Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Poparcie dla projketu Krytego Skateparku w Bielsku + dyskusj

Forum dyskusyjne dla fanów siatkówki, piłki nożnej, koszykówki i innych sportów.

Postprzez staszeks » środa, 15 gru 2010, 15:32

zrobić coś aby dać zajęcie młodzieży? ależ jak najbardziej.
Tylko projekt tego powinien wykonać ktoś znajacy się na rzeczy
a nie poierwszy z brzegu znajomy prezesa.
Poza tym czegoś takiego nie można puscić na zywioł bo ludzie się pozabijają.
Ale o czym my mówimy jest a raczej było sporo innych i znacznie tańszych sposobów
na zagospodarowanie czasu młodym ludziom.
Mówię o kółkach zainteresowań które mają to do siebie, że mogą ukierunkować zainteresowania przydatne później w życiu zawodowym, ale przeciećż taniej
i wygodniej jest jak młodzi po bramach poiją (kiedyś było "patykiem pisane"
jak teraz nie wiem) a jaki dochód z akcyzy do budżetu?
Trzeba przecież utrzymać armię posłów o senatorów oraz tysiące kierowników
i innych doradców w administracji państwowej.
Ostatnio edytowano środa, 15 gru 2010, 15:34 przez staszeks, łącznie edytowano 1 raz
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez JiB2 » środa, 15 gru 2010, 15:58

staszeks. Ja piernicze, czy do wszystkiego trzeba wplątywać tą pieprzniętą politykę?
Ludzie mają pomysł, mają bardzo, jak widać duże zaangażowanie i miłość do takiej rozrywki i proszą o wsparcie. Proszą o wsparcie, które Nas forumowiczów kosztuje przysłowiową pietruszkę. Ja nie jestem osobą, która bawi się na rampach jeżdżąc na desce, rolkach i rowerach. Ale warto, aby każdy z Was, którzy tutaj się wypowiadacie contra, warto abyście w weekend posiedzieli 10 minut na błoniach na trawie i abyście poobserwowali skatepark i doznali olśnienia o co chodzi.
Najlepiej wszystko zaorać i skrytykować. Już pisałem kiedyś , że w Bielsku jest tyle ciekawych tematów, że naprawdę przykrym jest to, że zawsze je się zestawia z wydatkami społecznymi. Bo jest ciężko, bo hospicjum, bo budynki socjalne itd. Owszem. Te ostatnie tematy powinny być priorytetem, ale nie można deprecjonować każdej inicjatywy, a w szczególności i tak potrzebnej. Hospicjum to wspaniała inicjatywa i należy RÓWNIEŻ pomagać, ale dlaczego zawsze wszystko u Nas w Bielsku ma być "coś za coś", bo żal doopę ściska. A też kiedyś napisałem, zróbmy se listę tematów, od regulacji rzeki Białki poprzez tramwaje, narciarstwo, turystykę i inne. Wypunktujmy wreszcie w jednym wątku i każdy będzie zadowolony, do cholery!
prentki.blog.pl
JiB2
użytkownik
 
Posty: 527
Na forum od: 24 lut 2009, 16:17

Postprzez staszeks » środa, 15 gru 2010, 16:23

Niestety polityka jest wszedzie i tego nie zmienimy.
To o czym piszecie w watku dzięki temu ma większe szanse na realizację,
bo przecież to można pokazać a kółko zainteresowań w jakiejś szkole
czy klubie osiedlowym komu pokażesz?
Ale dobre i to bo młodzież wyszaleć się też powinna.
P.S. Czy ja gdzieś napisałem, że skateparku być nie powinno?
Owszem powinien (gdzie i za jakie pieniądze to inna sprawa, ale być powinien).
Na dodatek powinien być zaprojektowany i wykonany przez ludzi, którzy się na tym znają
bo od tego może zalezeć zycie i zdrowie.
Sprawa jest nawet z gatunku pilnych bo przy braku takowego młodzi ludzie będą uprawiać
swoje hobby w warunkach nie kontrolowanych i bez opieki co może zakończyć się
bardzo różnie.
Ostatnio edytowano środa, 15 gru 2010, 16:24 przez staszeks, łącznie edytowano 1 raz
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Pan Kazimierz » środa, 15 gru 2010, 16:25

JiB2 napisał(a):A też kiedyś napisałem, zróbmy se listę tematów, od regulacji rzeki Białki poprzez tramwaje, narciarstwo, turystykę i inne. Wypunktujmy wreszcie w jednym wątku i każdy będzie zadowolony, do cholery!

zróbmy SOBIE listę tematów :)
rzeka BIAŁA :)

ucz się synek między śmiganiem na desce :)
pozdrawiam
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez JiB2 » środa, 15 gru 2010, 17:11

Oj Kazik, jakiś Ty ograniczony :)
Jakbyś nie wiedział, w lokalnym dialekcie Śląska Cieszyńskiego, którego używają od Zaolzia po Bielsko, zwrot "se" jest powszechnym. Jak i w wielu innych. To , że jest również niepoprawna formą dla "SOBIE", nie oznacza, że nie mogę tegoż stosować. Gdybyś znał starszych bielszczan, to byś się trochę zastanowił giździe pierzyński.
Rzeka Biała, to nazwa oficjalna, używana w nomenklaturze i kartografii, w szczególności upowszechniona po 1945 roku. Rzeka Białka, to nazwa tego samego cieku wodnego , stosowana i używana nie tylko zwyczajowo w rejonie Bielska i Białej.
Dla Ciebie rzeka Biała, dla mnie zawsze będzie rzeką Białką. I nie ważne , że w czasach gdy nazwę Białka dla tej rzeki stosowano, język polski w Bielsku i w Białej był mową nieortograficzną i nie stylistyczną w obecnym rozumieniu. :).
A skoro używasz zwrotu "synek", to tym bardziej powinieneś o tym wiedzieć, bo to wcale nie jest ujmujące stosując lokalną gwarę bielską. W takim rozumieniu i kontekście, w jakim zrozumielibyśmy to dzisiaj, może ktoś by się oburzył. Mnie to nie wadzi i pięknie se to żeś Kazik napisoł.

Kazik pozdrawiom

staszeks, racja.
Ostatnio edytowano środa, 15 gru 2010, 17:18 przez JiB2, łącznie edytowano 1 raz
prentki.blog.pl
JiB2
użytkownik
 
Posty: 527
Na forum od: 24 lut 2009, 16:17

Postprzez zbożowy » środa, 15 gru 2010, 18:17

JiB2 napisał(a):Ale warto, aby każdy z Was, którzy tutaj się wypowiadacie contra, warto abyście w weekend posiedzieli 10 minut na błoniach na trawie i abyście poobserwowali skatepark i doznali olśnienia o co chodzi.

jestem tam często i widywałem tam paręnaście osób, jeśli to są osoby z całego Śląska i jeszcze z Czech i Słowacji to ja nadal jestem przeciw.

No ale tak jak mówiłem, niech założą stowarzyszenie, niech pokażą ile ich jest osób, niech coś działają. Na razie jedynie słyszę że mają jeden średnio używany skatepark a chcieli by kolejny.
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez konradk » środa, 15 gru 2010, 19:25

zbożowy bo jak skatepark jest "zaprojektowany" przez osoby które sie na tym nie znaja to pozniej tak to wyglada, że skatepark jest jaki jest na dodatek ponad polowe roku nei da sie go uzywac bo w zimie jak a jak popada to tam sie mozna zabic taki beton jest sliski, to tak jakby dać obcinać włosy ogrodnikowi:/
konradk
nowicjusz
 
Posty: 7
Na forum od: 14 gru 2010, 23:10

Postprzez zbożowy » środa, 15 gru 2010, 21:53

Paręnaście osób widuję w lecie. A ty nadal nie potrafisz powiedzieć ilu was w mieście jest.
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez taki1 » czwartek, 16 gru 2010, 18:32

zbożowy napisał(a):Paręnaście osób widuję w lecie. A ty nadal nie potrafisz powiedzieć ilu was w mieście jest.

Osób jeżdżących na rowerach (MTB i BMX) z Bielska mamy około 20 z czego ponad połowa gdy pozwalaja na to warunki atmosferyczne jest przynajmniej 4 razy w tyg na parku na Błoniach. Doliczmy do tego osoby ktore bardzo często odwiedzają nasz skatepark z innych miast. Np. Żywiec, Kęty, Kozy, Czechowice-Dz. co dałoby kolejne tyle jeśli nie więcej.
Deskrolkarzy i rolkarzy moznaby naliczyc 2x tyle albo i więcej.

Zbożowy masz bardzo ograniczone myslenie... Orliki budować! Skateparki już nie... Szkoda tylko, że Orliki te rzadko służa do gry w piłkę chodźby. 3/4 Bielskich Orlików słuzy do tego żeby nachlać się wódki czy piwa, naćpać się a nie spędzać czas w sporcie. Owszem parę dzieciaczków zawsze znajdzie sie ktore graja w tą piłke czy w kosza... Tylko wytłumacz mi skąd biorą sie te wszystkie śmieci, paczki po fajkach, rozbite butelki i pełne puszek i butelek kosze na smieci przy tych orlikach? Niedługo kończe 17lat i wiem dobrze jak to wygląda. Przechodzi się często obok tych miejsc to widać co sie dzieje.

Są tu też tacy którzy twierdzą, że mamy już skatepark to po co nam kolejny...
Wybierzcie się kiedyś na błonia i zobaczcie jak to wygląda gdy nie pada deszcz i warunki są ok. Park jest tak przepełniony, że jeden drugiemu "zajeżdża drogę".

Pieniądze na hale sportowe, orliki itd są... Bo inne miasta maja to BB też musi! Dlaczego więc nasze miasto nie może miec dużego, odpowiedniego i BEZPIECZNEGO s-parku skoro inne duże miasta mają? Gwarantuje, że hala ta nie stałaby nie uzywana.
Teraz kiedy wszędzie jest snieg jedyną opcją do jazdy jest wypad na hale do Czech do Frydka-Mistka na co nie kazdy sobie może pozwolic bo np. brakuje mu transportu.

zbożowy cały czas gadasz o tym jakie byłby z tego zyski... Poszperaj w internecie: Skatepark "zajezdnia"-Wrocław, skatepark garaż-Białystok, zobacz, że na hali wszedzie rozwieszone sa transparenty i reklamy różnych firm. Robiąc zawody deskorolkowe, rowerowe itd. na dobrze przygotowanym obiekcie przyciąga masę, MASĘ ludzi. Do takich zawodow nie ciezko o sponsorow do nagród, a przykładowo wpisowe do zawodow 10-15zł.
Na samej hali moznaby wprowadzić wejściówki tak jak na innych takich objektach gdzie wjazd na SP kosztowałby przykładowo 5zł od osoby na "cały dzień" (od godziny otwarcia do zamkniecia), miesieczne karnety. Hale mogłby wynajmować polskie czołowe teamy tych sportow. Nie wiem jak przy deskorolce i rolkach- nie moja dziedzina. Ale jeśli chodzi o rower to nie raz i nie dwa wpadałyby na hale czołowe polskie teamy rowerowe takie jak Dartmoor czy NS Bikes (z których chłopaki wygrywaja miedzynarodowe zawody) na sesje treningowe gdzie wynajęcie hali tylko dla nich czy osób prywatnych byłoby płatne. Przykładowo wynajecie całej hali na noc to 100pln. Licząc, że przez park przewinęłoby się 20 osob dziennie, codziennie to w rok mamy 33.600PLN przy wejściówce za 5zł.

Skatepark nie byłby robiony byle jak, a przez firme zajmujacą sie projektowaniem i budową skateparków. Projekt i kosztorys udostepniła nam już pewna firma jednak nie jestesmy upoważnieni do udostepniania tych informacji osobom 3cim.
Jeśli koń mówi do ciebie, że jesteś wariatem - znaczy, że to prawda :D
taki1
nowicjusz
 
Posty: 9
Na forum od: 16 gru 2010, 17:38
Lokalizacja: B-B

Postprzez miko300 » czwartek, 16 gru 2010, 20:05

Taki1,
dziękuje, że podjąłeś rozmowę z zbożowym bo ja już sił nie miałem do tego człowieka :)

Podpisuje się pod postem u góry w 120%.
miko300
użytkownik
 
Posty: 47
Na forum od: 3 sie 2009, 13:45

Postprzez taki1 » czwartek, 16 gru 2010, 21:34

Nie ma sprawy Mikołaju.

Po prostu denerwuje mnie już takie gadanie... niszowy sport, jakie koszty, jakie zyski...
W Polsce nie ma juz perspektyw dla niczego nowego? Ile lat mamy zostawać jeszcze w tyle względem innych krajów nawet UE? 10? 20?
Może nie mamy tak dobrze jak za oceanem gdzie kraje są na tyle bogate, że nie maja co z pieniędzmi robić ale skoro nasze miasto jest w stanie wywalac pieniądze na hale sportowe, i orliki to czemu miałoby nie przeznaczyć tych pieniędzy na coś nowego co może miasto jeszcze bardziej wypromować?

Sugerując się gadaniem takich jak zbożowy powinniśmy stwierdzic, że budowa Hali pod Debowcem i tylu orlikow to była głupota nie dajaca zysku i bez celowa bo jedna hala juz jest i orlik też. Orlik? Jakie daje zyski? kasy troche trzeba włozyc, tym bardziej, że kilka ich w BB jest, a wstęp i przebywanie jest darmowe. Oświetlenia chomiki w dynamo nie narobią tylko też trzeba zań zapłacić.

Skatepark przynajmniej po częsci dałby rade sie utrzymywać sam, na terenie parku zawsze przyda sie bufet czy sklepik jakiś co daje miejsce czy też kilka miejsc do pracy. Ktos kto zajmie sie wpuszczaniem na park to nastepne miejsce, ludzie do ewentualnego sprzątania i zajmowania sie sprawami technicznymi gdyby bylo cos nie tak to kolejna praca chodźby dorywcza.

Nie musi byc wszystko dokładnie tak jak mówie. Przedstawiam tylko swoje argumenty na to, że jednak my przynajmniej staramy sie o zorganizowanie takiego miejsca zeby aktywnie spedzac czas w miejscu bezpiecznym i przeznaczonym stricte do tego, a nie menelimy sie jak reszta nastolatków (nie o wszystkich mowa oczywiście) na Orlikach ktore dało nam miasto. Mamy chęci i chcemy powalczyc o coś dla nas, tak dla dzieciaków które dorastają, a napewno nie jedno znajdzie swoją zajawkę i tak jak dla miasta które wypromuje sie z otwarcia na sporty grawitacyjne.

Szczerze mówiąc mało mnie obchodzi zgrzytanie zębów kogoś kto nie miał stycznosci z tym sportem, a jedyne jego zajecie to siedzenie przed komputerem i prawienie morałów.
To tylko wasze zdanie, które wcale nie działa na korzyść miasta, ani młodego pokolenia.

Podpisał Taki1. Dziękuje. Dobranoc.
Jeśli koń mówi do ciebie, że jesteś wariatem - znaczy, że to prawda :D
taki1
nowicjusz
 
Posty: 9
Na forum od: 16 gru 2010, 17:38
Lokalizacja: B-B

Postprzez zbożowy » czwartek, 16 gru 2010, 23:41

Orliki są planowane na setki dzieciaków, tu mówisz że jest około 100 osób z czego 20 jest aktywnych. Reklamy to nie jest duża kasa, sklepiku się nie opłaca robić, może automat z batonikami ewentualnie chociaż i to mało prawdopodobne. Możesz jeszcze doliczyć do tego że ktoś postanowi zorganizować lekcje nauki na rolkach/deskorolce dla dzieciaków ale to i tak mało biorąc pod uwagę że to będzie kosztować co najmniej tyle co orlik a pewnie i więcej. Co będzie ze skateparkiem na błoniach jak powstanie hala? Czy hala będzie działać tylko przy brzydkiej pogodzie?
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez miko300 » piątek, 17 gru 2010, 07:21

zbożowy,
życze Ci, żebyś się wyprowadził na jakieś odludzie i żeby Twoje dzieci w przyszłości uprawiały sporty ekstremalne :] Ciekawe czy wtedy też będziesz taki krytyczny jak Twoje dziecko nie będzie miało jak się rozwijać na przeszkodach z betonu o wielkości orzeszka.
miko300
użytkownik
 
Posty: 47
Na forum od: 3 sie 2009, 13:45

Postprzez zbożowy » piątek, 17 gru 2010, 09:14

Aha, czyli jeśli moje dziecko by chciało surfing uprawiać to miałbym optować za budową specjalnego basenu do surfingu? Nie można wszystkiego budować na pałę a wy zamiast spokojnie rozjaśniać wątpliwości obywatela miasta przyjmujecie postawę roszczeniową bo chcecie i już.
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez taki1 » piątek, 17 gru 2010, 12:06

Twoje myślenie jest bardzo ograniczone... Orlików w bielsku mamy już kilka jak niekilkanaście więc po co nam kolejne? Przydałby sie chyba jakis inny, odmienny obiekt.

Naucz się czytać ze zrozumieniem... napisalem gdzies ze aktywnych jest tylko 20osob? 20tu aktywnych to jest samych rowerzystów a deskorolkarzy jest 2 razy tyle. do tego dochodzą rolkarze ktorych tez paru jest.
Pozatym słaby przykład tego, że tylu akurat wpada na Błonia... kolejne tyle woli pojezdzić po mieście bo park na błoniach albo jest przepełniony albo nie daje im warunków do jazdy. Więc przy dobrze przygotowanym obiekcie aktywnych użytkowników byłoby dużo ponad 50.
orlik dla dzieciakow... dziennie sie tam przewinie tyle samo dzieciaków co użytkownikow takiego skateparku.

Kolejnym argumentem jest to, że przeglądając teraz oferty w internecie budowa jednego Orlika sięga kwoty większej nawet niż milion... Inwestycja w taki skatepark nie przekroczyła by nawet 0,5mln co pewnie i tak jest zawyżoną ceną. bb ma dużo wolnych i nie używanych hal więc nie potrzebne jest budowanie nowej co znacznie zwiększa koszty...

porównanie jazdy na deskorolce, rowerze czy rolkach a surfingu jest na prawde słabe bo naturalne jest, ze surfingu w miejscach z dala od morza nie da sie uprawiać...

"Co będzie ze skateparkiem na błoniach jak powstanie hala? Czy hala będzie działać tylko przy brzydkiej pogodzie?"
Wolałbyś iść na skatepark gdzie przy pogodzie jest gorąco i słońce odejmuje sił po chwili, a gdy nie ma pogody nie da sie jezdzić? Czy na obiekcie lepiej przystosowanym, bezpieczniejszym, z lepszymi przeszkodami, większym i gdzie jest sucho i jest cień?
Jeśli koń mówi do ciebie, że jesteś wariatem - znaczy, że to prawda :D
taki1
nowicjusz
 
Posty: 9
Na forum od: 16 gru 2010, 17:38
Lokalizacja: B-B

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości