Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kaczory przeginają

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez Barth » czwartek, 1 mar 2007, 21:12

Dziś rzuciłem okiem na transmisję z Sejmu i widziałem jak się "przekomarzali" wiceminister Piecha z jakimś posłem Platformy - czy NFZ może występować o zwrot kosztów leczenia do ubezpieczycieli. Mam cichą nadzieję że to poseł się mylił - inaczej znów by to znaczyło że mamy dyletantów majstrujących przy ubezpieczeniach.

BTw - apollo, jak chcesz rzucać autoreklamę to prościej jest wrzucić tekst do gif'a i ustawić go jako sygnaturkę (w profilu użytkownika). Widać w każdym liście i wygląda mniej nachalnie.
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez che givera » sobota, 3 mar 2007, 18:52

kwass21. Co powiesz o ostatnich "osiągnięciach" klanu Giertychów w Europarlamencie. Też wina PO?
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez kwass21 » poniedziałek, 5 mar 2007, 15:14

che givera. a moze to wina PiSu wg Ciebie?:> ja nigdy nie bylem zwolennikiem zadnego giertycha: ani tatusia, ani romusia. i to co oni wyprawiaja to ich prywatne biznesy i choroby psychiczne. poglady lpr nie sa zbiezne z moimi w wiekszosci przypadkow. poza tym brak subordynacji jakim romus sie ostatnio w heidelbergu wykazal to juz byl szczyt, czego sam premier nie ukrywa i jutro ma mu nagadac do sluchu w tej sprawie. antysemita-dendrolog maciej to tez nie moja bajka. nie glosowalem na nich w wyborach do europarlamentu (przypominam, wtedy byli na miejscu 2. za PO, mieli ponad 16 proc. poparcia chyba). bardzo mi sie to wtedy nie podobalo, ze tyle uzyskali miejsc i nadal nie uwazam, ze to dobrze. uwazam, ze roman jest w tym MENie na swoim miejscu, bo tak naprawde, to wiele dobrego nie zdziala, chocby chcial, ale napsuc tez mu sie nie uda za duzo, bo juz tam wszystko jest rozp... bo tak miedzy Bogiem a prawda: mundurki to nic wielkiego (oceniam pozytywnie - w anglii to sie sprawdza) podwyzki dla nauczycieli jakies tam wywalczyl chyba w koncu, a ta lekcja historii polskiej i powszechnej... no wiadomo, ze niczym na swoim stolku nie moze zablysnac to wymysla takie brednie, a mediom w to graj, bo maja o co na nim i na calym rzadzie psy wieszac.
widze, ze na tym forum wywoluje kontrowersje i ogolny ferment swoimi pogladami, ale zeby uscislic jedno: nie jestem wyborca Samoobrony ani LPRu, raczej nie popieram giertychow, lyzwinskich, lepperow i innych beger. Popieram PiSowska wizje Polski, ale tez nie bezkrytycznie. Popieram prawicowa czesc PO: Rokita in, Tusk out. wbrew pozorom nie popieram obecnej koalicji rzadzacej w sporej czesci przypadkow, uwazam, ze ten twor jest wyjatkowo niefortunny, ale zostal wymuszony na PiS przez PO (tak, tak, che givera: to tez wina PO;P) jednak jest to lepsze rozwiazanie niz nowe wybory, w ktorych wygra PO i zalatwi sobie koalicje z lewica, ktora bedzie tak naprawde gorszym rozwiazaniem od tego, co jest teraz. gorszym dla Polski, gorszym dla zwyklych ludzi, bedzie renesansem wszelkich ex-esbekow i post-komuchow. bedzie znow krolowala korupcja i kolesiostwo. bo jednego nie mozna PiSowi zarzucic: choc media bardzo sie staraja, to nadal nie udaje im sie znalezc czegos co byloby wieksza sprawa od Rywingate itp.;) (tylko prosze nie wyjezdzac mi tu z tasmami beger i ta cala afera stymulowana przez TVN, ok?:) bo juz widze, ze macie ochote!:] jednak to "kupczenie" stanowiskami bylo od zawsze obecne we wszystkich rzadach kazdej kadencji, tylko, ze ktos w tvnie wpadl na genialny pomysl, ze ludzie o tym przeciez oficjalnie nic nie wiedza, wiec jest szansa rozbic rzad:> zreszta bardzo dziwnym trafem cale kierownictwo PO z Tuskiem na czele oraz panowie i panie z SLD byli tego wspanialego wieczora "spontanicznie" gotowi do natarcia z kilkustronicowymi "spontanicznymi" mowami moralizatorskimi, hehe:) )
kwass21
użytkownik
 
Posty: 48
Na forum od: 18 sty 2007, 10:36

Postprzez che givera » poniedziałek, 5 mar 2007, 18:38

Czyli dla "dobra sprawy" nie przeszkadza ci, że PiS nobilituje LPR i Samoobronę. A na złość PO jesteś skłonny odmrozić sobie uszy.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez apollo » poniedziałek, 5 mar 2007, 22:57

Barth napisał(a):BTw - apollo, jak chcesz rzucać autoreklamę to prościej jest wrzucić tekst do gif'a i ustawić go jako sygnaturkę (w profilu użytkownika). Widać w każdym liście i wygląda mniej nachalnie.

nie mogłem się już powstrzymać... te ostatnie 17 lat to było takie dno, że teraz wszystko co robię wydaje się... lepsze ;)
apollo
 

Postprzez miro » wtorek, 6 mar 2007, 08:02

Nie przejmuj sie apollo. Zawsze znajdzie sie ktos do repremendowania innych. Sadze, ze Twoj wpis byl na miejscu, rozladowywujacy sytuacje. Dopoki admin nie ma z tym problemu, wszystko jest ok :)
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez che givera » środa, 21 mar 2007, 10:18

Mimo, że nie jestem fanem Wałęsy, w tym przypadku z nim się zgadzam:

http://wiadomosci.wp.pl/felieton.html?k ... 468574.242
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez kwass21 » środa, 21 mar 2007, 22:04

a ja uwazam, ze te lustracje skoro juz zaczeto, powinno sie doprowadzic do konca i zlustrowac wszystkich, niech im bedzie. przynajmniej raz na zawsze zamknie sie te sprawe, a przeciez za parenascie lat wladze zaczna przejmowac pokolenia, ktore juz donosic to jedynie mogly do pan przedszkolanek na inne dzieci, ktore nie chcialy jesc szpinaku;)
poza tym nie podobalo mi sie powszechne oburzenie z powodu lustracji dziennikarzy. niby media to czwarta wladza, a skoro mozna bylo zlustrowac trzy pozostale, to czemu nie czwarta? dlaczego dziennikarz to ma byc nadczlowiek? niech sie czytelnicy dowiedza, kto i dla kogo pisal i co wypisywal... moze to troche rozjasni uklady w powaznych polskich gazetach. nagle np. p.Żakowski stawia sie ponad prawem i twierdzi, ze nie da sie zlustrowac, to w takim razie ja za jego przykladem jutro ide i siadam za kolkiem samochodu i bede smigal po ulicach nie baczac na znaki i swiatla - w koncu on moze sie stawiac ponad prawem, to czemu nie ja? uwazajcie na ulicach... ;)
kwass21
użytkownik
 
Posty: 48
Na forum od: 18 sty 2007, 10:36

Postprzez Barth » sobota, 24 mar 2007, 01:08

4 władza... 3 pozostałe to: władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza. Dlatego nazywają ją czwartą gdyż może kształtować społeczeństwo i politykę (ale nie musi - mozesz sam decydować o tym jak myślisz). Inną funkcją jest też (umowna) kontrola pozostałych trzech władz - poprzez dostarczanie prawdy i ujawnianie nieprawidłowości.
A teraz politycy zamarzyli sobie aby mieć wpływ na nią. I tyle co do iluzji wolności mediów, niekoncesjonowania. Najdziwniejsze jest to że takiego ustawwego potworka chcą naprawiać - to nie tylko Żakowski - to także inni dziennikarze mówią wprost, że samym zaniesieniem tekstów do cenzorów już podpadają pod "współpracę". Najbardziej trafnym oświadczeniem o współpracy jest "Nie wiem". Paranoja za ciężkie pieniądze z podatków.

Władza? Przecież widać smarkaczy z LPR'u. Taki Bosak skończy 25 w tym roku. A urodzonych po 70 pełno w Sejmie.
BTW - jeśli mylisz łamanie prawa z współpracą z służbami bezpieczeństwa to ja dziękuje.
To się nawet jako dowcip nie klasyfikuje.
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez sanctus » wtorek, 27 mar 2007, 23:16

maćkowata napisał(a):A kto głosował na "wielkiego BRATA" K.?
Ja na szczęście sumienie mam spokojne jeśli o to chodzi.

Przypominam sobie, że kiedyś bardzo takim wyborem chwalił się tu niejaki MSZ, ale chyba resztki sumienia mu zostały, bo od dawna się nie odzywa (albo zmienił nicka). Pewnie siedzi ze wstydu w mysiej dziurze...
POLSKA SŁOWIAŃSKA, NIE WATYKAŃSKA!!
Avatar użytkownika
sanctus
użytkownik
 
Posty: 206
Na forum od: 27 mar 2007, 22:43

Postprzez miro » środa, 28 mar 2007, 07:36

A moze jednak ty masz problemy z zydami? Stalym forumowiczom wiadomo o pochodzeniu MSZ. Ty powinienes wstydzic sie kolesiu :/
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez sanctus » środa, 28 mar 2007, 12:23

miro napisał(a):A moze jednak ty masz problemy z zydami? Stalym forumowiczom wiadomo o pochodzeniu MSZ. Ty powinienes wstydzic sie kolesiu :/

Po pierwsze problem masz ty, pisząc Żydzi z małej litery (jak zwykle okazujesz pogardę dla tego narodu). Po drugie - jaki to ma związek?? To, że MSZ jest Żydem lub żydofilem widać choćby po jego atavarze, więc nie trzeba być długo na tym forum, żeby to wiedzieć, trzeba po prostu umieć wyciągać wnioski. Ja jedynie mogę się dziwić, że przedstawiciel Narodu Wybranego dał się zwieść fałszywej religii. Może postępowanie braci K., Romka, Endriu, Wierzejskiego, Łyżwińskiego i innych katolików pomogą mu przejrzeć na oczy. Żydzi mesjanistyczni czekają z otwartymi ramionami...
POLSKA SŁOWIAŃSKA, NIE WATYKAŃSKA!!
Avatar użytkownika
sanctus
użytkownik
 
Posty: 206
Na forum od: 27 mar 2007, 22:43

Postprzez Julka » środa, 28 mar 2007, 17:42

hmm.. pisanie na forum takich okreslen jak "Zyd" z malej litery nie swiadczy o niczym, poza tym, ze dyskutant nie przywiazuje wagi do zasad ortograficznych. Dlatego odnosze wrazenie, ze wyciagasz troche pochopne wnioski.
sanctus napisał(a):Ja jedynie mogę się dziwić, że przedstawiciel Narodu Wybranego dał się zwieść fałszywej religii. Może postępowanie braci K., Romka, Endriu, Wierzejskiego, Łyżwińskiego i innych katolików pomogą mu przejrzeć na oczy. Żydzi mesjanistyczni czekają z otwartymi ramionami....

Natomiast jezeli dyskutant w swojej wypowiedzi miesza polityke z religia swiadczy to o tym, ze albo nie wie o czym mowi, albo usiluje manipulowac jakimis falszywymi informacjami w celu wprowadzania innych w blad.
Nie wiem czy miro ma problem z Zydami, ale jestem pewna, ze ty masz problem tak z religia chrzescijanska jak i z katolikami.
Ostatnio edytowano środa, 28 mar 2007, 17:56 przez Julka, łącznie edytowano 1 raz
Julka
użytkownik
 
Posty: 89
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez miro » środa, 28 mar 2007, 17:53

Julcia, naprawde nie warto rozmawiac z oszolomem.
Nie bylo popelnionego bledu ortograficznego, gdyz pisalem o MSZ jako wyznawcy Judaizmu, nie obywatela panstwa Izrael. Podobnie do okreslenia katolika przez mala litere
:)
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez sanctus » środa, 28 mar 2007, 18:34

Julka napisał(a):Natomiast jezeli dyskutant w swojej wypowiedzi miesza polityke z religia swiadczy to o tym, ze albo nie wie o czym mowi, albo usiluje manipulowac jakimis falszywymi informacjami w celu wprowadzania innych w blad.

Religia i polityka idą w parze w wielu państwach, choćby w Izraelu (realizacja przez państwo religii narodowej) czy Polsce (realizacja przez państwo religii watykańskiej). Jeśli się tego nie dostrzega, to albo się ma poniżej 10 lat (twój atavar nawet na to wskazuje), albo się ma bardzo nikłą wiedzę o otaczającym świecie. Bezpieczniej się wtedy w ogóle nie wypowiadać.
Julka napisał(a):Nie wiem czy miro ma problem z Zydami, ale jestem pewna, ze ty masz problem tak z religia chrzescijanska jak i z katolikami.

Chrześcijaństwo nie jest religią, w przeciwieństwie do katolicyzmu (choć tu lepiej pasuje określenie mitologia).
POLSKA SŁOWIAŃSKA, NIE WATYKAŃSKA!!
Avatar użytkownika
sanctus
użytkownik
 
Posty: 206
Na forum od: 27 mar 2007, 22:43

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron