla maluchow, przybory szkolne itp. Dobrym pomyslem sa gry logiczne, no i SLODYCZE :)
Lelulila
użytkownik
 
Posty: 693
Na forum od: 5 lut 2009, 09:58

Re: Paczuszka dla dzieci z domu dziecka

Postprzez katina_m » środa, 10 gru 2014, 18:23

W sumie to bardziej inicjatywa moich kuzynek, co roku robią takie zbiórki i do tej pory nie spotkały sie z tym że paczek nie chcieli przyjąć. W tym roku postanowiłam się przyłączyć i ja . Bo inicjatywa według mnie jak najbardziej fajna i godna zaangażowania. Jestem osobą młodą,pracującą ( z imienia i nazwiska nie będę się przedstawiać na forum... bo wiadomo ;p) ale jeśli ktos bardzo chce wiedzieć kim jestem to zapraszam na priv :) jestem z Bielska więc jeśli ktos jest chetny dorzucic sie do paczuszki to indywidualnie możemy sie umówić na przekazanie rzeczy.
Różni ludzie, różna mądrość.
— Joseph Conrad
katina_m
użytkownik
 
Posty: 52
Na forum od: 5 maja 2007, 17:07

Re: Paczuszka dla dzieci z domu dziecka

Postprzez złośnica » środa, 10 gru 2014, 18:58

ja pewnego czasu też chciałam się przyłączyć, miałam mega wór maskotek nowych( tylko metka urwana i siedziały miski na półce)
Zadzwoniłam do domu dziecka że oddam.Bo był czas że każdy nam przynosiła maskotki a moj syn wolał auta .W telefonie usłyszałam że tylko nowe z metkami.....................wszystko wylądowało w sypie i taka była akcja :D
Avatar użytkownika
złośnica
użytkownik
 
Posty: 232
Na forum od: 20 lut 2013, 14:19
Lokalizacja: B-B

Re: Paczuszka dla dzieci z domu dziecka

Postprzez elizabetha » środa, 10 gru 2014, 19:33

Ja też kiedyś uczestniczyłam w dyskusji na temat prezentów dla domów dziecka i nie rozumiem oburzenia że nie przyjmują używanych. W końcu kto chce na święta rzeczy które inni wyrzucają? Dom dziecka to nie śmietnik
elizabetha
nowicjusz
 
Posty: 10
Na forum od: 18 lis 2014, 22:23

Re: Paczuszka dla dzieci z domu dziecka

Postprzez Lapa_Christi » piątek, 12 gru 2014, 08:02

Zapytajcie też w osiedlowych centrach pomocy. Przyjmują zabawki, sprzęt AGD, ubrania. Oczywiście wszystko ma być sprawne, czyste i dobre. Jest wielu ludzi, który potrzebują pomocy w sąsiedztwie.
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Paczuszka dla dzieci z domu dziecka

Postprzez Capek30 » sobota, 13 gru 2014, 18:06

Ze znajomymi 2 lata temu tez robiliśmy taka akcje i nie bylo problemów żeby przyjęli od nas takie paczki. Wiecej było słodyczy w takich paczkach niż zabawek bo tez prowadziliśmy taka zbiorkę wsród znajomych i nikomu nie było zal wydac te 3 zł zeby sie dorzucic. ale widze że niektórzy tu na forum wolą wylewać swoje żale i na wstępie krytykować i zniechęcać. Po todziewczyna założyła chyba watek żeby znalesc kogoś kto chętnie dołączy sie z jakimś drobiazgiem a nie zeby wysłuchiwać waszej krytyki. Czasem jak czytam te fora to wstyd mi za niektorych bo pisza tylko żeby wylewać żółć !
Capek30
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 13 gru 2014, 18:01

Re: Paczuszka dla dzieci z domu dziecka

Postprzez elizabetha » poniedziałek, 15 gru 2014, 12:35

Ja myślę że jak to w ustroju demokratycznym każdy może mówić co chce oczywiście szanując granice innych więc nie widzę problemu. A krytyka o ile konstruktywna rzeczą cenną jest :)
Dzięki Lapa za podpowiedź - co prawda w Centrum pomocy nie udało mi się ale MOPS - y przyjmują wszystko. Sprawdzę i mam nadzieję że nie urażę nikogo darowizną bo sami zainteresowanie biorą co im pasuje.

Ps - Paczuszka cel szczytny !
elizabetha
nowicjusz
 
Posty: 10
Na forum od: 18 lis 2014, 22:23

Re: Paczuszka dla dzieci z domu dziecka

Postprzez agniecha » wtorek, 23 gru 2014, 00:00

Teraz świeżo przekazywałam paczki na zbiórkę dla Domu Dziecka. Koordynatorka rozmawiała z dyrektorem i okazuje się, że zamiast pluszaków bardziej dzieciom przydadzą się ciepłe skarpetki na zimę. Faktycznie pluszaków chyba dzieci mają dość i bardziej jest potrzebna pomoc bezpośrednia np. wolontariat. Gdybyś była zainteresowana czego brakowało i co zbierano mogę listę przesłać.
agniecha
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 8 lis 2006, 13:09

Re: Paczuszka dla dzieci z domu dziecka

Postprzez katina_m » czwartek, 25 gru 2014, 11:50

Dziękuje, akurat znalazło się sporo osób o dobrym serduszku, że udało nam się uzbierać tyle rzeczy że obdarowany został jeden dom dziecka i noclegownia gdzie dzieci również nie brakuje. Także dziękuje wszystkim którzy się dołozyli do paczuszki :)
Różni ludzie, różna mądrość.
— Joseph Conrad
katina_m
użytkownik
 
Posty: 52
Na forum od: 5 maja 2007, 17:07

Re: Paczuszka dla dzieci z domu dziecka

Postprzez lilithBB » sobota, 27 gru 2014, 20:54

Witam na Mikołaja byłam z córą w szpitalu dziecięcym na Sobieskiego. Uczniowie zorganizowali Mikołaja dla chorych dzieci.
Dawali bardzo skromne paczuszki - w każdym było kilka cukierków i używany pluszak - a dzieci były prze szczęśliwe jeśli domy dziecka wzgardzają pluszakami i używanymi zabawkami to można trafić do innej grupy dzieciaków?
Z tego co widziałam w szpitalu każda dziecięca buzia cieszyła się na widok pluszaka :)
lilithBB
użytkownik
 
Posty: 308
Na forum od: 9 lut 2007, 11:00
Lokalizacja: RD

Re: Paczuszka dla dzieci z domu dziecka

Postprzez aniol » sobota, 27 gru 2014, 21:18

Rzecz w tym że to nie dzieciaki wzgardzają pluszakami tylko szefostwo :?
Avatar użytkownika
aniol
użytkownik
 
Posty: 221
Na forum od: 2 lip 2007, 20:09

Re: Paczuszka dla dzieci z domu dziecka

Postprzez lilithBB » środa, 31 gru 2014, 14:31

I to jest właśnie smutne bo na pewno jakieś dziecko by się z nich ucieszyło.
lilithBB
użytkownik
 
Posty: 308
Na forum od: 9 lut 2007, 11:00
Lokalizacja: RD

Re: Paczuszka dla dzieci z domu dziecka

Postprzez Nenar » wtorek, 6 sty 2015, 15:16

Kiedyś jak z nauczycielką pojechałam oddać pieniądze ze zbiórki w szkole na Dom Dziecka pani kierownik stwierdziła, żeby absolutnie nie kupować zabawek i słodyczy (zresztą gabinet miała wypełniony po brzegi paczkami z cukierkami), bo wszyscy im przynoszą tylko to, a brakuje tak naprawdę środków czystości i higieny, o których nikt nie pomyśli.
Avatar użytkownika
Nenar
użytkownik
 
Posty: 454
Na forum od: 21 mar 2008, 14:26

Następna strona

Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości