Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Czytanie ze zrozumieniem

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez slawekbr » poniedziałek, 6 sie 2007, 14:39

Niektórzy na tym forum udają wariata albo sami nie wiedzą,że dawno przekroczyli granice śmieszności

Mój cytat:
"Mój wujek był na 3 tygodnie w Danii,u córki.Wyszedł ode mnie niedawno.ROzmawialiśmy o DUńczykach.Mieszkali w miasteczku nad morzem.Stoją tam oczywiście domy jednorodzinne.Ale...o co chodzi...te domy nie mają w ogóle płotów,ani bram (przypominam u nas stoją,w dodatku bardzo wysokie),nie mają zasłon w oknach.Kiedy więc przechodzisz wieczorem przy ulicy to widzisz gdzie kto siedzi.
Kiedy domownicy opuszczają swoje domy idąc do pracy,czy gdziekolwiek - stoją otwarte!!! I nikt tam obcy nie wchodzi.Facet,u którego moja kuzynka pracuje ma na brzegu przystań,są tam wędki,motorówki,wszystko leży.Nasłać tam Polaka to nawet ziemi nie zostawi... (Nie do pisałem tutaj,że nawet ziemię łopatą wykradnie - konkuzja oczywista...nie dla wszystkich)
Aha,posterunek policji czynny do godziny 15 "

Cytat niejakiego Bartha...
"U mojego dziadka na wsi też takie zwyczaje kiedyś bywały - nie zamykało się domów (stodoły i stajnie to żadnych zamków na klucze nie mają - a przecie prosiak czy cielak to paręset złotych) bo wokoło sami sąsiedzi nikt obcy nie chodzi. Podobnie parę lat temu w Bielsku klient odpowiedział mi tak gdy zdziwiłem się że samochodu nie zamyka tylko zostawia przed bramą. Inne czasy, mniejsza bieda. Swoją drogą twa kuzynka nie jest Polką - bo gdyby była to "nawet ziemi by nie zostawiła"? I na co to jest dowód?"

Odpowiadam...Na to,że niektórzy pozjadali coś,co się nazywa myślenie przy czytaniu.W końcu myślenie to najbardziej wyczerpujący wysiłek...
slawekbr
użytkownik
 
Posty: 210
Na forum od: 17 kwi 2007, 09:50

Postprzez Barth » poniedziałek, 6 sie 2007, 16:34

Widzę że zalazłem ci za skórę. Polecam postudiować voodoo - jest ponoć skuteczniejsze niż żalenie się na forum.
Swoją drogą właśnie czytam raport "The burden of Crime in the EU" - jest to co prawda raport z 2005 roku ale i tak mówi że myślenie wam służy ale wiedza już nie. Polecam część raportu dotyczącą włamaniom - tylko Wielka Brytania jest wyżej od Danii... Polska na skromnym 11 miejscu za Francją...
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez slawekbr » poniedziałek, 6 sie 2007, 21:08

Znowu się załapał...Jesteś przewidywalny...mało roztargniony...to było nawet aż za proste hahaha
slawekbr
użytkownik
 
Posty: 210
Na forum od: 17 kwi 2007, 09:50

Postprzez Barth » wtorek, 7 sie 2007, 02:14

Jestem po prostu miły i grzeczny - jak wzywasz do tablicy to odpowiadam. Dorośniesz wreszcie?
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez slawekbr » czwartek, 9 sie 2007, 10:12

BArcik barcik....a może bercik......to dalej bądź miły i grzeczny....tacy jak ty dostarczają mi niezłej dawki humoru...Ale to nie twoja działka..wolę być piratem z szabelką..Znalazłem się tutaj po to,aby być mentorem - posłannikiem innej drogi niż twoja - miły i grzeczny - waleczny aż do bólu - człowiek z zasadami - jak mówią: "zrób to" - to zrobi..
Paa ;)
slawekbr
użytkownik
 
Posty: 210
Na forum od: 17 kwi 2007, 09:50

Postprzez Barth » czwartek, 9 sie 2007, 13:59

Znalazłem się tutaj po to,aby być mentorem

Stań sobie do kolejki. Mamy już komplet więc musicie sobie ustalić zmiany. I nie zapomnij sobie wpisać tego do profilu użytkownika.
- posłannikiem innej drogi niż twoja - miły i grzeczny - waleczny aż do bólu - człowiek z zasadami - jak mówią: "zrób to" - to zrobi..

Jejku jej, same komplementy... a pisałeś że jesteś hetero.
"Inna droga"? To musi być ekscytujące - być niemiłym i niegrzecznym. Bratnia dusza Bad Boya. Z papugą i opaską na oko. Jaka szkoda że forum Onetu ma już swych "herosów". Ale dla nas już jesteś wielki. Twoja mama pewnie też tak sądzi.
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez slawekbr » czwartek, 9 sie 2007, 14:24

Próbuj dalej........za ten wpis............jestem na NIE
slawekbr
użytkownik
 
Posty: 210
Na forum od: 17 kwi 2007, 09:50

Postprzez klemens » czwartek, 9 sie 2007, 20:00

Przekroczeniem granic śmieszności było, jeśli w ogóle, założenie tego wątku :) Nie widzę nic nagannego, ani śmiesznego w odpowiedzi Bartha na twój post.
klemens
użytkownik
 
Posty: 522
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez slawekbr » czwartek, 9 sie 2007, 21:23

OK.Każdy ma Do administratora: kasujemy ten temat.
slawekbr
użytkownik
 
Posty: 210
Na forum od: 17 kwi 2007, 09:50

Postprzez olek » czwartek, 9 sie 2007, 22:13

slawekbr napisał(a):Znalazłem się tutaj po to, aby być mentorem - posłannikiem innej drogi...

Slawek, popieram, to stosunkowo rzadki przyklad! Mimo stwierdzenia Bartha, ze jakoby takich gotowych do poswiecen osob bylo mnostwo, wydaje mi sie ze jest przeciwnie. W okresie indywidualizmu i zasady "kazdy sobie rzepke skrobie", rywalizacji kapitalistycznej i wolnej amerykanki, dzikiego zachodu, naprawde potrzeba nam osob przekonanych o spelnianiu jakiejs misji, moralizatorskiej czy innej, by pozytywnie wplywac na zagubionych i rozprzezonych, dla dobra ogolnego.
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Barth » piątek, 10 sie 2007, 03:17

Brawo Olku, brawo. Nie przestajesz zaskakiwać. Śmiem twierdzić że w dużym stopniu dorównujesz legendarnemu Mojżeszowi prowadzącemu swój naród wybrany przez 40 lat po pustyni...
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez olek » sobota, 11 sie 2007, 13:36

Z tego co na razie wiem, Barth, to Mojzesz nie odgrywal az tak duzej roli, pelnil on raczej role pasa transmisyjnego, w stosunku do bezposrednich polecen Yahve. Chociaz zapewne tu i owdzie, chyba rzadko, Mojzesz umial sie sprzeciwic swojemu Panu, na przyklad podczas wypadkow zwiazanych z czczeniem "zlotego cielca", kiedy lud zniecierpliwil sie zbyt dlugimi konsultacjami: wtedy prawdopodobnie Mojzesz zazegnal cos w rodzaju drugiego potopu i nie przyjal roli Noego-bis.

Wlasciwie to nie Mojzesz prowadzil narod wybrany przez pustynie, tylko "oblok". Dowod?

Kiedy obłok podnosił się nad przybytkiem, Izraelici zwijali obóz, a w miejscu, gdzie się zatrzymał, rozbijali go znowu. Na rozkaz Pana Izraelici zwijali obóz i znowu na rozkaz Pana rozbijali go z powrotem; jak długo obłok spoczywał na przybytku, pozostawali w tym samym miejscu.

19 Nawet wtedy, gdy obłok przez długi czas rozciągał się nad przybytkiem, Izraelici, posłuszni rozkazowi Pana, nie zwijali obozu.

20 Lecz zdarzało się również tak, że obłok krótki czas pozostawał nad przybytkiem; wtedy również rozbijali obóz na rozkaz Pana i na tenże rozkaz go zwijali.

21 Zdarzało się i tak, że obłok pozostawał tylko od wieczora do rana, a nad ranem się podnosił; wtedy oni zwijali obóz. Niekiedy pozostawał przez dzień i noc; skoro tylko się podniósł, natychmiast zwijali obóz.

22 Jeśli pozostawał dwa dni, miesiąc czy dłużej - gdy obłok rozciągał się nad przybytkiem i okrywał go, pozostawali Izraelici w miejscu i nie zwijali obozu; skoro tylko się podniósł, zwijali obóz.

23 Na rozkaz Pana rozbijali obóz i na rozkaz Pana go zwijali. Przestrzegali nakazów Pana, danych przez Mojżesza.
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

cron