Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

BDM, grindcore, goregrind, slam death

Nietypowe zapytania, ogłoszenia. Poszukiwanie informacji związanych z Bielskiem.

BDM, grindcore, goregrind, slam death

Postprzez Nebelwerfer » wtorek, 16 cze 2015, 20:15

Czołem,
Czy w Bielsku albo okolicach istnieje jakiś zespół, który obracałby się w klimatach jak wyżej? Chodzi mi dokładnie o te style, które wymieniłem: nie crust, nie power violence, nie jakieś techniczno-progresywne death metale...tylko twarde okładanie werbla i hi-hatu! :)

Posłuchałbym sobie, najchętniej na żywo. Będę wdzięczny za namiary na bandcamp, myspace, własne strony zespołów...
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: BDM, grindcore, goregrind, slam death

Postprzez error_terror » środa, 17 cze 2015, 14:12

Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: BDM, grindcore, goregrind, slam death

Postprzez Nebelwerfer » środa, 17 cze 2015, 19:50

Mniej więcej. Rompeprop lubię, ale w małych dawkach, trochę za dożynkowe to granie jest.
Tyle, że ja pytałem o kapele stąd, a nie holenderskie czy kolumbijskie :)
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: BDM, grindcore, goregrind, slam death

Postprzez error_terror » sobota, 20 cze 2015, 10:39

Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: BDM, grindcore, goregrind, slam death

Postprzez Nebelwerfer » poniedziałek, 22 cze 2015, 18:13

Niezbyt...
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: BDM, grindcore, goregrind, slam death

Postprzez Lapa_Christi » wtorek, 30 cze 2015, 13:03

Taka muzyka czasy swietności ma już chyba za sobą… u mnie też minęły czasy, kiedy zasypiałem przy kołysankach z pierwszych płyt Carcass ;)
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: BDM, grindcore, goregrind, slam death

Postprzez Nebelwerfer » środa, 1 lip 2015, 17:27

Nie zgodzę się.
Pojawiły się nowe podgatunki, miksy z innymi, jakieś nowatorskie zespoły.
Inne brzmienie, inna tematyka tekstów, barwa wokali, w zasadzie wszystko.
Jakby spojrzeć na starą gwardię (Napalm Death, Carcass, Repulsion, Impetigo) i np.:
Last Days Of Humanity, Cock And Ball Torture, Mortician, Nasum - to jest to w zasadzie kompletnie inna muzyka. W ogóle jest fajne to, że zdarzają się jakieś kapele, które odświeżają temat - ostatnio np. odkryłem Martyrdod, coś na styku grindu, black metalu i crustpunka. Jak zaczynałem słuchać takiej muzyki na poczatku lat 90, to wydawało mi się to wszystko bardziej zwarte i spójne, teraz w sumie jest tak, że co zespół, to lekko inna stylówa, albo zupełnie własny pod-styl (Immolation to dobry przykład). No i fajnie. Gorzej, jak ktoś mówi, że ktoś gra "rock" i kompletnie nie wiadomo, czego się spodziewać, oprócz tego, że pewnie będzie wokal, gitara, bas i to tyle. No, ale to zupełnie inny temat.

A carcass ma w sobie coś z kołysanki, szczególnie niektóre melodie na "Heartwork". Jakby nie wokal, to np. "No love lost" byłoby piękną balladą...
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29


Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron