Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

CARITAS niesie pomoc i nie trąbi o tym na na cały świat

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

CARITAS niesie pomoc i nie trąbi o tym na na cały świat

Postprzez zuzet » piątek, 24 paź 2014, 20:25

Może teraz napiszecie o coś Caritasie ,który daje pomoc poszkodowanym po wybuchu gazu kamienicy w Katowicach.Państwo daje 6 tys zł jednorazowo,Owsiak nie daje nic.Caritas przyjął poszkodowanych pod swój dach i zadeklarował że mogą mieszkać u nich ile tylko zechcą ,dodatkowo pomoże finansowo.Będziecie się wypowiadać tutaj czy w temacie "kościół jak zaraza"???
zuzet
użytkownik
 
Posty: 230
Na forum od: 23 paź 2010, 13:16

Re: CARITAS niesie pomoc i nie trąbi o tym na na cały świat

Postprzez slawtaz » piątek, 24 paź 2014, 21:07

Jak już wymieniasz, to zapomniałeś napisać, że o. Rydzyk też nic nie dał.


Żenada i tyle w tym temacie.
slawtaz
użytkownik
 
Posty: 100
Na forum od: 29 lip 2009, 22:26

Re: CARITAS niesie pomoc i nie trąbi o tym na na cały świat

Postprzez zuzet » piątek, 24 paź 2014, 23:21

fakt jesteś żenadą sam nic nie dałeś a wypominasz innych.
zuzet
użytkownik
 
Posty: 230
Na forum od: 23 paź 2010, 13:16

Re: CARITAS niesie pomoc i nie trąbi o tym na na cały świat

Postprzez SAMAEL66 » sobota, 25 paź 2014, 06:41

zuzet ty sobie poczytaj ile procent Caritas przeznacza na pomoc innym z tych pieniędzy które są im darowane. Potem możesz sobie ujadać na Owsiaka że nic nie dał. Już pominę to że te dwie instytucje różnią się diametralnie w sposobie działania i kierują swoją pomoc do zupełnie innych odbiorców.
Równie dobrze mogę zapytać, dlaczego Caritas nie organizuje programów medycznych takich jak badanie słuchu noworodków.
I jest to pytanie taka samo bezsensowne jak twoje :)
Jaśniej nie potrafię.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: CARITAS niesie pomoc i nie trąbi o tym na na cały świat

Postprzez zuzet » sobota, 25 paź 2014, 09:41

samael wskaż mi miejsce w ,którym nadałam na Owsiaka??? Dla mnie Owsiak robi dobrą robotę ale o nim jest głośno w mediach a o Caritasie cisza a mimo to niesie pomoc ludziom w potrzebie.Caritas robi swoje ,nikt go nie reklamuje a ludzie na niego najeżdżają tak jak wy.Dlaczego???? ps. i nie wmawiaj mi czegoś czego nie napisałam ok???
zuzet
użytkownik
 
Posty: 230
Na forum od: 23 paź 2010, 13:16

Re: CARITAS niesie pomoc i nie trąbi o tym na na cały świat

Postprzez SAMAEL66 » sobota, 25 paź 2014, 10:06

zuzet napisał(a):Państwo daje 6 tys zł jednorazowo,Owsiak nie daje nic.

jeśli to nie jest najechanie na Państwo że daje śmieszne pieniądze i na Owsiaka że nie daje nic, to nie wiem w jakim celu to pisałaś jak nie po to, by im to wytknąć.
O Caritasie nie jest tak głośno jak o WOŚP tylko dla tego że oni nie potrzebują by było o nich głośnio. A nawet bym powiedział że lepiej jak jest cicho. Pieniądze płyną od stałych darczyńców, czasem z tacy i nikogo nie interere (prawie nikogo) ile, co, i na co idą datki. Nikt tego nie kontroluje, a nawet jakby chciał to od razu jest halo że to zamach na suwerenność kościoła.
Jedno jest pewne, Caritas pomaga! pytanie tylko na ile to chęć pomocy, a na ile przykrywka na zachłanność pewnej grupy kiecoli.

są głosy że trzeba to zmienić i że nie jest dopuszczalne że nie można ich nawet skontrolować. Lecz ja jestem zdania że jeśli darczyńców to nie interesuje to trudno, to w końcu ich wybór.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: CARITAS niesie pomoc i nie trąbi o tym na na cały świat

Postprzez slawtaz » sobota, 25 paź 2014, 20:16

zuzet napisał(a):Państwo daje 6 tys zł jednorazowo


Więc między innymi ja, więc zuzet zastanów się następnym razem, zanim cos napiszesz.
slawtaz
użytkownik
 
Posty: 100
Na forum od: 29 lip 2009, 22:26

Re: CARITAS niesie pomoc i nie trąbi o tym na na cały świat

Postprzez zuzet » sobota, 25 paź 2014, 22:37

slawtaz wybacz ale twój post mnie zawstydził .... wybacz nie rozumiem , mój iloraz inteligencji nie dosięga do twojego minimum.Jeszcze raz przepraszam.
zuzet
użytkownik
 
Posty: 230
Na forum od: 23 paź 2010, 13:16

Re: CARITAS niesie pomoc i nie trąbi o tym na na cały świat

Postprzez Grego » niedziela, 26 paź 2014, 09:09

Zuzet, nie żebym się czepiał Caritasu albo Owsiaka, ale wszystkie organizacje charytatywne działają na takiej samej zasadzie. Biorą pieniądze od darczyńców i przekazują na cele statutowe, potrącając przy tym pewna (nieuniknioną) prowizję na cele własne. Zatem ani Caritas, ani Owsiak niczego nie dają. Dają DARCZYŃCY i to im należy się szacun. Działacze charytatywni tylko przekazują, kasując przy okazji swoją dolę. Zupełnie słusznie bo nikt nie pracuje za darmo.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: CARITAS niesie pomoc i nie trąbi o tym na na cały świat

Postprzez sanctus » wtorek, 11 lis 2014, 22:44

Grego napisał(a):Zupełnie słusznie bo nikt nie pracuje za darmo.


A wolontariusze?
POLSKA SŁOWIAŃSKA, NIE WATYKAŃSKA!!
Avatar użytkownika
sanctus
użytkownik
 
Posty: 206
Na forum od: 27 mar 2007, 22:43

Re: CARITAS niesie pomoc i nie trąbi o tym na na cały świat

Postprzez Nenar » środa, 12 lis 2014, 13:18

Caritas nie trąbi o tym co robi? Choćby wigilijne dzieło pomocy dzieciom jest mocno reklamowane, czy akcja sprzed kilku lat jak zbierali na ofiary w Tsunami w tym samym dniu kiedy działał WOŚP. Ja często słyszę o działaniach Caritasu, a z okołokościelnymi kręgami mam mało do czynienia.
Avatar użytkownika
Nenar
użytkownik
 
Posty: 454
Na forum od: 21 mar 2008, 14:26

Re: CARITAS niesie pomoc i nie trąbi o tym na na cały świat

Postprzez SpideyGirl » czwartek, 20 lis 2014, 14:58

Z nie reklamowaniem się nie zgodzę, ale robią sporo dobrego wiec się nie czepiam. Chciałabym oddać na nich 1% z podatku. Ktoś ogarnia ich KRS?
Ostatnio edytowano czwartek, 20 lis 2014, 15:33 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: regulamin pkt5.
SpideyGirl
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 20 lis 2014, 14:44

Re: CARITAS niesie pomoc i nie trąbi o tym na na cały świat

Postprzez Grego » czwartek, 20 lis 2014, 20:10

sanctus napisał(a):
Grego napisał(a):Zupełnie słusznie bo nikt nie pracuje za darmo.


A wolontariusze?
Słuszna uwaga. Powinno być: "Nikt na dłuższą metę nie pracuje za darmo."
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: CARITAS niesie pomoc i nie trąbi o tym na na cały świat

Postprzez marcist » środa, 26 lis 2014, 22:31

Tyle że z tego co wiem Caritas się rozlicza a Pan Owsiak nie z tego co nazbiera. Proces przegrał jak by nie było.
http://naszeblogi.pl/49713-trzy-dobre-k ... a-w-sadzie
Avatar użytkownika
marcist
użytkownik
 
Posty: 219
Na forum od: 9 gru 2007, 18:56
Lokalizacja: Czaniec

Re: CARITAS niesie pomoc i nie trąbi o tym na na cały świat

Postprzez Piotrek » czwartek, 27 lis 2014, 08:33

marcist napisał(a):Tyle że z tego co wiem Caritas się rozlicza a Pan Owsiak nie z tego co nazbiera. Proces przegrał jak by nie było.
http://naszeblogi.pl/49713-trzy-dobre-k ... a-w-sadzie


Z chęcią zapoznam się z rozliczeniem Caritasu np za 2013 rok, jeśli wiesz gdzie? to wskaż link, bo o ile ja wiem to rozliczenia Caritasu trzeba raczej traktować z pewnym poczuciem humoru i przymrużeniem obu oczu, co też nasza skarbówka i prokuratura robi,i dopiero wielkie złodziejstwo, które zostaje nagłośnione powoduje iż mozolnie, powoli, bez efektu biorą się do roboty.
Może też przeczytaj ten artykuł i wtedy powiedz co sądzisz o obu instytucjach. http://natemat.pl/88587,nieswiety-carit ... rganizacji ,
Uważam, że obie strony powinny przeczytać ten cytat i tego się trzymać:
"Poza dyskusją powinien pozostawać więc fakt, że zarówno Caritas, jak i WOŚP, zwyczajnie pomagają ludziom, a ustawianie ich po dwóch stronach barykady zwyczajnie nie ma sensu. Tym bardziej, że nie chodzi tu o konkurencyjne oferty biur podróży czy banków, a o instytucje charytatywne."
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości