Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Agencje nieruchomosci w Bielsku

Nietypowe zapytania, ogłoszenia. Poszukiwanie informacji związanych z Bielskiem.

Agencje nieruchomosci w Bielsku

Postprzez Vixen13 » czwartek, 19 sty 2017, 22:04

Witam,
Mam pytanie na temat agencji nieruchomosci na terenie Bielska. Jest ich wiele i nie wiem ktora wybrac, dlatego prosze o opinie.
Planuje sprzedaz domu i zakup mieszkania. Nie przebywam w tej chwili w Bielsku i zalezaloby mi na kompleksowej obsludze wszystkich formalnosci.
Macie jakies doswiadczenia, jakas agencje godna polecenia, lub taka ktorej lepiej unikac?
Dzieki!
Vixen13
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 19 sty 2017, 21:57
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Re: Agencje nieruchomosci w Bielsku

Postprzez vilgefortz » czwartek, 19 sty 2017, 22:35

Lepiej załatw to prywatnie na olx albo na otodom. Agencja jak dobra by nie była skroi cię 2 razy, raz za sprzedaż domu a drugi raz za zakup mieszkania. Srednia prowizja w BB to około 2%, przy dwóch transakcjach robi się z tego niezła kasa. A ich robota polega na podjechaniu z klientem i pokazaniu lokalu. Mnie ostatnio jakaś dziunia z agencji chciała skroić na 8 tysi za to że wypiłem u niej w biurze kawę i obejrzałem działkę, do której ona nawet nie mogła dojść bo jej się szpileczki w błocie ubrudzą. Kupiłem owszem ale dookoła bo uważam, że taka prowizja za kawę i podwózkę do działki to przesada.
Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Re: Agencje nieruchomosci w Bielsku

Postprzez Vixen13 » piątek, 20 sty 2017, 11:17

Dzieki za odpowiedz. Zgadzam sie z Toba. Tylko, ze u mnie jest ten problem, ze w domu obecnie mieszka ojciec. Jesli go sprzedam, bede miec kase, ale wtedy bede miec straszne cisnienie, by kupic mieszkanie, a z wyborem roznie bywa.
Kompletnie nie wiem jak sie do tego zabrac. Zalezy mi tez na wytlumaczeniu soraw zwiazanych z podatkiem, bo dopiero 3 lata temu stalam sie 100% wlascicielka domu, kiedy siostra przekazala mi swoja czesc. Dla mnie jest to pomieszanie z poplataniem, bo nie mieszkam w Polsce juz od 10 lat.
Vixen13
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 19 sty 2017, 21:57
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Re: Agencje nieruchomosci w Bielsku

Postprzez jatoja » niedziela, 29 sty 2017, 20:32

Borowicz.Uczciwy .
jatoja
nowicjusz
 
Posty: 15
Na forum od: 20 sty 2008, 19:45


Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości