Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kto sie dostal na ATH na fil słowianska i ile mial punktow

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez twardzik.m » piątek, 3 sie 2007, 20:42

Prosze napiszcie
twardzik.m
użytkownik
 
Posty: 246
Na forum od: 12 lis 2006, 18:00

Postprzez olek » sobota, 4 sie 2007, 22:18

Ja sie nie dostalem, ale ciekaw jestem jakie jezyki slowianskie mozna tam studiowac? Rosyjski, polski, czeski, serbsko-chorwacki, bulgarski, ukrainski?

Tez sie zastanawiam, czy studia te zapewnia prace ich absolwentom? Bo w sumie, sa dwa typy studiow. 1) Ktore pozwalaja lepiej odpowiedziec na zapotrzebowanie rynku (przez zdobycie wiekszych kwalifikacji) 2) ktore pozwalaja samemu sobie zrealizowac sie, rozwinac swoje horyzont albo osobowosc.

P.S. Jezyki slowianskie, jesli sie zna kilka z nich, to ciekawa sprawa, bo na przyklad wiele takich samych slow ma inne znaczenie, zaleznie od jezyka.
Na przyklad po rosyjsku "zapomnit'" znaczy zapamietac, po serbsku "polako" znaczy powoli, "bawiti se" znaczy nie bawic sie tylko zajmowac sie, a na przyklad "ona woli" po serbsku znaczy ona lubi, a "on kaze" znaczy on mowi.
Pozwala to na nabranie dystansu do wlasnego jezyka i do siebie samego.
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez JanWinnicki » niedziela, 5 sie 2007, 18:03

: ale oftop
JanWinnicki
użytkownik
 
Posty: 138
Na forum od: 19 lis 2006, 16:25

Postprzez banan.eu » niedziela, 5 sie 2007, 18:34

olek napisał(a):Ja sie nie dostalem, ale ciekaw jestem jakie jezyki slowianskie mozna tam studiowac? Rosyjski, polski, czeski, serbsko-chorwacki, bulgarski, ukrainski?

olek...dawno Cię chyba w Polsce nie było...PRL już nie ma...Jaruzelski juz nie jest tym kim był...itd itp

tak jak już zostało napisane... OFTOP

ps. uczą na bank polskiego...to chyba wystarczy..? ;]
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2024
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Postprzez olek » niedziela, 5 sie 2007, 21:18

Moj post, jesli dobrze rozumiem, jest off-topic, czyli poza tematem. Zgadzam sie, ale nie zupelnie. Gdyz caly ten watek jest poza tematem w rubryce, ktora nazywa sie "Pogaduszki". Podac, kto sie dostal i ile mial punktow na egazaminie, toz to jest temat czysto faktyczny, zwykly spis ewidencyjny, gole i suche administracyjne fakty: a gdzie tu miejsce na pogaduszki???

Gwoli wyjasnienia, moj wpis mial na celu co innego, niz odwrocenie od tematu: po prostu, z czystej bezinteresownosci, zasugerowalem tym co sie nie dostali, zeby nie zalowali: gdyz po pierwsze bardzo mozliwe, ze po takich studiach nie dostana pracy (zasila szeregi bezrobotnych), a po drugie, przy obecnym poziomie technologii (Internet, komputery, nagrania CD) i wymiany miedzynarodowej (mozliwosc podrozowania, mozliwosc zakupu podrecznikow z roznych czesci swiata, samouczkow, na przyklad seria francuska Assimil* itp.) , jezykow mozna uczyc sie we wlasnym zakresie, na wlasne potrzeby, tak jak ja sie nauczylem 10 (slownie dziesiec) jezykow.

Zamiast szukac na uczelniach rozwoju osobowego, poszerzania horyzontow, albo na przyklad "zycia studenckiego" na koszt rodzicow, dorosla osoba, 18-latek, powinien pomyslec, jak odpowiedziec na potrzeby spoleczne, zapotrzebowanie rynkowe, jak stac sie przydatnym w spolecznym podziale pracy, za co otrzyma odpowiednie wynagrodzenie.
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

cron