Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

4 Prawa Duchowego Życia

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez długi » wtorek, 2 sty 2007, 18:20

Jest na tym forum spora grupka nowozrodzonych chrześcijan.
Może przedstawimy swoje wersje czterech praw duchowego życia, poczynając od tej najprostszej, szkicowej:

1) Święty Bóg
2) Problem człowieka
3) Boże rozwiazanie
4) Skuteczne zastosowanie

Im więcej wersji, tym lepiej oswietlony jest temat.

___________________________________________________________________

Bardzo proszę wszystkich o wpisywanie w TYM temacie wyłącznie własnych wersji
czterech praw lub kluczowych wersertów.

Na dyskusję proponuję równoległy wątek:
"4 Prawa Duchowego Życia" - KOMENTARZE
długi
użytkownik
 
Posty: 86
Na forum od: 9 paź 2006, 08:31

Postprzez olek » wtorek, 2 sty 2007, 18:27

1) Respekt
2) Wolnosc
3) Dotrzymane slowo
4) Prawda
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez długi » wtorek, 2 sty 2007, 18:32

Do Miro:
_________________________________________
Przed kolejną wersja mam do Ciebie dwie prośby:
a) w Stanach połowa chyba ludzi zna 4 Prawa Duchowego Życia - czy mógłbyś przedstawić najbardziej u Was popularną?
b) czy znajdziej czas na przetłumaczenie (w tym wątku) poniższych kluczowych fragmentów?

„for ALL sinned”(!)
ROMANS 3:23

“Rather, let God be found true, though every man be found a liar.”
ROMANS 3:4

„ For the wages of sin is death, but the free gift of God is eternal life in Christ Jesus our Lord.”
ROMANS 6:23

„Złoty” wiersz Biblii:
„For God so loved the world, that He gave His only begotten Son, that whoever believes
In Him should not perish, but have eternal (neverending) life.
JOHN 3:16

“I say to you, he who hears My word, and believes Him who sent Me, has eternal life and does not come into judgment, but has passed out of death
into life.”
JOHN 5:24

“There is therefore now no comdemnation for those who are in Christ Jesus.
ROMANS 8:1

“that if you confess with your mouth Jesus as LORD and believe in your heart that
God raised Him from the dead, you shall be saved.
ROMANS 10:9
długi
użytkownik
 
Posty: 86
Na forum od: 9 paź 2006, 08:31

Postprzez długi » wtorek, 2 sty 2007, 18:38

Kolejna wesja przyjętych w chrześcijaństwie Czterech Praw Duchowego Życia:
1) ŚWIĘTY i sprawiedliwy Bóg kocha człowieka.
2) Każdy człowiek w czymś zawinił.
3) Jezus wziął na siebie winę człowieka.
4) Aby to rozwiazanie było skuteczne, muszę sie z nim zgodzić i przyjąć je do swojego życia.
długi
użytkownik
 
Posty: 86
Na forum od: 9 paź 2006, 08:31

Postprzez długi » wtorek, 2 sty 2007, 18:43

Jeszcze jedna wersja:

1) BÓG jest oceanem ŚWIATŁOŚCI.
2) Każdy człowiek odszedł od źródła życia, od ŚWATŁA w ciemność.
3) Jezus przyszedł na ratunek człowiekowi.
4) Człowiek może być uratowany jeśli pozwoli Jezusowi wyciągnąć się z przepaści i8 pozostanie przy Nim na zawsze.
długi
użytkownik
 
Posty: 86
Na forum od: 9 paź 2006, 08:31

Postprzez Żyła » wtorek, 2 sty 2007, 19:23

Do trzech razy sztuka:

*** 1) Bóg mnie kocha i wszystko było by super,, gdyby nie fakt, że ...
*** 2) ...każdy z nas choć raz zbuntował się przeciwko Bogu:
zjechał z autostrady, skręcił na własną drogę i spadł w przepaść.
Skutek: śmierć, ciemność. Na zawsze.
*** 3) ROZWIĄZANIE: Jezus wziął naszą winę na siebie. Zgodził się ponieść skutki naszego buntu i umarł zamiast nas.
*** 4) Mogę być uratowany, jeśli przyjmę zapłatę Jezusa wniesioną za moje zycie i powierzę to wykupione życie w całości Bogu.
"PRECZ Z NIEWOLĄ STEREOTYPÓW"
Just do it and feel the kick! BE FREE !
My name is common sense
Żyła
użytkownik
 
Posty: 52
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez bielszczanin » wtorek, 2 sty 2007, 20:34

Sorry, nie zdąże tego, co mi leży na sercu zgrabnie ułozyć w punkty.
Ale treść jest całkowicie zgodna z Czterema Prawami:

Bez względu na to, czy uważasz sie za osobe dobrą czy złą, w BOŻYCH oczach wsyscy jesteśmy tacy sami. Dopóki nie przyjdziemy do Jezusa wszyscy jesteśmy grzesznikami.
BÓG nie może tolerować grzechu (byłby niesprawiedliwy), dlatego dwa tysiace lat temu postanowił rostrzygnąć problem zła.
Za grzech trzeba ponieść karę (w ludzkim prawie takze), która nam się należała.
Jezus umarł ponosząc katrę ZAMIAST nas wszystkich.
Była to superowa ZAMIANA !
Jeżeli zaufamy w to właśnie, BOŻE, rozwiązanie i oddamy Jezusowi nasze grzeszne zycie, Bóg przebaczy nam i da swojego, Bożego, Ducha, aby w nas zamieszkał i prowadził nas w tym Nowym, darowanym życiu.
bielszczanin
użytkownik
 
Posty: 83
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez miro » czwartek, 4 sty 2007, 09:47

Dlugi, teologia nie jest moja silna strona. Slyszalem kiedys o 4 Prawach Duchowego Zycia, ale to tyle. Nie mam kontakow z Ewangelistami ( ktorych jest tu wielu ), a pewnie co drugi z nich zna sie na tym. Znam natomiast wielu Amerykanow, ktorym oznajmiwszy, ze jestem Katolikiem, odpowiedz brzmiala- oh, because I am a Christian.

Sadze tez, ze moje tlumaczenia ze starej angielszczyzny nie odzwierciedlilyby tlumaczen polskich, jakie mozna znalezc w Ewangelii Jana i w Listach do Rzymian sw. Pawla. Zainteresowani moga wpisac w naszym polskim jezyku nazwy, odpowiednie rozdzialy i wersety w google, a napewno znajda odpowiedz.

Nauczanie religii na sile, na tym forum, moze miec wiekszy negatywny skutek, niz korzysc, a z pewnoscia nie bede sie upodabial do tych ktorzy na sile walcza z religia.
Religia jest sekretem i personalnym wyborem, ktory kazdy niewierzacy, czy inaczej wierzacy powinien szanowac. Uwazam tez, ze wiele metaforycznych wersetow w Bibilli powinno byc bardziej uscislonych, aby nie tworzyc coraz to nowych nurtow Chrzescijanstwa, walczacych o ich znaczenie. Dobrym tego przykladem jest nasz kolega Olek.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 sty 2007, 07:47 przez miro, łącznie edytowano 1 raz
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Enter » czwartek, 4 sty 2007, 11:47

Sorki, ze sie wcinam.
Nie zauważyłem, żeby Długi kiedykolwiek preferował którekolwiek wyznanie.
Osobiście podejrzewam (nie pytam - Jego sprawa), ze jest z Ruchu Odnowy w Duchu Świetym w Kościele Katolickim. Może nawet skończył teologię - nie musi być wcale duchownym. Ale tak samo jak on wypowiadaja się cieżkie miliony ludzi w całym świecie, zwłascza w ruchach charyzmatycznych (RÓŻNYCH!! wyznań).
Charyzmatyków jest z całą pewnościa PONAD 500 milionów. W Europie - niestety - niezbyt wielu.
Ostatnia jest Antarktyda :), przedostania Australia.

Za komentarz niech posłuzy post (wpis), który otrzymałem ostatnio od jednego z forumowiczów ("bielszczanin"):
>>Witaj w wielkiej, ekumenicznej rodzinie nowozrodzonych chrześcijan!<<

Pozdrawiam
Enter
użytkownik
 
Posty: 52
Na forum od: 20 gru 2006, 11:39

Postprzez bielszczanin » czwartek, 4 sty 2007, 12:51

Enter, potwierdzam.
Ogólnoświatowy ruch odnowy chrześcijaństwa najsilniejszy jest w Amerykach (dwóch), Afryce, Azji, słabiej w Europie. Najwięcej jest pentekostalistów (ruch zielonoświatkowy - ponad 300 milionów) i katolików z Ruchu Odnowy (blisko 200 mln). Mieszczą się takze w nim inne wyznania. Umyslnie akcentuję "inne" wyznania, bo cxechą jednoczącą jest NOWOZDRODZENIE, czyli narodzenie się na nowo - narodzenie z BOGA, a nie z ludzkich porywów religijności, które nieuchronnie kończą się zniechęceniem i powrotem do stanu apatycznej bierności, tzn. paciorek, kosciółek raz na jakiś czas i zachwyt nad swoim "porządnym i przykładnym życiem".
A SERCA dla BOGA - ZERO ! Albo jakieś rzadkie drgnienie przy śpiewaniu kolęd, itp.

Długi, przepraszam. Wiem, ze ten wpis powinien być w równoległym wątku, ale tutaj wygodniej było się podwiązać do sedna problemu. To znaczy do radykalnej zmiany BAZY naszego chrześcijaństwa:
Odejścia od zaufania we WŁASNE siły i WŁASNĄ prawość i zaczerpnięcia z mocy Ducha Świętego, którego BÓG dakje za darmo tym, którzy chcą się z NIM zwiazać na stałe, na CAŁE ŻYCIE.
bielszczanin
użytkownik
 
Posty: 83
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez długi » wtorek, 9 sty 2007, 10:50

Odradzam czytanie 4 Praw niecierpliwym i uprzedzonym.
Takie tam chrześcijańskie opracowania dla przesadnie pobożnych ;D
_________________________________________________________________________
4 Prawa Życia Duchowego

Obok praw fizycznych, które rządzą światem materialnym, istnieją także prawa duchowe, które regulują nasz stosunek do Boga.

PRAWO PIERWSZE:
Bóg kocha Ciebie i ma dla Twojego życia wspaniały plan.

MIŁOŚĆ BOŻA
Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (Jan 3,16)

BOŻY PLAN
Chrystus Pan mówi: Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości. (Chodzi tu o życie mające pełną wartość i cel.) (Jan 10,10)

Dlaczego jednak większość ludzi nie posiada życia w obfitości?
długi
użytkownik
 
Posty: 86
Na forum od: 9 paź 2006, 08:31

Postprzez długi » wtorek, 9 sty 2007, 10:58

Ponieważ:

PRAWO DRUGIE:
Człowiek jest grzeszny i w konsekwencji oddzielony od Boga, dlatego też nie może znać ani przeżywać Bożej miłości i planu dla swojego życia.

CZŁOWIEK JEST GRZESZNY
Wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej. (Rzymian 3,23)

Człowiek został stworzony do wspólnoty z Bogiem, ale samowolnie wybrał niezależną drogę życia. W rezultacie tego - wspólnota z Bogiem została zerwana.
Ta samowola wyrażająca się w buncie lub obojętności wobec Boga, jest przejawem tego, co Biblia nazywa grzechem.

CZŁOWIEK JEST ODDZIELONY OD BOGA
Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć. (to znaczy duchowe odłączenie od Boga) (Rzymian 6,23)
"I wy umarliście przez upadki i wasze grzechy" (List do Efezjan 2:1)
Człowiek ustawicznie usiłuje dosięgnąć Boga i zdobyć obfite życie przez swoje wysiłki, takie jak: dobre, uczciwe życie, etykę, filozofię lub religię.

Bóg jednak przychodzi z jedyną skuteczną pomocą.
Trzecie prawo daje nam jedyny sposób pokonania tej przepaści.
długi
użytkownik
 
Posty: 86
Na forum od: 9 paź 2006, 08:31

Postprzez długi » wtorek, 9 sty 2007, 11:01

PRAWO TRZECIE:
Jezus Chrystus jest jedynym, Bożym rozwiązaniem problemu grzechu i winy człowieka. Przez Niego możesz poznać Bożą miłość i plan dla twego życia.

ON ZMARŁ ZA NAS...
Bóg zaś okazuje nam swoją miłość właśnie przez to, że Chrystus umarł za nas gdyśmy byli jeszcze grzesznikami. (Rzymian 5,8)

I ZMARTWYCHWSTAŁ...
Chrystus umarł za nasze grzechy... został pogrzebany... zmartwychwstał trzeciego dnia, zgodnie z Pismem... ukazał się Kefasowi, a potem Dwunastu, póĄniej zjawił się więcej niż pięciuset braciom równocześnie... (1 Koryntian 15,3-6)

I DLATEGO ON JEST JEDYNĄ DROGĄ
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. (Jan 14,6)

Bóg przerzucił pomost nad tą przepaścią, która dzieli nas od Niego, przez posłanie swego Syna, Jezusa Chrystusa, aby umarł zamiast nas płacąc w ten sposób karę za nasze grzechy.

Jednakże nie wystarczy tylko intelektualna znajomość tych trzech praw...
(Szatan też o tym wie, ale sie nie zgadza. Jak część ludzi.)
długi
użytkownik
 
Posty: 86
Na forum od: 9 paź 2006, 08:31

Postprzez długi » wtorek, 9 sty 2007, 11:24

PRAWO CZWARTE:
Musimy osobiście przyjąć do swojego życia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana. Wtedy dopiero możemy poznać i przeżywać Bożą miłość i Jego plan dla naszego życia.
>Ja wiem jakie mysli mam o was: myśli o pokoju, a nie o niedoli!< (Jeremiasz 29)

MUSIMY PRZYJĄĆ JEZUSA CHRYSTUSA:
Wszystkim tym jednak, którzy [Go] przyjęli, dał moc (dał prawo), aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego*. (Jan 1,12)
(* zaufaja Jego dziełu)

PRZYJMUJEMY CHRYSTUSA PRZEZ WIARĘ:
Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił. (Efezjan 2,8-9)

PRZYJMUJEMY JEZUSA PRZEZ OSOBISTE ZAPROSZENIE GO DO NASZEGO SERCA I ŻYCIA
Chrystus Pan mówi: Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał a on ze mną. (Apokalipsa Jana 3,20)

Przyjęcie Chrystusa zawiera w sobie: odwrócenie się od swego "ja" i nawrócenie się do Boga, pozwolenie Jezusowi na wejście do naszego życia, przebaczenie naszych grzechów i przekształcenie nas według Jego woli.

Nie wystarczy tylko rozumieć, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym i umarł za nasze grzechy. Nie chodzi też o religijne wzruszenia. Musimy przyjąć Jezusa Chrystusa przez wiarę, aktem, decyzją naszej woli. Przez zaufanie "prawdomównemu Bogu".
"STAWIAM NA JEZUSA!"

Dalsze uwagi wyjaśnią Ci, w jaki sposób możesz przyjąć Jezusa Chrystusa jako osobistego Zbawiciela. (wybawcę, RATOWNIKA)

MOŻESZ PRZYJĄĆ JEZUSA nawet teraz.
Bóg zna Twoje serce i nie zależy Mu na pięknych i starannie dobranych słowach, lecz na szczerości Twego serca.

Oto przykład modlitwy:
Panie Jezu. Potrzebuję Cię. Uznaję swoją grzeszność. Otwieram Ci drzwi mojego życia i przyjmuję Cię, jako swego Zbawiciela i Pana. Dziękuję Ci, że przebaczyłeś moje grzechy umierając za mnie na krzyżu. Proszę o Twoje kierownictwo w moim życiu. Uczyń mnie takim, jakiego mnie pragniesz.

Czy taka modlitwa wyraża pragnienie Twojego serca? Jeśli tak, to módl się w tej chwili, w taki sposób, a Pan Jezus - według swojej obietnicy - zamieszka w Twoim życiu.

JAK MOŻESZ UPEWNIĆ SIĘ, ŻE JEZUS CHRYSTUS ZAMIESZKAŁ W TWOIM ŻYCIU?
Czy prosiłeś Jezusa Chrystusa, aby wszedł do Twojego życia? Czy uczyniłeś to szczerze? Jeśli tak, to pamiętając o Jego obietnicy zawartej w Apokalipsie Jana 3,20 - gdzie On teraz jest w stosunku do Ciebie?
Chrystus powiedział, że wejdzie do Twojego życia. Czy mógłby Cię zawieść? Na czym jednak opierasz swoje przekonanie, że Bóg wysłuchał Twojej modlitwy? (Podpowiadamy Ci: na podstawie wierności i wiarygodności samego Boga i Jego Słowa).

SŁOWO BOŻE OBIECUJE ŻYCIE WIECZNE TYM, KTÓRZY PRZYJĘLI JEZUSA CHRYSTUSA JAKO OSOBISTEGO ZBAWICIELA
A świadectwo jest takie: że Bóg dał życie wieczne, a to życie jest w Jego Synu. Ten, kto ma Syna, ma życie, a kto nie ma Syna Bożego, nie ma też i życia. O tym napisałem do was, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie życie wieczne. (1 Jana 5,11-13)

Dziękuj często Bogu za to, że Chrystus wszedł do twojego życia i nigdy Cię nie opuści. (Hebrajczyków 13,5) Możesz być pewien, że od tego momentu, gdy opierając się na Jego obietnicy zaprosiłeś Go, Chrystus mieszka w Tobie i że masz już życie wieczne. On nigdy Cię nie zawiedzie.

NIE POLEGAJ NA UCZUCIACH
Nie nasze uczucia, lecz obietnice Boże zawarte w Piśmie Świętym, są naszym autorytetem i podstawą. Chrześcijanin żyje wiarą (ufnością) w niezmienność Boga i Jego Słowa.

A TERAZ, GDY PRZYJĄŁEŚ CHRYSTUSA
Z chwilą, gdy przyjąłeś Chrystusa przez akt wiary, w Twoim życiu zaszło wiele zmian, a przede wszystkim:
Jezus Chrystus zamieszkał w Twoim życiu (Apokalipsa Jana 3,20; Kolosan 1,27)
Grzechy Twoje zostały przebaczone (Kolosan 1,14)
Stałeś się dzieckiem Bożym
(Jan 1,12)
Zaczęła się w Twoim życiu wielka przygoda, dla której Bóg Cię stworzył i przeznaczył
(Jan 10,10; 2 Koryntian 5,17; 1 Tesaloniczan 5,18)

Czy chciałbyś w tej chwili podziękować Bogu w modlitwie za to, co dla Ciebie uczynił? Akt dziękczynienia Bogu wyraża bowiem naszą wiarę i posłuszeństwo. A co dalej?

WSKAZÓWKI DO WZRASTANIA W WIERZE
Wzrastajcie zaś w łasce i poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa.
(1 Piotra 3,18)
Duchowy wzrost jest wynikiem naszego zaufania Chrystusowi. Pomogą Ci w tym następujące rzeczy:
Codzienne przychodzenie do Boga w modlitwie. (Jan 15,7)
Codzienne czytanie Pisma Świętego Dzieje Apostolskie 17,11) - zaczynając od Ewangelii wg św. Jana.
Posłuszeństwo Bogu w każdej chwili życia. (Jan 14,21)
Dawanie świadectwa o Chrystusie życiem i słowem. (Mateusz 4,19; Jan 15,8)
Ufanie Bogu w każdej sprawie naszego życia. (1 Piotra 5,7)
ON czyni rzeczy pozornie niemożliwe.
Źródłem wzrostu chrześcijańskiego jest Duch Święty. Pozwalaj Mu kierować sobą i wzmacniać Twoje życie oraz świadectwo o Jezusie.
(Galatów 5,16-17; Dzieje Apostolskie 1,8)

KONIECZNOŚĆ wspólnoty z innymi CHRZEŚCIJANAMI
W liście do hebrajczyków 10,25 jesteśmy napominani, abyśmy nie opuszczali "wspólnych zebrań (nabożeństw)" chrześcijańskich. Kilka razem płonących żagwi tworzy duże, jasno płonące ognisko; natomiast jedna żagiew - wyjęta z tego ogniska i położona na wilgotnej ziemi - szybko gaśnie. Podobnie ma się sprawa, jeśli chodzi o nasz związek z innymi chrześcijanami.
_________________________________________________________________________
Rozwiązanie proste i SKUTECZNE.
Kto chce, może skorzystać. To osobista decyzja każdego z nas.
długi
użytkownik
 
Posty: 86
Na forum od: 9 paź 2006, 08:31


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości