Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Rowerem po górach

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez yaro » niedziela, 19 sie 2007, 20:35

Szukam ludzi do wspólnych wypadów na rowerze przede wszystkim w góry otaczające nasze piekne miasto. Nie jestem jakimś super bikerem, jeżdże dla przyjemności tylko i wyłącznie, ale znudziła mi się już jazda samemu.
Jeśli ktoś tak jak ja lubi spedzać wolny czas na górskim rowerze i szlakach to niech pisze.
Pozdroo
Ostatnio edytowano niedziela, 19 sie 2007, 20:35 przez yaro, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
yaro
nowicjusz
 
Posty: 12
Na forum od: 19 sty 2007, 12:55
Lokalizacja: bb

Postprzez sebastian » poniedziałek, 20 sie 2007, 20:10

Ja bardzo lubie jazde na rowerze ale go zdewastowałem go tak bardzo jak zjeżdzałem z góry żar że nadaje sie na złom.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 1 cze 2009, 01:51 przez sebastian, łącznie edytowano 1 raz
sebastian
użytkownik
 
Posty: 378
Na forum od: 2 lip 2007, 13:53
Lokalizacja: Wadowice

Postprzez GP » poniedziałek, 20 sie 2007, 23:18

Ja też lubię jazdę na rowerze po tych naszych górkach, ale wolę samotne wycieczki, bo wtedy ani ja nikomu nie narzucam tempa, ani ktoś mnie ;).
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez szyndzielnia » czwartek, 30 sie 2007, 10:30

ja bym chętnie w góry znowu na rowerze uderzyła.....
tylko najpierw muszę sobie rower sprawić heh;)
szyndzielnia
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 21 cze 2007, 16:54

Postprzez mamorawietz » czwartek, 21 sie 2008, 10:39

podzielam zdanie GP, rowerem to tylko samemu ;-)

wertujac internet wpadlem wreszcie tutaj - szukam komisow z rowerami w bb, znacie jakies?
mamorawietz
nowicjusz
 
Posty: 8
Na forum od: 24 kwi 2008, 22:10

Postprzez bielskobiala » sobota, 30 maja 2009, 19:36

sebastian napisał(a):ja bardzo lubie jazde na rowerze ale go zdewastowałem go tak bardzo jak zjeżdzałem z góry żor że nadaje sie na złom

To jak żeś zjeżdzał? :)
Ja też byłem rowerem na górze Żar dwukrotnie (potwierdzam że jeżdzić samemu jest lepiej)

polecam moją galerię zdjęciową:
http://s85.fm.interia.pl/galeria-6.html

Dwukrotnie zjeżdzałem z niej z prędkością ponad 50 km na godzinę i jakoś rowerem przejechałem w tamym roku ponad 500 kilometrów a w tym już ponad 200 (we wszystkich mozliwych górach w Bielsku i okolicach) nic się nie rozpada, no może wymaga paru podkręceń śróbek i wcale nie jest to jakiś drogi rower, nie śmiejcie się ale jest to zwykły z hipermarketu, tyle że ma parę części zmienionych na firmowe.
bielskobiala
użytkownik
 
Posty: 134
Na forum od: 9 maja 2009, 19:54

Postprzez darek-bb » sobota, 30 maja 2009, 20:24

bielskobiala napisał(a):
sebastian napisał(a):ja bardzo lubie jazde na rowerze ale go zdewastowałem go tak bardzo jak zjeżdzałem z góry żor że nadaje sie na złom

To jak żeś zjeżdzał? :)
Ja też byłem rowerem na górze Żar dwukrotnie (potwierdzam że jeżdzić samemu jest lepiej)

polecam moją galerię zdjęciową:
http://s85.fm.interia.pl/galeria-6.html

Dwukrotnie zjeżdzałem z niej z prędkością ponad 50 km na godzinę i jakoś rowerem przejechałem w tamym roku ponad 500 kilometrów a w tym już ponad 200 (we wszystkich mozliwych górach w Bielsku i okolicach) nic się nie rozpada, no może wymaga paru podkręceń śróbek i wcale nie jest to jakiś drogi rower, nie śmiejcie się ale jest to zwykły z hipermarketu, tyle że ma parę części zmienionych na firmowe.

Jechałeś z Bielska-Białej? Trzeba mieć dobrą kondycję? Ila taka cała wyprawa zajmuje?
darek-bb
użytkownik
 
Posty: 842
Na forum od: 5 lut 2008, 19:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez sebastian_ » sobota, 30 maja 2009, 22:30

ja ówielbiam pendzić ile sił w nogach w dół. Z żaru zawsze pendze na duł i wypżedzam nawet auta ktore snują się po drodze. Zawsze jerzdże przez Przegibek bo jest krucej i szybsza jest ta droga. Czasem złapie gómę ale sie tym nie przejmuje bo to ryzyko zawodowe. Lóbie bardzo kolarstwo i wszytskie pszygody z nim zwionzane. To muj chlep powszedni.
sebastian_
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 30 maja 2009, 22:27

Postprzez darek-bb » sobota, 30 maja 2009, 22:40

sebastian_ napisał(a):ja ówielbiam pendzić ile sił w nogach w dół. Z żaru zawsze pendze na duł i wypżedzam nawet auta ktore snują się po drodze. Zawsze jerzdże przez Przegibek bo jest krucej i szybsza jest ta droga. Czasem złapie gómę ale sie tym nie przejmuje bo to ryzyko zawodowe. Lóbie bardzo kolarstwo i wszytskie pszygody z nim zwionzane. To muj chlep powszedni.

Widać z którymś z tych aut miałeś bliskie spotkanie I stopnia :P BTW: Admin mógłby sprawdzić czy to nie "sebastian" założył sobie multikonto, bo to zdaje się jest karane banem...
darek-bb
użytkownik
 
Posty: 842
Na forum od: 5 lut 2008, 19:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez staszeks » sobota, 30 maja 2009, 23:03

Pytanie do sebastian_:
A poza tym wszystko normalnie?
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez sebastian » niedziela, 31 maja 2009, 10:42

MADE IN HUNGARY napisał(a):
sebastian_ napisał(a):ja ówielbiam pendzić ile sił w nogach w dół. Z żaru zawsze pendze na duł i wypżedzam nawet auta ktore snują się po drodze. Zawsze jerzdże przez Przegibek bo jest krucej i szybsza jest ta droga. Czasem złapie gómę ale sie tym nie przejmuje bo to ryzyko zawodowe. Lóbie bardzo kolarstwo i wszytskie pszygody z nim zwionzane. To muj chlep powszedni.

Widać z którymś z tych aut miałeś bliskie spotkanie I stopnia :P BTW: Admin mógłby sprawdzić czy to nie "sebastian" założył sobie multikonto, bo to zdaje się jest karane banem...

Bardzo śmieszne.Jeszcze coś ciekawego pan napisze.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 1 cze 2009, 01:53 przez sebastian, łącznie edytowano 1 raz
sebastian
użytkownik
 
Posty: 378
Na forum od: 2 lip 2007, 13:53
Lokalizacja: Wadowice

Postprzez bielskobiala » niedziela, 31 maja 2009, 21:53

MADE IN HUNGARY napisał(a):
bielskobiala napisał(a):
sebastian napisał(a):ja bardzo lubie jazde na rowerze ale go zdewastowałem go tak bardzo jak zjeżdzałem z góry żor że nadaje sie na złom

To jak żeś zjeżdzał? :)
Ja też byłem rowerem na górze Żar dwukrotnie

Jechałeś z Bielska-Białej? Trzeba mieć dobrą kondycję? Ila taka cała wyprawa zajmuje?

Wyjechałem o godzinie ósmej a pod dolną stacją kolejki ŻAR byłem już około 11:00, wcale tam doskonałej kondycji nie mam, czasami w weekendy jeżdżę po kilkanaście kilometrów w różne miejsca (po całym Bielsku lub w pobliskie góry), po prostu pomalutku bez pośpiechu i dojedzie tam każdy (wyprawa tak na cały dzień zagwarantowana, przez Straconkę, Przegibek, Międzybrodzie Bialskie potem na żywieckie przez most na Sole.

3 godzinki dojazd, 3 godzinki z powrotem a na liczniku 60 km, na mapie mierzyłem i też wychodzi ze 60 kilometrów od mojego domu aż na szczyt.

Jak mówiłem nawet marny rower dojedzie, mój dojechał i nawet kapcia nie złapał żadnego.

No i najlepiej słuchać prognozy pogody by cały dzień był bezchmurny :)

Aha gdyby komuś nie chciało się wjeżdżać rowerem pod samą górę Żar, to może sobie przewieźć go na sam szczyt kolejką bilet w jedną stronę na osobę z rowerem to 10zł
bielskobiala
użytkownik
 
Posty: 134
Na forum od: 9 maja 2009, 19:54

Postprzez staszeks » poniedziałek, 1 cze 2009, 17:24

O ile się nie mylę to powyżej dolnej stacji kolejki linowej jest zanak ZAKAZ RUCHU
i to bez dopisku "nie dotyczy rowerów"
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez bielskobiala » poniedziałek, 1 cze 2009, 19:27

staszeks napisał(a):O ile się nie mylę to powyżej dolnej stacji kolejki linowej jest zanak ZAKAZ RUCHU
i to bez dopisku "nie dotyczy rowerów"

Niemożliwe! A może się nie zrozumieliśmy?

Drogą na górę Żar można wjechać zarówno samochodem jak i rowerem czy motocyklem.
Na dolną stację kolejki można wjechać rowerem, wózkiem dla dziecka czy wózkiem dla niepełnosprawnych, ponieważ wygląda to tak:

Obrazek

A w środku jest specjalna bramka oraz znak dla osób z towarem (dozwolone rowery):

Obrazek

Nie było mnie tam rok i być może się zmieniło ale to na tyle prawdopodobne jakby w czerwcu miał spaść śnieg!
Ostatnio edytowano poniedziałek, 1 cze 2009, 19:28 przez bielskobiala, łącznie edytowano 1 raz
bielskobiala
użytkownik
 
Posty: 134
Na forum od: 9 maja 2009, 19:54

Postprzez staszeks » poniedziałek, 1 cze 2009, 20:03

Nie musisz mi prezentować zdjęć dolnej stacji widziałem ją na własne oczy.
Ja pisałem o wjeździe NA GÓRĘ ŻAR a nie o podjeździe do jej podnóża.
I napisałem o znaku POWYŻEJ dolnej stacji kolejki.Pozdrawiam.
P.S. A zdjęcie ładne.Podobają mi się.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 1 cze 2009, 20:09 przez staszeks, łącznie edytowano 1 raz
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości