Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Panie Donaldzie, kocham Pana!

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez ZooM » środa, 24 paź 2007, 09:52

Wreszcie będę żył w kraju, w którym będą niskie podatki, ale starczy na podwyżki dla policjantów, dla nauczycieli, dla lekarzy i pielęgniarek!
Deficyt budżetowy zniknie w cudowny sposób!
Wszyscy rzucą pracę w Anglii i Irladii i wrócą do Ojczyzny, gdzie skruszeni kapitaliści od ręki dadzą każdemu 1 500 funtów!
I wszyscy padną sobie w ramiona, ziemia trzykrotny plon wyda, obrodzą grusze i jabłonie, mąka od razu stanieje a kury podejmą dodatkowy wysiłek i zniosą kopy jaj ponad plan!
Uśmiechnięci chłopcy i dziewczęta wychodzić bedą z dyskotek o już o 4:00 bo będzie ich gnała tęsknota do dobrze płatnej pracy u multimilionerów.

Panie Donaldzie, kocham Pana!
ZooM
nowicjusz
 
Posty: 9
Na forum od: 24 paź 2007, 09:09

Postprzez oskar » środa, 24 paź 2007, 11:28

Zoom, masz nosa.
Podlizujesz sie przyszłemu nobliscie z ekonomii.
Cały świat umilkł z wrażenia - oto TUSK dokona tego czego jeszcze nikt w historii nie dokonał: CUDU!
"Umilkli strzelce, stali szczwacze zadziwieni ..."
Ludzie uwielbiaja bajkopisarzy. No comment.
oskar
użytkownik
 
Posty: 56
Na forum od: 29 wrz 2007, 12:43

Postprzez basianek » środa, 24 paź 2007, 13:11

Zobaczymy... :P
Jak dla mnie na pierwszy rzut powinien pójść "podatek Belki" (19% podatku od zysku). Jak dla mnie i większości inwestujących bezsensowny. Poprzedni Rząd obiecywał i nie zniósł... ;/
Zobaczymy co TUSKi zrobi. Jak dla mnie to jeśli nic z tym nie zrobią to są ładne ściemniacze... ;/
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez Barth » środa, 24 paź 2007, 16:03

Ciekawym jest że te poprzednio obiecywane 3 miliony mieszkań nikt nie spodziewał się ujrzeć dzień, tydzień, miesiąc czy pół roku od dnia wyborów.
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez basianek » środa, 24 paź 2007, 19:26

No w sumie racja...
Mój błąd... ;)
Ale już słyszałem, że się za głupi podatek biorą :D
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez olek » środa, 24 paź 2007, 21:19

Tak sie dziwie: dlaczego Polacy nie moga uwolnic sie od kaczek? Jednej kaczki ubylo, a zaraz pojawia sie nastepna, kaczor Donald (Donald Duck alias Tusk). :)
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez oskar » czwartek, 25 paź 2007, 08:52

basianek napisał(a):Zobaczymy... :P
Jak dla mnie na pierwszy rzut powinien pójść "podatek Belki" (19% podatku od zysku). Jak dla mnie i większości inwestujących bezsensowny. Poprzedni Rząd obiecywał i nie zniósł... ;/
Zobaczymy co TUSKi zrobi. Jak dla mnie to jeśli nic z tym nie zrobią to są ładne ściemniacze... ;/

Jak na razie to głosno sie juz mówi o podatku LINIOWYM.
Irlandia nie ma podatku liniowego !!!
Ma podatek progresywny.
oskar
użytkownik
 
Posty: 56
Na forum od: 29 wrz 2007, 12:43

Postprzez oskar » czwartek, 25 paź 2007, 08:56

Barth napisał(a):Ciekawym jest że te poprzednio obiecywane 3 miliony mieszkań nikt nie spodziewał się ujrzeć dzień, tydzień, miesiąc czy pół roku od dnia wyborów.

Racja. Kaczory aż dwa lata pracowały na głupie 14% wzrostu PKB więc dajmy Panu Tuskowi więcej czasu na obiecaną Irlandię.
A ja chcę Irlandii w Polsce!
Słowo skauta.
oskar
użytkownik
 
Posty: 56
Na forum od: 29 wrz 2007, 12:43

Postprzez oskar » czwartek, 25 paź 2007, 09:24

Pytanie: ZA ILE LAT Pan Tusk chce dogonić Irlandie? Bo wszyscy chcemy wiedzieć, no nie?
Wg danych za 2005 (jak ktoś ma nowsze, niech poda)
Polska ma PKB na głowę 5 399 USD
Irlandia ma na głowę 37 822 USD.
Ile to jest procent więcej? Ponad 600? Słownie: Irlandia jest siedmiokrotnie bogatsza i musimy nadrobić sześćset procent różnicy do Irlandii.
Więc powtarzam pytanie:
W której kadencji PO staniemy się druga Irlandią? W 63 czy w 64? A oni nie bedą stali w miejscu!
Lubię populistów bo oni mnie dopieszczają i poprawiaja humor swoimi wizjami, ale - na litość! - jest gdzieś granica fantazji!
oskar
użytkownik
 
Posty: 56
Na forum od: 29 wrz 2007, 12:43

Postprzez kwass21 » czwartek, 25 paź 2007, 21:22

z ta Irlandia nie bedzie tak latwo za rzadow PO, poniewaz swoj sukces ekonomiczny Irlandczycy oparli na gospodarce socjalnej (czyli PiSopodobnej, a nie czysto liberalnej jak ta PeOwcow), ktora wspomaga obywatela i chroni go, a takze na umowie spolecznej zawartej miedzy rzadem, zwiazkami zawodowymi i pracodawcami zatrudniajacymi okolo polowy Irlandczykow. i taka umowa zawiera w sobie np. narzucone i ustalone przez panstwo podwyzki plac (systematycznie co 3lata), okresla ochrone zatrudnienia, ubezpieczenie zdrowotne, edukacje itd.
gdyby PiS chcialo, to ma dobry wzor w Irlandii, musza tylko teraz bedac w opozycji, nauczyc sie wspolzyc z ludzmi z innych ugrupowan sejmowych, tak zeby miec z kim koalicje zrobic (miejmy nadizeje, ze z PO im w koncu sie uda) i zaczac przekonywac do siebie biznesmenow i mlodziez, bo ze zwiazkami zawodowymi bedzie im w miare latwo, z racji bycia post-solidarnosciowa formacja.
no a przez 4lata bedizemy patrzec, co PO zaproponuje, bo mnie zycie nauczylo nie wierzyc w cuda, wszystko jest logicznym ciagiem zdarzen. miejmy nadzieje, ze nie sprywatyzuja wszystkiego co jeszcze w PL mamy, a jesli maja taki zamiar to niech najpierw sprywatyzuja Sejm!;] jako nierentowny na pewno przez prywaciarza zostalby szybko zlikwidowany;p
Ostatnio edytowano piątek, 26 paź 2007, 12:37 przez kwass21, łącznie edytowano 1 raz
kwass21
użytkownik
 
Posty: 48
Na forum od: 18 sty 2007, 10:36

Postprzez che givera » piątek, 26 paź 2007, 17:54

Jeszcze wczoraj patrzyłem z rozbawieniem na dziewiętnastolatkę unoszącą w górę ręce z podwójnym znakiem „victory”, by dziś ponownie poczuć powiew marazmu. Kilku (najwyraźniej młodych) internautów zauważa śmiertelnie poważnie, że nadal jakoś nie widać cudu i mimo wyborczych obietnic Polska nie zmieniła się w Irlandię.
Przez chwile sądziłem, że mamy dwie Polski i dwa patriotyzmy – patriotyzm wschodni i patriotyzm zachodni. W dawnym zaborze rosyjskim zachowała się silna tęsknota do dobrego cara rządzącego za pomocą ukazów i przy pomocy ochrany. Po lewej stronie Wisły odczuwa się wpływ prawa rzymskiego na mentalność i wyborcy rzadziej marzą o roli zadowolonych poddanych, a nieco częściej domyślają się, że mogliby występować w roli obywateli. Nie jest to takie jasne, nadal oczekują ograniczenia podatków i zwiększenia świadczeń z państwowej kasy, powszechnych "podwyszek” bez oburzającego oczekiwania wzrostu wydajności i poprawy jakości pracy. Trzeba jednak pamiętać, że wpływ patriotyzmu wschodniego na terenach zachodnich jest ogromny.
Tymczasem bulgoczą pisuary, Jarosław Sierotka wybiera się do sądu (zapewne będzie się domagał zwrotu dwóch mieczy, które rzekomo ofiarował mu Tusk i które prawdopodobnie odebrał po bitwie mniejszemu, choremu i zmęczonemu przeciwnikowi). Widziałem dziś stoisko z moherowymi nakryciami głowy. Nad stoiskiem wisiał napis: "Wyprzedaż". Może jednak coś się zmienia.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

cron