Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Dlaczego coraz mniej sobie ufamy?

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez tren_d » czwartek, 29 lis 2007, 00:26

Powtórzę to co napisałem na innym forum. To dzięki obłudzie którą serwowało PO przez 2 lata, tylu Polaków nie ufa sobie, bo obłuda ma to do siebie że zabiera to co najlepsze czyli zaufanie do siebie, obłuda szuka wszędzie sprawy, problemu, sprzyja konformizmowi, obłuda nie wierzy nikomu, to dzięki tej dwuletniej polityce Polacy są tak skłóceni, Pis chciał rządzić po prostu, to nie Pis atakował, lecz głównie Po, to nie Pis szukał "dziury w całym", "dziury w całym" czyli obłudnej polityki informacyjnej opartej na plotkach, niedomówieniach, zdaniach wyrwanych z kontekstu, niedopowiedzeniach. Ta polityka informacyjna przyczyniła się w istotny sposób na skłócenie Polaków. Nie mówię że wyłącznie ta ale uwazam że wniosła ona główny wkład w to że mniej sobie ufamy. Myślę że w Polsce choćby ktokolwiek nie będzie rządził nie będzie dobrze dopóki nie zaczniemy sobie ufać. Poczynając od podstawowych relacji międzyludzkich poprzez pracę, nasze obowiązki, politykę. Frazes ale prawda. Mamy więc wybór - budowa swojego życia na wierze że dobre intencje istnieją albo życie chyba wiele gorsze. Zadajmy sobie pytanie: czy chcemy ufać ludziom? Czy wierzymy w to że mogą być dobrzy? Czy w to wierzymy?
I czy potrzebna jest nam ta wiara? A jeśli ci dobrzy są wokół nas a my w to nie wierzymy?
Ostatnio edytowano czwartek, 29 lis 2007, 00:32 przez tren_d, łącznie edytowano 1 raz
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez bohumil » czwartek, 29 lis 2007, 08:24

PIS chciał po prostu rządzić:
- ręczne sterowanie prokuraturą
- prowokacje CBA (gdzie kończy się kontrolowana prowokacja, a gdzie zaczyna namawianie do popełnienia przestępstwa?)
- przegłosowanie ustawy, dzięki której minister sprawiedliwości ma możliwość wpływania na niezawisłe sądy
- oddanie weryfikacji WSI człowiekowi, który ma obsesję na punkcie służb specjalnych
- zawłaszczenie tv publicznej
- fatalna polityka zagraniczna (wszyscy źli, wszyscy mają sprzeczne interesy) - głupota podlana sosem nieudolności
- oddanie edukacji Giertychowi
- współpraca z ludźmi marnej reputacji
- pielgrzymki do Rydzyka

I wreszcie o zaufaniu:

* Kto porównywał swoich przeciwników politycznych do ZOMO?
* Kto stawiał całą opozycję w "jednym froncie z mordercami ks. Popiełuszki"?
* Kto naśmiewał się z głodujących pielęgniarek?
* Kto dzielił ludzi na biednych i bogatych, wierzących i niewierzących, patriotów itd...?
* Kto zaczął numerować Rzeczpospolite, przekreślając wszystkie dokonania Polaków z lat '90?


Czy to są słowa miłości i zaufania? Ta polityka przyczyniła się w istotny sposób na skłócenie Polaków. To nie polityka informacyjna - takie są fakty tren_d.
Dlatego tylu Polaków poszło głosować.

Co dzisiaj dzieje się w PIS-ie? Ano Jarosław zawiesza trzech byłych wiceprzewodniczących partii. Za co? Za to, że podali się do dymisji w proteście przeciw polityce Jarosława. I to nie jakieś pionki, tylko poważni ludzie.

Ale tren_d dalej będzie wierzył, że PIS jest cacy... Winna jest tylko polityka informacyjna.
bohumil
użytkownik
 
Posty: 210
Na forum od: 31 paź 2006, 11:31

Postprzez lag » czwartek, 29 lis 2007, 16:37

polityka jest nudna i zenujaca, przynajmniej u nas. a od kiedy PO wygralo wybory to przestalem sie nia interesowac, przynajmniej nie powolaja na ministra edukacjii konia
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez che givera » czwartek, 29 lis 2007, 18:31

tren_d. Zgadnij, czyj jest ten tekst i kogo dotyczy:

"Wydaje mi się, że ten właśnie poziom polemiki i szczególna jakość argumentów mimowolnie ujawnia strach, który w każdym sporze przenika tę jego stronę, która moralnie i intelektualnie nie ma racji".

Gdy zgadniesz, zapisz sobie pięć punktów.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez che givera » czwartek, 29 lis 2007, 21:17

tren_d. W wolnej chwili przeczytaj jeszcze to:

http://firma.onet.pl/1649986,wiadomosci.html
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez che givera » środa, 5 gru 2007, 10:25

Tren_d z nieznanej przyczyny zaniemówił.
Homo nonsensapiens pisuaris.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez bohumil » środa, 5 gru 2007, 14:31

Nie ufa nam...
bohumil
użytkownik
 
Posty: 210
Na forum od: 31 paź 2006, 11:31

Postprzez miro » czwartek, 6 gru 2007, 04:04

Nie ufa, albo nie ma on ochoty na rozmowę z Homo Sovieticus.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez bohumil » czwartek, 6 gru 2007, 07:33

Ot, i Miro pokazał na czym polega retoryka PiSu. Nie mamy argumentów, to używamy epitetów. A co? Homo Sovieticus to i tak lekki kaliber.

Niestety, zmartwię Cię Miro - z racji wieku nie zaliczam się do pokolenia Homo Sovieticus, przynajmniej w rozumieniu Tischnera.
Ostatnio edytowano czwartek, 6 gru 2007, 07:34 przez bohumil, łącznie edytowano 1 raz
bohumil
użytkownik
 
Posty: 210
Na forum od: 31 paź 2006, 11:31

Postprzez miro » czwartek, 6 gru 2007, 11:29

Podpisując się pod epitetem che, ty pokazałeś swój poziom i wcale mnie to nie zmartwiło.
Tyle o waszych argumentach.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Barth » czwartek, 6 gru 2007, 12:27

Argumenty argumentami - lecz generalizacja to żaden argument. Fakt posiadania odmiennego zdania nie oznacza że wolno mnie lub kogoś innego umieszczać pod wspólnym mianownikiem. Zwłaszcza gdy powodem jest tylko sygnalizowanie posiadania innego zdania.
Efektem jest retoryka "my kontra oni" a przykładowym skutkiem może być umieszczanie reszty społeczeństwa "tam gdzie stało ZOMO".
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez che givera » czwartek, 6 gru 2007, 15:18

miro. Widzę, że aromat z pisuaru uderza ci do głowy. No cóż.
Jedni lubią pielgrzymki, drudzy noszone przez miesiąc skarpetki, inni upadający PiS.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez miro » piątek, 7 gru 2007, 07:28

...a jeszcze inni upajają się komuno-faszyzmem...



Nie rozśmieszaj mnie che. Zapominasz chyba, ze PO jest bardziej prawicowa niż PiS. A ilu na tym forum wyraża bardziej prawicowe poglądy niż ja? Ewidentnie nie boję się samokrytyki, krytykując wielokrotnie byłe rządy w Polsce jak i obecne rządy mojej prawicowej partii republikańskiej w USA, a co dopiero krytykanctwa na tym forum.
Nie sadze aby Polska byla gotowa na prawdziwą prawicową władzę, a PO ma za wiele komunistycznych naleciałości ( korupcja ) aby brać ja poważnie.
Prawdziwi prawicowcy pragną wolności slowa i ujętego prawem czynu. Wy natomiast ( komuno-socjaliści ) pracujecie nad zmonopolizowaniem ludzkiego szczęścia nie dając w zamian opcji wyboru.
Możliwe, ze wam wystarczy tanie mieszkanie w blokowisku i jakaś marna zagwarantowana praca. Ludziom o szerokich horyzontach, propagowany przez takich jak ty system jest marna karykatura dobrobytu. Dlatego można was spotkać jedynie w szeregach leniwej hołoty.
Podsumowując, to zajmij się marnymi planami, czy raczej brakiem takowych w twej przerysowanej w wyobraźni organizacji. Gdyż jest możliwe, ze podczas następnych wyborów 100% sukcesy z 0.0000001 na 0.0000002 głosów odniesiecie, a o takich 100% sukcesach nie śmie się nikomu śnic.

Przy okazji, podczas następnych odwiedzin w Polsce porozmawiam z b. uczennica mojego teścia, której to cytaty używacie na swej witrynie.
Ciekawy jestem czy ona o tym wie i czy to jest legalne wg. waszej interpretacji?
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez che givera » piątek, 7 gru 2007, 08:43

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć."
Nie nadymaj się miro, bo pękniesz z tej złości. Typowy z ciebie przykład prawicowca, hodowanego na chrześcijańskiej miłości bliźniego.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Barth » piątek, 7 gru 2007, 19:03

Pomijając katolicyzm to obie partie: PO i PiS daleko od centrum nie odchodzą - i to ich hasła nie zawsze po prawej lecz po lewej stronie lądują. O prawicę można się pytać w lokalach UPR'u. Czy Polska jest lub ma być gotowa na "prawdziwą prawicową władzę" tego nie wiem - choć nie wydaje mnie się właściwym aby powielać czyjeś błędy. Jak na razie mamy luksus wybierania jak i z prawicy tak i lewicy - efekt jest taki że społeczeństwo wybrało sobie jako takie centrum. Decydowała większość społeczeństwa a jednostki mogą sobie tylko popsioczyć - gdyż na razie nie jesteśmy gotowi na ręczne sterowanie sceną polityczną - komu wolno a komu nie kandydować.
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

cron