Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Ciekawostka.

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez greg1 » piątek, 28 gru 2007, 12:37

slawekbr
najpierw napisałeś: "Całe wieki wstecz to historia mordów katolików" (pomimo błędu językowego z kontekstu wynika, że chodzi ci o to że katolicy mordowali, a nie że ich mordowano)
dziś napisałeś: "nie pisałem historii katolicyzmu". Jasne, nie pisałes historii katolicyzmu, bo za mało o tym wiesz. Wyraziłes tylko na podstawie swojej cząstkowej wiedzy opinię o "historii katolicyzmu" z którą się nie zgadzam i próbowałem ci uzmysłowić - poprzez analogie - jak takie uproszczenia mogą wykoślawiać obraz świata. I tyle.
Co do "dziubnięcia w bolący punkt" jak to poetycko wyraziłeś, to masz rację: bardzo mnie bolą czarne karty w historii mojego kościoła. Mam nadzieję, że pamięć o nich i ból, który sprawiają mnie i katolickim duchowym przywódcom (o czym świadczą prezeprosiny JPII - niestety, nie potrafię wskazać podobnego gestu ze strony innych wielkich religii) będą wystarczającym zabezpieczeniem przed powtórzeniem takich okropności w przyszłości. Podobnej pokornej refleksji życzę tobie i innym ateistycznym antyklerykałom, gdyż wasi protoplaści też mają krew na rękach.
Ostatnio edytowano piątek, 28 gru 2007, 12:42 przez greg1, łącznie edytowano 1 raz
greg1
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez che givera » piątek, 28 gru 2007, 13:43

miro. Myślałem, że potrafisz dyskutować na poziomie, jesteś jednak zbyt egzaltowany. Wyskoczyłeś jak goły z pokrzyw. Co miał Katyń wspólnego z religią? Widać, że nic nie zrozumiałeś z historii. Schodzisz poniżej dna.

greg1. Pozwól, że nie zgodzę się. Napisałeś: "nie ma na świecie kraju, w którym chrześcijanie prześladowaliby inaczej wierzących i zabranialiby im wyznawania swojej wiary"... A niedawny konflikt bałkański jak określisz? Chrześcijaństwo jako starsze od islamu, bardziej zmądrzało. Ekstremistów jednak nie brakuje. Nawet u nas spotkać możesz wygolonych z "bejzbolami", którym niewiele trzeba, by wymienili je na kałasze. Już wznoszą okrzyki, które z chrześcijańską miłością bliźniego nie mają nic wspólnego.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez greg1 » piątek, 28 gru 2007, 14:07

che givera/ jeśli "bejzbole" kojarzą ci się z chrześcijaństwem, to mogę ci tylko współczuć. A co do konfliktu bałkańskiego: nie był to konflikt religijny, lecz etniczny. Co więcej, w obronie "muzułmańskich" Bosniaków stanęła prawie cała "chrześcijańska" Europa, na czele z NATO. Tak jak i teraz kraje wywodzące się z kręgu kultury chrześcijańskiej promują niepodległość muzułmańskiego Kosowa.
A w swoim poście nie chciałem "dowalać" muzułmanom ani żadnej innej religii, wskazywałem tylko na to, że jeżeli ktoś jest rzeczywiście zatroskany agresywnym obliczem świata, to nie znajdzie przyczyn tego stanu rzeczy w religii chrześcijańskiej. Należy szukać głębiej (natura ludzka) albo gdzie indziej (np. fundamentalizm islamski, bezwzględna działalność globalnych korporacji, nieetyczne media itp.). A jesli komus wszystko co złe kojarzy się z katolikami, to prawdopodobnie ma problem z własnymi emocjami lub jest fundamentalistycznym antyklerykałem, a ja każdy fundamentalizm uważam za przedsionek piekła. Pozdrawiam
greg1
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez che givera » piątek, 28 gru 2007, 15:36

greg1. Czyżby natura ludzka nie została ukształtowana przez religie?
A tu masz przykład "religijnych zasług":

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... caid=15140

Kto zapłaci? My wszyszcy, podatnicy. Zbiorowa odpowiedzialność za religijne fanaberie nielicznych.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Majora » piątek, 28 gru 2007, 15:48

Ostatnio edytowano piątek, 28 gru 2007, 15:48 przez Majora, łącznie edytowano 1 raz
Majora
użytkownik
 
Posty: 196
Na forum od: 9 gru 2006, 17:49

Postprzez greg1 » piątek, 28 gru 2007, 17:42

che givera, majora/ jesteście niereformowalni (niereformowalne, a może - sporo na to wskazuje - tylko niereformowalny?), każdą dyskusję sprowadzacie do antyklerykalnych ciekawostek. Trudno was nawet uznać za ateistów, jesteście po prostu przykładem prymitywnego i agresywnego antyklerykalizmu, którego pełno w każdej podkieleckiej wsi. Szkoda, że po waszej (antykatolickiej) stronie brak na tym forum kogokolwiek, kto byłby w stanie prowadzić dyskusję na argumenty. Mimo to pozdrawiam i pozostaję z nadzieją, żę sięgniecie po lektury inne niż Fakty i Mity
greg1
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez slawekbr » piątek, 28 gru 2007, 18:15

"Jasne, nie pisałes historii katolicyzmu, bo za mało o tym wiesz. Wyraziłes tylko na podstawie swojej cząstkowej wiedzy opinię o "historii katolicyzmu" z którą się nie zgadzam i próbowałem ci uzmysłowić - poprzez analogie - jak takie uproszczenia mogą wykoślawiać obraz świata. I tyle."

Wiem o wiele więcej niż ci się wydaje i wcale nie musisz w to wierzyć.


"chrześcijanie w Afryce lub Azji bardzo by się zdziwili, gdyby zetkneli się z sugestią, że zabijanie karpia to katolicki rytuał"

Czy mnie się wydaje,ale właśnie to sam sugerujesz...


"historia świata to historia mordów, niestety. Bycie katolikiem nie uodparnia na pokusy zbrodni, tak jak i bycie buddystą, hinduistą, muzułmaninem czy wyznawcą Zeusa."

A przykazanie "Nie zabijaj",to co?


"W takim samym skrócie jak ty przedstawiłeś historię "katolicyzmu", mógłbym przedstawić historię "ateistów""

Moja wypowiedź to nie żadna lekcja historii,ale skoro masz takie ciągotki,to pisz sobie...


"A co do konfliktu bałkańskiego: nie był to konflikt religijny, lecz etniczny."

Słaba znajomość zagadnienia etniczności


" jeżeli ktoś jest rzeczywiście zatroskany agresywnym obliczem świata, to nie znajdzie przyczyn tego stanu rzeczy w religii chrześcijańskiej"

Czyżby chrześcijaństwo - jedyne i niepowtarzalne bez żadnej wady i skazy...Znów błąd


"Trudno was nawet uznać za ateistów, jesteście po prostu przykładem prymitywnego i agresywnego antyklerykalizmu, którego pełno w każdej podkieleckiej wsi. Szkoda, że po waszej (antykatolickiej) stronie brak na tym forum kogokolwiek, kto byłby w stanie prowadzić dyskusję na argumenty. Mimo to pozdrawiam i pozostaję z nadzieją, żę sięgniecie po lektury inne niż Fakty i Mity"

Znów zbyt emocjonalna wypowiedź,którą nijak można skomentować.Bronisz się rękami i nogami,nie wiem czy jeszcze byś potrafił.Może przez chwilę zionąłeś ogniem czytając komentarze i pisząc tę wypowiedź.Tobie zaczyna brakować argumentów i "jedziesz" teraz od prymitywów.

Skoro człowiek jest anty czemuś,to wniosek,że jest za czymś innym...


"che givera, majora/ jesteście niereformowalni"
A do kogo i czego mają się zreformować?Do ciebie?Chyba nie mają takich planów...

I ot tak na koniec cytat:
"...Każdy, kto zaczyna myśleć samodzielnie..."
Pozdrowienia dla samodzielnie myślących
slawekbr
użytkownik
 
Posty: 210
Na forum od: 17 kwi 2007, 09:50

Postprzez che givera » piątek, 28 gru 2007, 18:56

greg1. "Szkoda, że po waszej (antykatolickiej) stronie brak na tym forum kogokolwiek, kto byłby w stanie prowadzić dyskusję na argumenty".

Brak jakich argumentów odczuwasz?

"Pozostaję z nadzieją, żę sięgniecie po lektury inne niż Fakty i Mity".

Wyobraź sobie, że inne lektury też są mi znane.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Majora » piątek, 28 gru 2007, 19:25

Miro i /greg1/; a wiecie że Alister McGrath autor książki "Bóg nie jest urojeniem. Złudzenie Dawkinsa", napisał ją jako odpowiedz na cyt. wyzej pt."Bóg urojony"niestety na delikatną sugestie KK.Taką opinie własnie wyrażają znawcy tematu w Angli , krytycy literatury i dyskutujący na wielu naszych forach.I jak tu mozna sie zreformować???
Majora
użytkownik
 
Posty: 196
Na forum od: 9 gru 2006, 17:49

Postprzez miro » piątek, 28 gru 2007, 20:07

che. Tez kiedyś sądziłem, ze tylko zgrywasz głupka. Mam tez szczera nadzieje, ze pampersy od Dziadka Mroza przydadzą ci się na nowsze antykatolickie nowinki.
Na przyszłe święta, ty i tobie podobni, dostaniecie chusteczki higieniczne na wytarcie z piany waszych krzykaczek.

Co ma w tej dyskusji Katyń i inne miejsca mordu i kaźni sowieckiej?
Wiele. Do tych mordów doszło dzięki pomocy takich jak ty komunistów i innych wrogów narodu polskiego, którzy za udział we władzy i pomoc w walce z KK wydawali szlachetnych polskich patriotów przy każdej okazji.
Często nawet Rosjanie byli zaskoczeni wasza nienawiśćą do własnego narodu. Do dziś komuchy jak Kwaśniewski nabijają się za granica Polski z tych, którzy go utrzymują.
Po uważnym czytaniu waszej strony pseudoracjonalistów wasza tęsknota za komunizmem, polityczne aspiracje i antypolska niechęć jest aż nadto widoczna.

majora/ Ci, którzy walczą z Bogiem i probują udowodnić, ze Go nie ma, za każdym razem go znajdują...
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez greg1 » piątek, 28 gru 2007, 23:52

slawekbr/ twój poszatkowany post nie wnosi wiele nowego, bowiem nie podajesz nowych argumentów a jedynie złosliwie komentujesz. Wolno ci, ale trudno mi się do tego odnieść, bo nie jest to merytoryczne. Tam, gdzie sugerujesz coś o tych nieszczęsnych karpiach, mylisz się, tak jak sam zresztą przypuszczasz.
majora/ Aleś dokonała odkrycia! McGrath nawet w tytule książki świadomie nawiązuje do książki Dawsona. Zdaje się, że ta twoja rewelacja jest tyle samo warta co wcześniejsze rewelacje che givery :-)
greg1
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Del_Rey » piątek, 28 gru 2007, 23:58

greg1 napisał(a):do sławka br/
NZabijanie zwierząt nie należy w żadnej mierze do religijnych obowiązków chrześcijanina. Ta ironiczna złośliwość pojawiłą się na forum w związku z obyczajem zabijania karpia na święta, ale każdy średnio rozgarnięty i znający świat internauta przyzna, że obyczaj ten jest związany z kulturą, a nie z religią; chrześcijanie w Afryce lub Azji bardzo by się zdziwili, gdyby zetkneli się z sugestią, że zabijanie karpia to katolicki rytuał. Mnie się zresztą on też nie podoba, ale to inna bajka.

Ja tam sie nie odzywam, ale to jest ciekawe.
I nie chodzi tu tylko o karpia.

Słowo : masakra, się ciśnie na usta

Przypadkiem świeżutki artykulik znalazłem

http://usa.interia.pl/wasze-artykuly/ar ... likow,4614

ale artykuł pewnie tendencyjny. albo i nie. Ale ciekawy
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez slawekbr » sobota, 29 gru 2007, 09:34

greg1
Wreszcie ochłonął,ale nic merytorycznego już nie pisze.Można to więc nazwać krótko:spam.A tego karpia zostaw w spokoju,nie wiem czym ci zalazł za skórkę,że go ciągle rzucasz na tapetę
slawekbr
użytkownik
 
Posty: 210
Na forum od: 17 kwi 2007, 09:50

Postprzez lag » sobota, 29 gru 2007, 11:47

greg1 napisał(a):Gdy che (którego o wiele rzeczy mogę posądzać, ale nie o brak oczytania) podał ci źródła, stwierdziłeś że nie masz zamiaru czytać bo cię to nie interesuje.

bo ufam, ze mnie nie oszukal i zaspokoilem tym swoja ciekawosc :)
ja nie uznaje wiary katolickiej z ich roznymi rytulalami, niescislosciami etc. poprostu to do mnie nie przemawia. jak ktos w to wierzy to jego sprawa. byleby okazal taka sama tolerancje jak ja do niego, bo najczesciej tak nie ma. w kwestiach religijnych wyznaje zasade "nie toleruje nie tolerancji".
zabawnym faktem jest dla mnie, ze duzo zadeklarowanych katolikow pasuje do filozofii satanistow, ktorych celem jest zaspokojenie tylko swoich ziemskich potrzeb.
Ostatnio edytowano sobota, 29 gru 2007, 11:56 przez lag, łącznie edytowano 1 raz
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez che givera » sobota, 29 gru 2007, 12:14

miro. Wystrzelił, nie nabił. Skoro jesteś tak dobrze poinformowany, to uświadom nas, za jakie zasługi pana Kwaśniewskiego są opłacane jego wykłady na czołowym jezuickim uniwersytecie w USA? Czyżby tam nie było ludzi z dyplomem conajmniej magistra, którego to stopnia brak panu Kwaśniewskiemu?
Gdy będziesz miał kłopoty z ustaleniem tego fenomenu, daj znać.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

cron