Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Forum TSP?

Forum dyskusyjne dla fanów siatkówki, piłki nożnej, koszykówki i innych sportów.

Postprzez Madderdin » czwartek, 6 gru 2012, 23:18

O ile pamiętam, to Żywiec wycofał się jeszcze za kadencji Okrzesika lub chwilę później, jak był prezesem ten śmieszny pan od klocków, młotków i innych zabawek. Dokładniej rzecz biorąc, podobno tak byli zachwyceni współpracą z działem marketingu. Glukozę mam w nosie, dla mnie to taki typowy "kierownik z zawodu", w sumie typowy kawopijca z nóżką na nóżce, ale nawet w tych postulatach widać jakiś dziwny tor myślenia:
- klub ma długi (wina Glogazy!);
- nieważne, że klub ma długi, "brak polityki transferowej" to też wina Glogazy;
- nie ma kasy na przedłużanie kontraktów - wina Glogazy;
- nie ma sponsorów - wina Glogazy.

Gość dostał klub z niestabilnymi finansami, pomagierzy nie potrafili nagrać poważnych sponsorów, bo w regionie jest ich mało i albo się już obrazili, albo sponsorują kogoś innego. Teraz, kiedy się to sypie, dostaje po dupie od kibiców, że jak to, cóż za skandal, dlaczego z budżetem 0 zł nie zakontraktowano chociażby Falcao czy Robina Van Persie i dlaczego Tomasz z uroczą koleżanką nie pozyskali na sponsora Bank Światowy, Danone i LVMH Group? Przecież oni na pewno by chcieli, trzeba im tylko ofertę w Wordzie i zdjęcie Estadio wysłać.

Trochę lodu na głowę, ludzie.
Madderdin
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 5 wrz 2012, 11:17

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 6 gru 2012, 23:45

Mam pytanie do kibiców będących blisko klubu: czy to prawda że Pan Glogaza zabronił "wykonania" oprawy meczowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości i w ten sposób uniemożliwił kibicom uczczenia tego Święta na stadionie podczas meczu z Polonią Warszawa 11 listopada 2012 roku?
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Madderdin » piątek, 7 gru 2012, 14:17

Oprawy meczowe, poświęcone doniosłym wydarzeniom historycznym, to raczej profanacja niż uczczenie, jak dla mnie. Rozrywka to profanum, historia to sacrum.
Madderdin
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 5 wrz 2012, 11:17

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 7 gru 2012, 14:22

Każdy oddaje hołd jak umie byleby odbywało się to z szacunkiem. Proponuję zobaczyć kilka "akcji" a potem wydawać osąd.
Nie widzę przeciwwskazań jeśli kibice chcą wyrazić swój szacunek w taki a nie inny sposób.
Dlaczego ma to niby komuś przeszkadzać?
Ostatnio edytowano piątek, 7 gru 2012, 14:24 przez Pan Kazimierz, łącznie edytowano 1 raz
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Madderdin » piątek, 7 gru 2012, 15:19

Sama idea, by czcić coś ważnego na stadionie "bo przyjdzie dużo ludzi się rozerwać" uwłacza powadze danego święta. To nie powinno tak wyglądać, że jakaś płachta o Powstaniu Warszawskim czy Dniu Niepodległości rywalizuje o uwagę z popisami kopaczy z rodzimej ligi. Wydaje mi się, że układ, gdzie byłoby to prezentowane dla tych, których to interesuje i w sposób, gdzie mogliby się w pełni na tym skupić, byłby zdrowszy. Sama poetyka meczu - wzajemne bluzgi między kibicami obu drużyn, bluzgi na piłkarzy i sedziów - to również nie są perfekcyjne warunki do oddawania czci bohaterom narodowym. No i pozostaje kwestia prezenterów - w BB ten problem nie występuje, ale w takiej Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu przez wiele lat wisiały na płotach totenkopfy, swastyki, wizerunki i cytaty z Rudolfa Hessa, runy kojarzone z dywizjami SS, herb Ku-Klux-Klanu, itd. Mi taka wersja "patriotyzmu" nie odpowiada, bardzo nie lubię zawłaszczania pewnych pojęć przez miks ksenofobii, kompleksów, rasizmu, itd. Idąc na mecz, wolałbym oglądać spotkanie, niż obserwować emanację czyichś politycznych wizji, zwłaszcza że z reguły jest to robione w słaby sposób.
Madderdin
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 5 wrz 2012, 11:17

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 7 gru 2012, 15:29

"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" - jak powiedział kiedyś Marszałek. Myślę że tym możemy zakończyć nasze odejście od tematu wątku.
Ja podtrzymuję swoje zdanie że godna flaga sporych rozmiarów na stadionie może być oddaniem hołdu w pewnych sytuacjach jak np Święto Narodowe. Oczywiście jeśli nie jest wywieszana z innymi symbolami - m.in takimi jakie wymieniłeś. Oczywiście przed czy po meczu nikt nie zabroni kibicom oddawać cześć w innym miejscu.
Wróćmy jednak do tematu wątku :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Madderdin » piątek, 7 gru 2012, 17:37

OK, jak typujecie rezultat z Widzewem? Ja obstawiam bramkowy remis, wydaje mi się, że dla przeciwnika mecz z tak fatalnie punktującą drużyną jak TSP jest rodzajem blokady psychicznej przed porażką. Górale będą koniecznie chcieli wygrać, więc pewnie początek meczu będzie bardzo nerwowy i zadecyduje o dalszych losach spotkania. Przydałby się jakiś bohater, będący w stanie jednym zagraniem odmienić losy meczu - może Cohen, jeśli zagra od początku. Fajnie, gdyby Jeleń zaczął na ławce - w obecnej formie nie ma sensu wpuszczać go na 90 minut, ale w końcówce mógłby zrobić różnicę. Jak nie w takich warunkach, to nigdy.
Madderdin
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 5 wrz 2012, 11:17

Postprzez klinek » piątek, 7 gru 2012, 20:28

Jako rodowity Łodzianin i Widzewiak od urodzenia napiszę tak:
Podbeskidzie nie ma najmniejszej szansy na wygraną w tym meczu, dlaczego??
- WIDZEW bardzo dobrze się czuje grając na wyjeździe, bo uwielbia grę z szybkiej kontry
-ma dwóch bardzo dobrych środkowych obrońców od których Jelonki i inne takie będą się odbijać jak od ściany
-Ma (już)spokojne utrzymanie w lidze ,a niestety od kilku lat to nie zmienny plan na każdy sezon:( więc podejdzie z większym spokojem
-WIDZEW ma najmłodszy skład w lidze więc nie ma mowy o graniu na pół gwizdka, bo każdy młodzian Mroczkowskiego chce się jak najlepiej pokazywać w każdym meczu
- i przede wszystkim obecna drużyna może nie jest tą wspaniałą z lat 80' i 90' ale mają ten WIDZEWSKI charakter który podziwiałem kilkanaście lat temu siedząc na stadionie w trakcie meczów LIGI MISTRZÓW !
I jeśli chcecie zrozumieć czym jest ten CHARAKTER oglądajcie mecz... różnice będzie widać gołym okiem
"Życie niemal na pewno ma sens."
Avatar użytkownika
klinek
użytkownik
 
Posty: 273
Na forum od: 4 paź 2011, 11:08
Lokalizacja: Kiedyś ŁDZ dziś B-B

Postprzez SAMAEL66 » piątek, 7 gru 2012, 21:41

klinek spokojnie, nie mów hop. Z Podbeskidziem nie takie drużyny jak Widzew były faworytami i przyszło im tłumaczyć się z porażki. Widzew miał super początek ale ostatnio wszystko siadło. w Ostatniej dekadzie nie zawsze grali o utrzymanie, jako jedyni przecież zdobyli dwa razy mistrzostwo pierwszej ligi pod rząd :). Mam przeczucie że będzie to słabe spotkanie z duża ilością fauli, ale mogę się mylić. OBY
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Postprzez SP&C » piątek, 7 gru 2012, 22:57

Pan Kazimierz napisał(a):Mam pytanie do kibiców będących blisko klubu: czy to prawda że Pan Glogaza zabronił "wykonania" oprawy meczowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości i w ten sposób uniemożliwił kibicom uczczenia tego Święta na stadionie podczas meczu z Polonią Warszawa 11 listopada 2012 roku?

tak
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez ZIZ » piątek, 7 gru 2012, 23:57

sonicbb napisał(a):http://www.petycjeonline.com/precz_z_glogaza

Ale o co biega, cyt:
"...Profesjonalne podejście oraz pozytywne intencje pana Marka Glogazy w odniesieniu do pełnionych wcześniej funkcji i sytuacji finansowej w jakiej firmy opuszczał wzbudza w nas obawy o pozytywną przyszłość naszego klubu.."

Polska język trudna język.
Możecie jaśniej?
Czy chodzi o pewną fabrykę garnków na Śląsku czy też o wytwórnię wódek w B-B-ej albo zakład produkujący prefabrykaty budowlame również w B-B-ej ?
Zarzucacie prezesowi profesjonalne podejście oraz pozytywne intencje?

@Madderdin twierdzi, że : "...Glukozę mam w nosie, dla mnie to taki typowy "kierownik z zawodu", w sumie typowy kawopijca z nóżką na nóżce..."

Wysyłając petycję nie zapomnijcie, że o odwołaniu prezesa decyduje Rada Nadzorcza TS Podbeskidzie S. A. i niezależnie od tego, czy gmina ma 1% udziału czy też Kasztelan zdąży dokupić pakiet większościowy TSP przed otrzymaniem petycji, zostaniecie odesłani z kwitkiem, bo adresat z formalno-prawnego punktu widzenia jest niewłaściwy.
Ostatnio edytowano sobota, 8 gru 2012, 00:00 przez ZIZ, łącznie edytowano 1 raz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez klinek » sobota, 8 gru 2012, 06:54

SAMAEL nie wliczam gry na zapleczu , bo to po prostu dla mnie poczekalnia była;D
A poruszając temat odnośnie zakazów wywieszania flag itp. To mogę dużo napisać jak to wygląda właśnie na WIDZEWIE bo znam to od podszewki
Pewnie się nie interesujecie , ale WIDZEW ma dwie grupy ultrasów którzy DBALI o oprawę meczów i byli w pierwszej trójce w kraju. Dlaczego dbali?? No bo jeśli teraz któryś z was zobaczy mecz na Łódzkim boisku to może się zdziwić, czemu tak mało kibiców, otóż klub postanowił wyeliminować to co najpiękniejsze w kibicowaniu, czyli oprawy.Nie mówię już tutaj o zakazach stadionowych i mandatach dla liderów ultras , ale klub zaczął nawet ingerować gdzie mają wisieć jakie flagi!!!!! Wynikiem tego jest kilkanaście zakazów stadionowych dla najaktywniejszych ultrasów i przyjacielska solidarność w nie pojawianiu się na meczach, która doprowadziła do pustki na stadionie(średnio3500-4000 osób)a zawsze było średnio7000-9000 osób. Dwie flagi "informacyjne" i przerażająca cisza która na prawdę nie pomaga piłkarzom. Ale znalazłem jeden plus tej całej sytuacji:) Widzew miał zawsze liczną grupę ON TOUR, a teraz jestem pewien ,że ma najliczniejszą grupę uczestniczącą w wyjazdach!!! Wystarczy popatrzeć na mecze wyjazdowe, więc nie zdziwcie się Bielszczanie jak w niedzielę będzie czerwono na ulicy żywieckiej;D
Dlatego mimo wszystko uważam,że trzeba robić wszystko ,żeby się z władzami klubu jakoś dogadywać, bo może dojść do drastycznych i dramatycznych w skutkach decyzji
Pozdrawiam
"Życie niemal na pewno ma sens."
Avatar użytkownika
klinek
użytkownik
 
Posty: 273
Na forum od: 4 paź 2011, 11:08
Lokalizacja: Kiedyś ŁDZ dziś B-B

Postprzez SAMAEL66 » sobota, 8 gru 2012, 10:11

Dramatyczny? w jakim sensie? to że przyjadą to mnie nie dziwi bo nawet na zapleczy ekstraklasy są ekipy które jeżdżą w liczbach paruset głów nawet jak wiedzą że na stadion nie wejdą, to nie jest żaden ewenement. Na stadion nie wejdą i tu się nie ma się co łudzić. Zadyma może być jedynie z policją bo nie wieżę że kibice Podbeskidzia będą dążyć do czegokolwiek a i nie widzę jakiś tego by widzewiacy bili pikników z TSP.
Mi podobało się jak w Widzewie grał Robak i np Napoleoni w którym zabujane były moje koleżanki z fc Łowicz :) teraz nie umiem wymienić nawet jednego zawodnika z Łodzi.

oby tylko ten mecz się odbył, bo jak zacznie padać obficie na parę godzin przed to ciężko to widzę.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Postprzez Pan Kazimierz » sobota, 8 gru 2012, 20:22

SP&C napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a):Mam pytanie do kibiców będących blisko klubu: czy to prawda że Pan Glogaza zabronił "wykonania" oprawy meczowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości i w ten sposób uniemożliwił kibicom uczczenia tego Święta na stadionie podczas meczu z Polonią Warszawa 11 listopada 2012 roku?

tak

Można prosić o więcej szczegółów? Czym uzasadnił zakaz?
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez klinek » niedziela, 9 gru 2012, 07:26

SAMAEL to ostatnie zdanie było odnośnie konfliktu kibiców z władzami klubu nie przyjazdu kibiców, ale jeśli o tym już piszesz to zadymy na pewno nie będzie, bo i z kim;)
Okres Robaka i Napoleoniego kojarzy mi się z zapleczem ekstraklasy, a poza tym nie leżał mi tamten skład i pomysł na drużynę, myślę ,że droga jaką teraz obrali jest super. Tylko młodzi perspektywiczni zawodnicy, najlepiej wychowankowie dadzą korzyści sportowe jak i materialne.
TSP jak widać obiera całkiem inną drogę i jest w tej chwili gdzie jest.
"Życie niemal na pewno ma sens."
Avatar użytkownika
klinek
użytkownik
 
Posty: 273
Na forum od: 4 paź 2011, 11:08
Lokalizacja: Kiedyś ŁDZ dziś B-B

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości