Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Muzeum Browaru Żywiec

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez turysta » piątek, 27 paź 2006, 14:43

Witam, czy ktoś widził już Muzeum Browaru Żywiec?Byłam tam ostatnio i jestem zachwycona. Czekam na wasze opinie.Pozdrawiam
turysta
użytkownik
 
Posty: 54
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez :o) » piątek, 27 paź 2006, 14:52

ja tam jade za 2 tyg na wycieczke edukacyjna z klasa ;)
Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.
:o)
użytkownik
 
Posty: 32
Na forum od: 6 wrz 2006, 19:22

Postprzez turysta » czwartek, 16 lis 2006, 09:54

I jak było na wycieczce?Co podobało Ci się najbardziej?
turysta
użytkownik
 
Posty: 54
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez :o) » czwartek, 16 lis 2006, 18:26

jeszcze nie bylam =) jade 24 =)
Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.
:o)
użytkownik
 
Posty: 32
Na forum od: 6 wrz 2006, 19:22

Postprzez celt » sobota, 18 lis 2006, 09:12

Byłem, zwiedziłem, bardzo ciekawy pomysł i realizacja. Jedno mnie szczególnie zaciekawiło, a mianowicie na końcu zwiedzania goście częstowani sa kuflem piwa (w cenie biletu). No i powiem wam, ze to piwo nie jest podobne do tego szajsu, jakie jest sprzedawane w sklepach i pubach. Otóż to prawdziwy Żywiec, jaki browar produkował w głebokim PRLu. Nawet sobie żartowałem, ze to nie Żywiec, a Pilzner ;) Dla tego jednego kufelka wspomnień warto iść do tego muzeum
celt
użytkownik
 
Posty: 3384
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez :o) » sobota, 18 lis 2006, 14:00

wszyscy dostaja kufelek? =)
Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.
:o)
użytkownik
 
Posty: 32
Na forum od: 6 wrz 2006, 19:22

Postprzez celt » poniedziałek, 20 lis 2006, 00:24

:o) napisał(a):wszyscy dostaja kufelek? =)

chyba tak, kufelek dają po oderwaniu specjalnego kuponu z biletu, natomiast jesli chodzi o poczestunek piwkiem, to kierowcy zamiast browaru dostają soczek
celt
użytkownik
 
Posty: 3384
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez turysta » sobota, 25 lis 2006, 10:48

Zgadzam się w pełni-piwko w Muzeum jest nawet lepsze niż w pobliskiej Piwiarni Żywieckiej. Dodatkowo wszyscy dostają szklaneczkę-unikat muzealny! Jednak największe wrażenie zrobiła na mnie podróż w czasie i spacer po uliczce z XIX wieku. Pomysł zajebisty, a realizacja doskonała! Konkurencyjne Muzeum Browarnictwa (wszyscy wiedzą o co chodzi)- odpada w przedbiegach. No i obsługa...cudownie! :)
turysta
użytkownik
 
Posty: 54
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez GP » niedziela, 26 lis 2006, 22:14

Jeśli chodzi o konkurencyjne muzeum - Muzeum Piwowarstwa Tyskich Browarów Książęcych - to muszę dodać, że tam wstęp jest darmowy i również każdy zwiedzający otrzymuje 0,5l piwka do skosztowania :).
W Żywcu jeszcze niestety nie byłem... Ale to pewnie kwestia czasu.
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez turysta » wtorek, 28 lis 2006, 09:49

Jeśli chodzi o konkurencyjne muzeum to muszę dodać, że tam wstęp jest darmowy i również każdy zwiedzający otrzymuje 0,5l piwka do skosztowania :).


Ale tam nie dostaje się szkleneczki na złocisty napój, a poza tym...trafiłem tam na bardzo niesympatyczną Pania przewodnik. Unikała moich pytań, szczególnie tych trudniejszych! A w Żywcu mówią o wszystkim i to ich wielki +
Powinieneś zobaczyć, żeby móc porównać
turysta
użytkownik
 
Posty: 54
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez GP » środa, 29 lis 2006, 20:28

Turysta - ja tam specjalnie się piwem i browarem nie interesuję, ale za to zainteresowała mnie ostatnio architektura przemysłowa, więc pewnie się kiedyś wybiorę na zwiedzanie browaru w Żywcu.
Natomiast z konkurencją łączą mnie jedynie stosunki "zawodowe" i nie miałem również tej przyjemności lub nieprzyjemności zwiedzania, jako takiego, trasą wycieczkową... Jednak do personelu nie mam zastrzeżeń - może to jakiś odosobniony przypadek akurat był :(.

Pozdrawiam :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez turysta » środa, 27 gru 2006, 10:01

I nikt więcej tam nie był? Ludzie, na prawdę warto! Teraz, kiedy Pani Zima gdzieś po drodze zaginęła to bardzo dobry sposób na spędzenie wolnego czasu. I napiszcie jak Wam się podobało! :)
turysta
użytkownik
 
Posty: 54
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości