Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

co robicie w tym mieście?

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez leszek » środa, 8 lis 2006, 10:25

Stoimy w korkach po 40 minut, ludzie jadą coraz wolniej. Ja już nie mogę tego wytrzymać. ;(
leszek
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 8 lis 2006, 10:07

Postprzez mademoiselle » środa, 15 lis 2006, 01:21

ja całe dotychczasowe życie spędziłam w szczecinie - znaczy daleeeeko od pięknego Bielska.
ale od kiedy zaczęłam bywać - miłość moja do tego miasta rośnie i rośnie z każdą kolejną wizytą.
Wprawdzie wyprowadzam się do Krakowa, bo tam specyfika inna nieco i większa szansa rozwoju - mówię o szkolnictwie wyższym - ale przekonana jestem, że magnetyczne Bielsko odwiedzać będę często.
Ktoś wspomniał o spokoju na ulicach późnymi wieczorami. To rzecz niebywale cenna - brak chołoty, dresiarstwa... może faktycznie przenieśli się na stałe do Sfery.
ogródek u Kukioły miejsce magiczne w istocie. Ale do tego Zamkowa - choć może mnie się tylko dobrze kojarzy. I przepiękny teatr. I jeszcze Oskar i Klamot. I ta winiarnia... nie pamiętam gdzie, ale na pewno przechodzi się obok ratusza i prosto i przez most chyba... pewno wiecie gdzie.
Bielsko coraz aktywniej muzykuje, zwłaszcza jazzowo, co się chwali.
Miasto naprawdę magiczne.
A kiedy obejrzałam gdzieś plany obiektu - Sfera 2 - przeraziłam się.
Naprawdę to będzie miasto w mieście. Nie znoszę aż tak nowoczesnych rozwiązań.
Sfera 2 to coś na miarę Galerii Krakowskiej przy dworcu.
Dramat.
Niewątpliwą zaletą, o której już ktoś wspomniał, jest położenie miasta.
I jak niesamowicie wygląda w nocy z lotniska, gdzie się chmury nad głową rozstępują. i Tylko tam smakuje mi rum z colą. ot, jakiś taki nawyczek... ;)

Pozdrawiam ciepło wszystkim bielszczan i bielszczanki.
Pozazdrościć waszego miasta!
mademoiselle
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 15 lis 2006, 01:12

Postprzez toadamski » niedziela, 7 sty 2007, 01:02

ja swoje życie spędzam poza bielskiem na studia w sumie nie zdawałem gdzieś dalej i wylądowałem w tej głupiej szkole czyli tysku ale to już szerszy temat sie nie bede rozpisywał.

Co do trzech lipek mam super widok z okna na krzyż no i czasami jeszcze z zza krzyża wylania się księżyc cudowny widok polecam.

Co do fryzjerów matka mnie tnie bądź siostra oczywiście nie tak pięknie ja w trendach ale cóż wystarczy.

Kiedyś mieszkałem na oś kopernika teraz Janowice. pozdrawiam :)
toadamski
nowicjusz
 
Posty: 8
Na forum od: 2 sty 2007, 23:53

Postprzez Bigi » wtorek, 9 sty 2007, 18:43

W zasadzie urodzilem sie w tym miescie i fakt faktem, ze zycie towarzyskie nie jest na najwyzszym poziomie, bo raz po raz zamykaja knajpy, owy klimat w ogole nie powinien nazwany byc klimatem, bo klimatu tam nie mozna zlapac, chocby czlowiek wrzucil w siebie wszystkie najlepsze narkotyki swiata i fakt ze miasto jest male to ma to swoje dobre strony... Tzn nie klimat, klimat nie ma dobrych stron, no moze poza dziecmi ktore tlumnie tam przybywaja poogladac jak juz nie dzieci kupuja i spozywaja piwo. Ale sama wielkosc miasta jest wsapaniala... Zawsze mozna wrocic do domu pieszo, a co za tym idzie jest to zdrowe i bezpieczne... Przyklad: Mieszkalem w Chicago poltora roku, kanjpy jakieby czlowiek nie chcial, choc amerykanie nie potrafia sie bawic... Po imprezie powrot do domu - 15 mil - awykonalne nogami, o taxi w takich przypadkach sie nie mysli, ale jest (bo kazdy w USA ma) samochod. Wiec wsiadamy do samochodu i jedziemy 15 mil na rauszu... A o wypadek nie trudno... I taki wypadek przytrafil sie mnie... A w Bielsku nigdy nie prowadzilem pojazdu (za wyjatkiem roweru) pod wplywem, bo nie bylo po co... Bo mozna isc z tak zwanego buta. A poza tym, kocham to miasto, bo jest pieknie polozone, bo kazdy kocha swoje miasto czy wies w ktorej sie urodzil i wychowal i nie moge sie doczekac powrotu po dlugim czasie nieobecnosci... A co do zmian... Zmiany sa potrzebne zawsze i wszedzie i ludzie i miasta powinni sie zmieniac, ale jako, ze dawno mnie w Bielsku nie bylo, a zmiany jakiekolwiek na pewno tam sie dokonaly, nie bede sie wypowiadal na temat: co moglbym zmienic w BB? A jesli sie komus nie podoba Bielsko i drazni go kazdy jego element, Bielsko-Biala ma otwarte granice... Zawsze mozna sobie poszukac innego, lepszego, bardziej rozwinietego i wiekszego miejsca na Ziemii...
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Bigi
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 9 sty 2007, 18:09

Poprzednia strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości