Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Paczuszka dla dzieci z domu dziecka

Nietypowe zapytania, ogłoszenia. Poszukiwanie informacji związanych z Bielskiem.

Re: Paczuszka dla dzieci z domu dziecka

Postprzez aniol » wtorek, 6 sty 2015, 23:13

Myślę że środki higieny itp to powinien finansować organ prowadzący czyli miasto!!!
Avatar użytkownika
aniol
użytkownik
 
Posty: 221
Na forum od: 2 lip 2007, 20:09

Re: Paczuszka dla dzieci z domu dziecka

Postprzez agniecha » środa, 7 sty 2015, 19:55

Nenar napisał(a):Kiedyś jak z nauczycielką pojechałam oddać pieniądze ze zbiórki w szkole na Dom Dziecka pani kierownik stwierdziła, żeby absolutnie nie kupować zabawek i słodyczy (zresztą gabinet miała wypełniony po brzegi paczkami z cukierkami), bo wszyscy im przynoszą tylko to, a brakuje tak naprawdę środków czystości i higieny, o których nikt nie pomyśli.


Tak niestety jest, wszyscy pluszaki zamiast tego lepsze są gry planszowe, puzzle, kolorowanki itp. Co do środków czystości dzieci najczęściej mają do dyspozycji takie najprostsze, najtańsze a taka fajna kolorowa pasta do zębów albo kolorowe mydło w płynie to już coś. Co wesele to zbiórka pluszaków ale każde dziecko miałoby chyba dość gdyby co chwilę dostawało taką ilość pluszaków. :wink:
agniecha
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 8 lis 2006, 13:09

Re: Paczuszka dla dzieci z domu dziecka

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 2 mar 2015, 19:57

Nie wszędzie zabawki i ciuszki są niemile widziane. Siostra koleżanki pracuje w świetlicy środowiskowej i mówiła, ze zabawki, pluszaki, tylko żeby nie zmasakrowane, ubranka do dzieci w miare możliwości wyprane, to wszystko się im przydaje. Sam nie wiedziałem co zrobić z nienowymi w sumie zabawkami, ale w dobrym stanie, podobnie z ciuszkami. Przyjeła wszystko z otwartymi rękoma.
W szp. pedriatrycznym też wezmą ciuszki ale tylko podobno tylko wielkościowo dla noworodków, bo mimo wszystko dość często się zdarza, ze matki nie zabezpieczają ubranek dla swoich świeżo narodzonych. Wtedy pielęgniarki mają jak znalazł takie ciuszki. Chyba nawet szpital je pierze dla pewności. Tę info mam od koleżanki, która praktycznie pól roku spędziła w tym szpitalu i zaprzyjaźniła się z pielęgniarkami :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Poprzednia strona

Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości