Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Ilu w Bielsku jest ludzi bogatych i zadowolonych?

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez olek » poniedziałek, 18 gru 2006, 00:27

Rozmawialem ostatnio ze znajomymi Francuzami, i powiedzialem im, ze w Polsce sa duze rozbieznosci w dochodach i stanie posiadania (z jedej strony bieda a z drugiej bogactwo na pokaz i luksus, domy-palacyki i nowe mercedesy) i ze wedlug moich szacunkow okolo 10 procent Polakow ma wyzszy standard zyciowy niz wiekszosc Francuzow. Nie wierzyli mi, bo uwazaja, ze Polska to kraj taniej sily roboczej..., ktory prosperuje tylko dzieki filiom zachodnich przedsiebiorstw, ktore przeniosly do nas czesc swojej produkcji.
Waszym zdaniem, ile jest ludzi zyjacych dostatnio, majacych np. okazala wille i luksusowy zachodni samochod w Bielsku i aglomeracji, czy tez wyjezdzajacych na drogie zagraniczne wczasy do cieplych krajow? (+Lipnik, Straconka, okolice Debowca, itp.)? 1%, 5%, 10% czy 15% ?
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez olek » poniedziałek, 18 gru 2006, 23:08

Cos nie kwapicie sie z odpowiedzia, wiec poszukalem sam w Internecie.

Bogactwo i biede w postkomunistycznej Polsce zbadala ostatnio Hanna Palska, wedlug ktorej jest 5-15% ludzi bogatych, w zaleznosci od przyjetych kryteriow (czyli moje wyczucie sie potwierdzilo, z czego jestem dumny. W Bielsku pewnie tak samo, taki sam procent.
Nie chodzi tu o jakies superelity czy gwiazdy medialne, spotykanych w TV i innych wysokonakladowych mediach, tylko o zwyklych bogatych ludzi. Jak na przyklad taki zwykly notariusz, ktory mowi "ponieważ jest grudzień, to najprawdopodobniej jakieś Bali albo jakaś Dominikana, [.] do Buenos leciało mi się bardzo dobrze, do Kapsztadu i do Johannesburga [.] my wydajemy ogromne pieniądze na wyjazdy [.] kilkadziesiąt tysięcy dolarów rocznie".
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez miro » wtorek, 19 gru 2006, 10:35

Olek, jadac kedys do Nowego Sacza zauwazylem wielki klasztor na szczycie gory, na jej zboczach ze 2 tuziny kszatajacych sie ludzi. Zapytawszy sie w Saczu co to za piekne miejsce, dowiedzialem sie tylko, ze to jest domek wybudowany corkom przez wlasciciela lokalnej wytworni lodow, a kszatajacy sie ludzie na gorze to sluzba.
Wydaje mi sie, ze na ten temat to nawet szkoda gadac.
Co z tego, ze sa bogaci, kiedy pusci wewnatrz.
Znam wielu bogatych ludzie w Stanach, ale nikt z nich nie pokazuje sie z tym jak nasi rodacy.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez t_szulski » piątek, 22 gru 2006, 21:33

o widze że miro też widział ten domek:) tylko że wytwórnia to taka lokalna nie jest..
bo lody od Korala można kupić w całej Polsce:)
"Zawsze jest pora na lody Koral":)
Takie bzyczace bzykanie nie bzyka bez powodu...
t_szulski
nowicjusz
 
Posty: 11
Na forum od: 28 lis 2006, 22:53

Postprzez che givera » sobota, 23 gru 2006, 12:10

Aby być zadowolonym, nie trzeba być bogatym. Ponoć pieniądze szczęścia nie dają.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Thomas124 » wtorek, 9 sty 2007, 22:42

nieraz poznałem ludzi bardzo bogatych z wypasionymi brykami ,kasą jak lodu ale delikatnie mówiąc "spieprzonym" życiem osobistym
no tak mamy takie przysłowie Pieniądze Szczęścia nie dają .. ale to już zależy od indywidualizmu .Wielu ludzi inaczej interpretuje szczęście ...
Thomas124
nowicjusz
 
Posty: 5
Na forum od: 9 sty 2007, 22:31

Postprzez Bigi » wtorek, 9 sty 2007, 22:47

Olac pieniadze, wazne zeby wszyscy zdrowi byli:)
Avatar użytkownika
Bigi
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 9 sty 2007, 18:09

Postprzez Thomas124 » wtorek, 9 sty 2007, 23:09

popieram zdrowie najważniejsze :) + dobre towarzystwo
Thomas124
nowicjusz
 
Posty: 5
Na forum od: 9 sty 2007, 22:31

Postprzez B_B » czwartek, 11 sty 2007, 12:11

Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy.
B_B
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 2 paź 2006, 10:14

Postprzez olek » czwartek, 11 sty 2007, 21:49

Rzucajac pobieznie okiem na liste tematow "Pogaduszek", przeczytalem tak tytul tego watku: "Ile w Bielsku jest ludzi bogatych i zniewolonych?"
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez claudia » czwartek, 11 sty 2007, 22:46

ja bym to okreslila tak: pieniadze szczescia nie daja, ale pomagaja nam wybrac rodzaj szczescia, ktory nam najbardziej odpowiada :)
Chociaz jesli sie tak naprawde zastanowic, to czlowiek ktory nie przywiazuje wagi do wartosci materialnych ma chyba mniej problemow i nie jest zniewolony ;)
claudia
nowicjusz
 
Posty: 15
Na forum od: 18 gru 2006, 13:40

Postprzez mf » niedziela, 4 lut 2007, 22:19

ja nie jestem bogata, ale na pewno zadowolona :)
mf
użytkownik
 
Posty: 98
Na forum od: 4 wrz 2006, 14:09


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

cron