Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Okres niepewności

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez vaygr » poniedziałek, 23 cze 2008, 09:09

Zgadzam się z GeN em fotoradary nie sprawią że będzie bezpieczniej tylko że ktoś z nas sciągnie haracz zgodnie z prawem. A ograniczenie prędkości do 50 km/h z Trzech Lipek w stronę Auchana to już jest pomysł nawiedzonego paranoika.

PS. STOP piratom drogowym!!
vaygr
użytkownik
 
Posty: 86
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Rebel » poniedziałek, 23 cze 2008, 11:06

A najlepsze jest to, że fotoradary nie należą do policji, przynajmniej ich część. To prywatne firmy udostępniają takie urządzonka straży miejskiej, czy policji, a w zamian otrzymują % od mandatu. To już jest porażka i kradzież! W dodatku kradzież zgodna z prawem!
http://www.dgsound.pl - DGSound - Produkcja reklam radiowych
Rebel
użytkownik
 
Posty: 272
Na forum od: 28 mar 2008, 22:25

Postprzez staszeks » poniedziałek, 23 cze 2008, 12:41

Rebel napisał(a):A najlepsze jest to, że fotoradary nie należą do policji, przynajmniej ich część. To prywatne firmy udostępniają takie urządzonka straży miejskiej, czy policji, a w zamian otrzymują % od mandatu. To już jest porażka i kradzież! W dodatku kradzież zgodna z prawem!

Hmmm jak kradzież może być zgodna z prawem??
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez GeN » poniedziałek, 23 cze 2008, 12:58

staszeks napisał(a):Hmmm jak kradzież może być zgodna z prawem??

Tak poza tematem wątku: może być. Wyobraź sobie, że nasze ukochane osły z Wiejskiej uchwalą prawo, co to zrekwirować trzeba wszystkie złote kolczyki w kraju, bo Ojczyzna w potrzebie, na diety brakuje, więc przetopić można złoto i użyć. No siła wyższa, racja moralna i inne typowe slogany. Po tym akcie nastąpi powszechna rekwizycja kolczyków złotych. Zgodnie z prawem, jednak kradzieżą będąca jak najbardziej. Oczywiście problem jest zredukowany do absurdu, ale... Czy naprawdę wokoło nie widzisz paralelnych sytuacji?
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez staszeks » poniedziałek, 23 cze 2008, 13:52

Tylko,czy wtedy to co uchwalą na Wiejskiej można nazwać prawem?
Jeżeli to można nazwać prawem to będzie to (formalnie rzecz biorąc) konfiskata.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 23 cze 2008, 17:39 przez staszeks, łącznie edytowano 1 raz
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Rebel » poniedziałek, 23 cze 2008, 16:59

staszeks w moim mniemaniu może. Dlaczego? A jakim prawem prywatne firmy mogą czerpać zyski z tego, co powinno należeć do Policji? Ja rozumiem, że to ich urządzenia, ale moim zdaniem Policja czy Straż Miejska w ogóle nie powinny korzystać z takiego sposobu... Żeby te fotoradary jeszcze znakowane odpowiednio były, ale nie są! I to jest absurd, jakich zresztą wiele w naszym pięknym kraju.
http://www.dgsound.pl - DGSound - Produkcja reklam radiowych
Rebel
użytkownik
 
Posty: 272
Na forum od: 28 mar 2008, 22:25

Postprzez staszeks » poniedziałek, 23 cze 2008, 17:37

w sumie z tobą się zgadzam-ja tak tylko w kwestii formalnej.
Oprócz tego jeżeli już to rabunek bo przy kradzieży z reguły nie znasz złodzieja.
Poza tym tam gdzie ja miałem wykropkowane na Twoim miejscu uzupełnił bym brakującą literę
bo przeczyta jakaś zainteresowana osoba i może być kłopot.
Precedensy na tym forum już były.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 23 cze 2008, 17:40 przez staszeks, łącznie edytowano 1 raz
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez GeN » wtorek, 24 cze 2008, 09:20

staszeks napisał(a):(...)będzie to (formalnie rzecz biorąc) konfiskata.

Janosikowe tyz godoli, co to prawiedliwość robiom, a patrzajcie kiej go za ziobro obwiesili ;)

A tak serio, to często rozróżnienie pomiędzy działaniem legalnym i bezprawnym, tak jak w wypadku konfiskata-kradzież, jest czysto semantyczne lub poprzez wykonującego - czy to pałecjant w mundurku czy pałkarz w dresiku. Wracając zaś to fotoradarów, to praktykowane dość powszechnie "sponsorowanie" zakupu sprzętu przez prywatne firmy w zamian za udział "w zyskach" jest skandalem. Bo oznacza między innymi komercjalizację prawa, a przynajmniej pierwszy krok w tym kierunku. Potem co? Ogłosi się przetarg publiczny na prowadzenie spraw w sądzie?
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez celt » środa, 25 cze 2008, 11:00

znajomy mówił mi, ze czas oczekiwania na mandat wynosi pół roku... z drugiej strony to strasznie demoralizujące taka bezkarność
celt
użytkownik
 
Posty: 3384
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez staszeks » środa, 25 cze 2008, 11:05

Dobze godos łoj dobze
a do czego prowadzi żle robiona komercjalizacja widzimy choćby na przykładzie szkolnictwa.
Kazda prywatna szkoła oprócz czesnego jeszcze i sponsorów szukała.
A jak dziecko sponsora będzie miało złe oceny to sponsor przestanie być sponsorem.
Zresztą rodzic płacacy czesne też rad widzieć wyniki.
Efekt taki,że dzieci które kończyły pierwsze prywatne są teraz n.p. redaktorami
(przecież synowi sponsora łatwiej zostać redaktorem niż synowi chłopa z byłego PGR-u)
i mówią i piszą po polskiemu.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez wysek » czwartek, 26 cze 2008, 15:30

a wracajac do policji ;]
nie wiem czy to tylko mi sie zdarza ale ostatnio bardzo czesto widuje na bielskich drogach policyjna vectre...
jakis tydzien temu sam nawet bylem swiadkiem jak takowa vectra zatrzymala wyprzedzajacy mnie samochod i to wlasnie na andersa w strone oszą ;]
widuje ich takze na bystrzanskiej i ostatnio na zywieckiej
granatowa vectra SCI R802, orientuj sie :>
wysek
użytkownik
 
Posty: 70
Na forum od: 26 cze 2008, 14:36

Postprzez Rebel » czwartek, 26 cze 2008, 15:36

Ja ostatnio widziałem taką vectrę, ale srebrną. Na szybkiego ruchu z Cieszyna do Bielska.
http://www.dgsound.pl - DGSound - Produkcja reklam radiowych
Rebel
użytkownik
 
Posty: 272
Na forum od: 28 mar 2008, 22:25

Postprzez Krzysztof » poniedziałek, 30 cze 2008, 10:19

Nadchodzi okres wakacji a wraz z nim odwieczny problem wykroczeń drogowych. sam byłem "ofiarą mrugającego oka". Zapłaciłem i dostałem nauczkę życiową - staram się teraz jeździć w miarę przyzwoicie. Skutek - (odpukać w niemalowane) ponad 10 lat bez mandatu. Coraz więcej fotoradarów, kamery w samochodach, głoszenie kazań z ambon kścielnych to nic nie pomaga na ludzką głupotę. Mam mieszkanie z oknami na Żywiecką i widzę tą bezmyślność ludzką na co dzień. Jest jej coraz więcej. Powinno się obniżyć próg punktacji za wykroczenia w ruchu drogowym. Może to w jakimś stopniu ograniczyłoby piractwo drogowe.
Krzysztof
użytkownik
 
Posty: 863
Na forum od: 16 lut 2007, 06:20

Postprzez celt » wtorek, 1 lip 2008, 14:08

Ostatni raz radar złapał mnie naprzeciw Metalplastu, kiedy Policja, która stała za wielką zieloną tablicą, niewidoczna dla jadacych od strony wiaduktu kolejowego
Za to dzisiaj cyknął mnie fotoradar z lampą błyskową ! No i mam nowy okres niepewności
celt
użytkownik
 
Posty: 3384
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez GP » wtorek, 1 lip 2008, 15:58

celt napisał(a):Za to dzisiaj cyknął mnie fotoradar z lampą błyskową ! No i mam nowy okres niepewności

Znowu?! :O Co Ty tak szalejesz? :P
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości