Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Moja corka uczy sie w Londynie angielskiego i... polskiego

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez olek » czwartek, 26 paź 2006, 23:36

Wyjechala do Londynu, zeby odpoczac sobie po uciazliwym, roku studiow medycznych tutaj we Francji, a takze poznac prawdziwego zycia, innego niz ksiazkowe... Znalazla szybko dwie prace na miejscu, jadac prawie w ciemno, w kawiarni i w pubie, i jest bardzo zadowolona, bo przebywa w kosmopolitycznym towarzystwie i staje sie nie tylko dwujezyczna, francusko-angielska, ale takze i polska, bo pracuje w ekipie z kilkoma Polakami i Polkami, co potwierdzaloby doniesienia o zatrzesieniu Polakow w Londynie. Znalazla sobie tez chlopaka, o dziwo - Francuza, ale nie chce za dlugo z nim przebywac, bo traci wtedy swoja dwu- czy trojjezycznosc...
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez miro » piątek, 27 paź 2006, 08:24

Olek, ladnie Ci w tych kolorach :D. Gratuluje Ci i corce sukcesow, oraz zycze nastepnych. Domyslam sie, ze jest mowa o starszej corze. Prawda, jest w Londynie zatrzesienie Polonii, moja zona tez podczas studiow przebywala tam na praktyce jezyka angielskiego.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Julka » niedziela, 12 lis 2006, 02:12

A moj mlodszy syn wyjechal zaraz po maturze z dwoma kolegami(Niemiec i Rumun) do Australii na pol roku po to, zeby podszlifowac jezyk angielski i sprawdzic swoja samodzielnosc...tzn. musial sobie znalezc prace, mieszkanie itd. Ta mala szkola zycia duzo mu pomogla, a przy okazji poznal prawie cala wschodnia Australie. Teraz studiuje historie i polityke. A zna dobrze niemiecki, angielski i polski (bo w domu moje dzieci musialy mowic tylko po polsku!), slabiej francuski i lacine, a teraz zaczal sie uczyc hiszpanskiego :)
Julka
użytkownik
 
Posty: 89
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości