Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Forum TSP?

Forum dyskusyjne dla fanów siatkówki, piłki nożnej, koszykówki i innych sportów.

Postprzez SAMAEL66 » sobota, 6 paź 2012, 19:18

Ancymon napisał(a):Ciekawe kto na tym stadionie bedzie grac, jak te pazie spadną do I ligi, lub nizej.

hmm pomyślmy... może właśnie I-ligowe lub II-ligowe Podbeskidzie?
jeśli może tam grać III-ligowy BKS :)

Ancymon napisał(a):Niech ktos ten BKS uratuje :(

Toć to BKS nie ginie, on cały czas niezmiennie żyje na tym samym marnym poziomie i dla tych samych mało licznych kibiców za to dużo liczniejszych kiboli.

wystarczy prześledzić sobie historię frekwencji na tym stadionie w ostatniej dekadzie i zestawić ją z klasami rozgrywkowymi drużyn tam grających by stwierdzić z całą pewnością że nawet gdyby TSP grało w II lidze a BKS nadal w III to różnice byłyby spore na korzyść TSP. Po prostu w Bielsku-Białej jest więcej kibiców niż kiboli.
klinek napisał(a):a po drugie (prywatnie) może w końcu ełksa zniknie z mapy polski:)))))))

z całym szacunkiem :) marzenia ściętej głowy hehe popatrz na np Odrę Wodzisław. Musieli zaczynać od zera i jakoś się trzymają. GKS Jastrzębie taka sama sytuacja. ŁKS ma dużo, dużo większy potencjał niż tamte dwie drużyny razem wzięte. I jakbyś nie marginalizował ŁKS-u w Łodzi czy Eta Polonii w Warszawie te ekipy raczej nie znikną z kibicowskiej mapy Polski.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Postprzez Madderdin » niedziela, 7 paź 2012, 09:42

Kilka dni przed meczem usłyszałem ciekawą teorię, jakoby TSP specjalnie pikowało do 1 ligi, żeby wywalczyć awans akurat w momencie oddania nowego stadionu. Brzmi absurdalnie, ale rzeczywiście jest tak, że np. poważnych sponsorów było więcej za czasów 1 ligi, a obecny poziom gry jest nieporównywalnie gorszy od tego w zeszłym sezonie czy nawet jeszcze wcześniejszego, w 1 lidze. Ja wiem, że odszedł Patejuk, ale przecież on też sam nie grał, a w chwili obecnej cała drużyna siadła. Być może jest tak, że przy obecnym bilansie wpływów i wydatków klub nie widzi sensu w dalszym siedzeniu w E. (co wiąże się z pogłębianiem zadłużenia) i chce odetchnąć, renegocjując kontrakty, w 1 lidze.

Czytałem też wywiad z Kasperczykiem, który twierdzi, że w klubie ze względów finansowych mają umowę rodzaju "byle do zimy". Przypuszczam, że to rodzaj podpuchy, tzn. dział marketingu będzie się starał pozyskać pieniądze od sponsorów (jak zwykle) z miernym skutkiem w postaci pozyskania kilku restauracji, kopy jaj od chłopa, 2 tysięcy od lichwiarskich pożyczek, beli papy od składu budowlanego, itd. (jak zwykle). To wydaje mi się potwierdza, że na ekstraklasę nie ma w Bielsku zapotrzebowania, przynajmniej do momentu, kiedy TSP pełni te honory. Smutne, ale chyba prawdziwe.

Sam mecz...Typówka w wykonaniu orłów Roberta "czasami tzreba zagrać trochę antyfutbolu" Kasperczyka. Wybicia na aferę + liczenie, że uda się opanować piłkę, totalnie improwizowana gra w obronie, brak zaangażowania (przy bramkach Milika 2 czy 3 obrońców nie potrafiło odebrać mu piłki, ani zablokować strzału). Niestety, wydaje mi się, że Kasperczyk osiągnął swoje maksimum, awansując do Ekstraklasy. Waleczność i szybkość kilku graczy wystarczała na 1 ligę, ale w E. to dużo za mało. Mecz z Górnikiem to kolejne spotkanie, gdzie piłkarze gości dominują i stwarzają mnóstwo sytuacji, gdzie z kolei TSP ma problem z wyjściem z połowy, czy wyprowadzeniem kontrataku. O ataku pozycyjnym nie wspomnę, bo go nie ma, wymiana 4 podań z rzędu jest dla piłkarzy Podbeskidzia wyzwaniem, możliwym do zrealizowania tylko wtedy, kiedy te podania są do tyłu.

W wywiadzie z Kasperczykiem przeczytałem też, że trener niewiele się nauczył podczas stażu w Anderlechcie, bo o tym, że mają lepsze obiekty i piłkarzy, wiedział już przed wyjazdem. W tym kontekście ciekawi mnie, po co tam jechał, wiedząc że po powrocie ani mu Glogaza nie da pieniędzy na konkretne transfery, ani tym bardziej na budowę boisk treningowych, klubowej siłowni, itd. Tym bardziej zastanawia mnie, po co niedawny angaż Piotra Sadowskiego, który ma być dyrektorem ds. sportowych - innymi słowy, transferów. Skoro nie ma pieniędzy na bieżące pensje i premie dla piłkarzy, to za co kupić i czym kusić nowych zawodników? Po co jest ten pan?
Madderdin
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 5 wrz 2012, 11:17

Postprzez Madderdin » niedziela, 7 paź 2012, 09:54

SAMAEL66 napisał(a):Toć to BKS nie ginie, on cały czas niezmiennie żyje na tym samym marnym poziomie i dla tych samych mało licznych kibiców za to dużo liczniejszych kiboli.

wystarczy prześledzić sobie historię frekwencji na tym stadionie w ostatniej dekadzie i zestawić ją z klasami rozgrywkowymi drużyn tam grających by stwierdzić z całą pewnością że nawet gdyby TSP grało w II lidze a BKS nadal w III to różnice byłyby spore na korzyść TSP. Po prostu w Bielsku-Białej jest więcej kibiców niż kiboli.

Nie chcę wchodzić w polemiki, który klub ma fajniejszych czy liczniejszych kibiców, bo jako osoba spoza Bielska nie mam tu swoich sympatii tego typu. Natomiast wydaje mi się, że popełniasz pewien błąd, tzn. zakładasz że obecna frekwencja na meczach BKS jest wyznacznikiem czegokolwiek. Patrząc w tabelę 3 ligi, nie ma tam ani jednej drużyny z większego miasta, w zasadzie poza BKS, Odrą, czy Szczakowianką to grają tam praktycznie same wioski. Trochę bez sensu byłoby zakładać, że tyle samo osób przyjdzie oglądać popisy gwiazd LZS Piotrówka, co np. Zawiszy Bydgoszcz. Pewnie masz rację, że w chwili obecnej tzw. koneserzy futbolu chodzą raczej na TSP, a na BKS głównie ci, dla których ważniejsze od boiska są trybuny. Nie byłem jeszcze na meczu BKS, ale podejrzewam, że poziom czysto piłkarski jest na poziomie amatorskim, więc i tak szacunek dla tych, którzy chodzą to oglądać i jeszcze za to płacą. Myślę jednak, patrząc po aktywności w mieście (graffiti, vlepki, chodzenie w barwach), że wystarczyłby awans choćby do 2 ligi, aby różnice w frekwencji zanikły, albo chociaż się wyrównały. Znam sporo osób, które na TSP nie chodzą, ale po linii rodzinnych tradycji chętnie by wpadli na mecz BKS, gdyby oczywiście przeciwnik był bardziej atrakcyjny sportowo/kibicowsko.
Madderdin
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 5 wrz 2012, 11:17

Postprzez klinek » niedziela, 7 paź 2012, 11:08

Ciekawe spostrzeżenia Madderin!
Ja jako również przyjezdny mam podobne podejście , dla mnie nie ma znaczenie na którą z drużyn mam iść na mecz, byle obejrzeć kawał dobrej piłki, a stety albo niestety teraz to tsp gra w wyższej klasie i dlatego tak jak sobie obiecałem- jak stadion będzie oddany do użytku nie istotne kto będzie wyżej na tego mecze będę chodził!! Kocham inny klub ,ale też kocham piłkę nożną i chcę cieszyć się dobrymi meczami...
"Życie niemal na pewno ma sens."
Avatar użytkownika
klinek
użytkownik
 
Posty: 273
Na forum od: 4 paź 2011, 11:08
Lokalizacja: Kiedyś ŁDZ dziś B-B

Postprzez 10RONNIE10 » niedziela, 7 paź 2012, 11:17

klinek napisał(a):Ciekawe spostrzeżenia Madderin!
Ja jako również przyjezdny mam podobne podejście , dla mnie nie ma znaczenie na którą z drużyn mam iść na mecz, byle obejrzeć kawał dobrej piłki, a stety albo niestety teraz to tsp gra w wyższej klasie i dlatego tak jak sobie obiecałem- jak stadion będzie oddany do użytku nie istotne kto będzie wyżej na tego mecze będę chodził!! Kocham inny klub ,ale też kocham piłkę nożną i chcę cieszyć się dobrymi meczami...

Taaa dobre mecze w polskiej lidze .... To sie stary wyklucza.
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez Del_Rey » niedziela, 7 paź 2012, 13:26

10RONNIE10 napisał(a):Taaa dobre mecze w polskiej lidze .... To sie stary wyklucza.

Zdarzają, się, zdarzają.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez Madderdin » niedziela, 7 paź 2012, 13:42

Moim zdaniem jest całkiem sporo takich, problemem jest tylko systematyczność. Drużyna która dziś leje wszystkich może w przerwie zimowej sprzedać 3 kluczowych graczy i przegrywać wszystko jak leci. Niemniej np. mecze między Lechem a Legią są z reguły bardzo dobre piłkarsko (bo poznaniacy odpowiednio nastawiają do tego swoich piłkarzy), jeszcze niedawno ładną i ofensywną piłkę grała Wisła, itp., itd. Oczywiście, niesamowitych dryblingów i sztuczek technicznych nie obejrzymy, ale jeśli jest zaangażowanie, z reguły i sam mecz jest całkiem strawny. Mecze z Wisłą i Lechem w PP były całkiem efektowne, miały swoją dramaturgię, przyjemnie się na to patrzyło.
Madderdin
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 5 wrz 2012, 11:17

Postprzez SAMAEL66 » niedziela, 7 paź 2012, 15:04

BKS-owi życzę jak najlepiej, nich sobie awansuje. Tylko nie widzę realnych szans na to. Kibice dobrze się czują w swojej małej acz zgranej paczce. Lecz bez frekwencji nie będzie sponsorów a bez tego kasy. Brak kasy skutkuje brakiem klasowych zawodników. Bez nich nie ma wyników co też nie zapewnia widowni, i tak się koło zamyka.

Co do TSP to widać teraz wyraźniej niż wcześniej że trenerowi chodzi w tej chwili tylko o kasę. Zresztą sam się mu nie dziwię sam zarabiając tyle co on i mają marną perspektywę następnej pracy, trzymałbym się kurczowo swojej posady.

Pieniądze to nie wszystko ale wszystko bez pieniędzy to....
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Postprzez Madderdin » niedziela, 7 paź 2012, 20:19

Samael, to bardziej jest kwestia braku kasy w ogóle, z czego wynika że baza, piłkarze, stadion, trener, zarząd, działacze - że to wszystko jest takie właśnie prowizoryczne. Kasperczyk jest raczej słabym trenerem, ale nie wiadomo, czy gdyby miał ciut lepszych piłkarzy, nie byłoby teraz jakichś 8 punktów. Wszystko sprowadza się do kasy, a kasa - do sponsorów, których w magiczny sposób nie przybędzie, dopóki w klubie dalej będą funkcjonowały pewne osoby. Z kilku dobrze poinformowanych źródeł wiem na przykład, że niektórzy sponsorzy nie chcą wrócić, bo w pewnym czasie poczuli się olani - nie dostali biletu na trybunę VIP, ktoś ich stamtąd wyprosił, bo ich miejsce oddał kilku osobom na raz, itd.

Nad tym wszystkim kładzie się dodatkowo cieniem publiczny charakter klubu, tj. dopóki miasto ma akcje i wpuszcza tam sponsorów z klucza miejskiego, gros pieniędzy (których i tak nie jest dużo) idzie dla niekompetentnych ludzi, "krewnych Królika", którzy jak za komuny - kasują kasę za picie kawki i drapanie się za uchem. Dopóki klub nie będzie w pełni prywatny, dopóty nie będzie w nim kasy, ani sensownych wyników.
Madderdin
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 5 wrz 2012, 11:17

Postprzez klinek » poniedziałek, 8 paź 2012, 17:50

Co myślicie o powołaniu Koseckiego za Kubę???
Jak dla mnie dobra opcja pod warunkiem ,że udźwignie ciężar, no i przede wszystkim mam nadzieję ,że go Fornalik wystawi. Jestem całkowicie za odmładzaniem kadry.
"Życie niemal na pewno ma sens."
Avatar użytkownika
klinek
użytkownik
 
Posty: 273
Na forum od: 4 paź 2011, 11:08
Lokalizacja: Kiedyś ŁDZ dziś B-B

Postprzez klinek » piątek, 19 paź 2012, 17:15

i Jelonek znalazł przystań w Podbeskidziu, nikt go nie chciał:P nie wiem w jakiej jest obecnie formie ale jak na nasze warunki ligowe pewnie jakąś bramkę ukuje ;D
Ostatnio edytowano niedziela, 21 paź 2012, 06:47 przez klinek, łącznie edytowano 1 raz
"Życie niemal na pewno ma sens."
Avatar użytkownika
klinek
użytkownik
 
Posty: 273
Na forum od: 4 paź 2011, 11:08
Lokalizacja: Kiedyś ŁDZ dziś B-B

Postprzez GrzegorzD » sobota, 20 paź 2012, 20:11

No i TSP doczekało się ostatniego miejsca w tabeli
Avatar użytkownika
GrzegorzD
użytkownik
 
Posty: 2029
Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03
Lokalizacja: Hałcnów / Bujaków

Postprzez klinek » niedziela, 21 paź 2012, 06:49

teraz nowy trener przyjdzie co było do przewidzenia. Podziała jak nowa miotła czyli nawet może jakieś punkty zdobędą, ale o utrzymanie będzie im strasznie trudno
Pokuszę się nawet o tezę graniczącą z pewnością ,ze ekstraklasy nie utrzymają...
"Życie niemal na pewno ma sens."
Avatar użytkownika
klinek
użytkownik
 
Posty: 273
Na forum od: 4 paź 2011, 11:08
Lokalizacja: Kiedyś ŁDZ dziś B-B

Postprzez GrzegorzD » niedziela, 21 paź 2012, 11:46

Zamiast nich wróci do ekstraklasy Cracovia...
Avatar użytkownika
GrzegorzD
użytkownik
 
Posty: 2029
Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03
Lokalizacja: Hałcnów / Bujaków

Postprzez Madderdin » sobota, 27 paź 2012, 10:28

Panie, Panowie, jest źle. Nie mówię o wynikach sportowych, bo te były niejako do przewidzenia, ale:
- dzieją się niepokojące rzeczy wewnątrz, najpierw wylatuje kilka osób ze sztabu, później piłkarze w mediach wylewają żale do trenera na zasadzie "jego wina, że wolno biegam", wyniki katastrofalne, może w ramach gry przeciwko Kasperczykowi;
- z klubu leci trener, trochę nie wiadomo dlaczego (niby cieńki, ok, ale chyba nie aż tak, żeby uznać: lepszy brak trenera niż Kasperczyk), zwłaszcza że nie był tu obsypywany złotem;
- do klubu, w ramach transferów "last minute" przychodzi piłkarz, wyrzucony z innego klubu za korupcję (co jest kompromitujące dla TSP, zresztą nie pierwszy to raz...)i drugi, jadący na nazwisku, ale jakoś nie mogący sobie znaleźc klubu;
- ten ostatni piłkarz zresztą wyznał w mediach, że miał lepsze oferty, ale BB jest blisko jego domu (to wiele wyjaśnia w kontekście jego ambicji), dodatkowo jest raczej tylko do końca rundy, bo ma ponoć w kontrakcie klauzulę odejścia w wysokości....1000 zł;
- jest więc mocno zastanawiające, po co klubowi piłkarz z zaległościami treningowymi, siorbiący z kasy ok. 50 tysięcy miesięcznie, który nawet w przypadku mało prawdopodobnej eksplozji formy za 2 miesiące będzie już grał gdzie indziej. Naprawdę ktoś myślał, że jeden Irek sam wygra 4 mecze?
- podobno na trenera jest namaszczany, również umoczony w korupcję Dariusz W. O ile można tylko załamać ręce nad polityką zbierania do klubu ochłapów (osoby bezrobotne ze względu na korupcyjną przeszłość i/lub katastrofalną formę), to wydaje się mało prawdopodobne, żeby Podbeskidzie było na niego stać.

Niestety, wygląda to trochę jak miotanie się po pokładzie tonącego okrętu. Wychodzi po raz kolejny brak organizacji, za krótki budżet i podejście "jakoś to będzie". Jak mówił Kasperczyk w jednym z wywiadów, podobno w klubie panuje podejście "nie ma kasy, dotrwajmy jakoś do zimy" - jeśli tak jest, to pozostaje mieć nadzieję, że rzeczywiście znajdzie się wtedy moneta na kogoś umiejącego kopać piłkę i trenera z prawdziwego zdarzenia.
Madderdin
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 5 wrz 2012, 11:17

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości