Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Nowa starówka??

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez Asbjorn » wtorek, 31 paź 2006, 11:19

Nie wiem czy dyskusja na ten temat gdzieś jest ale mam pytanie... co myślicie na temat nowej starówki??

moje wrażenia... s estetycznego punktu widzenia średnio mi się podoba. Moje osobiste wrażenie to to że nie wiem na podstawie czego ją zaprojektowali... do jakiego stylu to dopasować, czy nowa starówka nie powinna wpasować się w tło architektury Bielska? Nasze miasto to w większości Secesja, trochę neobaroku i innych... lecz do czego przypisać nową starówkę? Czy nie uważacie że powinna ona być stworzona w klimatach tego rejonu miasta??

Ktoś mi powiedział że starówka została zaprojektowana na wzór sredniowieczny w co absolutnie nie chce mi się wierzyć. Jestem troszkę rozczarowany, ale nie powiem że jest brzydka ;-)

a co wy uważacie na ten temat??

jeśli ten temat gdzieś jest to przepraszam :-)
Asbjorn
nowicjusz
 
Posty: 4
Na forum od: 31 paź 2006, 10:06

Postprzez GP » środa, 1 lis 2006, 11:10

Z całym szacunkiem i sympatią polecam korzystanie z wyszukiwarki ;). Dyskusje na ten temat są co najmniej dwie:
http://www.bielsko.biala.pl/forum/viewt ... p?id=76430
http://www.bielsko.biala.pl/forum/viewt ... p?id=73192

Pozdrawiam :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Asbjorn » środa, 1 lis 2006, 15:20

O przepraszam bardzo...

ten temat pierwszy jest młodszy od mojego :P
Asbjorn
nowicjusz
 
Posty: 4
Na forum od: 31 paź 2006, 10:06

Postprzez GP » środa, 1 lis 2006, 16:40

No to jest jeszcze drugi :D
Ale po zwiększającej się ilości tematów widać, że "nowa" Starówka budzi kontrowersje... I wcale się nie dziwię, bo i ja mam mieszane uczucia co do niej. Z jednej strony cieszę się, że COŚ się ruszyło w kierunku "uzdatniania" bielskich walorów, ale z drugiej strony bardzo mi się nie podoba dążenie do zalania betonem coraz to większej ilości miejsc w naszym pięknym mieście!
W zasadzie, to ten nowy-stary Rynek podobał mi się tylko w dniu jego otwarcia, gdy fontanna działała, rzeka płynęła, a latarnie pięknie się świeciły. Jak dzisiaj odwiedziłem Starówkę, to naszła mnie jedna myśl - SMUTEK (lub PUSTKA)! Betonowo-brukowa pustynia i to dosłownie pustynia, bo nawet woda już się nie leje... :(
No cóż, może jak kiedyś zostaną odremontowane otaczające Rynek kamienice, będzie jakoś lepiej - żywiej?

A tak swoją drogą, to szlag mnie trafia, że zaraz po otwarciu jakiś $@%& zdemolował makietę Rynku :mad:

Pozdrawiam...
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez katka2 » środa, 1 lis 2006, 18:26

Ja jednak myślę, że ten rynek to jest chwyt wyborczy, aby tylko głosować na "kontynuację". Jeśli ktoś mądry by nad tym trochę pomyślał, to znieniłby kolejność renowacji całego rynku. Sądzę, że najpierw powinno się odremontować kamieniczki, a dopiero na samym końcu płytę rynku... bo przecież jak teraz zaczną tam jeździć ciężarówkami i Bóg wie jeszcze czym (przecież nie będą wynosić gruzu łopatami i taczkami), to ten "piękny" rynek szlag trafi...
Tak poza tym to mam wiele zastrzeżeń, ale za długo by pisać - niestety :(
Ostatnio edytowano środa, 1 lis 2006, 18:28 przez katka2, łącznie edytowano 1 raz
katka2
użytkownik
 
Posty: 64
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez darqi » czwartek, 2 lis 2006, 10:18

:/ teraz pozostaje czekać na rozkopywanie rynku a w dalszej kolejności wyrywanie drzew które nie maja szans „wypączkować” na przyszły sezon
darqi nie Dolar - nie musi sie wszystkim podobać !
darqi
użytkownik
 
Posty: 1676
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: 2B

Postprzez figa » niedziela, 5 lis 2006, 14:02

Asbjorn napisał(a):O przepraszam bardzo...

ten temat pierwszy jest młodszy od mojego :P

Zaiste!
Masz rację...
Byłeś pierwszy,ale wybacz-nie zauważyłam,że ktoś poruszył już ten temat.
Widocznie budzi on wiele kontrowersji i przemyśleń.
Pozdrawiam
figa
użytkownik
 
Posty: 47
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości

cron