Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

TV TRWAM - niezapowiedziana audycja

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez ociec » czwartek, 12 paź 2006, 07:58

Wczoraj, czyli 11.10.2006 r. przed godz. 23 na TV TRWAM był ciekawy program. Był to zapis spotkania z Panami: Januszem Korwin Mikke, Stanisławem Michalkiewiczem, Janem Parysem oraz redaktorem Wojciechem Reszczyńskim. Wypowiedzi w/w dotyczyły aktualnej sytuacji politycznej. Szkoda, że na stronie internetowej TV TRWAM ten program nie był zapowiedziany. Został on wyświetlony w czasie gdy powinien być program Świat w obrazach - może ta relacja była w ramach tego programu ? Tak czy innaczej dobrze, że jest telewizja, która przekazuje m.in. również takie programy, których próżno byłoby szukać w ofercie innych stacji telewizyjnych.
Avatar użytkownika
ociec
użytkownik
 
Posty: 154
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez ociec » czwartek, 12 paź 2006, 12:19

Stacje telewizyjne to skuteczne środki manipulowania informacją i społeczeństwem. Z ostatnich informacji wynika, że służby specjalne od dawna stały na stanowisku, że muszą mieć wpływ na media więc fakt, że brakuje niezależnych stacji telewizyjnych jest wynikiem opanowania tych mediów przez nasze ( a może i nie tylko nasze ) służby specjalne.
Avatar użytkownika
ociec
użytkownik
 
Posty: 154
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Jakub » czwartek, 12 paź 2006, 21:36

Taaak TV Trwam nie jest dla mnie wiarygodnym źródłem i napewno nie jest ona niezależna... Dla mnie jest to poprostu medium propagandy katolickiej i pana Rydzyka....
Jakub
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 11 paź 2006, 17:34

Postprzez che givera » czwartek, 12 paź 2006, 21:42

ociec-oprzytomnij wreszcie. TV Trwam jest niezależna?? Nie rozśmieszaj mnie, bo dostanę szczękościsku. Przecież zależy od Watykanu, a to obce państwo.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez ociec » piątek, 13 paź 2006, 06:57

Niezależność mediów to mit. Każde media są po części aparatem propagandy a po części maszynką do robienia pieniędzy. Jeżeli media traktujemy jako biznes to występują tu zależności kapitałowe, jeżeli chodzi o treści to mamy do czynienia z wpływami ideologicznymi. Żeby można było uznać jakieś media za niezależne musiałyby się w nich pojawiać w równej mierze zarówno poglądy lewicowe jak i prawicowe. Tymczasem wiadomo, że media są kierowane, adresowane, do określonego kręgu odbiorców. Podchodząc do zarządzania mediami biznesowo nie jest możliwe utrzymywanie równowagi pomiędzy treściami, poglądami, lewicowymi i prawicowymi gdyż odbiorcy w większości nie są indyferentni politycznie. Tak więc chcą niechcąc gdy mówimy o mediach musimy pamiętać, że są to przedsięwzięcia biznesowe kierowane do określonego kręgu odbiorców przez co mają określoną orientację politycznę. To są rzeczy oczywiste. Jednak ja mówiąc o braku niezależności naszych mediów, konkretnie o stacjach telewizyjnych, miałem na myśli inny typ niezależności wynikający z uzależnienia osób związanych z mediami - dziennikarzy, redaktorów i ich szefów, od służb specjalnych, które prowadzą własne gry. Służby są niezbędne ale powinny realizować właściwe dla nich zadania a nie tworzyć struktury biznesowo - ideologczno - towarzyskiej.
Avatar użytkownika
ociec
użytkownik
 
Posty: 154
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez pinioko » piątek, 13 paź 2006, 07:54

Ojcze Użytkowniku!
Cóż za pouczający wykład na temat mediów i niezależności! Dobrze, że to przeczytałem, bo pewnie żyłbym dalej i umarł w wielkiej nieświadomości (aż mnie ciarki przechodzą). Zwłaszcza spodobał mi się fragment o "typach niezależności". Chciałbym się upewnić, czy dobrze zrozumiałem Twój wykład. Tak więc na przypład w telewizji TVjakaśtam dziennikarze są uzależnieni, bo mogą emitować programy o treści narzuconej przez "służby specjalne, które prowadzą własne gry", a na przykład w TV Trwam dziennikarze są niezależni, bo mogą emitować programy o treści dowolnej, oczywiście pod jednym tylko warunkiem, że treść jest zgodna z tym co narzuca Watykan. Taaak, to faktycznie duża różnica. Równie dobrze można mówić o różnych typach śmierci: przez uderzenie młotkiem, przez zastrzelenie, przez powieszenie itd. To faktycznie duża różnica jak się umrze, chociaż tak mi się wydaje, że efekt końcowy jest bardzo podobny.
pinioko
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez vaygr » piątek, 13 paź 2006, 22:53

Przestańcie bredzić że Watykan ma coś do powiedzenia w TV Twam, bo telewizje trwam założyła fundacja Lux Veritatis nie mająca z kościołem nic wspólnego może pozatym że założyli ją o. redemptoryści ze zgromadzenia zakonnego kleryckiego,a do tego nie reprezentowali zgromadzenia, lecz działali jako osoby prywatne. Władze kościelne nigdy nie wydał zgody tv trwam na jakiekolwiek angażowanie autorytetu kościoła. TV Trwam wykorzystuje głupotę ludzi którzy myślą że jak ktoś bredzi ale nad nim wisi krzyżyk to to on nie może kłamać. Watykan to Watykan a TV Trwam to TV Trwam.
vaygr
użytkownik
 
Posty: 86
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez che givera » sobota, 14 paź 2006, 10:00

vaygr. Każda działalność w shierarchizowanej instytucji, jaką jest Kościół, nie może odbywać się bez wiedzy i zgody zwierzchników. To co piszesz będzie prawdą, gdy ogłoszony zostanie komunikat Konferencji Episkopatu: "Informujemy, że TV Trwam i Radio Maryja nie mają nic wspólnego z Kościołem katolickim".
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez ddd » poniedziałek, 16 paź 2006, 15:36

jestem katoliczką ale ojca Rydzyka nie słucham a to że kościół zezwala na istnienie takiego radia to tylko podważa mój autorytet do Kościoła jako instytucji.
Zresztą Kościół coraz bardziej jest upolitycznioną instytucją a nie uduchowioną .
Coraz mniej mam ochoty chodzić do kościoła aby słuchać polityki, nażekania na brak kasy lub wysłuchiwania tak górnolotnych kazań że mało kto coś z nich wynosi.
Księża przynudzają. Jak do tego dodam klepane z pamięci rególki, zawodzące stare babci bo ochota na uczestniczenie w mszy jest coraz mniejsza. Wolę wejść do kościoła poza msza i się pomodlic
ddd
nowicjusz
 
Posty: 18
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez che givera » poniedziałek, 16 paź 2006, 17:26

Kościół jest w Polsce potężną siłą polityczną, a udaje, że nie jest. Wielu polityków jest w sposób bezpośredni zależnych od Kościoła, ale o tym się nie mówi. Kościół jest potęgą ekonomiczną w biednym kraju, gdzie jest ogromny margines nędzy.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości