Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

BKS

Forum dyskusyjne dla fanów siatkówki, piłki nożnej, koszykówki i innych sportów.

Postprzez davnbb » piątek, 9 mar 2012, 16:53

ZIZ napisał(a):
davnbb napisał(a):
Eta3 napisał(a):Kibicowska rzeczywistość...
Aczkolwiek zawsze negowałam napady na dzieci, które jeszcze nie wiedzą w czym rzecz (nie chodzi tylko o wiek)...

16 latek i nie wie w czym rzecz? Majac 14 lat zaczynalem chodzic na mecze i wiedzialem z czym sie to wiaze jak wyjde w szaliku na miasto. No i nie tata po mnie nie wychodzil na dworzec jak wracalem z wyjazdu.

Wygląda na to, że jesteś mentalnie dalej tym nieogarniętym 14-latkiem skoro nie pojmujesz, że dążymy do tego aby można właśnie było wyjść na miasto w szaliku bez żadnej obawy, aby nie było w Bielsku-Białej miejsc, gdzie obcy musi zdjąć czapkę i pędem przebiegać pomiędzy blokami, by dzieci nie chowały głęboko w kieszeni swoich szalików i ukrywały sympatii do danego klubu przed przechodniami.

Jesteś mentalnie wychowankiem getta i chcesz aby tak zawsze pozostało.

Ja swoich sympatii do BKS-u nie ukrywam i ciesze sie, ze ludzie praktycznie nie nosza barw TSP. A czy chce aby tak pozostalo?
Jak najbardziej. Jesli TSP pod wzgledem kibicowskim urosloby w sile (na razie nam to nie grozi) to Bielsko zmierzaloby w strone klimatow rodem z Krakowa czy innych miast. A na ta chwile jest to spokojne miasto. Niewielka doza rozsadku pozwala sie bezpiecznie po nim poruszac.
A widok kibicow TSP wyciagajacych szaliki ze spodni pod brama stadionu jest naprawde bezcenny :-)
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Postprzez ZIZ » piątek, 9 mar 2012, 17:12

Bezcenne dla was, a dla mnie warte wiele milionów, liczonych oczywiście jako bezpośrednia strata bielszczan i bialan są opier.....one i obs..ne mury we wszystkich dzielnicach z podpisem sikających sprajem piesków. Pieski, który sprajem potrafią nabazgrolić tylko trzy znane sobie litery bks :( :( :( :( :(
Ostatnio edytowano piątek, 9 mar 2012, 17:13 przez ZIZ, łącznie edytowano 1 raz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez SAMAEL66 » piątek, 9 mar 2012, 17:17

davnbb napisał(a):Jesli TSP pod wzgledem kibicowskim urosloby w sile

czyli?
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Postprzez davnbb » piątek, 9 mar 2012, 17:30

ZIZ napisał(a):Bezcenne dla was, a dla mnie warte wiele milionów, liczonych oczywiście jako bezpośrednia strata bielszczan i bialan są opier.....one i obs..ne mury we wszystkich dzielnicach z podpisem sikających sprajem piesków. Pieski, który sprajem potrafią nabazgrolić tylko trzy znane sobie litery bks :( :( :( :( :(

Napisow TSP to na murach pewnie nikt nie maluje?
Tak z innej beczki: wypadaloby nazwe tego zasluzonego dla miasta klubu jednak napisac z wielkich liter.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Postprzez ZIZ » piątek, 9 mar 2012, 17:36

davnbb napisał(a):
ZIZ napisał(a):Bezcenne dla was, a dla mnie warte wiele milionów, liczonych oczywiście jako bezpośrednia strata bielszczan i bialan są opier.....one i obs..ne mury we wszystkich dzielnicach z podpisem sikających sprajem piesków. Pieski, który sprajem potrafią nabazgrolić tylko trzy znane sobie litery bks :( :( :( :( :(

Napisow TSP to na murach pewnie nikt nie maluje?
Tak z innej beczki: wypadaloby nazwe tego zasluzonego dla miasta klubu jednak napisac z wielkich liter.

Klub wielce zasłużony to BKS z historią w wielu dziedzinach sportu a bazgroły po murach wykonane przez małolatów to bks. Nie widzisz różnicy?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Eta3 » piątek, 9 mar 2012, 17:55

SAMAEL66 napisał(a):Eta może to kibolska rzeczywistość ale nie kibicowska. Nie ma takiego czegoś jak skrojenie kogoś z barw, to po prostu zwykła kradzież. Może i jest to tylko szalik ale jest on coś wart. Może 15, może 30zł, ale to taka sama kradzież jak kradzież komórki lub portfela. Natomiast użycie siły w kradzieży to nie wystąpienie w imię miłości do innego klubu tylko zwykłe pobicie/rozbój. Można się tym faktem popisywać przed kumplami lecz co z tego jak z więzienia :)

Miły kolego, jeśli dla Ciebie szalik oznacza 15-30 czy nawet 300zł i w tych kategoriach mierzysz barwy swojego klubu pozostaje mi tylko jedno - POGRATULOWAĆ!!!
Nawet przykro jest to czytać
Eta3
użytkownik
 
Posty: 158
Na forum od: 22 sty 2012, 19:09

Postprzez davnbb » piątek, 9 mar 2012, 18:30

Eta3 kibice Podbeskidzia nie wiedza co to jest przywiazanie do barw. 99% z nich to kibice sukcesu. Oni chodza ogladac "dobra pilke" jak to czesto slysze np. w pracy.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Postprzez SAMAEL66 » piątek, 9 mar 2012, 19:42

Eta3 napisał(a):Miły kolego, jeśli dla Ciebie szalik oznacza 15-30 czy nawet 300zł i w tych kategoriach mierzysz barwy swojego klubu pozostaje mi tylko jedno - POGRATULOWAĆ!!!
Nawet przykro jest to czytać

Droga koleżanko miałem na celu podkreślenie faktu kradzieży i co za tym idzie odpowiedzialności karnej. Czasem mam wrażenie że barwy klubowe urastają do rangi barw narodowych.Ludzie kradnąc komuś np szalik lub bijąc go za to że ma inny niż on są z siebie dumni. Pytam z czego? Zamiast na kogoś napadać niech idzie na mecz i wspomoże swoją drużynę. Może jeszcze tylko zaznaczę że nie jestem kibicem Podbeskidzia.
Ostatnio edytowano piątek, 9 mar 2012, 20:01 przez SAMAEL66, łącznie edytowano 1 raz
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Postprzez Eta3 » piątek, 9 mar 2012, 20:11

SAMAEL66 na prawdę ja też nikogo nie biję;)
Aczkolwiek moim zdaniem troszkę zbyt daleko posunąłeś się w swych porównywaniach szalików do ich niby cen.
Widzisz, np. żaden Legionista bez powodu nie uderzy zwolennika innego klubu tylko za szalik.
Natomiast jeśli jest ustawka to już inna sprawa (normalne).
Fakt, lepiej walczyć z chuliganką, niż oglądać kibiców TSP, którzy tuż po meczu w panice uciekają chowając szaliki!

Nadal podtrzymuje swoje - czy to barwa narodowa, czy klubowa, chronić i szanować trzeba, nigdy się jej nie wypierając i nie wstydząc.
Na tym też polega wspieranie drużyny ;)
davnbb to trzeba przyznać, przed awansem do Ekstraklasy jakoś o kibicach TSP wiele nie było słychać :D
Ostatnio edytowano piątek, 9 mar 2012, 20:13 przez Eta3, łącznie edytowano 1 raz
Eta3
użytkownik
 
Posty: 158
Na forum od: 22 sty 2012, 19:09

Postprzez SP&C » piątek, 9 mar 2012, 21:18

Mam prośbę do starszych użytkowników (niekoniecznie wiekiem), zastanówcie się nad "rozmową" z co poniektórymi. Z drugiej strony jaki temat, taki poziom dyskusji.
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez ZIZ » piątek, 9 mar 2012, 21:22

Eta 3 napisał(a):Widzisz, np. żaden Legionista bez powodu nie uderzy zwolennika innego klubu tylko za szalik.

Nie mów hop póki nie przeskoczysz :P
Już jutro się okaże, czy to prawda. A może wyręczą ich kibole bks-u aby mieli "czyste rączki"?
Eta 3 napisał(a):Natomiast jeśli jest ustawka to już inna sprawa (normalne).

Jeśli chcecie się lać to załóżcie kluby z legalnymi statutami, zapłaćcie odpowiednio wysokie ubezpieczenia życia i zdrowia (społeczeństwo ma dość łożenia na ratowanie i leczenie debili po ustawkach), najlepiej znajdżcie sobie możnych sponsorów walk zbiorowych w klatce. I jeśli zrobicie to legalnie to chętnie kupię bilet i wpadnę popatrzeć jak łamiecie sobie nosy i wybijacie zęby.
Jedna z podstawowych zasad prawa rzymskiego mówi, że:
"Volenti non fit iniuria" ("Chcącemu nie dzieje się krzywda")
Ale bez uszczerbku dla społeczeństwa czyli za własną kasę.

Póki co możecie zapisać się do różnych bractw rycerskich i jako giermkowie okładać drewnianymi mieczami po tarczach i przyłbicach (kryjących zakute łby :P )na pokazach typu "Bitwa pod Grunwaldem" czy dziesiątkach mniejszych, legalnych imprez. Obecnie jest to możliwe tylko w wersji "soft".

Jezeli uważacie jednak, że ustawka to coś normalnego :( :( :( to prasujcie dresiki, glancujcie adidasiki i pędem wyprowadzka z Bielska-Białej :lol:

Eta 3 napisał(a):Fakt, lepiej walczyć z chuliganką, niż oglądać kibiców TSP, którzy tuż po meczu w panice uciekają chowając szaliki!

Taaa... najlepiej pobłażać chuligance a chronić kordonem dzieci idące na mecz. Takich bzdur już dawno tu nie czytałem.
Kibice TSP nie robią tego w panice ale przyjęto takie zasady, aby nie prowokować debili.


Eta 3 napisał(a):Nadal podtrzymuje swoje - czy to barwa narodowa, czy klubowa, chronić i szanować trzeba, nigdy się jej nie wypierając i nie wstydząc.

oraz
davnbb napisał(a):Eta3 kibice Podbeskidzia nie wiedza co to jest przywiazanie do barw.

Tak, oczywiście. Byłem na marszu w dniu Swięta Żołnierzy Wyklętych, kibice BKS-u stanowili oddzielną, znaczną grupę podczas manifestacji. Niestety ONR to nie jest moja opcja polityczna. Potraficie bardzo głośno krzyczeć, to może podobać się niektórym politykom. Potraficie pokazać przywiązanie do barw i sztandaru.

Czy jednak potraficie przekuć ten zapał na coś innego niż rozróby?
Jeśli tak to przyjdżcie, zamiast w sobotę pod stadion, to w niedzielę tutaj:

http://www.bielsko.biala.pl/forum/viewt ... 03#p142703

ps.
@SP&C / Ja akurat nie odczuwam dyskomfortu przy rozmowach z kibicami.
Ostatnio edytowano piątek, 9 mar 2012, 21:31 przez ZIZ, łącznie edytowano 1 raz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez SAMAEL66 » piątek, 9 mar 2012, 21:31

czy ja wiem, słychać jest więcej bo TSP jest w Ekstraklasie. Skład kibiców oraz frekwencja się raczej nie zmieniła. Co d legionistów to bym się nie zgodził, są tacy którzy za szalik Polonii są gotowi na więcej niż pobicie. Chowanie szalików nie jest jedynie widoczne w Bielsku-Białej. Sam byłem świadkiem jak na Górnym Śląsku kibice chowali szaliki jadąc przez tereny innej. Powód był prosty nie chcieli ich stracić, widać zależało im na tych szalach i robili to z troski o nie.Czy wspieranie drużyny polega na wydzieraniu sobie barw? podejrzewam że drużna ma to gdzieś co robią jej fani poza stadionem, lub też nie patrzą na to przychylnie.
Co do ustawek nie mam nic przeciwko! jeśli dwie grupy ludzi chcą się pobić lub nawet pozabijać nawzajem ok. Tylko nich potem nie przychodzą z płaczem że ma np złamaną nogę i chce darmowej opieki lekarskiej, niech płaci za własna głupotę lub zdycha.

POST KIEROWANY DO KOLEŻANKI ETY :)
Ostatnio edytowano piątek, 9 mar 2012, 21:34 przez SAMAEL66, łącznie edytowano 1 raz
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Postprzez Eta3 » piątek, 9 mar 2012, 21:53

SAMAEL66 a podobno szalik to szalik, czyli rzecz materialna?
Wiesz, nie wiem o jakich kibicach mówisz, moim zdaniem oni raczej nie przychodzą z płaczem do NFZ :D

ZIZ litości! już się boisz jutrzejszego dnia? :D
Stary, Legia to serio nic złego, ci ludzie po prostu mają swoje zasady, swój honor i tego się trzymają.
"Kibice TSP nie robią tego w panice ale przyjęto takie zasady, aby nie prowokować debili." W ten sposób myśląc to debilne jest produkowanie szalików :D
"Jezeli uważacie jednak, że ustawka to coś normalnego to prasujcie dresiki, glancujcie adidasiki i pędem wyprowadzka z Bielska-Białej "
Jak widać masz bardzo wąskie rozeznanie w świecie kibiców, skoro Twoim zdaniem to tylko trzy paski, rozbawiłeś mnie kolego ;)

I jeszcze jedno: SAMAEL66 w kwestii wyjaśnienia kibice poloni robią to samo co kibice TSP, dlatego dostają...
Napinają się anonimowo lub gdy są w dużej grupce, za to sam na sam po prostu uciekają :D:D
Zresztą już pisałam, że są do siebie podobni;)
Zobacz, na Legijnych forach jest napinka ze strony TSP - po co?
Eta3
użytkownik
 
Posty: 158
Na forum od: 22 sty 2012, 19:09

Postprzez trututu » piątek, 9 mar 2012, 21:58

Eta3 napisał(a):I jeszcze jedno: SAMAEL66 w kwestii wyjaśnienia kibice poloni robią to samo co kibice TSP, dlatego dostają...

Czyli kibice Cracovii, Wisły Kraków też tak robią? Skoro dostają od siebie maczetami?
trututu
nowicjusz
 
Posty: 16
Na forum od: 9 mar 2012, 21:14

Postprzez Eta3 » piątek, 9 mar 2012, 22:07

trututu napisał(a):
Eta3 napisał(a):I jeszcze jedno: SAMAEL66 w kwestii wyjaśnienia kibice poloni robią to samo co kibice TSP, dlatego dostają...

Czyli kibice Cracovii, Wisły Kraków też tak robią? Skoro dostają od siebie maczetami?

Nie porównuj błagam Wisły czy Cracovi do poloni czy TSP...
Tamci przynajmniej się nie boją :D
Eta3
użytkownik
 
Posty: 158
Na forum od: 22 sty 2012, 19:09

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości