Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Chodźcie na rower

Forum dyskusyjne dla fanów siatkówki, piłki nożnej, koszykówki i innych sportów.

Re: Chodźcie na rower

Postprzez Alinoe » wtorek, 11 lut 2014, 21:30

PanO-ciepa napisał(a):Polecam trasę 001 (niebieska).


001 - czyli ?? gdzie to ??
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Chodźcie na rower

Postprzez PanO-ciepa » wtorek, 11 lut 2014, 22:42

"Nikt ci nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe, bo rozróżnianie barw jest jedną z zalet licznych, gdy świat, który widzisz jest monochromatyczny."
Avatar użytkownika
PanO-ciepa
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 5 cze 2013, 13:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Chodźcie na rower

Postprzez SAMAEL66 » środa, 12 lut 2014, 07:41

taką trasę to można wytyczyć dosłownie w każdym miejscu w Polsce, trasa w większości ulicami i drogą publiczną. Nie chodzi mi o to że to zła trasa ale nie ma się czym chwalić! Zabłysnęliby gdyby 80% tej trasy stanowiły ścieżki rowerowe. Sam mykam np Lwowską lub Żywiecką pomiędzy pasami w godzinach szczytu i daję radę ale już taki wyjazd np z dzieckiem (którego jeszcze nie mam) nie wchodziłby w grę.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Chodźcie na rower

Postprzez PanO-ciepa » środa, 12 lut 2014, 09:12

Owszem można. Dużą część stanowią ścieżki rowerowe, lub boczne uliczki o małym natężeniu ruchu. Mi się podoba samo oznakowanie.
"Nikt ci nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe, bo rozróżnianie barw jest jedną z zalet licznych, gdy świat, który widzisz jest monochromatyczny."
Avatar użytkownika
PanO-ciepa
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 5 cze 2013, 13:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Chodźcie na rower

Postprzez matchless » środa, 12 lut 2014, 22:33

Mialem okazje w poprzednim roku się nią przejechać. Przyjemna nawet :). Polecam jechac zgodnie ze wskazowkami zegara.
matchless
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 17 cze 2010, 12:13

Re: Chodźcie na rower

Postprzez Alinoe » czwartek, 13 lut 2014, 22:38

matchless napisał(a):Mialem okazje w poprzednim roku się nią przejechać. Przyjemna nawet :). Polecam jechac zgodnie ze wskazowkami zegara.


@mecz chyba wg mapy to trasa w drugą stronę ;)

wybaczcie ale nudna, wszystkie kawałki jako dojazdówki są OK, ale żeby okrążyć miasto i okolice "liżąc" góry, przełęcze, widoki ...
ciekawa trasa jak ktoś szuka działki na sprzedaż w ciekawej okolicy :D :mrgreen:
ale jak na dystans i jej charakterystykę to wolałbym zajechać np do Brennej, Szczyrku etc
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Chodźcie na rower

Postprzez matchless » piątek, 14 lut 2014, 11:21

Ja tak od zawsze pod prąd .. ;p

Moze i widoków nie ma nadzwyczajnych na tej trasie, ale zła nie jest. Chociaz już się nią raczej nigdy nie wybiore. Taka jedna z wielu bez historii i emocji bym powiedzial ;).
Ale nie warto sie sugerować moim zdaniem. Ja czasem mam nawet ochote pojezdzic po miescie, powachac spaliny i przeciskac sie miedzy samochodami :D
matchless
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 17 cze 2010, 12:13

Re: Chodźcie na rower

Postprzez poli » sobota, 15 lut 2014, 09:46

Gdy mieszkałam w Wapienicy, nie miałam kłopotu z wydostaniem się w stronę atrakcyjniejszych terenów. Stamtąd do Jaworza rzut beretem, a z Jaworza prosto dostać się przez Górki Wielkie do Ustronia, Brennej, czy po prostu pojechać w góry. Obecnie mieszkam w centrum i muszę trochę pokombinować by dostać się bezpiecznie na karpacką, skąd już prosto dojechać do lotniska. Nie lubię jeździć wzdłuż partyzantów - głowa boli od tego szumu aut. Na szczęście można to ominąć. Kłopotu nie ma ogólnie jeśli jedzie się samemu - z dzieckiem trzeba się 2 razy zastanowić czy warto się narażać. Wtedy chyba już tylko bagażnik na dach - tyle że to od razu robi się kosztowniejsze / bardziej czasochłonne itp.
poli
nowicjusz
 
Posty: 8
Na forum od: 15 lut 2014, 09:35
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Chodźcie na rower

Postprzez Alinoe » poniedziałek, 17 lut 2014, 19:53

poli napisał(a):Gdy mieszkałam w Wapienicy, nie miałam kłopotu z wydostaniem się w stronę atrakcyjniejszych terenów. Stamtąd do Jaworza rzut beretem, a z Jaworza prosto dostać się przez Górki Wielkie do Ustronia, Brennej, czy po prostu pojechać w góry. Obecnie mieszkam w centrum i muszę trochę pokombinować by dostać się bezpiecznie na karpacką, skąd już prosto dojechać do lotniska. Nie lubię jeździć wzdłuż partyzantów - głowa boli od tego szumu aut. Na szczęście można to ominąć. Kłopotu nie ma ogólnie jeśli jedzie się samemu - z dzieckiem trzeba się 2 razy zastanowić czy warto się narażać. Wtedy chyba już tylko bagażnik na dach - tyle że to od razu robi się kosztowniejsze / bardziej czasochłonne itp.


ej no bez przesady :)
też mieszkam teraz w centrum i na lotnisko nie trzeba jechać partyzantów. (chociaż może mam to co meczles że po mieście i pomiędzy autami to też bywa przyjemne ;) )
opcji jest tyle że możnaby codziennie przez kilka tygodni inną drogą jechać, poznawać te mniej uczęszczane kawałki Bielska :)
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Chodźcie na rower

Postprzez matchless » piątek, 21 lut 2014, 23:07

Bielsko to nie Kraków, ze trzeba jechac 15km z centrum aby sie wydostać ze smierdzącej, betonowej dzungli. Nie przesadzajmy ;).
Tak przy okazji, kiedy na rower wsiadasz kolego? :)
matchless
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 17 cze 2010, 12:13

Re: Chodźcie na rower

Postprzez PanO-ciepa » sobota, 22 lut 2014, 12:06

Trasa do Zabrzegu przejechana.Polecam zrobić te parę km więcej i dojechać do zapory. Dla każdego kto chciałby jechać tą trasą: Uważajcie i patrzcie uważnie bo w niektórych miejscach znaki kierunkowe jakiś dowcipniś poprzekręcał i można źle pojechać :D Trasę polecam. Jadąc z obrzeży B-B wyszło w 2 strony 60km.
"Nikt ci nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe, bo rozróżnianie barw jest jedną z zalet licznych, gdy świat, który widzisz jest monochromatyczny."
Avatar użytkownika
PanO-ciepa
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 5 cze 2013, 13:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Chodźcie na rower

Postprzez matchless » sobota, 22 lut 2014, 21:30

Ja polecam zrobic runde naokoło jeziora od razu i poczuć bryze na twarzy ;D.

PanO-ciepa rejestrujesz swoje trasy na endomondo lub innej stronie?
matchless
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 17 cze 2010, 12:13

Re: Chodźcie na rower

Postprzez davnbb » niedziela, 23 lut 2014, 00:41

Czy zwiedzał ktoś w tym roku okolice Przegibka? Ponoć w stronę Magurki jest zrobiona nowa droga (chyba ppoż). Może to być ciekawa trasa na rowerek.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Chodźcie na rower

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 23 lut 2014, 11:37

davnbb napisał(a):Czy zwiedzał ktoś w tym roku okolice Przegibka? Ponoć w stronę Magurki jest zrobiona nowa droga (chyba ppoż). Może to być ciekawa trasa na rowerek.


Zgadza się jest mega droga ale póki co jest mega błoto. Ale droga jest fest !!!! Taka tendencja u nas w rejonie panuje ostatnio. Ciekawe dlaczego?????
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Chodźcie na rower

Postprzez PanO-ciepa » niedziela, 23 lut 2014, 16:05

matchless napisał(a):Ja polecam zrobic runde naokoło jeziora od razu i poczuć bryze na twarzy ;D.

PanO-ciepa rejestrujesz swoje trasy na endomondo lub innej stronie?



Rejestruje na endomondo. Wrzucam mapkę z tej wyprawy. "Odnogi" wynikały z pomyłek o których pisałem wyżej :D
Załączniki
endomondo.jpg
endomondo.jpg (120.49 KiB) Przeglądane 14580 razy
"Nikt ci nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe, bo rozróżnianie barw jest jedną z zalet licznych, gdy świat, który widzisz jest monochromatyczny."
Avatar użytkownika
PanO-ciepa
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 5 cze 2013, 13:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości