Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Nowe dowody

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez ppiotr » czwartek, 27 gru 2007, 09:02

Odnosząc sie do artykułu na BB http://www.bielsko.biala.pl/11571,aktualnosci
zastanawiam się czy nowe dowody są nam potrzebne czy nie (osobiście mam od dawna nowy dowód). W wiadomościach podają ze nie załatwię tego tamtego itd... niedostane kredytu itp. i grożą karami.

A prawda jest taka że wystarczy posiadać 2 inne dokumenty ze zdjęciem np prawo jazdy paszport, ktoś może oponować że nie wszyscy maja prawo jazdy więc od razu ubiegam i powiem że są inne dokumenty stwierdzające tożsamość.

Osobiście pamiętam tylko, że przy zakładani konta potrzebowałem DO lecz we wniosku było pole inny dokument więc równie dobrze mogłem użyć prawa jazdy czy paszportu.
ppiotr
użytkownik
 
Posty: 553
Na forum od: 10 kwi 2007, 22:22

Postprzez lag » czwartek, 27 gru 2007, 10:59

dowod tozsamosci - dowod osobisty, prawo jazdy albo paszport
jakie sa jeszcze inne?
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez GP » czwartek, 27 gru 2007, 12:20

Wszystko fajnie, ale podejrzewam, że skoro ktoś ma stary dowód osobisty, to również z takich samych powodów nie wymienił też prawa jazdy na nowe, a o ile mi wiadomo "stare" są również nieważne ;)
Oczywiście dotyczy to głównie tych osób, które pomimo posiadania prawa jazdy, nie prowadzą samochodu...
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez ppiotr » czwartek, 27 gru 2007, 16:09

no właśnie jeżeli czegoś nie używam to poco mi to ?
jeżeli posiadam coś co może spełniać daną funkcję to poco mi coś dodatkowego?

np. ks. wojskowa
Ostatnio edytowano czwartek, 27 gru 2007, 16:11 przez ppiotr, łącznie edytowano 1 raz
ppiotr
użytkownik
 
Posty: 553
Na forum od: 10 kwi 2007, 22:22

Postprzez che givera » sobota, 29 gru 2007, 12:27

ppiotr napisał(a):jeżeli posiadam coś co może spełniać daną funkcję to poco mi coś dodatkowego?

Dowiesz się po przeczytaniu ustawy.
Za brak aktualnego dowodu można "zainkasować" ograniczenie wolności do miesiąca, lub karę grzywny.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez ppiotr » sobota, 29 gru 2007, 16:39

che givera napisał(a):Dowiesz się po przeczytaniu ustawy.
Za brak aktualnego dowodu można "zainkasować" ograniczenie wolności do miesiąca, lub karę grzywny.

O tym, że grozi za to kara dobrze wiem.
Możesz przytoczyć treść tej ustawy ? Może dowiem się o o innej f-cji DO inż f-cja identyfikująca, a której nie mógłby spełnić inny dokument.


Moim zdaniem cała ta wymiana to wyciąganie dodatkowych pieniędzy od podatników (nowe dowody powinny być wydawane osobą które ukończyły 18 rok życia, w przypadku zagubienia itd.). Swego czasu szukałem danych o kosztach wytworzenia takiego dokumentu (były one stosunkowo niewielki) ale nie znalazłem inf. ile Państwo na tym zarabia. Wiadomo państwo nie jest instytucja charytatywną i tez musi zarabiać.
ppiotr
użytkownik
 
Posty: 553
Na forum od: 10 kwi 2007, 22:22

Postprzez che givera » sobota, 29 gru 2007, 19:00

Odszukaj Dziennik Ustaw z roku 1984 nr 32 poz. 174 i późniejsze nowelizacje.
Znajdziesz go np. na serwerze Kancelarii Sejmu.
Jest tego dość dużo, więc nie będę cytował.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez ppiotr » niedziela, 30 gru 2007, 13:13

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search? ... 840174.pdf
pkt. 3 rozdział 1 rola dowodu
oraz rozdział 8
oraz http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search? ... 840174.pdf
rozdział 8

dalej nie jestem przekonany o roli DO
role te równie dobrze mogą pełnić inne dokumenty.
W innych dokumentach dane zawarte w DO się pokrywają niejednokrotnie z danymi na innych dokumentach a inne dokumenty pełnią dodatkowo inne role. Więc poco mi 2 dokumenty w portfelu skoro 1 może pełnić wszystkie f-cje?
ppiotr
użytkownik
 
Posty: 553
Na forum od: 10 kwi 2007, 22:22

Postprzez che givera » niedziela, 30 gru 2007, 13:25

Pamiętaj tylko, że np. w swoim banku, gdzie podałeś nr DO, nic nie załatwisz mając w ręku tylko paszport. Byłem świadkiem zdarzenia, w którym odesłano po dowód gościa legitymującego się paszportem. Pani powiedziała: "nie mam w bazie numeru paszportu, proszę okazać dowód". Dowodu nie miał przy sobie, musiał odmaszerować nic nie załatwiwszy.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez ppiotr » niedziela, 30 gru 2007, 19:41

W takim przypadku podając im w wniosku zgłoszeniowym numer paszportu lub prawa jazdy muszę się tylko nim posługiwać w kontakcie z nimi. Ciekawe jak to załatwiają w przypadku gdy został wystawiony nowy dowód (np. z powodu minięcia okresu ważności, lub utraty dokumentu).
ppiotr
użytkownik
 
Posty: 553
Na forum od: 10 kwi 2007, 22:22

Postprzez che givera » poniedziałek, 31 gru 2007, 18:44

W formularzu wniosku zgłoszeniowego chyba jest rubryka: nr dowodu osobistego.
Jeśli przyjmą z numerem paszportu, musisz się tego trzymać.
W związku z wymianą dokumentu musisz dokonać aktualizacji w każdym miejscu, w którym podałeś numer poprzedniego.
Najnowsza ciekawostka:
Kolegę "skasował" polski pogranicznik przy przejściu w Chyżnem. Wracał ze Słowacji, pokazał prawo jazdy, bo nie miał dowodu. Przy okazji dowiedział się, że tylko paszport, lub dowód są honorowane.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez ppiotr » poniedziałek, 31 gru 2007, 19:06

troszeczkę odbiegając od tematu MS ma bardzo fajna usługę po założenia u nich konta mam dostęp do wszystkich ich stron na podstawie tego samego loginu i hasła ma to oczywiście wadę ze jeśli zostanie mi wykradzione hasło to ktoś to ktoś otrzyma dostęp do wszystkiego, zaleta zmieniając dane w 1 miejscu zmieniam je automatycznie wszędzie nie muszę pamiętać nastu loginów.
ppiotr
użytkownik
 
Posty: 553
Na forum od: 10 kwi 2007, 22:22

Postprzez che givera » środa, 2 sty 2008, 18:04

Coraz więcej informacji i przestróg:
http://biznes.onet.pl/0,1666421,wiadomosci.html
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron