Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Telefon - numer zastrzeżony.

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez kooperatysta » poniedziałek, 8 paź 2007, 20:03

Czy daje coś zastrzeganie numeru telefonu? Według mnie, daje tylko negatywne reakcje osób, które widzą na swoim aparacie telefonicznym stosowny napis "zastrzeżony". Duży odsetek osób takich przychodzących połączeń telefonicznych nie odbiera. Ja też nie odbieram takiego telefonu, niech sobie dzwoni ... . :lol:
kooperatysta
użytkownik
 
Posty: 28
Na forum od: 8 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Gliwice - os. Obrońców Pokoju

Postprzez JanWinnicki » poniedziałek, 8 paź 2007, 20:23

Jaki jest ten odsetek? Skąd te dane? Dlaczego nie odbierasz zastrzeżonych?
JanWinnicki
użytkownik
 
Posty: 138
Na forum od: 19 lis 2006, 16:25

Postprzez kooperatysta » poniedziałek, 8 paź 2007, 21:25

Napisałem ten temat, ponieważ blokowanie prezentacji numery staje się niemalże plagą. Blokowanie prezentacji numeru jest drogą do nikąd, ponieważ odpowiedzą może być nieodebranie połączenia.
kooperatysta
użytkownik
 
Posty: 28
Na forum od: 8 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Gliwice - os. Obrońców Pokoju

Postprzez JanWinnicki » wtorek, 9 paź 2007, 01:53

Kiedyś nie było komórek (lub aparatów z prezentacją numeru) i ludzie za każdym razem nie wiedzieli kto dzwoni - nie było problemu.
Teraz każdy może mieć komórkę, to niektórym się 'w d*pach poprzewracało' i nie odbierają (dlaczego?) - chociaż jeszcze nigdy się z czymś takim nie spotkałem osobiście, ale skoro twierdzisz że takich jak ty jest więcej...
Zresztą w większości przypadków dzwoniąc np. za pomocą voip (coraz powszechniejsze) dzwoni się z numeru zastrzeżonego i nie ma się na to wpływu - nieodbieranie takich telefonów to trochę przejaw ignorancji.
JanWinnicki
użytkownik
 
Posty: 138
Na forum od: 19 lis 2006, 16:25

Postprzez banan.eu » wtorek, 9 paź 2007, 11:47

ja mam zastrzeżony...wybrani którzy nie odbierają zastrzeżonych "widza" kto dzwoni...a nie odbieranie zastrzeżonych...?w loterii sie wygra i sie o tym ktoś nie dowie...większość firm ma numery zastrzeżone(nawet stacjonarne)
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2024
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Postprzez olek » środa, 10 paź 2007, 19:36

Ja bym tez nie odbieral telefonow zastrzezonych, gdyby z takich numerow do mnie dzwoniono, ale na razie nikt do mnie nie dzwoni z takich numerow. Moze sie to wiazac z tym, ze wszyscy moi rozmowcy, realni i potencjalni, to ludzie otwarci.
Prawdopodobnie ci co zastrzegaja numer telefonu, aby sie nie pokazywal na ekranie drugiego telefonu, to ci sami co sa przeciwnikami instalowania kamer w miastach. Taki zastrzezony to sie czegos boi, prawdopodobnie jest tchorzem albo oszukancem, ma cos do ukrycia...
Zastrzezenie jawi mi sie jako wyraz odrebnosci, przegietej indywidualnosci..., a w skali spolecznej, gdy staje sie to "plaga" albo moda, po prostu wyrazem zatomizowania spolecznenstwa, rozbicia na elementy jednostkowe: "Kazdy sobie sterem, zeglazem, okretem".
W kazdym razie zastrzeganie numerow, izolowanie sie, kurczliwosc, zamykanie sie w sobie, itd., jest przeciwienstwem wspolnoty i dzielenia sie (="wspol-dzielczosci").

Rozumiem, ze kooperatysta jest przeciw, wzdraga sie, i cieszy sie, ze ludzie z zastrzezonym numerem dzialaja na swoja szkode.

P.S. Banan, wolalbym nie wygrac w loterii organizowanej przez ludzi zastrzezonych.
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez garnoo » czwartek, 11 paź 2007, 00:33

przyznam ze mam kilku znajomych ktorzy z zastrzezonego nigdy nie odbiora (tlumaczenie: bo policja dzwoni z zastrzezonych numerow) tak wiec sam powod jak i wytlumaczenie przyprawia mnie o smiech... :)
garnoo
użytkownik
 
Posty: 83
Na forum od: 21 mar 2007, 20:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez miro » czwartek, 11 paź 2007, 08:26

W mojej okolicy opcja Caller ID dziala na telefonach stacjonarnych od ok 20 lat. Nie wyobrazam sobie zycia bez tego udogodnienia. W ubieglym roku po raz pierwszy wyskoczyl mi # telefonujacego do mnie z Polski kolegi, niestety na razie bez imienia i nazwiska. Opcja Caller ID jest inna forma wizytowki probujacego ze mna porozmawiac, chyba nie wpuszczamy za progi domu osoby nie chcacej sie przedstawic?
Nie mam pojecia czy ktos do mnie dzwoni z zablokowanym tel # gdyz korzystam z opcji blokady na blokujacych wlasne tel # intruzow. Tacy moga jedynie wysluchac nagrana wiadomosc, ze wlasciciel tego numeru nie zyczy sobie takich telefonow i nie beda polaczeni dopoki nie odblokuja wlasnej blokady.
Od kilku tez lat dziala u nas tzw. No Call List / Do Not Call List. Polega to na wpisywaniu sie na liste wszystkich nie chcacych otrzymywac ofert telemarketingowych. Naduzywajacych tego mozna sadzic o odszkodowanie za naruszanie prywatnosci.
Poza tym rodzina i koledzy dzwonia na komorke, a wszyscy inni musza zostawic nagranie na domowej sekretarce.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez mf » czwartek, 11 paź 2007, 17:55

zauważylam, że blokują nie tylko osoby prywatne, ale przede wszystkim tzw telemarketingowcy. ktoś, kto dzwoni do ciebie z ofertą pewnie boi się, że oddzwonisz i powiesz, co o tym myślisz :)
mf
użytkownik
 
Posty: 98
Na forum od: 4 wrz 2006, 14:09

Postprzez celt » niedziela, 14 paź 2007, 17:50

kooperatysta napisał(a):Czy daje coś zastrzeganie numeru telefonu? Według mnie, daje tylko negatywne reakcje osób...

to prawda, nigdy nie obieram zastrzeżonych telefonów, idę dalej, dbam o swoją prywatność i odbieram jedynie od osób, których numery mam zapisane w książce adresowej. Ci co mnie znają, wiedzą jak sie ze mną skontaktować, a całej reszcie pozostaje kontakt pocztowy :P
celt
użytkownik
 
Posty: 3384
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez JanWinnicki » poniedziałek, 15 paź 2007, 14:16

Nieodbieranie telefonów to oznaka otwartości? Cóż za pokrętna logika.
Z mojej strony eot.
JanWinnicki
użytkownik
 
Posty: 138
Na forum od: 19 lis 2006, 16:25

Postprzez MiguelAngelo » poniedziałek, 15 paź 2007, 18:05

po co zastrzegać numer. można kupić kartę telefoniczną i dzwonić za każdym razem z innej budki...
MiguelAngelo
użytkownik
 
Posty: 55
Na forum od: 27 wrz 2007, 17:18

Postprzez olek » poniedziałek, 15 paź 2007, 20:34

Zastrzeganie telefonow jest oznaka skrytosci, a nieodbieranie takich telefonow jest oznaka ostroznosci, ewentualnie pogardy wobec skrytosci.
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez GP » wtorek, 16 paź 2007, 14:17

olek napisał(a):Zastrzeganie telefonow jest oznaka skrytosci, a nieodbieranie takich telefonow jest oznaka ostroznosci, ewentualnie pogardy wobec skrytosci.

Ostrożności? Zastanawiające... Jak się ktoś boi odebrać telefon z zastrzeżonego numeru, to widocznie musi mieć coś na sumieniu. Innego wytłumaczenia nie jestem w stanie pojąć.
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez olek » wtorek, 16 paź 2007, 20:21

GP,
ja widze inne wytlumaczenie ostroznosci: mozna sie obawiac, ze stosunki czy interesy z osoba skryta, zadawanie sie z nia, nie przyniosa niczego dobrego, tylko strate czasu lub pieniedzy.
Chyba jest tez normalne, zeby byc bardziej ostroznym wobec osoby z ponczocha na glowie niz osoby bez ponczochy. Chociaz bardzo mozliwe, ze ktos nie majacy nic na sumieniu nie musi sie obawiac osoby z zakryta twarza, bo bog wybawi go z ewentualnych opalow. Ale tez trzeba sie liczyc ze strata czasu, duzo go moze uplynac, zanim wyjdzie sie pomoca boza z takich tarapatow.
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron