Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Urban exploration / Urbex

Forum dyskusyjne dla fanów siatkówki, piłki nożnej, koszykówki i innych sportów.

Urban exploration / Urbex

Postprzez sk4/CzDz » piątek, 21 lut 2014, 21:33

Witam, czy ktoś z forumowiczów interesuje się tematem jakim jest eksploracja miejska ? Może już ktoś ma jakieś doświadczenie ? Ktoś szuka kompana? Dla osób które nie wiedzą o co chodzi posyłam pare linków :

http://pl.wikipedia.org/wiki/Urban_exploration
http://www.youtube.com/watch?v=6_fkNiR6k48
http://www.youtube.com/watch?v=U_heyD3ayb8
sk4/CzDz
nowicjusz
 
Posty: 5
Na forum od: 21 lut 2014, 21:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Urban exploration / Urbex

Postprzez matchless » piątek, 21 lut 2014, 23:19

Moze i nie mam wielkiego doświadczenia, ale opuszczone miejsca zawsze mnie przyciągały jak magnez. W Bielsku zwiedziłem kilka takich. Na przyklad browar jak jeszcze stał, drukarnia przy grunwaldzkiej, stalownik, merilana i rozne budynki tj baraki przy dworcu towarowym. Poza Bielskiem Kozubnik i pare miejsc w Krakowie. Szkoda, ze nie udało mi sie jak do tej pory trafic na miejsce swieżo opuszczone, ale moze kiedys sie uda ;).

Slyszałes kolego sk4 o tunelach pod Ratuszem? Ktos mi kiedyś napomknął o nich.
matchless
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 17 cze 2010, 12:13

Re: Urban exploration / Urbex

Postprzez Del_Rey » sobota, 22 lut 2014, 00:56

matchless napisał(a):Slyszałes kolego sk4 o tunelach pod Ratuszem? Ktos mi kiedyś napomknął o nich.
Za końcowych czasów komuny, gdy byłem szczeniakiem chodzącym za ratusz na sanki, widziałem na własne oczy wejście do tunelu. Wyglądało jak wejście do kanału samochodowego zabezpieczone grubymi dechami od góry. Było jakieś 15-20 m na południe od pomnika żołnierzy radzieckich. Było kilkanaście schodów w dół i tunel rozchodzil się na lewo i prawo. Dorosły człowiek mógłby iść wyprostowany. Tyle pamiętam :) I ta górka , z której się jeździło, pewnie ma sms wspólnego z tymi tunelami. Nie wiem czy teraz, ale za dawnych czasów wychodzily z niej betonowe elementy w kształcie ostroslupa :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Urban exploration / Urbex

Postprzez sk4/CzDz » sobota, 22 lut 2014, 20:08

Nie nie słyszałem. W ogóle temat urbexu nie dawno poznałem. Wiedziałem że ludzie chodzą po opuszczonych budynkach itp ale nie że ma to swoją nazwę, historię i chodzą również po kanałach... Chętnie bym spróbował takich wyzwań
sk4/CzDz
nowicjusz
 
Posty: 5
Na forum od: 21 lut 2014, 21:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Urban exploration / Urbex

Postprzez Del_Rey » sobota, 22 lut 2014, 21:30

Polacam Stalownik nocą :) Jedna klatka schodowa zabazpieczona byle jak. Druga otwarta, a w piwnicy migajace swiatełka serwerowni :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Urban exploration / Urbex

Postprzez sk4/CzDz » niedziela, 23 lut 2014, 15:39

Ktoś chętny na nocną wyprawę do stalownika ?
Ewentualnie inne miejsce troszkę bardziej oddalone ale ciekawsze ?
sk4/CzDz
nowicjusz
 
Posty: 5
Na forum od: 21 lut 2014, 21:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Urban exploration / Urbex

Postprzez matchless » niedziela, 23 lut 2014, 22:44

Ja jestem jak najbardziej chetny :).
Bylem w stalowniku z rok temu juz, nie kojarze zadnego swiatelka w piwnicy. Moze cos nowego zamontowali?
Tutaj mozesz zobaczyc kilka miejsc w naszej okolicy : http://www.forgotten.pl/miejsca.php?wojewodztwo=slaskie
matchless
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 17 cze 2010, 12:13

Re: Urban exploration / Urbex

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 24 lut 2014, 01:50

Ja byłem końcem 2012. I cała ta aparatura od nadajników była w piwnicy w dość dobrze zabezpieczonym pomieszczeniu z krata i czujkami ruchu. Nie widzę powodu, by mieli to przenosić, choć jeśli może jakieś włamy mieli. Licho wie. jeszcze się upewnialem mojej żony/była ze mną / przed chwila, czy aby mi się coś nie majaczyło :) Jeśli pójdziecie, to teraz misja dla Was , gdzie aparatura :) Chyba ze nadajniki zdjęli, to wiadomo, dlaczego nie ma .
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Urban exploration / Urbex

Postprzez matchless » piątek, 7 mar 2014, 19:55

I temat umarł.
Kolega przespał się z tematem nocnej wyprawy i poszedł po rozum do głowy. Ja natomiast dalej bym chętnie się wybrał..
matchless
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 17 cze 2010, 12:13

Re: Urban exploration / Urbex

Postprzez tepodong » piątek, 21 mar 2014, 21:24

Co do tuneli pod ratuszem, to myśle, ze są to schronu. Kiedyś na Gorce saneczkowej zrobiła się dziura i był dostęp do tuneli, potem to zasypały. Z moich eksploracji sprzed 20 lat to pamietam jakieś tunele podziemne właśnie ci koło dawnego pomnika koło ratusza acz naprzeciwko po drugiej stronie bialki. Są tam garaże. Kiedyś było tam wejście do tunelu podziemnego , można było przejść jakieś 20 metrów potem był skręt w prawo i kolejne 5 metrów. Zwiedzałem tez tunel którego wejście znajdowało się na placu zabaw w piaskownicy przy przejściu przez tory kolejowe na ul. Gdzie jest straż miejska, byle kina rialto i apollo. Tam prY torach. W piaskownicy trzeba było wykopać dziurę na około 1 metra i wtedy podnieść betonowa płytę. Widoczny byl tunel tak na około kilka metrów. Wychodziliśmy tam jako bajtle do tego tunelu ale tylko na początek, dalej baliśmy się iść. Nie wiem gdzie on prowdZil i po co był. Pewnie jest nadal, tylko trzeba pokopać. Jednak mowię, jak było 20 lat temu.
tepodong
użytkownik
 
Posty: 167
Na forum od: 13 paź 2009, 20:03

Re: Urban exploration / Urbex

Postprzez matchless » sobota, 12 kwi 2014, 19:44

Ktos chetny na nocną wyprawe w nieznane zakamarki bielskiej historii? ;)
matchless
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 17 cze 2010, 12:13

Re: Urban exploration / Urbex

Postprzez sk4/CzDz » czwartek, 29 maja 2014, 19:19

Lato, ciepło się zrobiło to kiedy jakaś wycieczka ?
sk4/CzDz
nowicjusz
 
Posty: 5
Na forum od: 21 lut 2014, 21:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Urban exploration / Urbex

Postprzez sk4/CzDz » niedziela, 1 lut 2015, 17:20

Odświeżam temat !
sk4/CzDz
nowicjusz
 
Posty: 5
Na forum od: 21 lut 2014, 21:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice


Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron