Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Rowerem po górach

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez lag » wtorek, 2 cze 2009, 22:45

staszeks napisał(a):O ile się nie mylę to powyżej dolnej stacji kolejki linowej jest zanak ZAKAZ RUCHU
i to bez dopisku "nie dotyczy rowerów"

kogo to obchodzi? ;) jest za to napis "nie dotyczy dojazdu do -tego zbiornika, -szkoly szybowcowej, -posesji"
mniej wiecej :) wiec mozesz zawsze wybrac sie do szkoly szybowcowej (;
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez staszeks » środa, 3 cze 2009, 18:22

Do szkoły szybowcowej zawsze możesz,ona jest poniżej znaku.
I znowu Kali ukraść - dobrze
Kalemu ukraść źle.
Tak to jest z przestrzeganiem prawa (nie ważne dobre czy złe ale prawo) przez polaków.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez bielskobiala » środa, 3 cze 2009, 20:03

staszeks napisał(a):Tak to jest z przestrzeganiem prawa...

Ja powiem tyle, gdy byłem tam dwukrotnie, ani razu nie widziałem żadnego zakazu wjazdu – to zwyczajna droga, turyści zawsze jechali samochodami na sam szczyt góry gdzie jest parking - tuż przed górnym zbiornikiem, samochody widziałem nawet przy samej górnej stacji kolejki, nie wyobrażam sobie jak może być jakikolwiek zakaz skoro na górze Żar jest po prostu miasteczko i droga dla mieszkańców - ta sama która wiedzie przez całe Międzybrodzie Żywieckie?
bielskobiala
użytkownik
 
Posty: 134
Na forum od: 9 maja 2009, 19:54

Postprzez Pan Kazimierz » środa, 3 cze 2009, 20:15

Bo niestety ale teraz popularna jest turystyka samochodowa. Ludzie mają problem jak trzeba podejść 1 km na nogach. Najlepiej do samochodu, samochodem po lokal, do lokalu zjeść coś, potem samochód i znowu w domu na tapczanie. Takie mamy społeczeństwo leniwe i otyłe zarazem.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez staszeks » środa, 3 cze 2009, 20:53

Praktycznie w chwili oddania do użytkowania kolejki linowej na Żar zamknięto dla ruchu drogę powyżej dolnej stacji kolejki linowej.(Czy przypadkiem nie było jakiegoś wątku na ten temat?)Zapewne w celu zapewnienia odpowiedniej frekfencji w kasach kolejki.
Macie więc panowie dane o oznakowaniu albo bardzo stare (kiedy jeszcze nie było kolejki)
albo tak swieże (może zdjęto znak ) że nie zdążyły do mnie dotrzeć.
Podejrzewam jednak,że należy zaprosić was do wątku o kulturze na drogach i wskazane
byłoby podanie godzin pracy dobrego okulisty ale ostatnio nie korzystałem więc
nie mam świeżych danych.
P.S.
Dla mieszkańców istnieje dopisek "Nie dotyczy........."
bielskobiala
gdzie indziej tak dbasz o zieleń a tu nic cię nie obchodzi, że ludzie niepotrzebnie wjeżdzają
na górę Żar zamiast korzystać z kolejki,którą w tym celu wybudowano?
Taki stosunek musi rodzić podejrzenie,że twoje wypowiedzi w tym drugim wątku podyktowane są tylko jakimiś swoimi interesami i tak naprawdę nic cię zieleń nie obchodzi.
Ostatnio edytowano środa, 3 cze 2009, 21:20 przez staszeks, łącznie edytowano 1 raz
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez bielskobiala » czwartek, 4 cze 2009, 10:35

staszeks napisał(a):twoje wypowiedzi w tym drugim wątku podyktowane są tylko jakimiś swoimi interesami i tak naprawdę nic cię zieleń nie obchodzi.

Co ma piernik do wiatraka?

Sprawdziłem:
Zakaz wjazdu dla samochodów obowiązuje w godz. 9-20, to jest w godzinach w jakich jeździ kolejka na Żar (prawie bo do godz 18). Rozumiem zamknięcie tej drogi w godzinach jazdy kolejki, bo wówczas mało kto korzystałby z jej usług. Zamknięta droga jest drogą gminną. Władze gminy wprowadziły zakaz ze względu między innymi na ochronę środowiska i skargi mieszkańców, którym przeszkadzał spory ruch na drodze ale chodziło głównie o zimę, kiedy droga na szczyt jest mało drożna i trzeba wprowadzać ograniczenia, by ruch odbywał się płynnie.

Ale nie rozumiem w jaki sposób rower zanieczyszcza środowisko?
Jakby w taki sposób ludzie mieli prawa przestrzegać to biada nam wszystkim, groziło by nam chyba wymarcie.

PS:
Ja znaku nie widziałem dlatego bo zawsze jechałem z góry (na fotografiach i filmach nie widzę innych zakazów prócz postoju), znak najwidoczniej jest tylko w dole co jest zrozumiałe.
Ostatnio edytowano czwartek, 4 cze 2009, 10:53 przez bielskobiala, łącznie edytowano 1 raz
bielskobiala
użytkownik
 
Posty: 134
Na forum od: 9 maja 2009, 19:54

Poprzednia strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości