Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kaczory przeginają

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez wuzel » wtorek, 13 lut 2007, 23:40

Przegapiłem wcześniej temat. No to się gość napiął.
"UWAŻAJMY! LEKCEWAŻONY PRZEZ NAS ANALFABETA MOZE POSTAWIĆ KROPKĘ NAD i"

Stanisław Jerzy Lec
wuzel
użytkownik
 
Posty: 916
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez tren_d » piątek, 16 lut 2007, 00:08

W ocenie rządu jest tyle cynizmu, zadufania w sobie, jakiegoś takiego uogólniania do potęgi nie wiadomo której, plotek, nakręcania się nawzajem, przede wszystkim wielkiej na prawdę wielkiej nieżyczliwości i własnego egoizmu. Wiele ocen wystawianych tu rządowi i generalnie powtarzających się notorycznie porównałbym do rozmowy w klubie tzw. znajomych po 3 piwie, zakrapianej niewybrednymi kawałami, wasz krytycyzm nie zna granic, opamiętajcie się bo to jest czystej maści konformizm to co uprawiają nazbyt często krytycy rządu i wy.
Ostatnio edytowano piątek, 16 lut 2007, 00:17 przez tren_d, łącznie edytowano 1 raz
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez maćkowata » piątek, 16 lut 2007, 10:44

No proszę, znalazł się taki co jest zadowolony z naszej WŁADZY!!!
Nie głosowałam za naszym prezydentem i jago partią, więc wnoszę sobie prawo do krytyki, bo jestem okropnie wściekła na to co wyprawiają... i nie ja jedna zapewne.
A ty tren_d NIE PIJ już tyle!!!
maćkowata
użytkownik
 
Posty: 114
Na forum od: 9 paź 2006, 13:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez che givera » piątek, 16 lut 2007, 17:44

tren_d. Ponieważ używasz określeń nie znając ich znaczenia, by oszczędzić ci wysiłku, podaję:

Konformizm (z łaciny conformo – nadaję kształt) - zachowanie lub postawa, polegająca na przyjęciu i podporządkowaniu się wartościom, zasadom, poglądom i normom postępowania, obowiązującym w danej grupie społecznej. Konformizm utożsamiany jest na ogół z nadmiernym, bezkrytycznym przyjmowaniem i stosowaniem się do owych norm, zbyt intensywnym identyfikowaniem swoich celów z celami grupy, mechaniczną akceptacją wszelkich zasad i wartości, biernej uległości, bezmyślnej aprobacie reguł głoszonych przez innych.
Postawa konformizmu w tej interpretacji wynika z obawy przed formułowaniem jakichkolwiek własnych poglądów, propozycji rozwiązań czy też prezentowania wzorów zachowań.

Tyle encyklopedia. Chyba nietrudno zauważyć, że to raczej dotyczy ciebie!

Jako płatnicy podatków mamy prawo oceny każdej ekipy rządzącej.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez tren_d » piątek, 16 lut 2007, 18:16

......mechaniczną akceptacją wszelkich zasad i wartości, biernej uległości, bezmyślnej aprobacie reguł głoszonych przez innych czyli przez przeciwników rządu Pis, negowaniem wszystkiego co zrobił ten rząd, w 100% na nie, czyli nic dobrego nie zrobił ten rząd, faktycznie macie swoje zdanie, powtarzacie wszystko to co mówi opozycja.
Smutne to jest co się porobiło z moim pokoleniem którego część nie tak mała bezmyślnie przetwarza informacje do nich docierające a właściwie nie przetwarza tylko jak jedna masa powtarza
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez che givera » piątek, 16 lut 2007, 18:51

Obracasz kota ogonem! Bądź uprzejmy podać, co dobrego zrobił ten rząd?? I nie pisz proszę, że gospodarka się rozwija, bo nie jest to zasługą rządu, tylko przedsiębiorczości Polaków.
Ostatnio edytowano piątek, 16 lut 2007, 18:52 przez che givera, łącznie edytowano 1 raz
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez apollo » piątek, 16 lut 2007, 20:40

tren_d napisał(a):powtarzacie wszystko to co mówi opozycja.

czy jeżeli opinia ludzi ze zróżnicowanych grup społecznych na pewien temat jest taka sama oznacza to bezmyślną aprobatę poglądów?
zaskakujące są twoje wnioski...
Zgodnie z badaniem CBOS "Stosunek do polityków w styczniu 2007" wynika, że 41% ankietowanych nie ma zaufania do Lecha Kaczyńskiego, 43% do Jarosława Kaczyńskiego, 57% Romana Giertycha i aż 64% Andrzeja Leppera. Te wyniki nie wymagają komenatarza i dają odzwierciedlenie w wypowiedziach na forum.
Aby nie było niedomówień podaję źródło: http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2007/K_008_07.PDF

tren_d - jeżeli 80% osób twierdzi, że coś jest czarne a 20%, że białe to kto tu jest wariatem?
apollo
 

Postprzez che givera » niedziela, 18 lut 2007, 16:11

Zgodnie z najnowszym badaniem CBOS, w lutym wyraźnie pogorszyły się nastroje społeczne.
61% Polaków uważa, że sprawy w Polsce idą w złym kierunku, a przeciwnego zdania jest tylko 25% respondentów. Oznacza to, że w porównaniu z badaniem styczniowym odsetek pesymistów wzrósł o 6%.
Polacy bardzo krytycznie oceniają też sytuację polityczną i gospodarczą w kraju. Jedynie 7% ankietowanych pozytywnie ocenia sytuację polityczną w Polsce, a 21% sytuację gospodarczą. Odpowiednio 57% i 34% respondentów ocenia sytuację polityczną i gospodarczą negatywnie. W przypadku sytuacji gospodarczej najliczniejszą grupą są osoby oceniające ją jako "przeciętną" (39%), ale i tutaj oceny stały się bardziej krytyczne.
Nie zmieniły się natomiast znacząco oceny respondentów, odnośnie postrzegania własnej sytuacji życiowej. Jedna trzecia Polaków ocenia ją jako dobrą, 47% jako przeciętną, a 19%jako złą.

Tren_d. Co ty na to? Wszyscy się mylą, tylko ty masz rację??
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez vilgefortz » wtorek, 20 lut 2007, 14:10

trend jeżeli uważasz, że akcja chodniczek za 6mln złotych w sytuacji naszego państwa nie podlega krytyce to coś z tobą nie tak. Kaczki obiecywały tanie państwo a jeden z nich jest rekordzistą w lataniu do domu za naszą kasę a drugi se podgrzewa chodniczek z którego korzysta od święta. Gratulacje!!
Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Postprzez che givera » wtorek, 20 lut 2007, 18:52

vilgefortz. Tanie wcale nie oznacza oszczędne!
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez kwass21 » środa, 21 lut 2007, 00:06

che givera napisał(a):tren_d. Przypomnij mi, od kiedy PO rządzi?? Musiałem chyba przegapić wybory. Nie wiem, jak się to stało, bo zazwyczaj chodzę trzeźwy.

jesli chodzi o reprezentowanie nas na forum europy to przypominam Ci, ze PO wygrala wybory do Europarlamentu i tam rowno robi z Polakow chlopcow/dziewczynki do bicia.
0 politycznej charyzmy
0 pomyslu na swoja polityke
100% wlazenia bez mydla do tylkow niemckich i innych


a za pogorszenie sie samopoczucia wsrod Polakow odpowiadaja media, ktore napedzaja nagonke na PiS i Kaczynskich - cokolwiek ci dwaj nie zrobia to jest zle i najgorzej od czasow targowicy, media w ogole nie pamietaja juz, co sie dzialo za millera i sld, z ktorym to platfusy z PO tak chetnie wchodza w zwiazki partnerskie!
kwass21
użytkownik
 
Posty: 48
Na forum od: 18 sty 2007, 10:36

Postprzez kwass21 » środa, 21 lut 2007, 00:13

tren_d napisał(a):Jedynka, Dwójka, Trójka, TVN, PR 3 Polskiego Radia, portale internetowe - media dosyć obiektywne ani w jedną ani w drugą stronę, na pewno nie krytykujące głownie Pis, to są te Twoje wszystkie media

TVP1, TVP2, TVN(!!!!!) i portale- obiektywne?!?! czy ktos Ci zrobil nieudolnie lobotomie i uniemozliwil przez to samodzielne myslenie? Moze jeszcze Polsat dorzuc tu jako obiektywne medium, co? A patrzac z druggiej strony, to do obiektywnych mediow zalicz tez Nasz Dziennik i Radio Maryja, bo oni sa tak samo "obiektywni" jak TVN tylko, ze w druga strone.
kwass21
użytkownik
 
Posty: 48
Na forum od: 18 sty 2007, 10:36

Postprzez Barth » środa, 21 lut 2007, 03:17

kwass21 napisał(a):a za pogorszenie sie samopoczucia wsrod Polakow odpowiadaja media, ktore napedzaja nagonke na PiS i Kaczynskich

Prosimy więc o zaprezentowanie alternatywy - gdyż potępianie w czambuł mediów jest tym samym grzechem który zarzucasz mediom. W języku przysłów: "Przyganiał kocioł garnkowi..."

kwass21 napisał(a):media w ogole nie pamietaja juz, co sie dzialo za millera i sld, z ktorym to platfusy z PO tak chetnie wchodza w zwiazki partnerskie!

Gapienie się w przeszłość zostało zmonopolizowane więc tylko teraźniejszość pozostaje - a teraźniejszość jest rozliczana według tej resztki obietnic wyborczych które pozostały. Pokazywanie na kogoś innego że jest winny nie umniejsza własnych grzechów - są dalej takie same - ni mniejsze ni większe. W państwach demokratycznych media uznawane są za 4 władzę - i pełni funkcję kontrolną pozostałych 3 władz (ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej) jak ci się to niepodoba to wybrałeś zły system państwowy. Wolność słowa.
Za chiny ludowe też nie podoba mnie się retoryka że nie powinienem narzekać gdyż to przeszkadza rządowi w rządzeniu. Mam też prawo do wiedzy co rząd robi złego i takie samo prawo być "narażonym" na "wrzask" mediów bez "ochrony" przez organa państwowe które troszczyłyby się tylko _obiektywną prawdę_ miał przez te media serwowaną. Mam dowód, zdałem maturę, rozróżniam co dobre a co złe, potrafię wychwycić różnice i posiadam pilota którym mogę zmienić kanały i sam decyduję co uznam za fakty porównując nawet najbardziej skrajne bieguny informacji. Do czasu aż nie będę warzywem - to jest moje prawo
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez kwass21 » sobota, 24 lut 2007, 12:40

Barth napisał(a):Mam też prawo do wiedzy co rząd robi złego i takie samo prawo być "narażonym" na "wrzask" mediów bez "ochrony" przez organa państwowe które troszczyłyby się tylko _obiektywną prawdę_ miał przez te media serwowaną. Mam dowód, zdałem maturę, rozróżniam co dobre a co złe, potrafię wychwycić różnice i posiadam pilota którym mogę zmienić kanały i sam decyduję co uznam za fakty porównując nawet najbardziej skrajne bieguny informacji. Do czasu aż nie będę warzywem - to jest moje prawo

wiesz co, ja nie zaprzeczam. wolnosc slowa jest jak najbardziej systemem, ktory mi pasuje. i masz racje, co do tego, ze Twoim prawem jest porownywac "najbardziej skrajne bieguny informacji" i rowniez uznaje, ze powinny zawsze byc krytyczne opinie wobec wszelkich rzadow wyglaszane w prasie, bo rola mediow jest duza. niestety w Polsce za rzadow PiSu media urzadzaja sobie tylko polowanie na czarownice, a musisz bardzo dlugo szukac, zeby przeczytac cos pozytywnego na temat rzadu, choc sa takie sprawy, ktorymi moglby sie PiS pochwalic. Byc moze znajduja sie one w tym potepianym i przeklinanym Naszym Dzienniku, choc pewny nie jestem, bo nie czytam. Jednak wazne jest to, zeby czytelnik korzystal z prawa, o ktorym wspomniales: aby przerzucal kanaly, czytal rozne gazety, szukal tej "prawdziwej" prawdy, podanej mozliwie najobiektywniej. nie wiem ile masz lat, wiec byc moze nie zauwazasz, ze w moim pokoleniu, dwudziestoparolatkow studiujacych, panuje wszechobecna konsumpcja. i nie chodzi tylko o zwykle dobra materialne, ale tez o "konsumpcjonizm informacyjny". malo kto tak naprawde stara sie myslec. podobno mlode pokolenia maja zawsze tendencje do buntu i w ten sposob wspomagaja rozwoj spoleczny(ostatnio buntowali sie cos przeciwko Giertychowi - to jedna z niewielu rzeczy, ktora mu sie udala - zachecic mlodziez do buntu). ale moje pokolenie jest uposledzone 75% ludzi w moim wieku jest zwyklymi pozeraczami wiadomosci podawanych w GW na onecie albo gdzies indziej. trzymaja sie zawsze swojego jednego zrodla informacji. sa zbyt leniwi aby szukac, samemu wyciagac wnioski. w stanach zjednoczonych media sa jeszcze bardziej chyba pazerne i bezwzgledne wobec politykow ale tez aktorow, dzialaczy itp. ale tam inteligentni ludzie nauczyli sie "oddzielac ziarno od plew". bardzo chcialbym, aby polskie spoleczenstwo tez moglo sie tego nauczyc, ale do tego potrzebna bylaby jakas "konkurencja ideowa" w mediach. tak jak w Wielkiej Brytanii, sa dzienniki typowo konserwatywne stojace za jedna partia i typowo liberalne stojace za inna, typowo socjalistyczne czy inne, kazdy z nich wspiera jakas partie. I gdy chodzi o najwazniejsze, rzadzace zespoly, to ich "tuby medialne" dzialaja z podobna sila - jest naprawde zdrowa konurencja i wiem, ze jak kupie dwie gazety to dowiem sie o jednej sprawie z dwoch roznych perspektyw i bede mogl WYBRAC cos co mi pasuje. Polakom media nie daja PRAWA do tego WYBORU. my musimy byc przeciwko rzadowi albo zostac zlinczowani przez ogol mas ludzkich...
kwass21
użytkownik
 
Posty: 48
Na forum od: 18 sty 2007, 10:36

Postprzez apollo » sobota, 24 lut 2007, 13:09

kwass21 napisał(a):rowniez uznaje, ze powinny zawsze byc krytyczne opinie wobec wszelkich rzadow wyglaszane w prasie, bo rola mediow jest duza.

krytyczne tylko wtedy gdy są prawdziwe - kłamstwo to największy grzech współczesnych mediów

kwass21 napisał(a):a musisz bardzo dlugo szukac, zeby przeczytac cos pozytywnego na temat rzadu, choc sa takie sprawy, ktorymi moglby sie PiS pochwalic.

prasa nie musi specjalnie niczego pisać - premier wygłosi kolejne orędzie do narodu w którym powie, że mamy najelpszą zimę od ostatnich 17 lat i to w cale nie jest zabawne
obecny rząd nie może liczyć na przychylność mediów ponieważ nie zdobył ich zaufania

kwass21 napisał(a):nie wiem ile masz lat, wiec byc moze nie zauwazasz, ze w moim pokoleniu, dwudziestoparolatkow studiujacych, panuje wszechobecna konsumpcja. i nie chodzi tylko o zwykle dobra materialne, ale tez o "konsumpcjonizm informacyjny"

to nie jest konsumpcja - to jest ignorancja

kwass21 napisał(a):w stanach zjednoczonych media sa jeszcze bardziej chyba pazerne i bezwzgledne wobec politykow ale tez aktorow, dzialaczy itp. ale tam inteligentni ludzie nauczyli sie "oddzielac ziarno od plew"

tam nie ma inteligentynch ludzi - mam na myśli rodowitych amerykan
90% rdzennego społeczeństwa w USA nie wie gdzie leży Francja, nie wie ile było wojen światowych, kim był Castro

kwass21 napisał(a):tak jak w Wielkiej Brytanii, sa dzienniki typowo konserwatywne stojace za jedna partia i typowo liberalne stojace za inna, typowo socjalistyczne czy inne, kazdy z nich wspiera jakas partie. I gdy chodzi o najwazniejsze, rzadzace zespoly, to ich "tuby medialne" dzialaja z podobna sila - jest naprawde zdrowa konurencja i wiem, ze jak kupie dwie gazety to dowiem sie o jednej sprawie z dwoch roznych perspektyw i bede mogl WYBRAC cos co mi pasuje.

media nie mogą kreować dwóch prawd - nie taka jest ich rola
ty jako czytelnik (widz) masz otrzymać jasną, zrozumiałą, rzetleną a przede wszystkim prawdzią informację

kwass21 napisał(a):Polakom media nie daja PRAWA do tego WYBORU. my musimy byc przeciwko rzadowi albo zostac zlinczowani przez ogol mas ludzkich...

j.w.
to, że głosowałeś na PiS nie oznacza, że jesteś gorszy - w Polsce łatwiej jest szydzić z elektoratu niż samemu publicznie przyznać się do oddanego głosu
apollo
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

cron