Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Czy bogaci "dają" pracę biednym? A może jest odwrotnie?

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez oskar » czwartek, 18 paź 2007, 12:23

Uczestniczyłem ongiś w dyskusji, w której zburzono ukute twierdzenie, że bogatych trzeba hołubić, chuchac na nich i dmuchać, bo oni "dają ludziom pracę".

To my dajemy im naszą pracę, a oni kupują ją od nas za marne pieniądze! I dlatego nawet ci, którzy mają w Polsce pracę pojadą na Zachód sprzedać swoją pracę za wyższą cenę.

We wczorajszej telewizyjnej debacie przedstawiciel bodajże PPP stwierdził śmiało, że bogacze wylewają krokodyle łzy nad losem Polaków, którzy wyemigrowali do Anglii lub Irlandii. A ci Polacy są ZADOWOLENI !! I wcale nie myślą pracować u polskiego przedsiebiorcy za 1500 złotych, skoro w Anglii mogą się sprzedać za 1500 funtów!
oskar
użytkownik
 
Posty: 56
Na forum od: 29 wrz 2007, 12:43

Postprzez oskar » czwartek, 18 paź 2007, 12:35

Niech bogaci spróbują pomnożyć swój majątek bez nas!
JESTEŚMY IM NIEZBĘDNI !!

We wczorajszej debacie powiedziano, ze (nie chce uzywać słowa '"partia") organizacje bogaczy krzyczą o powrocie Polaków do kraju. Dlaczego?
Dlatego, że w warunkach niedawnego wysokiego bezrobocia spadały im koszty pracy, bo mogli kupować od nas pracę za mniejszą cenę.
I mieli dzięki temu wyższe zyski !
To logiczne.
oskar
użytkownik
 
Posty: 56
Na forum od: 29 wrz 2007, 12:43

Postprzez oskar » czwartek, 18 paź 2007, 12:41

I niech bogacze nie strasza nas przeniesieniem kapitałow na Zachód. To smieszne!
Tam dopiero będą mieli wysokie koszty pracy, bo nikt tam nie bedzie pracował za 400-500 dolarów jak u nas.
Mogą mieć niższe koszty w Bangladeszu, ale jakoś nie kwapią z przeniesieniem interesów do tej strefy. Wiadomo ...
oskar
użytkownik
 
Posty: 56
Na forum od: 29 wrz 2007, 12:43

Postprzez che givera » czwartek, 18 paź 2007, 14:38

oskar. Nic nowego. Polski kapitalista musi wreszcie odczuć to na własnej skórze.
Mój szef wrócił kilka dni temu z okolic Lwowa, gdzie pojechał szukać pracowników, konkretnie spawaczy. Był mocno zdziwiony, gdy usłyszał tam, że za stawkę poniżej 1000 euro/mc. pracownika nie znajdzie.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez olek » piątek, 19 paź 2007, 08:14

Ani jedno, ani drugie, ani to biedni nie daja pracy bogatym, ani bogaci nie daja pracy biednym.
My mamy te niestety zgubna sklonnosc do podkreslania jednego, jedynego (rozwiazania, idei, pomyslu, "prawdy"). Wywodzi sie to prawdopodobnie z przesiakniecia monoteizmem. Przydaloby sie zastapic wreszcie to mono, wynalezione przez Hebrajczykow, przez co najmniej stereo, jesli nie quadro.

Gdy dluzej pomyslec, to chyba bedzie jasne, ze praca jest przedmiotem transakcji, kupna/sprzedazy, popytu i podazy, czyli podwojnego procesu, wymiany. Pracownik oferuje gotowosc do pracy, a pracodawca oferuje miejsce pracy. Sam trud pracy nie wystarcza: pracodawca nadaje temu roboczemu trudowi sens, kierunek.
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez oskar » piątek, 19 paź 2007, 12:46

Monoteizm czy politeizm do dywagacje, a nie dygresje w wątku o kupowaniu pracy za określeną cenę lub - jak ktoś woli - o wymianie pracy na pieniądze

Mogę podrzucic parę linków dla zaciekłych dyskutantów.
Mozna sobie samemu wklepac w Google hasło:
praca jest towarem
zawodowi kontestatorzy wpisza - oczywiscie - praca NIE JEST towarem.
Miłej zabawy.
oskar
użytkownik
 
Posty: 56
Na forum od: 29 wrz 2007, 12:43

Postprzez oskar » piątek, 19 paź 2007, 12:47

W warunkach gospodarki rynkowej, gdzie praca jest towarem, liczy się umiejętność sprzedaży, co w przypadku pracy oznacza sprzedaż uzdolnień, ...
www.ecwm.org.pl/publ.htm - 26k - Kopia - Podobne strony

W kapitalizmie praca jest towarem, a szkoły i uczelnie traktuje się jak przedsiębiorstwa. W kapitalizmie wprowadza się nowy ideał wychowawczy - rozpasany ...
www.kurier.wzz.org.pl/kz/kz252/1.shtml - 21k - Kopia - Podobne strony
oskar
użytkownik
 
Posty: 56
Na forum od: 29 wrz 2007, 12:43

Postprzez oskar » piątek, 19 paź 2007, 12:50

STABILIZACJA RYNKU PRACY
Kiedy ludzi chętnych do pracy jest dużo, spada cena pracy. Podobnie jak to dzieje się z każdym innym towarem na rynku. Jeżeli ktoś zmierza do gospodarki ...
free.polbox.pl/n/nkpd/praca3.htm - 121k - Kopia - Podobne strony
oskar
użytkownik
 
Posty: 56
Na forum od: 29 wrz 2007, 12:43

Postprzez oskar » piątek, 19 paź 2007, 13:01

Mam 4 miliardy. Koledzy też mają interesy do rozkrecenia. Jak bedzie 20% bezrobocie to moge kupować ich pracę tanio.
Emigracja zarobkowa bynajmniej nie jest mi na rękę. Towaru jakim jest praca jest zbyt mało na rynku i jego cena rośnie - tak jak zboża (mąki) czy jabłek po nieurodzajnym roku.

A już nawet Ukraińcy zaczynaja się cenić.
Trzeba spluć kogoś u władzy, że nie ściąga mi tych emigrantów z Anglii i Irlandii.
I trzeba też zawstydzić ludzi, że wyjeżdżaja z kraju. To niepatriotyczne!
Powinni pracować u mnie za 1 200 zetów! Oni nie kochaja ojczyzny !!!
oskar
użytkownik
 
Posty: 56
Na forum od: 29 wrz 2007, 12:43

Postprzez olek » piątek, 19 paź 2007, 15:46

Praca jest nie tylko towarem (zdolnosc do pracy), ale rowniez potrzeba ludzka, moze nawet jedna z najbardziej podstawowych potrzeb.
Przedsiebiorca, jesli jest malo pracownikow i praca droga (musi placic drogie pensje), moze sobie czesc tych podwyzszonych kosztow produkcji odpic na konsumencie: podwyzszac ceny swoich produktow. Ale jest pewna granica: gdy za bardzo podwyzszy, to ludzie zaczna kupowac te same produkty z importu (jesli nie ma cla, bo granica jest otwarta).
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez ZooM » środa, 24 paź 2007, 09:33

oskar napisał(a):Mam 4 miliardy. Koledzy też mają interesy do rozkrecenia. Jak bedzie 20% bezrobocie to moge kupować ich pracę tanio.
Emigracja zarobkowa bynajmniej nie jest mi na rękę. Towaru jakim jest praca jest zbyt mało na rynku i jego cena rośnie - tak jak zboża (mąki) czy jabłek po nieurodzajnym roku.

A już nawet Ukraińcy zaczynaja się cenić.
Trzeba spluć kogoś u władzy, że nie ściąga mi tych emigrantów z Anglii i Irlandii.
I trzeba też zawstydzić ludzi, że wyjeżdżaja z kraju. To niepatriotyczne!
Powinni pracować u mnie za 1 200 zetów! Oni nie kochaja ojczyzny !!!

Masz 4 miliardy?
Mogę pisać o Tobie dobrze albo źle.
To zależy od Ciebie ;)
ZooM
nowicjusz
 
Posty: 9
Na forum od: 24 paź 2007, 09:09

Postprzez oskar » środa, 24 paź 2007, 11:19

ZooM, nie publicznie! Wpadnij do mojej rezydencjii to dostaniesz instrukcje i zaliczkę.
oskar
użytkownik
 
Posty: 56
Na forum od: 29 wrz 2007, 12:43

Postprzez Barth » środa, 24 paź 2007, 15:55

Ładnie to tak? Propozycja korupcyjna otwartym tekstem....
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości