Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wychowanie seksulane

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez wuzel » piątek, 15 cze 2007, 03:43

Być może już za rok wszyscy uczniowie obowiązkowo będą się musieli uczyć wychowania do życia w rodzinie. Dodatkowo, ocena z tego przedmiotu będzie wliczana do średniej - tak zdecydowało Ministerstwo Edukacji. W programie najpewniej znajdą się filozofia, antropologia i seksuologia. Ale bardzo wybiórczo przygotowane.

"Na zajęciach nie będzie indoktrynacji. Przedmiot będzie oparty na wiedzy naukowej" ­ zapewnia dr Hanna Wujkowska, doradca ministra edukacji ds. promocji życia. "Chcemy pokazać dzieciom najkrótszą drogę. Muszą się nauczyć, że to rozum jest najważniejszy, potem emocje, a na końcu popędy. Nie bez powodu to głowa u człowieka jest na górze, niżej jest serce, a najniżej organy płciowe"

Jednak wbrew temu, co mówi dr Wujkowska o wiedzy naukowej, wiadomo już, że w programie nie znajdzie się np. teoria ewolucji Darwina, zgodnie z którą człowiek może mieć wspólnego przodka z małpami
"Dziennik" - 2007-06-15 03:24
Ostatnio edytowano piątek, 15 cze 2007, 03:45 przez wuzel, łącznie edytowano 1 raz
"UWAŻAJMY! LEKCEWAŻONY PRZEZ NAS ANALFABETA MOZE POSTAWIĆ KROPKĘ NAD i"

Stanisław Jerzy Lec
wuzel
użytkownik
 
Posty: 916
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Sheena » piątek, 15 cze 2007, 09:32

Mam wrażenie,że w MEN kierują się zasadą:im głupszy pomysł,bardziej kontrowersyjny,tym głośniej o Giertychu-nieważne co mówią-ważne,że mówią.
Ja na przykład nie życzyłabym sobie,żeby ktoś rozmawiał z moim dzieckiem (którego póki co nie mam,ale kiedyś na pewno bedę mieć) na tak ważne tematy.Od tego w pierwszej kolejności są rodzice.Nauczyciele tak bardzo narzekają,że na nich spycha sie odpowiedzialność za wychowywanie dzieci,a z ministerstwa wypływa kolejny pomysł wyręczania matek i ojców.Ktoś nie umie albo nie chce rozmawiać z dzieckiem o tych sprawach,nie czuje sie wystarczająco kompetentny-ok-posyła dziecko na te zajęcia.Jeśli ktoś nie chce-nie posyła.
Co do programu zajęć-strach sie bać co wymyślą.Nie można na siłę przedstawiać jedynej słusznej według Giertycha i jego świty koncepcji.Dziecko powinno znać wszystkie możliwe teorie dotyczące genezy człowieka,wszystkie dostępne metody antykoncepcji i modele związku dwojga ludzi.Po to żeby miało wybór-mogło użyć rozumu,który jak powiedziała pani Wujkowska,jest najważniejszy.Wszystko to powinno opierać sie tylko i wyłącznie na przekazywaniu informacji-bez oceniania i wartościowania poszczególnych zagadnień.Jeśli dziecko jest mądre,ma dobrych rodziców i odpowiednie wzorce,kiedy przyjdzie czas samo będzie umiało ocenić co jest dobre a co nie-pod warunkiem,że będzie miało na ten temat pełną wiedzę.
W polskich szkołach wychowania do życia w rodzinie uczą bardzo czesto katecheci.Nie mam nic przeciwko nim,tyle tylko że wiem,że nie są w tym temacie obiektywni.Pamiętam zajęcia na które chodziła moja siostra w gimnazjum.Jej ćwiczenia do WdŻwR to było właśnie jednokierunkowe naświetlenie problemu w stylu-KK ma racje,cała reszta to zło.A nauczyciel powinien byc przede wszystkim osobą kompetentną i obiektywną,nie katechetką po kursie w poradni życia małżeńskiego.Podrecznik powinien byc obiektywny,zgodny ze światowymi normami i oparty na naukowych informacjach,np.danych WHO.
Zobaczymy jak bedzie wygladał projekt w całości,ale patrząc na poprzednie inicjatywy MEN,nie będzie to nic dobrego.
Sheena
użytkownik
 
Posty: 204
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez wuzel » piątek, 15 cze 2007, 16:44

Sheena/ dokładnie tak myślę jak napisałaś z tą tylko różnicą że zaczynam się bać bo za kilka lat mój chłopak pójdzie do szkoły. Hmmmm Nigdy nie myślałem że tego się będę obawiał. Jednego jednak w tej kwestii nie rozumię. Jak to się dzieje że minister Giertych nie wierzy w teorię ewolucji skoro jest najdoskonalszym na to przykładem. Przecież to widać!
Ostatnio edytowano piątek, 15 cze 2007, 16:52 przez wuzel, łącznie edytowano 1 raz
"UWAŻAJMY! LEKCEWAŻONY PRZEZ NAS ANALFABETA MOZE POSTAWIĆ KROPKĘ NAD i"

Stanisław Jerzy Lec
wuzel
użytkownik
 
Posty: 916
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez che givera » piątek, 15 cze 2007, 17:26

Kochani.
Czego oczekujecie żyjąc w państwie wyznaniowym???
Rzetelnej wiedzy przekazywanej w szkole na temat seksualności człowieka???
Wolne żarty!!!
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez olek » piątek, 15 cze 2007, 21:58

che givera napisał(a):Kochani.
Czego oczekujecie żyjąc w państwie wyznaniowym???
Rzetelnej wiedzy przekazywanej w szkole na temat seksualności człowieka???

A moze by zaczac od rzetelnej wiedzy na temat seksualnosci zwierzat?
Ciekawe, jaka seksualnosc mial wspolny przodek czlowieka i malpy? ;)
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez miro » sobota, 16 cze 2007, 07:21

No coz wuzel.
Skoro Twoj syn z taka radoscia odbiera teletubusi, to pewnie nie potrzeba mu innych nauczycieli na tej plaszczyznie. Ja zawsze preferowalem zabawe w doktora z corkami sasiadow majac ok 7 lat :D
A tak na powaznie, to nie mam pojacia co tearia Darwina ma wspolnego z wychowaniem seksualnym?
Ostatnio edytowano sobota, 16 cze 2007, 07:22 przez miro, łącznie edytowano 1 raz
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez olek » sobota, 16 cze 2007, 09:58

Miro, wytlumacze Ci o co tu chodzi, z tym powiazaniem miedzy wychowaniem seksualnym a teoria Darwina, chociaz jako "Amerykanin" powinienes sie polapac w tym w lot. Otoz konserwatysci amerykanscy, tzw. "ultrakonserwatysci chrzescijanscy", sa znani, i we Francji rowniez, glownie z dwu przyczyn:
1° Mowia, ze stosunki plciowe wolno dopiero nawiazywac po slubie, w malzenstwie.
2° Mowia, ze teoria Darwina, ewolucji, nie jest prawdziwa, a sa przywiazani do "kreacjonizmu", czyli wyniesionego ze Starego Testamentu przekonania, ze swiat zostal stworzony (wykreowany) za jednym razem, a u jego poczatku wszystkie gatunki juz byly obecne, tak jak w dzisiejszej postaci.

I teraz, powniewaz rzad Kaczynskich uwaza sie za rzad "ultrakonserwatywny", mocno powiazany z Amerykanami i rygorystycznie religijnym Bushem, droga do zestawienia tych dwu pozornie odleglych tematow jest juz krotka i prosta.
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Majora » sobota, 16 cze 2007, 18:39

Olek nawiąż kontakt z MEN widze Cie jako pierwszego" wykladowce " wychowania seksualnego w szkolach i Twoich oderwanych od zycia teori na kazdy temat.
Majora
użytkownik
 
Posty: 196
Na forum od: 9 gru 2006, 17:49

Postprzez olek » sobota, 16 cze 2007, 19:48

Majora,
co do twego wyrazenia "oderwane od zycia teorie", to powiem, ze jedna zasluga Czlowieka jest rzeczywiscie dopasowac teorie do zycia, ale druga, kto wie czy nie wieksza, jest dopasowac zycie do swych idealnych wyobrazen, urabiac zyciowa materie podlug swego zapatrywania, sprzeciwic sie zastanemu porzadkowi.
Mniej wiecej w stylu tego co powiedzial Karol Marks: "Dotychczas filozofowie tylko interpretowali swiat, a chodzi o to zeby go zmieniac!" (nie dostosowywac sie do zycia, ale go zmieniac).
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez miro » niedziela, 17 cze 2007, 08:49

Jak juz nieraz pisales olek ze smiechu sie nie umiera, a nawet sa z tego korzysci. Dawno sie tak nie ubawilem czytajac Twoj post i nigdy bym nie skojarzyl tego w ten sposob. Nie na darmo mowi sie tu o prezydencie Clintonie ”Sex between the Bushes”.
No ale w jaki to sposob wytlumaczyc dzieciom seksualnosc, bo nie o to idzie, ze dwie malpki sie dymaly az czlowieka wydmuchaly. Juz nie mowiac, ze to jest biologia, a nie seksuologia.
Dobrze rozumujac amerykanskich ortodyksyjnych chrzescijan, to w calym tym metliku idzie im o uwzglednienie ich wierzen ( nie wykluczajac teorii Darwina), a nie jeden, jedyny malo im zrozumialy poglad.
Dzieci i mlodziez bez wzgledu na nauki starszych beda kierowaly sie swym instynktem, a nasza rola jest uprzedzic ich przed niebezpieczenstwem w postaci zakaznych chorob i niechcianej ciazy. A jakby rodzice odpowiednio edukowaly w tym zakresie swe pociechy, to pewnie nie byloby znanych nam problemow.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez CórkaOgnia » niedziela, 17 cze 2007, 15:18

I zapewne nikogo na tych lekcjach nie będzie. A jeżeli już, to skończy się na jednej wielkiej kpinie i wyśmiewaniu. Młodzież nie chce czegoś takiego! To tylko dodatkowa godzina siedzenia w szkole. Szkoda, że wczesniej nikt nie zapytał o zdanie nas - uczniów!
Rewolucja! Prochy, dziwki, strzały na ulicach.
A ja się wyrwę z tego bagna.
Ja się nie dam systemowi.
Ja będę ta ostatnia.
Avatar użytkownika
CórkaOgnia
użytkownik
 
Posty: 23
Na forum od: 17 cze 2007, 15:14
Lokalizacja: Bierna

Postprzez olek » niedziela, 17 cze 2007, 15:55

Corko, no tak, ale dzieci i ryby nie maja glosu...
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez che givera » niedziela, 17 cze 2007, 17:43

olek. Lubię czytać twoje posty, GDY SĄ NA TEMAT!!!
Co ma seksualność zwierząt do tematyki wątku?
I bądź uprzejmy nie "uwalać" na dzień dobry nowej dyskutantki.
Skąd wiesz, ile ma lat?
Przecież każdy z nas jest czyimś dzieckiem.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez olek » niedziela, 17 cze 2007, 19:10

No wiesz, Che givera, kto sie czubi ten sie lubi, niekoniecznie zaraz uwalac... To takie swoiste zaproszenie do dyskusji, wrzucenie od razu do glebokiej wody, w wir...
Odnosnie wieku, podejrzewam, ze nalezy do "dorastajacej mlodziezy".
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez CórkaOgnia » niedziela, 17 cze 2007, 19:49

olek napisał(a):Corko, no tak, ale dzieci i ryby nie maja glosu...

Niestety, wiesz może wtedy byłoby lepiej... Bo niektórzy z nas myślą bardziej dojrzale, konstruktywnie i perspyktywistycznie, niż niejeden dorosły.
Rewolucja! Prochy, dziwki, strzały na ulicach.
A ja się wyrwę z tego bagna.
Ja się nie dam systemowi.
Ja będę ta ostatnia.
Avatar użytkownika
CórkaOgnia
użytkownik
 
Posty: 23
Na forum od: 17 cze 2007, 15:14
Lokalizacja: Bierna

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron