Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Specjalisty do wifirifi :D poszukuję

Nietypowe zapytania, ogłoszenia. Poszukiwanie informacji związanych z Bielskiem.

Specjalisty do wifirifi :D poszukuję

Postprzez bikle » środa, 8 lip 2015, 19:46

problem - połączenie jest ograniczone...
przekopałam tonę stron - porady o restartach routera, wpisywaniu ręcznie i na sztywno DNS, aktualizacji karty sieciowej, cofaniu aktualizacji itd przerabiałam nic nie działa...
połączenie po włączeniu komputera "zafunguje" za chwilę komunikat "połączenie sieciowe jest ograniczone" restart routera, działa 4 minuty i znowu..
ktoś coś...?
bikle
użytkownik
 
Posty: 29
Na forum od: 16 cze 2008, 15:13

Re: Specjalisty do wifirifi :D poszukuję

Postprzez davnbb » środa, 8 lip 2015, 20:13

Jaki model routera? Może właśnie jego szlag trafił. Na początek można spróbować zaktualizować firmware albo zainstalować alternatywny jeśli istnieje dla tego modelu. Wg. mnie wina leży po jego stronie. Masz możliwość pożyczyć od kogoś router aby sprawdzić jego działanie? Parę razy przerabiałem takie sytuacje i zazwyczaj kończyło się wymianą routera na nowy. Raz udało się wgrać do Linksys-a firmware Tomato i to pomogło.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Specjalisty do wifirifi :D poszukuję

Postprzez bikle » poniedziałek, 13 lip 2015, 09:53

wiesz, nie jest to kwestia routera - sprawa co najmniej dziwna - modem + podpięty router są zainstalowane na komputerze stacjonarnym z systemem windows vista. kiedy komputer stacjonarny jest wyłączony wifi dziala bez zarzutu - spokojnie pracuję na telefonie, laptopie z windows 7.. problem pojawia się kiedy włączę komputer stacjonarny - z automatu zrywa połączenie i od razu mam komunikat "połączenie ograniczone", restart modemu, routera i 5 minut spokój i historia powtarza się od początku.
tak samo jest kiedy np muszę pracować na laptopie firmowym z windows 8...
bikle
użytkownik
 
Posty: 29
Na forum od: 16 cze 2008, 15:13

Re: Specjalisty do wifirifi :D poszukuję

Postprzez davnbb » poniedziałek, 13 lip 2015, 17:32

bikle napisał(a):wmodem + podpięty router są zainstalowane na komputerze stacjonarnym z systemem windows vista.

Rozumiem, że router masz podpięty kablem ethernetowym do stacjonarki. Czy komputer i ruter są podpięte do tego samego gniazdka np. przez przedłużacz? Jeśli nie to może masz coś z instalacją elektryczną (np. źle podłączone uziemienie) i router wywala się z powodu jakiś dziwnych napięć. Podłącz kompa i router z modem przez jeden przedłużacz i sprawdź czy działa. Ew. kup kartę WiFi na USB i stacjonarkę również podłącz bezprzewodowo.
Takie dziwne objawy mogą być jak najbardziej spowodowane uszkodzeniem routera lub jego softu. Wspomniany przeze mnie Linksys wywalał się po włączeniu przez WiFi drugiego kompa. Nowy soft rozwiązał sprawę i router działa do dziś.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Specjalisty do wifirifi :D poszukuję

Postprzez masteer » czwartek, 16 lip 2015, 08:13

Jakiś postęp w sprawie? Udało Ci się rozwiązać problem?
Jeśli nie, to spróbuj wyłączyć wszystkie zabezpieczenia na routerze, aby można się było połączyć bez podawania hasła, żeby nie było filtrowania MAC, itp. Daj potem znać, czy to coś zmieniło.
masteer
nowicjusz
 
Posty: 11
Na forum od: 20 gru 2011, 19:02

Re: Specjalisty do wifirifi :D poszukuję

Postprzez GP » czwartek, 16 lip 2015, 09:33

Można by jeszcze spróbować podmienić kabel sieciowy łączący komputer stacjonarny z routerem, bo "zły" kabelek też potrafi namieszać :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Specjalisty do wifirifi :D poszukuję

Postprzez bikle » czwartek, 16 lip 2015, 18:20

niestety problem nadal jest...
zgodnie z Waszymi radami - próbowałam przepiąć kabelki, innej listwy, rodzielanie - router podpięty do innego gniazdka, modem do innego, aktualizowanie softu i niestety nadal ten sam problem.. podobnie powyłączałam wszelkie zabezpieczenia, ustawiałam na nowo, konfigurowałam na nowo połączenie i .. wielkie nic.. cały czas to samo :(
poddaję się, a niestety nie jestem tak biegłą "informatycą", żeby rozgryźć co faktycznie jest problemem :(
bikle
użytkownik
 
Posty: 29
Na forum od: 16 cze 2008, 15:13

Re: Specjalisty do wifirifi :D poszukuję

Postprzez masteer » piątek, 17 lip 2015, 14:22

Jaki jest model routera?
Masz możliwość podpięcia innego routera, żeby sprawdzić, czy problem będzie nadal występował?
masteer
nowicjusz
 
Posty: 11
Na forum od: 20 gru 2011, 19:02


Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości