Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kaczory przeginają

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez kwass21 » sobota, 24 lut 2007, 20:34

apollo napisał(a):prasa nie musi specjalnie niczego pisać - premier wygłosi kolejne orędzie do narodu w którym powie, że mamy najelpszą zimę od ostatnich 17 lat i to w cale nie jest zabawne
obecny rząd nie może liczyć na przychylność mediów ponieważ nie zdobył ich zaufania

przyczyna jest bardzo prozaiczna: Kaczynscy sa po prostu niemedialni, nie potrafia sie sprzedac, mysla, ze majac tylko wlasna idee i mocno sie jej trzymajac porwa tlumy i zdobeda poparcie ludzi. zapominaja, ze teraz rownie wazne jak pomysl na prowadzenie swojej polityki, jest pomysl na swoje PR.
apollo napisał(a):tam nie ma inteligentynch ludzi - mam na myśli rodowitych amerykan
90% rdzennego społeczeństwa w USA nie wie gdzie leży Francja, nie wie ile było wojen światowych, kim był Castro

jednak, jakims cudem najwiecej laureatow nagrod nobla jest po amerykanskich uczelniach. nie generalizuj zbytnio, tak samo oni mogli by powiedziec, ze wszyscy Polacy to pijacy i zlodzieje.

apollo napisał(a):media nie mogą kreować dwóch prawd - nie taka jest ich rola
ty jako czytelnik (widz) masz otrzymać jasną, zrozumiałą, rzetleną a przede wszystkim prawdzią informację

widzisz, ale sposob przedstawienia tej prawdy tak naprawde najbardziej sie liczy! doskonaly przyklad z interii.pl: do opisywania dzialan PiSu bierze najczesciej artykuly z lewicowej Trybuny, zas do opisu dzialan PO bierze ich poplecznikow z GW - wiec ja sie pytam, a czemu nie Nasz Dziennik, skoro chce podejsc krytycznie do sprawy?

nie istenieje na swiecie takie medium publiczne, ktore podaje czysta prawde nie skazona komentarzem, nie zabrudzona pogladami wlasnymi dziennikarza. reporter z zalozenia jest tylko obserwatorem, nie komentuje, pozostawia pole do namyslu odbiorcy reportazu, ale takich reporterow na swiecie jest kilkudziesieciu, moze kilkuset. i sa to najczesciej ludzie pokroju sp.Kapuscinskiego nie grzebiacy sie w zwyklym politycznym bagnie, o ktorym tak rozprawiamy.

ktos ostatnio powiedzial, ze kazdy lubi rozprawiac o polityce, bo do tego nie musi sie na niczym znac. niestety widac, ze mial racje, gdy czyta sie komentarze pod wiadomosciami w internecie czy chocby czyta smsy od widzow w szkle kontaktowym. ja sam nie uwazam sie za speca w polityce, kieruje sie raczej zdrowym rozsadkiem. glosowalem na PiS i PO w poprzednich wyborach, glosow nie zaluje, ale mam zal do Tuska (ktorego nie darze sympatia) za takie granie urazonej dziewczynki, ktora zazdrosci PiSowi wygranej (do dzis w kazdej wypowiedzi widac, ze on sie nadal nie pogodzil z tym, ze przegral wybory) i "na zlosc mamie odmrozi sobie uszy" nie idac na koalicje z PiSem. uwazam, ze gdyby do tego doszlo mielibysmy calkiem inna sytuacje w kraju, ale jak to slusznie ktos z forumowiczow ujal: nie mozna patrzec caly czas wstecz, bo to nasz powszechny blad. gdyby kaczynscy nie patrzyli, moze by rzadzenie szlo im lepiej. gdyby tusk i cala PO nie patrzyla moze mielibysmy prawdziwie rzadzaca koalicje, tak jak np. niemcy teraz maja. dwa najwieksze ugrupowania, choc bardzo rozne ideowo, dogadaly sie i calkiem dobrze im idzie rzadzenie...
kwass21
użytkownik
 
Posty: 48
Na forum od: 18 sty 2007, 10:36

Postprzez tren_d » sobota, 24 lut 2007, 22:05

kwass21: nie zaprzeczysz że pod nowymi rządami telewizja publiczna jest o niebo obiektywniejsza niż pod rządami Sld.
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez che givera » niedziela, 25 lut 2007, 23:01

tren_d. Nie zaprzeczysz chyba, że Polska telewizja państwowa tylko w tym sensie pozostaje własnością publiczną, w jakim w naszym języku określone instytucje nazywa się "domami publicznymi”. Ogólnodostępność w przypadku owych domów uwarunkowana jest zasobnością portfela klientów, a w przypadku TVP zależy od czarnej siły przewodniej, oraz aktualnego układu sił w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Dla odróżnienia, owa publiczna własność w przypadku cywilizowanych krajów, takich jak np. Wielka Brytania, czy Francja, przejawia się w neutralności światopoglądowej i politycznej państwowych mediów i w dopuszczaniu do głosu różnych grup społecznych, oraz rozmaitych poglądów na świat. Tymczasem TVP za prezesa Kwiatkowskiego promowała do znudzenia Leszka Millera, za Dworaka – Platformę Obywatelską, a obecnie reprezentuje poglądy i interesy koalicji rządzącej. Za wszystkich tych szefów telewizji monopol ideologiczny sprawował w niej Kościół rzymskokatolicki, a funkcję komisarza politycznego pełnił ksiądz Ołdakowski. Ty to nazywasz obiektywnością? Wolne żarty!
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Barth » poniedziałek, 26 lut 2007, 06:44

Jednak ja ciebię nie rozumiem.
Media nie polują na czarownice - przekazują najbardziej sensacyjne wiadomości a tychże jest ostatnio dość dużo - jak w chińskim przekleństwie "obyś żył w ciekawych czasach". Taka jest specyfika mediów - zagadaj jakiegoś dziennikarza ze stażem to ci o tym opowie. Gazeta mósi się sprzedawać dlatego nagłówki najczęściej mają "sensacyjny" wydźwięk - a nie brzmią że "wyprodukowano n-tysięcy nowych traktorów". Pozytywów zaś mi jest trudno się doszukać bo rządzący zajmują się rzeczami które mnie zupełnie nie interesują a psują te które wolałbym aby wogóle nie dotykali. Minusy się nie równoważą z plusami a nawet je zasypują lawiną.
kwass21 napisał(a):w stanach zjednoczonych media sa jeszcze bardziej chyba pazerne i bezwzgledne wobec politykow ale tez aktorow, dzialaczy itp. ale tam inteligentni ludzie nauczyli sie "oddzielac ziarno od plew".

Zły przykład. Bardzo zły. Patriot act zamknęło usta mediom na ładnych pare lat - plus amerykańskie święte oburzenie po 9/11 spowodowało bardzo jednostronny głos mediów. Nadal zresztą jest on dosyć silny pomimo dochodzenia drugiej strony do głosu - wystarczy pośledzić sobie pare stacji (od foxa zaczynając), poczytać gazety. Obiektywne to tam masz notowania giełdy na MSNBC.
kwass21 napisał(a):tak jak w Wielkiej Brytanii, sa dzienniki typowo konserwatywne stojace za jedna partia i typowo liberalne stojace za inna, typowo socjalistyczne czy inne, kazdy z nich wspiera jakas partie.

No i? Czymże jest to inne od naszej rzeczywistości? Czego mamy się od nich uczyć? Chcesz aby nasze media miały jawne plakietki partii politycznych? A nie potrafisz tego poznać bez instrukcji obsługi? Moje pokolenie wiedzialo co to propaganda i jak omija się cenzurę - czego mnie mają nauczyć brytyjczycy? Że gazeta ta wspiera tą partię a ta tamtą? Bezsens.
kwass21 napisał(a):I gdy chodzi o najwazniejsze, rzadzace zespoly, to ich "tuby medialne" dzialaja z podobna sila - jest naprawde zdrowa konurencja i wiem, ze jak kupie dwie gazety to dowiem sie o jednej sprawie z dwoch roznych perspektyw i bede mogl WYBRAC cos co mi pasuje. Polakom media nie daja PRAWA do tego WYBORU. my musimy byc przeciwko rzadowi albo zostac zlinczowani przez ogol mas ludzkich...

Ja coś nie rozumiem. Nie masz wyboru? A Telewizja Publiczna i Tv Trwam? Radio Maryja, Nasz Dziennik to nic? Chcesz ustawowego zagwarantowania równości wpływów rządzącej partii we wszystkich mediach czy co? Ogół mas ma się podporządkowywać mniejszości - bo ona też ma prawa do własnego zdania? Czy ty wiesz że demokracja polega na tym że to większość ma rację? BTW - jak ci te media nie dają PRAWA do WYBORU? Czy wyborcza ma drukować się w 2 częściach - Pro i anty rządowe? Mają znieść nakaz czytania onetu? Wyjaśnij to po ludzku nam ogółowi bo niewiemy za co linczujemy. Mniejszość ma mieć prawo do narzucenia linii politycznej mediom komercyjnym?
kwass21 napisał(a):przyczyna jest bardzo prozaiczna: Kaczynscy sa po prostu niemedialni, nie potrafia sie sprzedac, mysla, ze majac tylko wlasna idee i mocno sie jej trzymajac porwa tlumy i zdobeda poparcie ludzi. zapominaja, ze teraz rownie wazne jak pomysl na prowadzenie swojej polityki, jest pomysl na swoje PR.

Od PR są specjaliści, od rozmawiania z dziennikarzami są rzecznicy rządu - niewidoczni w tej kadencji. Dobrzy specjaliści potrafią sprzedać wszystko, wykreować wizerunek na nowo - tylko trzeba się posłuchać jak ktoś mądrze radzi. Leper potrafił a Kaczyńscy się dopiero przełamują - i kogo tu żałować?
kwass21 napisał(a):jednak, jakims cudem najwiecej laureatow nagrod nobla jest po amerykanskich uczelniach. nie generalizuj zbytnio, tak samo oni mogli by powiedziec, ze wszyscy Polacy to pijacy i zlodzieje.

Biorąc pod uwagę że jest to naród tak liczny to nawet lichy procent naukowców daje dużą ich liczbę. Dodać do tego duże kwoty na badania plus drenaż naukowców z innych krajow - pare nobli nie jest problemem.
Co do bystrości amerykanów to przypomina mi się sonda uliczna zrobiona kiedyś przez Jay'a Leno gdzie pytał o to jak nazywa się obecny (ówczas za prezydentury Clintona) sekretarz stanu - Madeleine Albright. Tragedia.
kwass21 napisał(a):widzisz, ale sposob przedstawienia tej prawdy tak naprawde najbardziej sie liczy! doskonaly przyklad z interii.pl: do opisywania dzialan PiSu bierze najczesciej artykuly z lewicowej Trybuny, zas do opisu dzialan PO bierze ich poplecznikow z GW - wiec ja sie pytam, a czemu nie Nasz Dziennik, skoro chce podejsc krytycznie do sprawy?

Bo fakty w tych dwóch gazetach pozostają takie same - podczas gdy w Naszym Dzienniku mogą się zmieniać w zależności od wyznawanej teorii spiskowej dziejów.
BTW - Ziemkiewicz pisze do Trybuny czy do GW - bo mnie wydaje się i Interiowaty i Pisowski. Teraz nie wiem która z tych gazet jest propisowska.
kwass21 napisał(a):reporter z zalozenia jest tylko obserwatorem, nie komentuje, pozostawia pole do namyslu odbiorcy reportazu, ale takich reporterow na swiecie jest kilkudziesieciu, moze kilkuset. i sa to najczesciej ludzie pokroju sp.Kapuscinskiego nie grzebiacy sie w zwyklym politycznym bagnie, o ktorym tak rozprawiamy.

Fantasta. Liczysz na czyste fakty bez komentarza a nie bierzesz pod uwagę że nawet czyste fakt wpływają na odbiór. Wystarczy pominąć lub dodać inny, wcześniejszy fakt czy zdarzenie. Podać dane porównawcze, inny przykład, przedstawić tendencję, dane statystyczne, itd itp. IMHO liczy się poziom komentarza a nie jego obecność czybrak.
kwass21 napisał(a):niestety widac, ze mial racje, gdy czyta sie komentarze pod wiadomosciami w internecie czy chocby czyta smsy od widzow w szkle kontaktowym.

Internet nie jest reprezentatywną próbką społeczeństwa. Dodając jeszcze anonimowość która daje poczucie bezkarności - i masz skrzywiony obraz rzeczywistości. Nikt chyba nie będzie takiego jasia śmietanę zaliczal do którejś strony sceny politycznej.
kwass21 napisał(a):ale mam zal do Tuska (ktorego nie darze sympatia) za takie granie urazonej dziewczynki, ktora zazdrosci PiSowi wygranej (do dzis w kazdej wypowiedzi widac, ze on sie nadal nie pogodzil z tym, ze przegral wybory) i "na zlosc mamie odmrozi sobie uszy" nie idac na koalicje z PiSem.

Twoja teoria - masz do niej prawo. Moim skromnym zdaniem mylna, biorąc pod uwage ilość podejść strony PO do rozmów. Polityka nie jest mechanizmem jednostronnym aby wina była Tuska.
kwass21 napisał(a):gdyby tusk i cala PO nie patrzyla moze mielibysmy prawdziwie rzadzaca koalicje, tak jak np. niemcy teraz maja. dwa najwieksze ugrupowania, choc bardzo rozne ideowo, dogadaly sie i calkiem dobrze im idzie rzadzenie...

Nadal twierdzę że twe teorie się mijają z rzeczywistością. Tusk czy Rokita to nie Gosiewski, Lepper czy Giertych - nie będą głosować na skinienie palca z powodu bezkrytycznej wiary, w obawie o przedwczesne wybory czy też aby nie wyciągnięto teczek i innych haków. Zaś premier - prezes nie podzieli się władzą pomimo faktu że programy Pisu i PO tak bardzo się nie różnią w wielu kwestiach. A prawdziwie rządzącą koalicję mamy i teraz - popatrz jak sprawnie przechodzą ustawy na których zależy PiSowi. Jedna nocka i załatwione.

Wracając na koniec do krytyki rządu - jak mnie pamięć nie myli tradycja krytykowania rządów jest wieloletnia - co nowy rząd to krytykuje się każde błędne posunięcie. A czemu by nie? Czyżby to było dziecko autystyczne które potrzebuje ciepła, zrozumienia i przychylności? To są ciężko opłacani reprezentanci narodu którzy sami się zglosili na ochotnika i przekonywali nas że absolutnie się do tego nadają. Wiedzieli że poprzedni rząd też był obsobaczany więc to żadna nowość dla nich. Wiedzieli że nie zostali wybrani aby im prawić komplementy, że powinni być minimum tak dobrzy jak poprzednicy - a nie gorsi, że będzie sie im wypominać te same błędy które sami (sic!) wypominali poprzednikom. Więc na byt nadprzyrodzony - niech ich poplecznikom się w końcu objawi że krytyka się im należy - a jak im się ona nie podoba to niech udowodnią w sądzie że jest kłamliwa. Bo tylko przed taką krytyką która rozpowszechnia nieprawdziwe fakty należy im się ochrona. Na resztę zasługują.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 26 lut 2007, 06:49 przez Barth, łącznie edytowano 1 raz
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez miro » poniedziałek, 26 lut 2007, 08:48

Barth, kwass21 ma calkiem niezle poukladane. Chetnie tez przylacze sie do tego. Sondy Jey’a Leno sa komiczne, bo jego show jest niczym wiecej niz comedy show. FOX News jest typowym programem informacyjnym konserwatystow (prawica), natomiast CNN i CNBC reprezentuja liberane poglady lewicy. Ogladajac wiadomosci obustronne mozna znalezc prawde gdzies w srodku, a o to chyba kwass21 chodzi. Na tym chyba obektywizm polega, nie dajmy sie zwaryjowac. Trzymanie sie faktow, nie dogryzanie w polemice przeciwnikom konwersacji szybciej przyblizy nas do sedna sprawy.
Ja zagubilem sie w polskiej polityce juz dawno temu, po kazdej kompromitacji, ci sami ludzie zakladaja inna partie i nadal robia w konia Polske. Lawina gownianych problemow odcinaja wyborcow od naprawde istotnych problemow. Znakomita wiekszosc wyborcow jest naiwna i podatna na plytkie slogany szybkiej poprawy, a to jest wina narodowej religii, ktora uczy wybaczania. Nic lepszego dla sepow politycznych, ktorzy raz sa lewica, next day prawica.
Pisalem juz na tym forum ladne kilka lat temu: tylko urodzeni (wychowani) w demokracji beda mogli godnie i sprawiedliwie rzadzic Polska, innym zawsze bedzie sie wydawalo.
Odnosnie amerykanow, to jedno w nich cenie. Chocby nie wiem jak byliby sflustrowani swoim prezydentem, to jednak jednocza sie przeciwko tym zagraniczniakom, ktorzy smieliby go upokorzyc. Gdyz jaki on niebylby, to jednak jest przedstawicielem wszystkich yankeesow.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Julka » poniedziałek, 26 lut 2007, 11:49

miro napisał(a):Ja zagubilem sie w polskiej polityce juz dawno temu, po kazdej kompromitacji, ci sami ludzie zakladaja inna partie i nadal robia w konia Polske.

No wlasnie, ja podobnie jak ty tez sie juz pogubilam.
miro napisał(a):Lawina gownianych problemow odcinaja wyborcow od naprawde istotnych problemow.
Znakomita wiekszosc wyborcow jest naiwna i podatna na plytkie slogany szybkiej poprawy, a to jest wina narodowej religii, ktora uczy wybaczania. Nic lepszego dla sepow politycznych, ktorzy raz sa lewica, next day prawica.

Przecietny obserwator odnosi wrazenie, ze Polska, to sklocona wiocha, ktora zyje tylko plotami, gdzie kazdy szuka tylko okazji, zeby drugiemu podstawic noge. Prywata, chamstwo, arogancja i nieliczenie sie z interesem publicznym.
Jak slucham wiadomosci z Polski odnosze wrazenie, ze jestem w cyrku. Nic innego nie slychac, tylko wzajemne opluwanie sie. Nic konkretnego, tylko rozrabianie.
Jak ktos ma powaznie traktowac takiego partnera?... nie mowiac juz o szacunku. Jedyne pytanie jakie mi sie tu nasuwa, to komu zalezy zeby byl taki burdel i zeby Polske tak kompromitowac?
Czy historia niczego nas nie nauczyla? Tam gdzie sie dwoch bije, tam trzeci korzysta!
Jak sami nie bedziemy sie wzajemnie szanowac, to i inni nie beda nas szanowac!
Julka
użytkownik
 
Posty: 89
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez che givera » poniedziałek, 26 lut 2007, 16:41

kwass21. Tak bez emocji. Jak można poważnie traktować premiera, który mówi, że referendum w sprawie amerykańskiej tarczy antyrakietowej na naszym terenie jest niepotrzebne? Niedawno pozbyliśmy się ruskich rakiet, więc uważa, że warto postawić amerykańskie? Tyle krzyczy o suwerenności, a chce wyjąć kawał terytorium spod kontroli państwa.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Barth » poniedziałek, 26 lut 2007, 19:37

Miro - znakomita większość wyborców NIE jest naiwna i podatna na plytkie slogany szybkiej poprawy - JEST znużona i zniechęcona. Nieufna i pesymistyczna - dowodem jest frekwencja wyborcza na poziomie 40 % i nadal spada. Po części jest to też wina braku alternatyw w wyborze swych przedstawicieli - brak jest wyrazistych i konkretnych kandydatów którzy by przemawiali w języku tych 60% co zostało w domu. U nas nie ma tak łatwo z wybaczaniem - jest niestety brak alternatywy - swój kandydat albo żadny.
Dołączę się też do che givery - trudno traktować poważnie rząd w którym tak często wymienia się ministrów. Oznacza to że tyle razy ktoś się mylił - powołując albo odwołując taką osobę. A kadencja leci.
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez miro » wtorek, 27 lut 2007, 09:10

Julka napisał(a):Jedyne pytanie jakie mi sie tu nasuwa, to komu zalezy zeby byl taki burdel i zeby Polske tak kompromitowac?
Czy historia niczego nas nie nauczyla? Tam gdzie sie dwoch bije, tam trzeci korzysta!
Jak sami nie bedziemy sie wzajemnie szanowac, to i inni nie beda nas szanowac!

Dobre spostrzezenie Julka. Nie trzeba daleko w historii szukac, komu z polskich sasiadow i pewnych grup zalezalo na oslabienu Polski. Co bylo pierszym krokiem wojsk inwazyjnych? Mord inteligencji polskiej, a reszte sklocis nieistotnymi sprawami codziennego zycia. Moze sami sie w koncu zniecheca do siebie samych i wyprowadza z Polski. Masowy eksodus juz sie zaczal. Pisal kiedys na temat pewnej grupy spolecznej pewien Niemiecki general- grupa ta wyjatkowo zieje nienawiscia do samych siebie, co mozna wykozystac w latwej inwiglacji i zniszczenia przy pomocy ich samych... Wlasnie to co sie dzieje obecnie w Polsce.
Kiedys bylem przeciwnikiem Tarczy antyrakietowej Ameryki planowanej w Polsce. Zmienilem zdanie po nasilajacej sie propagandzie pewnych grup w Stanach do zaniechania tego planu. Po nowych ukladach Rosja-Niemcy, omijajacych Polske, powinnismy sie zastanowic nad nowym planem i sojusznikiem, bo chyba na Francje nie mozna liczyc ;)
Ostatnio edytowano wtorek, 27 lut 2007, 09:11 przez miro, łącznie edytowano 1 raz
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez apollo » wtorek, 27 lut 2007, 21:11

Ta dyskusja do niczego nie doprowadzi ponieważ każda ze stron będzie miała swoje racje i argumenty.
W tej sytuacji chciałbym z okzaji kończącego się kolejnego najlepszego miesiąca od ostatnich 17 lat zaproponować wszystkim stronom notebooki w promocji którą dzięki skromoności Premiera można nazwać najlepszą promocją od ostanich 17 lat.
Pragnę zaoferować wszystkim następujące komputerki:
Notebook LENOVO C100 C1.73/512/80/DVR/XPH - 2499 zł netto
Notebook LENOVO N100 C1.6/512/80/DVR/XPH - 2177 zł netto
Notebook LENOVO N100 C1.73/512/80/DVR/XPH - 2 299 zł netto
Notebook Toshiba S. A100-528 CM1,6/256/40/DVDR/XPH - 2 188 zł netto
Notebook Toshiba S. L110-133 CM1,46/256/40/DVR/XPH - 2 355 zł netto
Notebook Toshiba S. L20-205 PM2,0/512/60/DVR/XPH - 2 922 zł netto
Wszystkie komputerki są dostępne na miejscu od ręki. I pamiętajcie nie powstydzi się ich żaden poseł ;)
apollo
 

Postprzez olek » środa, 28 lut 2007, 05:23

miro napisał(a):bo chyba na Francje nie mozna liczyc ;)

Mozliwe, ale na mnie jako Francuza mozna z powodzeniem liczyc.

Ostatnio przeczytalem w prasie francuskiej, ze Kaczory sa wprawdzie wysmiewane i niezbyt powazane na polskim podworku politycznym, ale za to od jakiegos czasu notuje sie w Polsce wzrost gospodarczy rzedu 6%. (Co jest marzeniem rzadu francuskiego, gdyz we Francji ten wzrost jest tylko na poziomie 2%).
Czyli obecnie Polska, za rzadow Kaczorow, rozwija sie 3 razy szybciej niz Francja. "Cudze chwalicie, swego nie znacie"...
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez miro » środa, 28 lut 2007, 08:38

Dokladnie olek.

Pozwole sobie tez przywolac pewne oswiadczenie znanej zagranicznej postaci na temat polskich rzadow, wlacznie z polskim tlumaczeniem :D
www.e-kabaret.pl/biblioteka/docs/ziobro.mp3
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez apollo » środa, 28 lut 2007, 09:11

hehe - słyszałem już to tłumaczenie
chłopaki wymiatają - gumoflico-karate :D
apollo
 

Postprzez che givera » środa, 28 lut 2007, 18:23

olek. Ten wzrost gospodarczy wcale nie jest zasługą obecnego rządu, lecz zawdzięczamy go przedsiębiorczości Polaków i poprzednim ekipom, sprawującym władzę. Jedyna pośrednia zasługa obecnego rządu to to, że dotychczas zajmuje się historią i nic nie zdążył "spieprzyć" w gospodarce.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez che givera » czwartek, 1 mar 2007, 11:24

XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron