Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

BKS

Forum dyskusyjne dla fanów siatkówki, piłki nożnej, koszykówki i innych sportów.

Postprzez SP&C » sobota, 3 mar 2012, 22:48

Eta3 napisał(a):Spieracie się a nie macie o co...
W Bielsku nie ma kiboli, mecze są bezpieczne... O dziwo tu się nic nie dzieje pomimo braku zabezpieczenia...
Nie wiem jakim cudem Podbeskidzie tak dobrze sobie radzi w Ekstraklasie...
Aczkolwiek to takie zamienione proporcje pomiędzy Legią a Polonią...
Czyli Podbeskidzie lepiej gra a BKS ma bardziej dorosłych kibiców!
W Wawie jest odwrotnie, na Polonię chodzą same dzieci, a klub jest do....
Za to Legia ma i oprawę i wyniki...
Zostawmy Bielsko tak jak jest - cisza, spokój, nie widać nienawiści

:D
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez archimedius » niedziela, 4 mar 2012, 01:21

joyo1982 napisał(a):Taka panuje moda i pewnie dlatego. Jakby kibice tych klubów lubili się to by zostali wyśmiani przez resztę klubów, BKS by pewnie stracił swoją zgodę, upadł by w oczach Legii. Podbeskidzie ma prawo nienawidzieć BKS za te ciągłe ataki, krojenia barw, prześladowania itp. A BKS tak robi bo taka moda panuje i tak trzeba w środowisku kibiców działać czyli tępić drugi klub z miasta. Jest to nienormalne ale tak jest i pewnie nie prędko się zmieni.

Pierwszy raz słyszę że BKS ma zgodę z Legia... Owszem BKS ma zgodę z Zagłębiem Sosnowiec a Zagłębie z Legia ale to nie jest zgoda BKS'u z Legia.
Może zaraz napiszesz że BKS ma zgodę z Juventusem?


SAMAEL66 napisał(a):Czyli w sumie ta nienawiść jest tylko po to by była. Jest drugi klub w mieście to trzeba go nie lubić i występować przeciwko niemu ponieważ tak wypada. To nic że ten klub i kibice nie odwzajemnia wrogości. Mam nadzieję że takie ciągłe dążenie do konfrontacji się kiedyś poprostu znudzi :) Mnie najbliżej jest w Bielskiej piłce do Rekordu Bielsko-Biała i osobiście się trochę obawiam bo w razie awansu do III ligi to nagle Rekord może stać się obiektem "niechęci".

Podbeskidzie to nie jest drugi klub w Bielsku. Bo był wcześniej chociażby BBTS i problemów żadnych nie było.

Zresztą ja nie rozumie jak Podbeskidzie może sobie przywłaszczać historie innych klubów np. BBSV później był to BBTS.

Sprawa dla mnie jest prosta Podbeskidzie liczy a wręcz poluję na połączenie z BKS'em i pewnie gdyby nie kibice (BKS'u) to pewnie BKS'u już w ogóle nie było ani sekcji piłkarskiej ani siatkarskiej. Ale przyczyn nie chęci pewnie jest mnóstwo począwszy od stadionu skończywszy na dotacjach miasta.

A ja jestem ciekaw skoro twierdzicie że chuligani BKS'u przynoszą wstyd miastu.
To czy czasem Towarzystwo Sportowe Podbeskidzie nie przynosiło wstydu miastu jak ustawiało mecze i kręciło inne wałki? Czy to czasem nie w Podbeskidziu gra piłkarz który jest zamieszany w aferę korupcyjną? To wam wstydu nie przynosi że wasz klub reprezentuję przestępca?

A Anglią to bym się tak nie sugerował bo to co pokazują w telewizji to jedna wielka bajeczka którą można czytać dziecku na dobranoc. A już najbardziej mnie śmieszy opowiadanie w TV że w Anglii nie można wstać z krzesełka a o wybieganiu na boisku to nawet nie ma mowy. Że kibice w Anglii się boją kar, więzienia itd.
No cóż to jest pewnie Polska:
http://www.weszlo.com/news/6844
Najlepiej prezentuję "doskonałe" angielskie prawo filmik Birmingham vs Aston Villa.
Więc wypada skończyć z tymi bajkami że w Anglii kibice są przyspawani do krzesełek że dostają kary że są bankrutami bo to jest kompletna bzdura.
W Anglii kibole napadają na piłkarzy okradają im domy a wy się podniecacie tym że ktoś komuś zniszczył legitymację i ukradł kartę kibica. Ostatnio Polskie media też grzmiały że koleś który przykuł się do bramki zostanie surowo ukarany. Z tego co mi się udało wyczytać to nie dość że nie został ukarany to jeszcze dostał kasę od Etihad a jego córka wróciła do pracy.

O Jimmy Jumpie nawet nie wspominam to też chyba powinien być bankrut?
archimedius
nowicjusz
 
Posty: 7
Na forum od: 16 lip 2009, 22:13

Postprzez SAMAEL66 » niedziela, 4 mar 2012, 07:53

aha czyli Podbeskidzie chciało przejąć BKS? to by troszkę tłumaczyło niechęć ale w żadnym wypadku agresję. Niechęć powinna być raczej skierowana do klubu Podbeskidzie a nie do jego kibiców o ile intencja fuzji byłaby prawdziwa. Troszkę poczytałem i wiem że argument z zabraniem stadionu można wstawić między bajki. Bo chyba kibice BKS-u nie mają za złe menadżerom Podbeskidzia że pozyskali sponsorów i dotacje?
Dzięki wszystkim za odpowiedzi w temacie. Pytałem jako laik w tym temacie a teraz zaczynam sobie już wyrabiać zdanie.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Postprzez ZIZ » niedziela, 4 mar 2012, 09:12

@archimedius / Sprawy nie są tak proste, jak uważasz. Zarząd, sponsorzy, działacze i kręcący się wokół TSP lobbyści nigdy nie byli monolitem. Ścierały się różne opcje, również ta, żeby BKS przejąć lub się połączyć. Te osoby jednak nigdy, na szczęście dla BKs-u, nie były większością, raczej marginesem.
Nie będę polemizował z Tobą na temat przeszłości niektórych osób zamieszanych w afery korupcyjne, bo po pierwsze sprawa dla niektórych jest zamknięta, dostali prawomocne kary a TSP odciął się od osób które takie sprawy nakręcały a więc od żródła smrodu. Nie można wypominać nikomu, kto został już ukarany, że teraz gra lub trenuje. Nie wchodzi się do tej samej rzeki dwa razy, nie karze się dwukrotnie za to samo przestępstwo czy wykroczenie.
Niektóre sprawy jeszcze sie toczą więc oczywistością jest rozwiązywanie umowy, po nałożeniu kary przez organa zwierzchnie. Zgadzam sie jedynie z Tobą co do stwierdzenia, że wstyd te stare sprawy przyniosły klubowi; nie generalizuj, że miastu - nie ma odpowiedzialności zbiorowej. Wałki kręciły konkretne osoby.
Zapoznaj się dokładnie z historią stadionu pod względem spraw własnościowych; ręce opadają; jest tu wątek "stadion" założony przez @man'a i inne; zapytaj wujka googla, poczytaj a nie wypisuj własnych, z sufitu wziętych teorii.

Co przynosiło największy wstyd BKS-owi? Otórz to:

http://www.bielsko.biala.pl/index.php?m ... ly&id=1849

Ale to też już historia. Co prawda sprawie próbowano ukręcić łeb, ale dzięki interwencji posłów i senatorów oraz zdecydowanej reakcji Prokuratury Generalnej (czy też Krajowej; w tym momencie dokładnie nie pamiętam) wróciła na wokandę, oskarżono sprawców z innego paragrafu, wyroki zapadły.

@Eta / Poniekąd masz rację pokpiwając "...ale zadyma.." Z głownej strony portalu wystarszy wbić przykładowo w "szukaj" słówko pobicie i jest ponad setka artykułów. Kilka o kibolach BKS-u. Ani mało ani dużo, tak poniżej średniej krajowej w napadach i rozbojach.
Ostatnio edytowano niedziela, 4 mar 2012, 09:16 przez ZIZ, łącznie edytowano 1 raz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez joyo1982 » niedziela, 4 mar 2012, 16:07

archimedius napisał(a):
joyo1982 napisał(a):Taka panuje moda i pewnie dlatego. Jakby kibice tych klubów lubili się to by zostali wyśmiani przez resztę klubów, BKS by pewnie stracił swoją zgodę, upadł by w oczach Legii. Podbeskidzie ma prawo nienawidzieć BKS za te ciągłe ataki, krojenia barw, prześladowania itp. A BKS tak robi bo taka moda panuje i tak trzeba w środowisku kibiców działać czyli tępić drugi klub z miasta. Jest to nienormalne ale tak jest i pewnie nie prędko się zmieni.

Pierwszy raz słyszę że BKS ma zgodę z Legia... Owszem BKS ma zgodę z Zagłębiem Sosnowiec a Zagłębie z Legia ale to nie jest zgoda BKS'u z Legia.
Może zaraz napiszesz że BKS ma zgodę z Juventusem?

Dobra zrobię wyjątek i wytłumaczę Ci.

"BKS by pewnie stracił swoją zgodę, upadł by w oczach Legii"

Stracił swoją zgodę czyli Zagłębie Sosnowiec a upadł w oczach Legii bo dobre stosunki panują na linii BKS - Legia. BKS jeździ na mecze Legii wiszą wtedy flagi BKSu na żylecie. A teraz Ty mi wytłumacz gdzie ja napisałem że BKS ma zgodę z Legią ??

A jak nie wiesz to polecam http://i44.tinypic.com/2mhiqo5.jpg
joyo1982
użytkownik
 
Posty: 531
Na forum od: 14 cze 2011, 21:56
Lokalizacja: Wadowice

Postprzez Pyramide » niedziela, 4 mar 2012, 17:17

ZIZ możesz to jakoś rozwinąć
"Co prawda sprawie próbowano ukręcić łeb, ale dzięki interwencji posłów i senatorów oraz zdecydowanej reakcji Prokuratury Generalnej (czy też Krajowej; w tym momencie dokładnie nie pamiętam) wróciła na wokandę, oskarżono sprawców z innego paragrafu, wyroki zapadły."
Napisz kto interweniował,w jakiej sprawie,jakie to inne paragrafy.Coś mi się wydaje że bujasz w obłokach. Jak coś będziesz pisał to bez nazwisk.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez ZIZ » niedziela, 4 mar 2012, 18:46

@Piramide / Jak mnie to bawi gdy ktoś mi zarzuca, że bujam a obłokach. Chciałbym. W myśl ruskiego powiedzonka:> im mniej wiesz tym krócej będziesz przesłuchiwany<.
Tak na szybko wujek google pokazuje to:
http://www.super-nowa.pl/art.php?i=19671
Otóż sprawcy byli zamaskowani i mimo, że zatrzymano ich chwilę póżniej, to przy kilkunastu napastnikach policja i prokuratura nie były w stanie dociec i udowodnić, który bił, który złamał rękę kijem a którzy dopingowali. Wszyscy pewnie twierdzili zgodnie, że byli biernymi obserwatorami; poszkodowani nie mogli nikgo rozpoznać, sprawę umożono
Wybuchł skandal, Prezes Janusz Okrzesik chyba nigdy w życiu nie był tak wkurzony jak wtedy.
Interweniowało wiele osób na różnych szczeblach, było to opisywane póżniej na necie.
Prokurator Generalny zmienił kwalifikacje z pobicia na udział w zbiegowisku ( paragrafy dopisz sam - to Ty jesteś prawnikiem, no nie? )i sprawa wróciła na wokandę, To jest w S-N, link powyżej.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Pyramide » niedziela, 4 mar 2012, 19:30

ZIZ, gazeta SN nie jest i nie będzie nigdy wyrocznią zwł że autor artykułu myli pojęcia i fakty podobnie jak Ty. Było coś na rzeczy ale nie tak jak to przedstawiasz.Nie słyszałam żeby Prokurator Generalny w tej sprawie aż musiał zmieniać kwalifikacje. Nie było tam sprawców ani osób ze świecznika a więc i jakiś chęci "ukręcenia" sprawy bo trafiła ona do sądu i została osądzona.
Zostańmy więc przy swojej ocenie tego zdarzenia.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez ZIZ » niedziela, 4 mar 2012, 19:50

@Pyramide / Rzeczywiście S-N wyrocznią nie jest. Gdyby była, to by tak nie zjechała w dół. Jeśli jednak było umożenie z paragrafu o pobicie to nazywam to "ukręceniem" sprawy (wyrażnie zaznaczyłem cudzysłów). Bez ingerencji sił wyższych. Natomiast to, czy sprawę wznowino czy kontynuowano zmieniając kwalifikację, także to czy z inicjatywy prokuatury u nas, czy w Warszawie, to na 100% żaden z nas nie wie. Możemy domniemywać i tyle. Poza tym sprawa była dwutorowa: nieletni spośród tej grupy napastników chyba uniknęli kary - może wiesz coś na ten temat?
A może wejdziesz na blog pana Janusza Okrzesika, zadasz pytanie?
Ostatnio edytowano niedziela, 4 mar 2012, 19:54 przez ZIZ, łącznie edytowano 1 raz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Eta3 » czwartek, 8 mar 2012, 23:52

Kibicowska rzeczywistość...
Aczkolwiek zawsze negowałam napady na dzieci, które jeszcze nie wiedzą w czym rzecz (nie chodzi tylko o wiek)...
Eta3
użytkownik
 
Posty: 158
Na forum od: 22 sty 2012, 19:09

Postprzez davnbb » piątek, 9 mar 2012, 00:22

Eta3 napisał(a):Kibicowska rzeczywistość...
Aczkolwiek zawsze negowałam napady na dzieci, które jeszcze nie wiedzą w czym rzecz (nie chodzi tylko o wiek)...

16 latek i nie wie w czym rzecz? Majac 14 lat zaczynalem chodzic na mecze i wiedzialem z czym sie to wiaze jak wyjde w szaliku na miasto. No i nie tata po mnie nie wychodzil na dworzec jak wracalem z wyjazdu.
Ostatnio edytowano piątek, 9 mar 2012, 00:23 przez davnbb, łącznie edytowano 1 raz
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Postprzez Eta3 » piątek, 9 mar 2012, 00:53

davnbb napisał(a):
Eta3 napisał(a):Kibicowska rzeczywistość...
Aczkolwiek zawsze negowałam napady na dzieci, które jeszcze nie wiedzą w czym rzecz (nie chodzi tylko o wiek)...

16 latek i nie wie w czym rzecz? Majac 14 lat zaczynalem chodzic na mecze i wiedzialem z czym sie to wiaze jak wyjde w szaliku na miasto. No i nie tata po mnie nie wychodzil na dworzec jak wracalem z wyjazdu.

Wiesz, miałam kiedyś bardzo zaskakującą przygodę...
Miałam kilkanaście ( nie pamiętam - 10 -12 lat)...
Zabłądziłam w Gdańsku na rowerze i zapytałam jakąś panią o drogę...
"Dziecko, szybko jedź tamtędy i zdejmij tę czapkę!"...
Jak się domyślasz czapeczki nie zdjęłam :D
16-latek nie wie... Są jeszcze tacy, którzy nie wiedzą... W Bielsku jest spokojnie, dzieci się nie boją, bo wiedzą, że szaliki trzeba wyjmować tylko na stadionie :D:D Ogólnie TSP tu nie widać ;P
Eta3
użytkownik
 
Posty: 158
Na forum od: 22 sty 2012, 19:09

Postprzez davnbb » piątek, 9 mar 2012, 06:30

no i dobrz, ze nie widac tutaj TSP ;-).Ale jak nieogarnietego 16 latka z wyjazdu odbiera tatus to pytanie skad on wogole wzial sie na wyjezdzie. To przeciez nie wycieczka szkolna a spotkanie z BKS-em w Bielsku jest o wiele milsze niz z niektorymi ekipami po drodze do Kielc.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Postprzez ZIZ » piątek, 9 mar 2012, 11:31

davnbb napisał(a):
Eta3 napisał(a):Kibicowska rzeczywistość...
Aczkolwiek zawsze negowałam napady na dzieci, które jeszcze nie wiedzą w czym rzecz (nie chodzi tylko o wiek)...

16 latek i nie wie w czym rzecz? Majac 14 lat zaczynalem chodzic na mecze i wiedzialem z czym sie to wiaze jak wyjde w szaliku na miasto. No i nie tata po mnie nie wychodzil na dworzec jak wracalem z wyjazdu.

Wygląda na to, że jesteś mentalnie dalej tym nieogarniętym 14-latkiem skoro nie pojmujesz, że dążymy do tego aby można właśnie było wyjść na miasto w szaliku bez żadnej obawy, aby nie było w Bielsku-Białej miejsc, gdzie obcy musi zdjąć czapkę i pędem przebiegać pomiędzy blokami, by dzieci nie chowały głęboko w kieszeni swoich szalików i ukrywały sympatii do danego klubu przed przechodniami.

Jesteś mentalnie wychowankiem getta i chcesz aby tak zawsze pozostało.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez SAMAEL66 » piątek, 9 mar 2012, 16:41

Eta może to kibolska rzeczywistość ale nie kibicowska. Nie ma takiego czegoś jak skrojenie kogoś z barw, to po prostu zwykła kradzież. Może i jest to tylko szalik ale jest on coś wart. Może 15, może 30zł, ale to taka sama kradzież jak kradzież komórki lub portfela. Natomiast użycie siły w kradzieży to nie wystąpienie w imię miłości do innego klubu tylko zwykłe pobicie/rozbój. Można się tym faktem popisywać przed kumplami lecz co z tego jak z więzienia :)
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron