Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kupię teleskop

Nietypowe zapytania, ogłoszenia. Poszukiwanie informacji związanych z Bielskiem.

Kupię teleskop

Postprzez MakDrajwer » poniedziałek, 15 cze 2015, 17:01

Ostatnio coraz częściej patrzę w niebo, córka też się wkrecila i nasza ruska luneta przestaje nam wystarczać. Poszukuję teleskopu do ok 300 zł. Najlepiej nie z lidla, biedronki czy smyka :P może komuś się poniewiera niepotrzebnie po domu. W rozliczeniu mogę dać moją lunete.
"kobiety jak te kwiaty , kto żonaty ten wie,
powąchać - TAK , dotykać - NIE,
minęła pora godowa teraz tylko boli głowa ..."
Avatar użytkownika
MakDrajwer
użytkownik
 
Posty: 896
Na forum od: 22 maja 2010, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kupię teleskop

Postprzez Piotrek » poniedziałek, 15 cze 2015, 18:27

W pobliżu mamy znaną firmę, która może Cię zainteresować: http://www.uniwersal.eu/?p=p_26&sName=t ... ky-watcher ,
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Kupię teleskop

Postprzez MakDrajwer » poniedziałek, 15 cze 2015, 20:37

Dzięki, popatrzę co mają.
"kobiety jak te kwiaty , kto żonaty ten wie,
powąchać - TAK , dotykać - NIE,
minęła pora godowa teraz tylko boli głowa ..."
Avatar użytkownika
MakDrajwer
użytkownik
 
Posty: 896
Na forum od: 22 maja 2010, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kupię teleskop

Postprzez Anke » wtorek, 16 cze 2015, 11:16

A ja szczerze odradzam najtańsze modele z firmy Uniwersał, ale tylko dlatego, że droższych nie mieliśmy okazji testować. Są wykonane z kiepskich, tandetnych materiałów, ciężko je skalibrować, a fajnie to wygląda tylko księżyc w pełni. Obiecywali że można tym podejrzeć Jowisza, ale nic z tego, nawet na wsi gdzie było dobre zaciemnienie się nie udało. Też był kupowany dla dziecka, ale Młoda dosyć szybko się zniechęciła przez obsługę tego krowiszcza - o, raz się przydał się przy zaćmieniu słońca, bo ma taką przystawkę do obserwacji korony słońca (zwykła folia na krążku, żaden cud). Popytaj na forum astronomicznym, może tam ktoś będzie chciał odsprzedać coś używanego (http://www.astrocd.pl). Chyba że Ci nie zależy na jakości to cena 235 jako zabawka dla dziecka jest całkiem ok...
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Kupię teleskop

Postprzez MakDrajwer » wtorek, 16 cze 2015, 15:26

No właśnie takiej zabawki nie chce. Był fajny używany sky watcher na allegro za 350 ale poszedł. Moja luneta x60 daje rade z pierscieniami Saturna i księżycami Jowisza ale ciężko zrobić zdjęcie i nie ma nasadki kątowej. A jeszcze tylko że dwa tygodnie ładnych obserwacji.
"kobiety jak te kwiaty , kto żonaty ten wie,
powąchać - TAK , dotykać - NIE,
minęła pora godowa teraz tylko boli głowa ..."
Avatar użytkownika
MakDrajwer
użytkownik
 
Posty: 896
Na forum od: 22 maja 2010, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron