Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Zakaz sprzedaży alkoholu - minister Religa

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez Pedros » środa, 18 paź 2006, 14:57

che givera napisał(a):Szanowni Dyskutanci. Przecież na tych ludzi ktoś głosował, nie przybyli tu z innej planety. Jeśli głosujesz na ludzi podpierających się nauką Kościoła, to nie możesz mieć teraz pretensji. Nauka Kościoła to system zakazów i nakazów. Chciało by się powiedzieć: "widziały gały, co brały!"

To Kościół zabrania kupowac alkohol po 22.00. Gdzie to wyczytałeś w Biblii???
Pedros
użytkownik
 
Posty: 948
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez che givera » środa, 18 paź 2006, 17:30

Pedros. Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem mój post.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez miro » piątek, 20 paź 2006, 08:10

Pedros. Dobry zwyczaj, to nie wpadac z wizyta niezapowiedzianie. Choc jestem przeciwnikiem ograniczajacych wolnosc nakazow i zakazow, to jednak sadze, ze alkohol na stacjach benzynowych powinien byc calkowicie wstrzymany. Samochody i alkohol nie ida w parze. Jest wiele innych miejsc handlowych tego trunku. Jest to moje osobiste zdanie i nie oczekuje akceptacji. Jak zwykle jestem za wolnym wyborem miejsca zakupow,a naduzywajacy przywilejow powinni byc karani, a nie cale spoleczenstwo.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez wuzel » piątek, 20 paź 2006, 10:12

Skupiliscie się na stacjach benzynowych a w nastepnej kolejności pod lupę mają być wzięte sklepy nocne. Moim skromnym zdaniem jeśli zostaną one zamknięte wrócimy się jakieś 20 lat do tyłu i wódeczkę będą sprzedawać meliny. Czy tak być powinno?
"UWAŻAJMY! LEKCEWAŻONY PRZEZ NAS ANALFABETA MOZE POSTAWIĆ KROPKĘ NAD i"

Stanisław Jerzy Lec
wuzel
użytkownik
 
Posty: 916
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez madziulap » piątek, 20 paź 2006, 10:28

chory pomysł, nie tylko ucierpią na tym kupujący ale tym bardziej sprzedający bo po 22 na stacjach benzynowych kupuję się większość alkoholu gdyż inne sklepy są raczej pozamykane, pomysły obecnego rządu zrównują nas z czasami komunizmu, za niedługo alkohol będą sprzedawać na kartki by przypadkiem ktoś za dużo nie kupił...
madziulap
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez Pedros » piątek, 20 paź 2006, 15:04

miro napisał(a):Pedros. Dobry zwyczaj, to nie wpadac z wizyta niezapowiedzianie. Choc jestem przeciwnikiem ograniczajacych wolnosc nakazow i zakazow, to jednak sadze, ze alkohol na stacjach benzynowych powinien byc calkowicie wstrzymany. Samochody i alkohol nie ida w parze. Jest wiele innych miejsc handlowych tego trunku. Jest to moje osobiste zdanie i nie oczekuje akceptacji. Jak zwykle jestem za wolnym wyborem miejsca zakupow,a naduzywajacy przywilejow powinni byc karani, a nie cale spoleczenstwo.

Ok. Stacje powinny miec zakaz ale skoro będą sklepy calodobowe to ktoś nie kupi na stacji a kupi w sklepie 20 metrów od stacji. Więc to chyba żadna różnica. Ale jestem za zakazem sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych. Ale zamykanie sklepów nocnych to chyba przesada.
Pedros
użytkownik
 
Posty: 948
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Pedros » piątek, 20 paź 2006, 15:05

che givera napisał(a):Pedros. Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem mój post.

Czyli Kościół zabrania sprzedaży i kupowania alkoholu po 22.00 czy jak bo nie bardzo to rozumiem.
Pedros
użytkownik
 
Posty: 948
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez wuzel » sobota, 21 paź 2006, 07:31

Jestem ciekaw czy np. Tesco które jest otwarte 24h/dobę zrezygnuje ze stoiska alkoholowego? :)
"UWAŻAJMY! LEKCEWAŻONY PRZEZ NAS ANALFABETA MOZE POSTAWIĆ KROPKĘ NAD i"

Stanisław Jerzy Lec
wuzel
użytkownik
 
Posty: 916
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez che givera » sobota, 21 paź 2006, 21:44

Pedros. Chodzi o system zakazów i nakazów wogóle. Duchowo zniewala wizerunkami Bestii a fizycznie rozkazuje poprzez nakazy: kiedy jeść, kiedy pić, kiedy i jak współżyć i koniecznie rodzić dzieci, wszak w piekle musi być tłok. Ale odeszliśmy od tematyki wątku.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez bielewa » niedziela, 22 paź 2006, 20:48

moim zdaniem ma to niewielkie znaczenie bo jaki problem kupić na zapas teraz się nie kuouje bo się dosyanie i w nocy ale potrzerba matką wynalazku
bielewa
użytkownik
 
Posty: 102
Na forum od: 24 wrz 2006, 21:21

Postprzez Ja » niedziela, 22 paź 2006, 22:48

wuzel napisał(a):Co sądzicie moi ludkowie o propozycji ministra zdrowia Pana Religi dotyczącej zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych :)

To samo co zawsze kiedy ktoś rzuca taki bzdurny pomysł.
Ja
użytkownik
 
Posty: 103
Na forum od: 4 wrz 2006, 16:20
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postprzez Pedros » poniedziałek, 23 paź 2006, 07:45

che givera. Dobrze. Pewnie i piekło jest pełne ale nie wiem dlaczego mieszasz wiare do sprzedaży alkoholu po 22.00. Są zakazy i nakazy w Kościele ale chyba nie ma takiego że nie można kupić piwa albo wódki po 22??? Jestem pewnien że takiego nie ma. A co do picia to już indywydualna sprawa.
Pedros
użytkownik
 
Posty: 948
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez che givera » poniedziałek, 23 paź 2006, 17:38

Pedros. Gdybyś się skupił, to byś zrozumiał, że miałem na myśli ogólne podejście. Skoro politycy podpierają się co rusz nauką Kościoła, nie mogąc istnieć bez tej protezy, musi dojść do sytuacji, że zabronią wszystkiego. Coraz wyraźniej jest to widoczne w wielu obszarach. I błagam, nie zaśmiecajmy wątku.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez olek » czwartek, 26 paź 2006, 23:07

Ktos napisal: "A nie sadzicie ze takie zakazy to ograniczanie wolnosci obywatelskiej"...
Mysle, ze to raczej alkohol jest przyczyna ograniczenia wolnosci obywatelkiej. Jak wiadomo, alkohol powoduje uzaleznienie, jest to legalny i jak na razie tolerowany przez prawo narkotyk, a przeciez narkotyki doprowadzaja do uzaleznienia. Ten kto w nocy wypuszcza sie na poszukiwanie alkoholu juz jest uzalezniony, jest juz w bagnie, ktore go wciaga... A przeciez uzaleznienie (czyli inaczej mowiac zniewolenie) to przeciwienswto wolnosci...
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez miro » piątek, 27 paź 2006, 08:26

Sadze, ze nikotyna jest bardziej uzalezniajaca niz alkohol. Jesli juz mialbym wybor, to zaczalbym od tytoniu. Do XIX wieku trunki alkoholowe, jak wino i piwo, byly bezpieczniejsze do spozycia niz woda. Jezus tez zamienial wode na wino. Jest wazne jednak aby nie dac sie wciagnac w pulapke nowych zakazow, ktore nastepnie beda prowadzily do nowych bardziej ograniczajacych wolnosc nieuzaleznionych jednostek.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 127 gości