Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Chodźcie na rower

Forum dyskusyjne dla fanów siatkówki, piłki nożnej, koszykówki i innych sportów.

Re: Chodźcie na rower

Postprzez matchless » niedziela, 23 lut 2014, 22:34

Ja niestety nie ma porownania jak bylo wczesniej i jest teraz. Tylko raz na Magurce byłem. Wjezdzalem od Łodygowic a zjezdzalem do Przegibka.

Fajne są tez lesnie sciezki w okolicach Goczałkowickiego :).
Tez rejestruje w endo ( http://www.endomondo.com/profile/11476909 )
matchless
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 17 cze 2010, 12:13

Re: Chodźcie na rower

Postprzez Alinoe » czwartek, 6 mar 2014, 22:57

Pan Kazimierz napisał(a):
davnbb napisał(a):Czy zwiedzał ktoś w tym roku okolice Przegibka? Ponoć w stronę Magurki jest zrobiona nowa droga (chyba ppoż). Może to być ciekawa trasa na rowerek.


Zgadza się jest mega droga ale póki co jest mega błoto. Ale droga jest fest !!!! Taka tendencja u nas w rejonie panuje ostatnio. Ciekawe dlaczego?????


błoto z łupką :| przerabiałem i na rowerze to jeszcze nie... za kilka miesięcy powinno lekko "siąść" to będzie autostrada na Magurkę teraz nawet jak nie jest mokro to koła zapadają się nawet około 15 cm :(

ale jakby kto chciał to na Przegibek jest kilka fajnych tras... z Wilkowic asfaltem, z pod Stalownika przez siodło, z małej Straconki przez siodło ... albo z Przegibka szlakiem :wink:


matchless napisał(a):Bielsko to nie Kraków, ze trzeba jechac 15km z centrum aby sie wydostać ze smierdzącej, betonowej dzungli. Nie przesadzajmy ;).
Tak przy okazji, kiedy na rower wsiadasz kolego? :)


wbrew pozorom, z pod ratusza do brzegu lasu np nad lotniskiem jest około 8 km ... 8 km asfaltem które można potraktować jako rozgrzewkę po której po lasach można godzinami :mrgreen:

@mecz wisadłem już, ale jak na razie weekendowo, w tygodniu jeszcze czekam na zachód około 19:00 i ogień :D

pozdrówki !!
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Chodźcie na rower

Postprzez matchless » piątek, 7 mar 2014, 19:51

Teraz juz kojarze, o ktorej trasie na Magurke mowicie. Dobrze, ze tamtedy zjezdzalem a nie wjezdzalem...w takim blocie byloby to niewykonalne.

Mi się już marzy widno do 22 i jazda w krotkich gaciach.
A potem się ludzie dziwia dlaczego na endo tacy Hiszpanie mają wiecej km zrobionych ;)
matchless
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 17 cze 2010, 12:13

Re: Chodźcie na rower

Postprzez Alinoe » wtorek, 11 mar 2014, 21:21

poza tą cholerną spychaczówką na którą nadziałem się znowu tym razem zjeżdżając z Magurki reszta okolicznych gór wygląda bardzo ciekawie teraz na rower.
np dzisiaj droga na Szyndzielnię przez Dębowiec była sucha, ujeżdżona i wyrównana przez samochody (sam kilka minąłem po drodze) kilka plam śniegu ale ogólnie wygląda jakby nie było wogóle zimy :mrgreen:
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Chodźcie na rower

Postprzez GP » środa, 12 mar 2014, 22:03

Alinoe napisał(a):np dzisiaj droga na Szyndzielnię przez Dębowiec była sucha, ujeżdżona i wyrównana przez samochody (sam kilka minąłem po drodze) kilka plam śniegu ale ogólnie wygląda jakby nie było wogóle zimy :mrgreen:

W jakich godzinach tam krążyłeś? :)
Byłem wczoraj (zresztą dzisiaj również) na Szyndzielni i trochę rowerzystów było :)
Ja się ostatnio wyleguję na polance poniżej wyciągu, heh, narciarskiego :P Gębę mi już słońce pięknie strzaskało, cudowna wiosna :lol:
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Chodźcie na rower

Postprzez Del_Rey » środa, 12 mar 2014, 23:25

GP napisał(a):Gębę mi już słońce pięknie strzaskało, cudowna wiosna :lol:

Jak dobrze ponegocjujesz, za BigMaca, to i w malo cudownej deszczowej jesieni dam radę Ci strzaskać, co tam sobie chcesz :wink:
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Chodźcie na rower

Postprzez Alinoe » niedziela, 16 mar 2014, 16:27

GP napisał(a):
Alinoe napisał(a):np dzisiaj droga na Szyndzielnię przez Dębowiec była sucha, ujeżdżona i wyrównana przez samochody (sam kilka minąłem po drodze) kilka plam śniegu ale ogólnie wygląda jakby nie było wogóle zimy :mrgreen:

W jakich godzinach tam krążyłeś? :)
Byłem wczoraj (zresztą dzisiaj również) na Szyndzielni i trochę rowerzystów było :)
Ja się ostatnio wyleguję na polance poniżej wyciągu, heh, narciarskiego :P Gębę mi już słońce pięknie strzaskało, cudowna wiosna :lol:


wyjechałem z centrum około 15:45 więc na górze byłem pomiędy 16:45 i 17:00 :)




Del_Rey napisał(a):
GP napisał(a):Gębę mi już słońce pięknie strzaskało, cudowna wiosna :lol:

Jak dobrze ponegocjujesz, za BigMaca, to i w malo cudownej deszczowej jesieni dam radę Ci strzaskać, co tam sobie chcesz :wink:


@del_Rey o chodnik sobie strzaskaj ... :mrgreen:
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Chodźcie na rower

Postprzez GP » niedziela, 16 mar 2014, 18:23

Alinoe napisał(a):
GP napisał(a):
Alinoe napisał(a):np dzisiaj droga na Szyndzielnię przez Dębowiec była sucha, ujeżdżona i wyrównana przez samochody (sam kilka minąłem po drodze) kilka plam śniegu ale ogólnie wygląda jakby nie było wogóle zimy :mrgreen:

W jakich godzinach tam krążyłeś? :)
Byłem wczoraj (zresztą dzisiaj również) na Szyndzielni i trochę rowerzystów było :)
Ja się ostatnio wyleguję na polance poniżej wyciągu, heh, narciarskiego :P Gębę mi już słońce pięknie strzaskało, cudowna wiosna :lol:


wyjechałem z centrum około 15:45 więc na górze byłem pomiędy 16:45 i 17:00 :)

A, to się minęliśmy w takim razie, ja byłem do południa :(
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Chodźcie na rower

Postprzez moty72 » piątek, 4 kwi 2014, 14:25

Od kiedy w marcu zrobiło się ciepło, staram się poprawić moją formę po zimowym lenistwie właśnie jeżdżąc na rowerze w weekendy. Kocham ten sport i uzyskiwane po nim efekty :)
moty72
użytkownik
 
Posty: 24
Na forum od: 29 sty 2014, 10:59

Re: Chodźcie na rower

Postprzez Alinoe » sobota, 5 kwi 2014, 20:27

moty72 napisał(a):Od kiedy w marcu zrobiło się ciepło, staram się poprawić moją formę po zimowym lenistwie właśnie jeżdżąc na rowerze w weekendy. Kocham ten sport i uzyskiwane po nim efekty :)


w sumie to przez aurę w tym roku nieprzerwaliśmy jeżdżenia ;) chociaż było tego mało ...
dzisiaj 78km na szosówce, chłodno ale przez to dobrze się jechało - mało samochodów, sucho a podjazdy jakoś nawet przyjemne :)
lubię tę trasę, jechałem przez Wilkowice, Tresną, wzdłuż jezior, Porąbka, Wielka Puszca, przełęczą na Targanice, Andrychów, Kęty i Podlesiem powrót
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Chodźcie na rower

Postprzez davnbb » sobota, 5 kwi 2014, 20:37

Alinoe napisał(a):
moty72 napisał(a):Od kiedy w marcu zrobiło się ciepło, staram się poprawić moją formę po zimowym lenistwie właśnie jeżdżąc na rowerze w weekendy. Kocham ten sport i uzyskiwane po nim efekty :)


w sumie to przez aurę w tym roku nieprzerwaliśmy jeżdżenia ;) chociaż było tego mało ...
dzisiaj 78km na szosówce, chłodno ale przez to dobrze się jechało - mało samochodów, sucho a podjazdy jakoś nawet przyjemne :)
lubię tę trasę, jechałem przez Wilkowice, Tresną, wzdłuż jezior, Porąbka, Wielka Puszca, przełęczą na Targanice, Andrychów, Kęty i Podlesiem powrót


Ja śmigam na góralu więc mniejsze prędkości i przebiegi - dzisiaj podobna trasa - S69 do Rybarzowic (ten nieotwarty odcinek świetnie nadaje się do jazdy) - Tresna - Międzybrodzie i Przegibek - 51 km. Wole jednak chyba jazdę po tych kontrowersyjnych górskich "autostradach". Czy istnieje jakaś mapa tych nowych dróg?
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Chodźcie na rower

Postprzez karzu » poniedziałek, 7 kwi 2014, 13:26

Podziwiam osoby, które nabijają tyle kilometrów:) Ja dopiero się rozkręcam. Mam nadzieję, że z czasem będzie co raz lepiej.
Avatar użytkownika
karzu
nowicjusz
 
Posty: 5
Na forum od: 7 kwi 2014, 13:24

Re: Chodźcie na rower

Postprzez mad_moose » poniedziałek, 7 kwi 2014, 14:46

chlip...
przejechałem ostatnio z Wapienicy na Złote Łany (ok 8 km) w 45 minut.
Pierwszy raz od kilku lat.
80 km to chwilowo dla mnie jak piesza pielgrzymka do Częstochowy.
chlip, chlip...

podziwiam i zazdroszczę kolegom ;-)
mad_moose
użytkownik
 
Posty: 351
Na forum od: 2 lis 2006, 12:34
Lokalizacja: wapienica

Re: Chodźcie na rower

Postprzez Alinoe » środa, 9 kwi 2014, 22:52

davnbb napisał(a):Ja śmigam na góralu więc mniejsze prędkości i przebiegi - dzisiaj podobna trasa - S69 do Rybarzowic (ten nieotwarty odcinek świetnie nadaje się do jazdy) - Tresna - Międzybrodzie i Przegibek - 51 km. Wole jednak chyba jazdę po tych kontrowersyjnych górskich "autostradach". Czy istnieje jakaś mapa tych nowych dróg?


ja też ... :) szosówkę wyciągnąłem dopiero drugi raz w tym roku. ogólnie mtb króluje :mrgreen:
dzisiaj "najszerszą ścieżką rowerową w rejonie" czyli tą samą S69 ale na końcu w prawo i do Szczyku, koło Orlego Gniazda niebieskim na Klimczok i przez Szyndzielnię, Dębowiec do centrum :)


było zimno jak diabli a na szczytach padał śnieg :roll:
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Chodźcie na rower

Postprzez davnbb » środa, 9 kwi 2014, 23:46

Jak jeżdżę s69 to aż się cieszę, że jej nie mogą dokończyć ;-).
Tej trasy w tą stronę przez Klimczok nie próbowałem - wolałem wjeżdżać na Szyndzielnię i zjeżać do Szczyrku. Ja to taki amator jestem i na razie robię formę po zimowym lenistwie. Mam za to pomysł aby wjechać na Skrzyczne od Lipowej i jechać w stronę Białego Krzyża. Nie wiem tylko czy da się tam zjechać do Brennej. Nigdy w tamtym rejonie nie jeździłem na rowerze.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości