Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kaczory przeginają

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez Julka » środa, 28 mar 2007, 20:18

miro napisał(a):Julcia, naprawde nie warto rozmawiac z oszolomem.

zgadzam sie, ludzi o "takim IQ" nalezy po prostu ignorowac ;)
Ostatnio edytowano środa, 28 mar 2007, 20:21 przez Julka, łącznie edytowano 1 raz
Julka
użytkownik
 
Posty: 89
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Barth » środa, 28 mar 2007, 21:17

sanctus napisał(a):Religia i polityka idą w parze w wielu państwach, choćby w Izraelu (realizacja przez państwo religii narodowej) czy Polsce (realizacja przez państwo religii watykańskiej).

No to wymieniłeś 2 państwa. Według ciebie - "wiele" to jest ile państw? Znasz ich przybliżoną ilość czy jest to argument typu "wiem lepiej"?

sanctus napisał(a):Chrześcijaństwo nie jest religią, w przeciwieństwie do katolicyzmu (choć tu lepiej pasuje określenie mitologia).

To jest ciekawa teza - problem w tym że aby można było dyskutować musimy poznać jej założenia. Inaczej zostaje odpowiedzieć równie dobrym - mylisz się.
Ostatnio edytowano środa, 28 mar 2007, 21:18 przez Barth, łącznie edytowano 1 raz
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez sanctus » środa, 28 mar 2007, 22:03

Barth napisał(a):
sanctus napisał(a):Religia i polityka idą w parze w wielu państwach, choćby w Izraelu (realizacja przez państwo religii narodowej) czy Polsce (realizacja przez państwo religii watykańskiej).

No to wymieniłeś 2 państwa. Według ciebie - "wiele" to jest ile państw? Znasz ich przybliżoną ilość czy jest to argument typu "wiem lepiej"?

Choćby większość państw muzułmańskich. Mam wymieniać, czy jednak potrafisz korzystać z Internetu?

Barth napisał(a):
sanctus napisał(a):Chrześcijaństwo nie jest religią, w przeciwieństwie do katolicyzmu (choć tu lepiej pasuje określenie mitologia).

To jest ciekawa teza - problem w tym że aby można było dyskutować musimy poznać jej założenia. Inaczej zostaje odpowiedzieć równie dobrym - mylisz się.

Teza ta nie jest moim wymysłem i dawno została udowodniona. Znowu zapraszam do poszperania w Internecie, najlepiej na chrześcijańskich stronach. Ale: 1) trzeba chcieć; 2) trzeba umieć wyjść poza zaściankowe, katolickie myślenie.
POLSKA SŁOWIAŃSKA, NIE WATYKAŃSKA!!
Avatar użytkownika
sanctus
użytkownik
 
Posty: 206
Na forum od: 27 mar 2007, 22:43

Postprzez Barth » czwartek, 29 mar 2007, 21:54

sanctus napisał(a):Choćby większość państw muzułmańskich. Mam wymieniać, czy jednak potrafisz korzystać z Internetu?

"Większość państw" od "większości państw muzułmańskich" różnią się conajmniej jednym słowem. Chyba że twierdzisz też że większość państw to państwa muzułmańskie. I proszę bardzo - wymieniaj. Nie umiem korzystać z internetu - zwłaszcza gdy miałbym sam ze sobą dyskutować. Po co miałbym przesiadywać na googlu i wyszukiwać państw wyznaniowych i takich które tylko deklarują rozdzielność - to twoja część dyskusji - moją jest tylko czy ich liczba choć przekracza połowę ogółu. Wtedy mogę przyznać ci rację.
sanctus napisał(a):Teza ta nie jest moim wymysłem i dawno została udowodniona.

Zapomniałeś dodać że możemy wierzyć ci na słowo. Nieważne czy znamy argumenty, ważne że tak powiedziałeś.
sanctus napisał(a):Znowu zapraszam do poszperania w Internecie, najlepiej na chrześcijańskich stronach. Ale: 1) trzeba chcieć; 2) trzeba umieć wyjść poza zaściankowe, katolickie myślenie.

1) Chcieć czego? Samemu dowiadywać się na ten temat? To oznaczałoby że nie istotny jest twój wkład w daną dyskusję a twa wypowiedź jest wręcz zbędna. Skoro już punktem "2)" pokazujesz że świetny z ciebie psycholog to może byś także wydedukował że bardziej mnie interesuje czy to była przemyślana przez ciebie teoria czy po prostu lubisz powtarzać czyjeś opinie gdyż są cool'n trendy. Pardon teraz się mówi jazzy...
2) Aj waj... katolickie myślenie. Ja to jednak wierzę w darwinizm - jak tak widzę że ludzie raz w jedną przeginają, aby potem w drugą przegiąc - to jak nic, małpa na palmie buja się w mej wyobraźni. Mogę prosić o zestaw stereotypów dla zaściankowego darwinistycznego myślenia?

P.S. Ach proszę - napisz jeszcze raz że mam sobie poszperać w internecie. Pójdę błagac adminów o jakąś implementację plonka/puronkashi/filtru/bana. Przecie tyle wiedzy w necie a człowiek marnuje czas na dyskusje z betonem. Komórkowym. 1.
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez miro » piątek, 30 mar 2007, 08:52

Julka napisał(a):Natomiast jezeli dyskutant w swojej wypowiedzi miesza polityke z religia swiadczy to o tym, ze albo nie wie o czym mowi, albo usiluje manipulowac jakimis falszywymi informacjami w celu wprowadzania innych w blad.
Nie wiem czy miro ma problem z Zydami, ale jestem pewna, ze ty masz problem tak z religia chrzescijanska jak i z katolikami.

Pozwole sobie to zmodyfikowac :D
Gnyp nie wie co pisze, a nadal manipuluje faktami
Krewniaczym kojarzeniem, dziedzicznie okaleczeni czlonkowie niektorych sekt czesto majacza. Najczesciej, ze sa przesladowani, a o ich kalectwo obwiniaja otaczenie.
Ewidentnie nie rozroznia on monarchijnych i dyktatorskich rzadow panstw muzulmanskich ( czesto podtrzymywanych przy wladzy przez USA ) z jedynym istniejacym, prawdziwym i wymyslonym przez wlasnych obywateli panstwem teokratycznym jakim jest Izrael.
Jedyne panstwo uzywajace symbolu wiary na fladze narodowej, pojazdach panstwowych i uniformach pracownikow panstwowych, a ponoc mi to miala zalezec aby zydzi nosili gwiazdy Dawida.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez che givera » czwartek, 5 kwi 2007, 17:49

XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron