Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Forum TSP?

Forum dyskusyjne dla fanów siatkówki, piłki nożnej, koszykówki i innych sportów.

Postprzez Madderdin » poniedziałek, 17 wrz 2012, 08:23

ZIZ napisał(a):TSP wykorzystywało element zaskoczenia z drużynami, które`jeszcze z nim nie grały. Po pierwszym sezonie trwa podbieranie ciekawszych zawodników z beniaminka do innych klubów - i tak Patejuka oglądaliśmy w barwach Śląska.

Nie przemawiają do mnie te argumenty. Jeśli jesteś dobry, to wygrywasz mecz, niezależnie od tego, jak gra przeciwnik. Element zaskoczenia nie gra tu większej roli, bo ani TSP nie poraża taktyką, ani indywidualnymi umiejętnościami. Bełchatów chyba nie rozpracowywał specjalnie Górali, a załadował im 6 goli u siebie, z czego chyba 3 po rzutach rożnych. Co do podbierania graczy-raczej TSP ma problem, żeby kogoś wypchnąć. Patejuk odszedł na wolnym kontrakcie, jako jeden z kilku transferów bezgotówkowych, "last minute" Śląska.

Co do spraw związanych z kasą to też nie całkiem masz rację. Całe TSP pobiera łącznie kasę taką jaką dostaje jedna "gwiazda" Wisły, Legii, Lecha czy Śląska.

Kiedyś widziałem listę płac klubu i było mniej więcej jak piszesz, ale...później doszedł sponsor, był awans i musiało dojść do podwyżek. Człowiek z klubu mówił mi kilka miesięcy temu, że większość tych gości zarabia teraz powyżej tych 15 patyków. Może kłamał, nie byłby to pierwszy raz, ale w sumie...po co? No i najważniejsze - jakby była taka dysproporcja w płacach, to ci gracze by odpływali za kasą do niższych lig (taki np. Motor Lublin płaci zawodnikom po 4-7 tysięcy netto, a gra chyba 3 szczeble niżej).
Madderdin
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 5 wrz 2012, 11:17

Postprzez Madderdin » poniedziałek, 17 wrz 2012, 08:42

Colin napisał(a):Chyba żaden piłkarz nie zarabia w Bielsku 10 tysięcy euro miesięcznie

W TSP może nie aż tyle, ale te 3-4 to spokojnie, przynajmniej takie mam informacje od osoby znającej temat.

Po drugie piszesz o jakichś 15 tysiącach minimum i tak jakby to była pensja prezesów kilku dużych firm. Fajnie - wychodzi na to, że zarabiam więcej niż prezesi...

Umówmy się, że kilka dużych firm z Bielska i okolic już przerabiałem i wiem mniej więcej, ile się gdzie zarabia. Znam wiceprezesa spółki akcyjnej, który nie zarabia 9000 zł, w regionie jest też sporo firm, które na stanowiskach kierowniczych oferują 2500 zł. W skali kraju to jest rzeźnia, natomiast przy takiej skali bezrobocia i setek ofert za minimum krajowe, na śmieciowych umowach - chętni się zawsze znajdą. Na priva mógłbym podzielić się kilkoma anegdotkami na temat zarobków i skąpstwa niektórych przedstawicieli top managementu firm wspierających TSP. Uwierz-nie uwierzyłbyś :)

Piłka jest nie przewidywalna o czym świadczy np. postawa Zagłębia Lubin które było mistrzem rundy wiosennej i wielu w nich upatrywało czarnego konia, podobnie Korona Kielce, czy wicemistrz Ruch Chorzów.

Akurat ZL to przykład najgorszy z możliwych, bo piłkarze tego klubu pewne rzeczy mają we krwi i z reguły jest tak, że jedną rundę mają przebojową, a drugą do niczego. Pseudonim "Janosiki" nie wziął się znikąd, pewne tradycje przetrwały, ja pamiętam, że działo się tak już w latach 90, były po drodze takie przeboje jak np. stzrelanie sobie kilku samobójów w meczu, żeby Śląsk mógł wygrać, wrzucanie gazu łzawiącego do szatni przez własnych kibiców, zachwyconych postawą piłkarzy, itd. Naprawdę, nie dziwi mnie, że teraz zbeirają od wszystkich, a w kolejnej rundzie wygrają 3/4 spotkań.

Oby Podbeskidzie obrało podobną taktykę więcej takich Adamków, Paweli. Moim zdaniem w Ekstraklasie zagościmy na dłużej i nie raz jeszcze ogramy taką Wisłę czy (L)egię :)

A moim zdaniem szanse na utrzymanie są średnie. Wszyscy zakładali, że po awansie będzie lepiej i godnie, ale widać, że wszystko zostało, jak było i powoli ta kołderka robi się za krótka. Poważnych sponsorów ubyło - podobno ze względu na dział marketingu (wersja 1) i/lub ingerencje Ratusza (wersja 2). Transfery praktycznei bezgotówkowe, więc piłkarsko bez szału. Zachwyty Pawelą i Adamkiem wynikają bardziej z tego, że to transfery za skrzynkę wódki, niż tego co panowie pokazują na boisku. W tamtym sezonie kasa zaczęła się kończyć po 2-3 miesiącach gry, w tym raczej nie będzie lepiej. Frekwencja leży (tak mały stadion, tak tanie bilety i brak kompletów to wstyd). Tak po prawdzie, to nie widać jakiejś większej mobilizacji w mieście, zainteresowania wynikami, zjeżdżania fanów piłki z regionu. Przy ew. spadku możliwe, że nawet łez by nie było za wiele, bo większa część miasta trzyma kciuki za Legię i ZS, a ta mniejsza kocha się na zabój w Ceramedzie Komorowice.
Madderdin
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 5 wrz 2012, 11:17

Postprzez Muffi » poniedziałek, 17 wrz 2012, 14:19

zagłębie sosnowiec to syf :(
Avatar użytkownika
Muffi
użytkownik
 
Posty: 76
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez klinek » poniedziałek, 17 wrz 2012, 17:11

A czy ktoś z was może mi wyjaśnić fenomen Ległej w tym mieście?? Jestem przyjezdnym , mieszkam w tym mieście już 7 lat i za cholerę nie mogę pojąć skąd tak wielka fascynacja warszawskim klubem???!! Pochodzę z Łodzi z tej części gdzie Legia jest na równi znienawidzona co ŁKS i cały czas staram się rozwiązać tą zagadkę. Przecież są tutaj kluby piłkarskie które można pokochać od urodzenia , iść z ojcem jako smyk na jeden czy drugi stadion i zaszczepić w sobie miłość do danej drużyny. Ale chyba właśnie ta nicość i obojętność w kibicowaniu lokalnym drużynom do tego się przyczyniła, a i pewnie "sukcesy" ległej w LM w latach90' przekonały niektórych ludzików... przykre , nie zrozumiałe i bardzo smutne
"Życie niemal na pewno ma sens."
Avatar użytkownika
klinek
użytkownik
 
Posty: 273
Na forum od: 4 paź 2011, 11:08
Lokalizacja: Kiedyś ŁDZ dziś B-B

Postprzez SP&C » poniedziałek, 17 wrz 2012, 17:59

O ile temat oraz wypowiedzi wszystkich do tej pory były ok, to tym zdaniem przesadziłeś:

Madderdin napisał(a):Przy ew. spadku możliwe, że nawet łez by nie było za wiele, bo większa część miasta trzyma kciuki za Legię i ZS, a ta mniejsza kocha się na zabój w Ceramedzie Komorowice.

Z mojej strony game over
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez Madderdin » poniedziałek, 17 wrz 2012, 19:56

Klinek: pewnie poszło o wzajemne układy i przepaść klas sportowych. Układ z Zagłębiem, kontakty z Legią, która dominowała w lidze przez ostatnie lata - to chyba to. Fajniej pojechać na mecz w europejskich pucharach, na duży i nowczesny stadion, zamiast kisić się na lokalnym kurniku przy oglądaniu bogów futbolu z Piotrówki. Nie żebym popierał, ale potrafię zrozumieć.

SP&C: o co się obrażasz? Nie ma przyśpiewki "AVE Ceramed"? Nie mają chłopaki z forum i młyna sentymentu do tego klubu, avatarów, koszulek i innych pierdół z nim? Nie było propozycji, żeby ultratajna i kumata strona miała adres ceramedowcy.pl? Nie był ten klub aby głównym składnikiem TSP?
Madderdin
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 5 wrz 2012, 11:17

Postprzez 10RONNIE10 » poniedziałek, 17 wrz 2012, 20:29

Proste ze TSP to Ceramed tylko chyba SP&C'owi chodziło o co innego.
Ja bym się przyczepił do tonu wypowiedzi (może się myle) bo do tego że większość kibiców to Ci którzy kibicowali Ceramedowi raczej się nie da.
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez Muffi » wtorek, 18 wrz 2012, 07:37

Madderdin jestes chyba podstawionym ufolcem :(
Avatar użytkownika
Muffi
użytkownik
 
Posty: 76
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez SAMAEL66 » wtorek, 18 wrz 2012, 08:24

Muffi nie zaczynaj
ROZMAWIAJMY O SYTUACJI NA MURAWIE I SYTUACJI KLUBU! bez wdawania się w sprawy kibiców/kiboli bo cała rozmowa straci sens!
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Postprzez Madderdin » wtorek, 18 wrz 2012, 09:19

Nie, nie jestem w żaden sposób związany z BKS-em. Co do Ceramedu, dla mnie jako kogoś mieszkającego tu od niedawna, jest to niezrozumiałe: jest nowy klub, ludzie mu kibicują, jednocześnie kibicując jednemu z jego protoplastów. TSP w kilka lat osiągnęło więcej, niż Ceramed przez cały okres działalności, więc zwyczajnie nie widzę sensu w tych sentymentalnych wycieczkach.

Z innej beczki: widzę że strona klubu jest przerabiana. Mam nadzieję, że nowa odsłona będzie lepsza i...będzie podlegać klubowi, a nie zaprzyjaźnionej agencji reklamowej, jak dotychczas.
Madderdin
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 5 wrz 2012, 11:17

Postprzez Muffi » wtorek, 18 wrz 2012, 12:25

SAMAEL66 napisał(a):Muffi nie zaczynaj
ROZMAWIAJMY O SYTUACJI NA MURAWIE I SYTUACJI KLUBU! bez wdawania się w sprawy kibiców/kiboli bo cała rozmowa straci sens!

Sorry
Avatar użytkownika
Muffi
użytkownik
 
Posty: 76
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez Arczi » wtorek, 18 wrz 2012, 17:38

Remis ze Śląskiem nie jest wynikiem złym ale jeśli tsp chce się utrzymać w tej lidze to musi zacząć mecze wygrywać i to najlepej u siebie bo wiadomo że na wyjeżdzie teoretycznie gra się klubowi gorzej(wsparcie gospodarzy itd)...Myślę że jeśli tsp nie wygra teraz z Koroną u nich to możemy się szykować do spadku podbeskidzia.....A ja po cichu licze na awans Bialskiej Stali do drugiej ligi narazie mają bodajże 4 miejsce. Ale jak będzie zobaczymy.Pozdro piszący i czytający:)
Arczi
użytkownik
 
Posty: 28
Na forum od: 13 maja 2012, 14:24

Postprzez davnbb » wtorek, 18 wrz 2012, 18:16

klinek napisał(a):A czy ktoś z was może mi wyjaśnić fenomen Ległej w tym mieście??

Jaki fenomen? Owszem kibice BKS-u maja uklad z kibicami Legii ale to wszystko. Nie wszyscy ja lubia ale jak wszedzie znajda sie osoby, ktore jej kibicuja (nawet w Lodzi). A to, ze na meczu TSP z Legia kibice z Bielska byli za Legia to swiadczy tylko o tym, ze nie lubia Podbesidzia ;-)
klinek napisał(a):Przecież są tutaj kluby piłkarskie które można pokochać od urodzenia , iść z ojcem jako smyk na jeden czy drugi stadion i zaszczepić w sobie miłość do danej drużyny.

I dlatego jestem kibicem BKS-u ;-)
Ostatnio edytowano wtorek, 18 wrz 2012, 18:24 przez davnbb, łącznie edytowano 1 raz
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Postprzez klinek » wtorek, 18 wrz 2012, 18:37

Kolego davnbb może mieszkam tutaj tylko, albo i aż 7 lat, ale doskonale widzę jak się ma sprawa odnośnie legii. Mam tutaj wielu znajomych którzy kibicują stołecznej drużynie jakby co najmniej urodzili się w pobliżu Łazienkowskiej!! Nie kumam i chyba już kumać nie chcę! a co do samego kibicowania w B-B bliżej mi do Stali ,bo tam chociaż jest jakiś zalążek kibicowania i pasji. Są też bardzo złe wzorce, ale to nie na tym forum
A co do atmosfery na meczach TSP jednym słowem- piknik i to taki niedzielny zaraz po mszy:)
"Życie niemal na pewno ma sens."
Avatar użytkownika
klinek
użytkownik
 
Posty: 273
Na forum od: 4 paź 2011, 11:08
Lokalizacja: Kiedyś ŁDZ dziś B-B

Postprzez Madderdin » wtorek, 18 wrz 2012, 18:50

Mi się początkowo ten klimat podobał, byłem już zmęczony takim typowym klimacikiem polskiego stadionu z nieodłącznymi bluzgami na przeciwnika i podjazdami politycznymi typu "precz z komuną", "Kosowo jest serbskie" *, itd. No, może od początku zęby mnie bolały przy "Ave Ceramed" i "róg, róg, róg, gol, gol, gol" :). Później już jednak zaczęło mnie dobijać, kiedy "zaangażowani kibice z młyna" zaczęli na siłę, wbrew logice i faktom do tego ogólnopolskiego standardu dobijać. Mecz z Legią był pod tym względem katastrofą, popełniłem ten błąd, że wziąłem ze sobą żonę. Na wcześniejszych meczach zawsze jej się podobało, ale tamtego potoku bluzgów nie mogliśmy wytrzymać. Naprawdę cieszyłem się po ostatnim gwizdku, że to już koniec.

* - nie chodzi o to, w jakim stopniu się z takimi hasłami utożsamiam, ale po prostu idąc na mecz nie mam ochoty poznawać politycznych poglądów ludzi, którzy z racji młodego wieku i marnej edukacji wiedzą zresztą bardzo mało na temat spraw, w których chcieliby się wypowiadać.
Madderdin
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 5 wrz 2012, 11:17

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

cron