Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Czy warto było?

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez che givera » piątek, 23 lis 2007, 15:54

Jak się czujecie wyborcy? Czy warto było głosować na PO?

Podczas wygłoszonego dzisiaj rano expose, lider Platformy Obywatelskiej a także premier Donald Tusk zapowiedział, że polski rząd nie podpisze Karty Praw Podstawowych. Swoją decyzję uargumentował chęcią uniknięcia trudności w ratyfikacji Traktatu Reformującego UE w Polsce. Podkreślił również, że Polska będzie kontynuować negocjacje w sprawie umieszczenia w Polsce baz amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

Niepodpisanie Karty Praw Podstawowych przez Polskę spowoduje, że Polacy sądzący się za granicą m. in. o niewypłacone pensje, nie będą mogli powołać się w swoich pozwach na zapisy Karty.

Nie od dziś wiadomo, że prawica chodzi na pasku Kościoła. A zgoda na amerykańskie bazy to prosta droga przed Trybunał Stanu. Widocznie Tusk chce skończyć w gorszym stylu niż niesławny Jarosław. On na razie Trybunału uniknął.
Ostatnio edytowano piątek, 23 lis 2007, 15:55 przez che givera, łącznie edytowano 1 raz
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Majora » piątek, 23 lis 2007, 16:58

W tym temacie niestety Olejniczak powiedzial prawde.Podobnie jak che...tu gra pasek kk
Majora
użytkownik
 
Posty: 196
Na forum od: 9 gru 2006, 17:49

Postprzez Krzysztof » piątek, 23 lis 2007, 17:01

Pożyjemy zobaczymy. Najwyżej będę miał kolejnego kaca wyborczego i to dużego rozmiaru. Jeżeli nic się nie będzie zmieniało ku lepszemu to będą moje ostatnie wybory w tym kraju. Jak narazie życzę powodzenia. Mam nadzieję, że Olejniczak też się weźmie wreszcie do pracy i częściowo udobrucha społeczeństwo za rządy swoich poprzedników.
Krzysztof
użytkownik
 
Posty: 863
Na forum od: 16 lut 2007, 06:20

Postprzez MiguelAngelo » piątek, 23 lis 2007, 18:31

daleki jestem od oceniania rządów PO na dzień dzisiejszy. Dajcie im chwilę na działanie.
mnie trafia jak słyszę wypowiedź kogoś z PiS w stylu 'wzrost gospodarczy jest naszą zasługą'
MiguelAngelo
użytkownik
 
Posty: 55
Na forum od: 27 wrz 2007, 17:18

Postprzez che givera » piątek, 23 lis 2007, 18:45

Nie mówię o ocenie rządu, tylko expose premiera. Wynika z niego, co rząd zamierza.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez GP » piątek, 23 lis 2007, 21:42

Ja sobie pozwolę odpowiedzieć na poniższe/powyższe dwa pytania:
che givera napisał(a):Jak się czujecie wyborcy? Czy warto było głosować na PO?

Czuję się wspaniale i na pewno warto było!
W dniu, kiedy ogłoszono wyniki wyborów, mnie spadł kamień z serca i nawet się ucieszyłem...

A co się będzie działo - czas pokaże, ale na pewno będzie lepiej, niż było (pod pewnymi względami).
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez che givera » piątek, 23 lis 2007, 22:10

Dobrze, że ten kamień nie spadł ci z serca na nogi.
Główną korzyścią będzie brak w wypowiedziach rządzących pospolitego chamstwa, obelg, knajackiego języka "spod celi".
Niemniej jednak te punkty expose, które wymieniłem, nie napawają optymizmem. Premier zdaje się nie dostrzegać, ilu ludzi w Polsce jest przeciwnych amerykańskim bazom. Chyba nie po to pozbyliśmy się Ruskich, by teraz mieć na głowie US Army.
Natomiast Karta Praw Podstawowych stawia nas znów w złym świetle. Już czytałem pytania: po co Polacy tak intensywnie walczyli o wolność, stanowiąc wzór dla innych "demoludów", skoro znów chcą ją ograniczać?
Ostatnio edytowano piątek, 23 lis 2007, 22:12 przez che givera, łącznie edytowano 1 raz
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Mel » sobota, 24 lis 2007, 21:12

Jakoś się nie martwię, że coś nas stawia w złym świetle. Każde państwo zabiega o SWOJE interesy. I tylko naiwni mogą myśleć, że ktoś nam coś da, jeśli będziemy tylko przytakiwać i potulnie potakiwać oczekując, że inni nam krzywdy nie zrobią, bo nas lubią.
Ja, podobnie jak większość wyborców daję szansę temu rządowi.
Jaką naiwnością jest także myślenie, że Polska może być neutralna. A jeśli mam wybierać między armią amerykańską (US Army-w nomenklaturze che givery) a armią sowiecką (przepraszam-rosyjską), to wybieram amerykańską. Ja jeszcze nie cierpię na amnezję: wiem i pamiętam Katyń, Miednoje, łagry, sowieckie ludobójstwo i wszystko to, co dali nam komuniści: kilkadziesiąt lat zapóźnienia za normalnym, cywilizowanym światem.
Avatar użytkownika
Mel
użytkownik
 
Posty: 209
Na forum od: 22 mar 2007, 18:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez che givera » sobota, 24 lis 2007, 22:56

Piszesz, że każde państwo zabiega o swoje interesy. Niestety, nasze jakoś nie potrafi. Przecież podpisanie Karty to właśnie dbałość o interes pańtwa (jego obywateli). Nie jestem fanem Olejniczaka, ale doskonale to skomentował po expose: "pan premier obiecał Polakom wiele, a jednoczesnie stwierdził, że Karty nie podpisze. Więc automatycznie wcześniejsze obietnice wyrzuca pan do kosza". Przeczytaj w stenogramach, jest dokładna treść tego wystąpienia.

Mało kto zwraca uwagę na fakt, że zgoda na amerykańskie bazy wymaga zmiany polskiej konstytucji. Chyba nie wie (lub nie chce wiedzieć) o tym nawet ten, kto z urzędu jest jej strażnikiem.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez miro » niedziela, 25 lis 2007, 06:05

W 17 poście sąsiadującego wątku o Coca-Coli, pisałem 2 tygodnie temu na temat spodziewanej zmianie polityki Tuska odnośnie USA. Było to logiczne, a zwłaszcza po wizycie prezydenta Francji w USA i jego wywodach jak to on i Francuzi kochają Amerykę.
Poza tym jest mowa tylko o jednej bazie militarnej zatrudniająca kilkadziesiąt wysokiej klasy specjalistów, a nie tysiące opryszczków.

Karta Praw Podstawowych będzie podpisana, ale na korzystnych Polsce warunkach ( negocjowanych miesiącami już przez przedstawicieli PiS-u}, a nie bezmyślnym posunięciu. Wiec nie ma się o co podniecać.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez che givera » niedziela, 25 lis 2007, 15:52

miro. Nie dziwi mnie twoja nieznajomość polskiej konstytucji, gdyż obowiązuje cię inna.
Nie jest ważna ilość "wysokiej klasy" specjalistów: dwóch, lub dwudziestu dwóch.
Zgodnie z polską konstytucją nie ma możliwości ulokowania na terenie RP jakichkolwiek baz.
Karta Praw Podstawowych, o czym również nie wiesz, nie dotyczy Polski, lecz jej obywateli.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez miro » niedziela, 25 lis 2007, 20:52

Nie znam szczegółów Polskiej Konstytucji dotyczących tego problemu. Ale z doświadczenia wiem, że takie sprawy można całkiem łatwo ominąć. Wystarczy tylko chęć dwóch stron. Jesteśmy członkiem NATO, a taka baza może równie dobrze być bazą szkoleniową. Na takiej zasadzie szkoli się na zachodzie setki Polskich oficerów.
Dodaję, że zawsze bylem przeciwko budowie w Polsce wielkich baz militarnych USA mieszczących tysiące żołnierzy. Choć pewnie w takiej bazie miałbym z pewnością zatrudnienie. Proponowano mi kiedyś prace cywilna w jednej takiej bazie w Korei Południowej.

Odnośnie KPP, to Polska to tez Polacy, a głównym jej sporem jest objecie ochrona Polskich przesiedlencow wojennych poprzez zakaz roszczeń ze strony Niemieckiej o byłe posiadłości. Jeśli jak mówisz dbasz o Polskie interesy, to nie powinieneś mieć z tym problemów.
Ostatnio edytowano niedziela, 25 lis 2007, 20:53 przez miro, łącznie edytowano 1 raz
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Mel » poniedziałek, 26 lis 2007, 18:44

To nie tylko kwestia bezpieczeństwa przesiedleńców, jak pisze MIRO. To sprawa coraz liczniejszych środowisk niemieckich, które usiłują przekręcić historię. Różnymi sposobami bawiąc się w podchody, próbują równiez poprzez Brukselę doprowadzić krok po kroku do ułatwienia w odzyskiwaniu dóbr, które stracili. Służy temu również polityka odbudowy więzów z Rosją (patrz: agent interesów rosyjskich Schreder). A przecież oni jeszcze nie zapłacili za kolosalne straty Polski wynikłe z hitlerowskiej agresji. Nie mówiąc o śmierci milionów Polaków, bo kto i jak za nich zapłaci.
Trzeba więc na zimne dmuchać (patrz: Karta Praw...) i szukać dodatkowych sojuszy, jeśli to tylko możliwe (patrz: różne sprawy z USA).
Avatar użytkownika
Mel
użytkownik
 
Posty: 209
Na forum od: 22 mar 2007, 18:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez che givera » poniedziałek, 26 lis 2007, 21:27

Wybacz Mel, ale prezentujesz rozumowanie typowego Polaka: "Usiadł i płacze".
Kto ci broni, byś w przypadku poniesionych przez twoją rodzinę strat wojennych, skierował roszczenia wobec państwa niemieckiego? Trzeba tylko wziąć się do roboty. Określić straty, wycenić je i napisać pozew.
Wiem, że różne organizacje niemieckie, szczególnie ta pani Eriki, robią dużo szumu. Nie oznacza to jednak, że tylko one są skuteczne. Masz takie same prawa. Będzie gorzej, gdy nasze władze nie podpiszą Karty. Wtedy możemy być na straconej pozycji.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez ozeh » środa, 28 lis 2007, 00:30

Jako, że to mój pierwszy post na tym forum to witam wszystkich.

UE to ogromne, biurokratyczne, ociężałe monstrum o niepotrzebnie wysokim stopniu reglamentacji prawnej. Jak my chcemy (w ramach Unii) konkurować z taką potęgą gospodarczą jak USA czy urastające do takowej Chiny? Przedsiębiorca, który posiada kapitał i chce go zainwestować w, powiedzmy, budowę elektrowni w USA musi się z prawnego punktu widzenia (ogólnie rzecz biorąc) martwić o to, żeby ta elektrownia nikomu nie spadła na głowę i nie wybuchła; z kolei taki sam przedsiębiorca chcący wybudować taką samą elektrownię w kraju UE musi się jeszcze martwić o to, żeby krawężniki na terenie elektrowni miały kolor zgodny z przepisami, a trawa nie więcej niż stanowią akty prawne wypuszczone przez KE. Gdzie tu postęp? Przedsiębiorstwo zbrojeniowe w USA: "F16, F16, F16, F16, jedno F22 dla odmiany i znowu F16, F16, F16", a takie w kraju UE tonie w idiotycznych przepisach i zastanawia się czy fartuch mechanika jest przepisowy. Jeśli UE ma iść w takim kierunku (a coraz częściej słyszymy o idiotycznych pomysłach napływających z Brukseli) to ja podziękuję. Kolejna sprawa to pieniędze jakie są marnowane na tych wszystkich darmozjadów w Parlamencie Europejskim, który notabene nie ma nawet władzy ustawodawczej, a tylko i wyłącznie opiniodawczą (kontrolną). A wkrótce wszystko przepchną - nawet małżeństwa homoseksualne. Sam głosowałem za UE, ale byłem wtedy szczeniakiem i gówno tak naprawdę wiedziałem, a propaganda prounijna zrobiła swoje. Zaznaczam, że wytykam idiotyzmy i absurdy w UE i poddaję pod wątpliwość słuszność kierunku w jakim to wszystko zmierza, niemniej są sfery, w których współpraca (i wcale ten twór nie jest do tego potrzebny) wszystkich krajów europejskich JEST konieczna.

Karta praw podstawowych to podstęp rodem z socjalizmu. Prawo powinno być ostre, jednoznaczne, niepozostawiające żadnych, najmniejszych wątpliwości w jego interpretacji, a ta karta to dokładne tego przeciwieństwo pozwalające na x*y interpretacji, co będzie niezmiernie szkodliwe. Pomyślce, ile razy sprawiło Wam problemy polskie, niejasne, niejednoznaczne prawo i wtedy przeczytajcie zapisy z tej karty.

"che givera" napisał(a):Chyba nie po to pozbyliśmy się Ruskich, by teraz mieć na głowie US Army.
Natomiast Karta Praw Podstawowych stawia nas znów w złym świetle.

A co za różnica czy swoje prawo narzucają nam ruscy, amerykanie, niemcy, anglicy, japończycy? Wszystkie te przypadki są równie szkodliwe, a KPP pozwala Unii ingerować w nasze, polskie, prawo. Przykłady? Na prośbę podam.

Co do PO u władzy to jest to nieco (tylko nieco) lepsza alternatywa od PiS, który za swoich rządów nic dobrego (złego też niedużo) nie zrobił. PO też nie zrobi - nie łudźcie się; nawet nie wprowadzi armii w pełni zawodowej - co jest tak naprawdę najłatwiejsze do zrobienia.

Zwykle nie piszę takich długich postów. :P

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano środa, 28 lis 2007, 00:56 przez ozeh, łącznie edytowano 1 raz
ozeh
użytkownik
 
Posty: 122
Na forum od: 27 lis 2007, 23:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości

cron