Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Dlaczego tak wielu mężczyzn stawia seks nad uczuciem???

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez JanWinnicki » piątek, 25 maja 2007, 16:33

mackowata, greg1 to dobrze wytłumaczył
greg1 napisał(a):wydaje mi się że problem jest inny: mężczyźni nie stawiaja seksu przed uczuciem, ale oddzielają seks od uczucia. A kobiety (w wiekszości) uważaja że tych sfer zycia nie można (nie powinno się) oddzielać.
JanWinnicki
użytkownik
 
Posty: 138
Na forum od: 19 lis 2006, 16:25

Postprzez lilithBB » piątek, 25 maja 2007, 19:55

maćkowata napisał(a):Pytanie brzmiało:
"Dlaczego tak wielu mężczyzn...", a nie: Dlaczego wszyscy mężczyźni...?

masz rację maćkowata źle zrozumiałam:)
greg1 zgadzam się w 100%
lilithBB
użytkownik
 
Posty: 308
Na forum od: 9 lut 2007, 11:00
Lokalizacja: RD

Postprzez japhy » niedziela, 3 cze 2007, 21:07

w naszej kulturze przyjeło się, że tylko facet może mieć ochote na seks i może się do tego otwarcie przyznawać, podczas gdy kobieta ma mu poslusznie usługiwać. Wiec skoro facet ma "pozwolenie" to to robi jeśli ma ochotę. Kobieta z kolei nie może otwarcie się do tego przyznać, gdyż może wyjsc na łatwą itp. ale większość kobiet i tak to robi nie angażując w to uczucia, tylko że są bardziej subtelne w tym. Wiec wydaje mi się, że nie ma winy po jednej tylko stronie:-)
japhy
nowicjusz
 
Posty: 5
Na forum od: 3 cze 2007, 19:34

Postprzez che givera » niedziela, 3 cze 2007, 22:00

Wynika to z kultury patriarchalnej.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez CórkaOgnia » niedziela, 17 cze 2007, 19:58

Może to dziwne, ale mimo tego, że więcej w moim otoczeniu mężczyzn niż kobiet, nie dośwaidczyłam jeszcze czegoś takiego. Ba! Nikogo takiego nie znam. Mam wspaniałych przyjaciól, własnie wśrod mezczyzn i moge powiedziec ze sa okropnie wrazliwi i uczuciowi, potrafia kochac, kochac mnie miłoscia najpiekniejsza, bo przyjacielska. Zawsze moge na nich liczyc, sa po prostu cudowni! I nie chodzi tu tylko o nastoletnich chłopaków, ale i wielu mężczyzn, których znam z kólka szachowego i z którymi stworzyłam naprawde piękne więzi. Staje w obronie mężczyzn! Trzeba tylko dobrze szukać...
Rewolucja! Prochy, dziwki, strzały na ulicach.
A ja się wyrwę z tego bagna.
Ja się nie dam systemowi.
Ja będę ta ostatnia.
Avatar użytkownika
CórkaOgnia
użytkownik
 
Posty: 23
Na forum od: 17 cze 2007, 15:14
Lokalizacja: Bierna

Postprzez olek » wtorek, 19 cze 2007, 09:53

A powiedz mi Corko, ty tez ich wszystkich kochasz na raz, "ta najpiekniejsza miloscia, bo przyjacielska"?
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez CórkaOgnia » wtorek, 19 cze 2007, 13:47

Olku, hm... wiesz, jedno jest pewne, bardzo mi na nich zalezyi byłabym gotowa wiele dla nich poswiecic. Tak, kocham, bo nie wyobrazam sobie bez nich swojego zyciai zalezy mi na ich szczesciu. Ale to chyba nic złego, prawda? Moze mam naiwne podejscie do zycia z racji młodego wieku (jak juz zdazyłes zauwazyc) i jestem, hm... emocjonalnie rozdrgana, niedoswiadczona itd, ale wiesz, nie przeszkadza mi to i chciałabym taka pozostac. Z ta moja dizecinna nadzieja, wiara i miłoscia. Bo to piekne jest, choc moze mało realne na dłuzsza mete.
Rewolucja! Prochy, dziwki, strzały na ulicach.
A ja się wyrwę z tego bagna.
Ja się nie dam systemowi.
Ja będę ta ostatnia.
Avatar użytkownika
CórkaOgnia
użytkownik
 
Posty: 23
Na forum od: 17 cze 2007, 15:14
Lokalizacja: Bierna

Postprzez olek » wtorek, 19 cze 2007, 14:23

W sumie to mogloby byc dobre rozwiazanie, kochac kilku partnerow jednoczesnie, bo w przypadku gdy jeden albo drugi sprawi zawod, odejdzie,... to zawsze mozna przytulic sie do trzeciego. A czesto bywa niestety, tu u mnie we Francji, ze spotyka sie mlodych ludzi, czy to chlopcow czy dziewczyny, na izbie przyjec pogotowia, kiedy to z powodu zawodu milosnego probowali popelnic cos w rodzaju samobojstwa (podciac zyly, lyknac mase proszkow)...
No tak, ale pod kilku warunkami, dosc trudnymi do spelnienia, no ale coz, sa tez wyjatkowe jednostki, ktore potrafia je spelnic:
1) trzeba miec glebokie i szerokie poklady uczuc, ktore wystarcza na obdarzenie nimi wielu jednoczesnie
2) trzeba miec duzo, duzo czasu (a kiedy odrabiac lekcje?)
3) trzeba, zeby partnerzy nie byli o siebie zazdrosni (chyba ze jeden nie wie o drugim)
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez alexy » wtorek, 19 cze 2007, 14:58

Wiesz olek, jesteś strasznie żałosny z tymi swoimi teoriami,
proponuję weź garść proszków, popij alkoholem, dla pewności podetnij sobie żyły
i daj ludziom spokój
albo zacznij nad sobą pracować, bo delikatnie to ujmując jesteś ....jeeetam :(
I nie będę się wdawał w dyskusję z tobą bo sensu jakoś nie widzę.
pozdrawiam wszystkich innych :)
Ostatnio edytowano wtorek, 19 cze 2007, 14:59 przez alexy, łącznie edytowano 1 raz
alexy
użytkownik
 
Posty: 85
Na forum od: 12 mar 2007, 19:18

Postprzez CórkaOgnia » wtorek, 19 cze 2007, 15:39

Ej no, Olku, zaraz zaraz, my tu mówimy o całkiem dwóch róznych rzeczach! Ja nie mówię o miłości w rouzumieniu, że tak powiem, podstawowym. Chodzi mi o miłość platoniczną, nigdy nie miałeś przyjaciółki, która była dla Ciebie jak siostra, za którą dałbyś się przysłowiowo zabić??? Jezeli nie tonaprawde biedny z Ciebie człowiek! Prawdziwa przyjaźń rodzi się z miłości, jak ktoś mądry kiedyś napisał. I o to mi własnie chodziło! Źle mnie zrozumiałes:)
Rewolucja! Prochy, dziwki, strzały na ulicach.
A ja się wyrwę z tego bagna.
Ja się nie dam systemowi.
Ja będę ta ostatnia.
Avatar użytkownika
CórkaOgnia
użytkownik
 
Posty: 23
Na forum od: 17 cze 2007, 15:14
Lokalizacja: Bierna

Postprzez olek » wtorek, 19 cze 2007, 20:28

alexy :(
wszyscy inni :)

Z mego doswiadczenia przyjazn zawieraja osoby podobne do siebie, majace podobne cechy i upodobania, hobby, postawy, zwyczaje, itp., a milosc - osoby raczej rozne, choc majace pewne minimum wspolnosci, ale ktore sie nawzajem uzupelniaja, kiedy jedna widzi w drugim to czym chcialaby byc, czyli swoj (na razie) niedoscigniety ideal.
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Poprzednia strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron