Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Poparcie dla projketu Krytego Skateparku w Bielsku + dyskusj

Forum dyskusyjne dla fanów siatkówki, piłki nożnej, koszykówki i innych sportów.

Postprzez staszeks » poniedziałek, 20 gru 2010, 17:50

zietek888 napisał(a):Witam wszystkich!

Czytając wasze posty i widząc tu osoby, które wypowiadają się i argumentują przeciw tej inicjatywie po prostu krew mnie zalewa!!!!

Po pierwsze: pytanie ile jest osób uprawiających sporty extremalne???

Już daje prostą odpowiedz. Mam tor u siebie w ogrodzie do jazdy na mtb bmx, niestety nie mam czasu już o niego dbać i jeżdżę sporadycznie, ALE 2 3 4 lata temu kiedy zajmowałem się tym torem w tamtych latach przetoczyło się u mnie setki ludzi zarówno z Bielska Katowic Jastrzębia itd itd.
Jaki jest wniosek dla mniej bystrych? Jeżeli są warunki do uprawiania danego sportu ludzi uprawiających dany sport z każdym dniem przybywa.

Po drugie: czy to się opłaca? odp. patrz pierwsze pytanie.

Ogólnie jestem zaskoczony, że w takim miejscu jak BB nie ma takiego obiektu, poprostu to jest nie do przyjęcia.

pozdr Wszystkich

Ps. DO WSZYSTKICH ROLKARZY DESKARZY ROWEROWCÓW I WSZYSTKICH ,KTÓRZY POPIERAJĄ SKATEPARK KRYTY W BB. Ruszcie niebo i zimie, aby w końcu w Naszym mieście powstał TEN OBIEKT.

Zietek z Hałcnowa.

zechciej łaskawie przeczytać ten wątek jeszcze raz.
Ja jak raz nie widzę tu zbyt dużo przeciwnych budowie.
Widzę dużo nieprzekonanych.
Nieprzekonani proszą o podanie rachunku zysków i strat, w tym finansowych.
(ale nie: tylko finansowych)
W zamian słyszą, ze kogoś zalewa krew.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez pb95 » wtorek, 21 gru 2010, 00:45

Zyski:
-młodzi ludzie zamiast mają jakąś pasję, zamiast się chamić, pić i stawać się agresywnymi jednostkami w efekcie.
-promocja dla miasta - będą przyjeżdżali ludzie z okolic, lub nawet z daleka jeśli będą jakieś zawody.
-promocja sportu - zdrowsze społeczeństwo, bo jak na razie większość ludzi lubi siedzieć po knajpach i to całe ich hobby.
-zyski dla sklepów ze sprzętem sportowym - zyski dla miasta, bo są podatki na wszystko.
-zyski w szerszej skali - jeśli to wypali, to może zrobi się też jakieś zimowe zawody w okolicach np. snowboardowe, downhill na rowerze, a nawet może (ehh) motorsport? No nie od rzeczy by było.
-zysk dla mieszkańców-ignorantów którzy narzekają na młodzież, że pije i jest okropna, ale jak jeżdżą na rowerach czy deskach po mieście to jeszcze gorsi :P - będzie miejsce na to, żeby sobie poszaleć.
-w późniejszym czasie możliwy rozwój - tor motocrossowy, coś tego pokroju - odpada problem z quadami, motocyklami itd w lasach..
-w jeszcze późniejszym czasie może ktoś pokusiłby się o wybudowanie jakiegoś toru, nawet szutrowego - dla samochodów. Może nawet po jakimś czasie asfaltowy? Albo mieszany. - mamy ZAJEBISTY deficyt tego typu obiektów w skali kraju ale również województwa. Jest pełno młodych ludzi którzy kochają motorsport (podziwiam, że ktoś się tym zainteresował w tym kraju, gdzie głównym narodowym hobby jest picie alkoholu i piłka nożna) - zainteresowanie byłoby naprawdę duże.


ps - Pozdro Ziętku, pare lat temu bywałem u Ciebie :)
Ostatnio edytowano wtorek, 21 gru 2010, 00:46 przez pb95, łącznie edytowano 1 raz
pb95
użytkownik
 
Posty: 378
Na forum od: 11 maja 2010, 22:07

Postprzez staszeks » wtorek, 21 gru 2010, 23:09

pb95
brak ci obiektywizmu.
Wszystko jak mawiał mój kolega ma swoje zady i walety.
wypisujesz tylko zalety (nie wszystkie0), o wadach dyskretnie przemilczasz.
Ja, jako laik chciałbym zobaczyć coś co ma choć pozory obiektywizmu.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez sweeper » niedziela, 26 gru 2010, 21:40

łoooo ale tasiemiec się zrobił nie ma co :)

ale i ja się wtrącę do tematu
1. wolę skatepark niż 100 mln utopione w stadion miejski
2. wolę miejsce gdzie graficiarze będą się spełniać niż pomalowane przystanki, elewacje, ogrodzenia
3. budowa skatepatku - nawet za kasę miasta ok, ale to jest tylko początek
kto da budynek? kto zapłaci za jego utrzymanie? (od takich błahostek jak podatek po ogrzewanie w zimie i oświetlenie) kto będzie administrował takim obiektem? czy będzie spełniał wymogi zawodów rangi europejskiej? (inna opcja chyba nie ma sensu) kto podejmie się ubezpieczenia obiektu i wzięcia odpowiedzialności w razie wypadku? (będzie jakiś 2-3 etatowych pracowników? kto im zapłaci?)

nawet jeżeli budowa pochłonie 0,5 mln złotych to roczne koszty utrzymania takiego obiektu dogonią inwestycję za 5-6 lat - kto za to zapłaci?

Patrząc na innego tego typu projekty
Poznań - odkryty skatepark wstęp od 2 do 4 zł
Wałbrzych - kryty skatepark wstęp do 4 do 10 zł
zastanawiam się ile będzie zatem kosztował wstęp na kryty skatepark - czy nie okaże się, że będzie to zabawa tylko dla dzieci bogatych rodziców...
Ostatnio edytowano niedziela, 26 gru 2010, 21:52 przez sweeper, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez staszeks » poniedziałek, 27 gru 2010, 00:21

sweeper

Ale ja te wiadomości chciałem wyciagnąć właśnie choćby od pb95.
Ale tego to oni wolą nie poruszać.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez pb95 » poniedziałek, 27 gru 2010, 02:45

Ja tam nie widziałem jakiś większych przeszkód. Z pewnością utrzymanie takiego miejsca kosztowałoby podatnika mniej niż utrzymanie wielu niepotrzebnych urzędników czy strażników miejskich.
pb95
użytkownik
 
Posty: 378
Na forum od: 11 maja 2010, 22:07

Postprzez sweeper » poniedziałek, 27 gru 2010, 09:40

pb95 napisał(a):Z pewnością utrzymanie takiego miejsca kosztowałoby podatnika mniej niż utrzymanie wielu niepotrzebnych urzędników czy strażników miejskich.

tego nie możesz być pewien jeżeli nie znasz kosztów
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez staszeks » poniedziałek, 27 gru 2010, 14:27

sweeper napisał(a):............
1. wolę skatepark niż 100 mln utopione w stadion miejski
..........................

I pewnie większa ilość zapaleńców byłaby w stanie skorzystać z takiego obiektu, niż skorzysta ze stadionu.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez ZIZ » poniedziałek, 27 gru 2010, 17:09

Ciekawe jak przekonacie urzędników? Życzę powodzenia ( to bez żadnego sarkazmu ).
Tylko pamiętajcie, że Oni poruszają się w Matrixie. Np. jak planowano park to powstała ławkarnio-schodziarnia z 4 stołami do szachów i kilkunastoma ławkami na paru arach:

http://www.super-nowa.pl/art.php?i=19867

Jeżeli ktoś zada sobie trud i obejrzy zdjęcia lub jeszcze lepiej - uda się oglądnąć skwerek w naturze to proszę o sugestie ile "toto" kosztowało?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez sweeper » niedziela, 16 sty 2011, 16:49

no i temat umarł?
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Muffi » czwartek, 3 mar 2011, 18:16

beboki na deskach niemiłe :(
Avatar użytkownika
Muffi
użytkownik
 
Posty: 76
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez sweeper » czwartek, 3 mar 2011, 18:26

Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez igo » piątek, 4 mar 2011, 20:03

taki1 napisał(a):
zbożowy napisał(a):Paręnaście osób widuję w lecie. A ty nadal nie potrafisz powiedzieć ilu was w mieście jest.

Osób jeżdżących na rowerach (MTB i BMX) z Bielska mamy około 20 z czego ponad połowa gdy pozwalaja na to warunki atmosferyczne jest przynajmniej 4 razy w tyg na parku na Błoniach. Doliczmy do tego osoby ktore bardzo często odwiedzają nasz skatepark z innych miast. Np. Żywiec, Kęty, Kozy, Czechowice-Dz. co dałoby kolejne tyle jeśli nie więcej.
Deskrolkarzy i rolkarzy moznaby naliczyc 2x tyle albo i więcej.

Zbożowy masz bardzo ograniczone myslenie... Orliki budować! Skateparki już nie... Szkoda tylko, że Orliki te rzadko służa do gry w piłkę chodźby. 3/4 Bielskich Orlików słuzy do tego żeby nachlać się wódki czy piwa, naćpać się a nie spędzać czas w sporcie. Owszem parę dzieciaczków zawsze znajdzie sie ktore graja w tą piłke czy w kosza... Tylko wytłumacz mi skąd biorą sie te wszystkie śmieci, paczki po fajkach, rozbite butelki i pełne puszek i butelek kosze na smieci przy tych orlikach? Niedługo kończe 17lat i wiem dobrze jak to wygląda. Przechodzi się często obok tych miejsc to widać co sie dzieje.

Są tu też tacy którzy twierdzą, że mamy już skatepark to po co nam kolejny...
Wybierzcie się kiedyś na błonia i zobaczcie jak to wygląda gdy nie pada deszcz i warunki są ok. Park jest tak przepełniony, że jeden drugiemu "zajeżdża drogę".

Pieniądze na hale sportowe, orliki itd są... Bo inne miasta maja to BB też musi! Dlaczego więc nasze miasto nie może miec dużego, odpowiedniego i BEZPIECZNEGO s-parku skoro inne duże miasta mają? Gwarantuje, że hala ta nie stałaby nie uzywana.
Teraz kiedy wszędzie jest snieg jedyną opcją do jazdy jest wypad na hale do Czech do Frydka-Mistka na co nie kazdy sobie może pozwolic bo np. brakuje mu transportu.

zbożowy cały czas gadasz o tym jakie byłby z tego zyski... Poszperaj w internecie: Skatepark "zajezdnia"-Wrocław, skatepark garaż-Białystok, zobacz, że na hali wszedzie rozwieszone sa transparenty i reklamy różnych firm. Robiąc zawody deskorolkowe, rowerowe itd. na dobrze przygotowanym obiekcie przyciąga masę, MASĘ ludzi. Do takich zawodow nie ciezko o sponsorow do nagród, a przykładowo wpisowe do zawodow 10-15zł.
Na samej hali moznaby wprowadzić wejściówki tak jak na innych takich objektach gdzie wjazd na SP kosztowałby przykładowo 5zł od osoby na "cały dzień" (od godziny otwarcia do zamkniecia), miesieczne karnety. Hale mogłby wynajmować polskie czołowe teamy tych sportow. Nie wiem jak przy deskorolce i rolkach- nie moja dziedzina. Ale jeśli chodzi o rower to nie raz i nie dwa wpadałyby na hale czołowe polskie teamy rowerowe takie jak Dartmoor czy NS Bikes (z których chłopaki wygrywaja miedzynarodowe zawody) na sesje treningowe gdzie wynajęcie hali tylko dla nich czy osób prywatnych byłoby płatne. Przykładowo wynajecie całej hali na noc to 100pln. Licząc, że przez park przewinęłoby się 20 osob dziennie, codziennie to w rok mamy 33.600PLN przy wejściówce za 5zł.

Skatepark nie byłby robiony byle jak, a przez firme zajmujacą sie projektowaniem i budową skateparków. Projekt i kosztorys udostepniła nam już pewna firma jednak nie jestesmy upoważnieni do udostepniania tych informacji osobom 3cim.

Popieram wszelkie inwestycje majace na celu propagowanie sportu czy aktywnego spedzania czasu przez młodych ludzi.
Ale....zgadzam sie ze zbozowym że nie jest moim obowiązkiem finansowanie tego typu miejsc z budzetu miasta bo jest wiele bardziej potzrzebnych inwestycji w miescie (np remonty dróg i chodników).
Chcecie takiego miejsca to ok ale sami podejmijcie inicjatywę.Napiszcie o dotacje z UE, napiszcie do Ministerstwa Sportu itd .To nic nie kosztuje.Nie mozna tylko wymagać.
Kolega taki1 pisze że Orliki to miejsca spotkań małolatów,żulerki i ogólna melina.Może i tak bywa,nie zapuszczam sie tam wieczorami ale na pewno służą tez ogółowi społeczenstwa.
Natomiast srodowisko skate'ów słynie z upodobania do zioła i to tez jest powszechnie wiadomo.Mam taki projekt.Zgoda na budowę skateparku ale....z czujnikami wykrywającymi marihuanę.Tak aby nie przychodzili tam ludzie aby zapalić blanta tylko jeździć na desce.Taki swego rodzaju układ.Nie dostosujecie sie to zamykamy.
igo
użytkownik
 
Posty: 1169
Na forum od: 6 lis 2009, 19:00

Postprzez staszeks » niedziela, 6 mar 2011, 12:16

Temat pokrewny do stadionu.
Opinie pewnie identyczne.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez zbożowy » wtorek, 8 mar 2011, 22:43

igo napisał(a):.Zgoda na budowę skateparku ale....z czujnikami wykrywającymi marihuanę.Tak aby nie przychodzili tam ludzie aby zapalić blanta tylko jeździć na desce.Taki swego rodzaju układ.Nie dostosujecie sie to zamykamy.

Czegoś głupszego to chyba na tym forum nie czytałem. Jeszcze czujniki wykrywające piwo im zamontuj.
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości