Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Okres niepewności

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez staszeks » wtorek, 1 lip 2008, 17:02

pewnie spieszył po bilet .
...........na cmentarz.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez celt » środa, 2 lip 2008, 23:43

Widzę, ze w krótkim czasię wykreowałem się na pirata drogowego ;-) Otóż, dla panów policjantów czytających forum powiem, ze piratem nie jestem, a opisane powyżej wykroczenia należą do większej grupy osób niz tylko ja... ja zwykle jeżdę zgodnie z przepisami i szlag jasny mnie trafia, gdy jadę 50 w centrum miasta Bielska-Białej i wyprzedzają mnie wszystkie auta na drodze łacznie z autobusem miejskim...
NAJGORSZA JEDNAK ZE TEGO WSZYSTKIEGI JEST BEZKARNOŚĆ!!! Ludzie świadomie popełniają wykroczenia i przestępstwa drogowe i zostają całkowicie bezkarni !!! bo policja stoi w powszechnie znanych miejscach, jeżdzi autami, których numery są w necie, nie robi nic, co nie jest powszechnie znane i wiadome! Przepisy ruchu drogowego mamy całakiem dobre, ale dlaczego nikt ich nie egzekwuje? To jest pytanie właściwe dla tego tematu? Nie żebym się domagał tu mandatu za wykroczenie, ale skoro mi sie przez przypadek przytraiło przegapić źle ustawiony znak i przekroczyć dozwoloną prędność to dlaczego nie dostałem przez trzy miesiące mandatu? Czy inni też ich nie dostają? Po cholerę stawiacie przy drogach fotoradary, skoro one nie działają?
celt
użytkownik
 
Posty: 3384
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Pedros » czwartek, 3 lip 2008, 18:12

Moim zdaniem kary są za małe. Jeśli ktoś "grzeje" powiedzmy 160-180 km/h na ograniczeniu do 50 km/h płaci tylko 500 zł to chyba jest nieporozumienie. Powinien zapłacić pare razy więcej to by się nauczył.
Ostatnio edytowano czwartek, 3 lip 2008, 18:12 przez Pedros, łącznie edytowano 1 raz
Pedros
użytkownik
 
Posty: 948
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez mediatorBB » wtorek, 8 lip 2008, 21:05

Pedros, wystarczy ze zwiekszy sie liczba punktow karnych ktore mozna nalapac calkiem szybko i skonczy sie piractwo... 6 pkt... 8 pkt... 12 pkt... i tak dalej az w koncu kierowca nagle sie opamietal ze ma ich za duzo i... peszek, stracil prawko i musi zdawac jeszcze raz egzamin... po takich karach ludzie sie szybciej ucza bo pieniadze zawsze moga zaplacic, a punkty beda ich przez pol roku pilnowac, chyba ze ktos jest wyjatkowym idiota i sie tym nie przejmuje.
mediatorBB
użytkownik
 
Posty: 61
Na forum od: 22 mar 2008, 09:40

Postprzez alf » czwartek, 10 lip 2008, 22:41

generalna zasada jest taka. Policja ma obowiązek wystawić mandat do jednego miesiąca od dnia popelnienia wykroczenia a w razie przekroczenia tego terminu sprawę skierować do sądu grodzkiego. Wygląda to tak, że często policja nie wyrabia się w tym terminie i zazwyczaj wzywa delikwenta grupo po upływie tego terminu. Kolejna zasada jest taka - wszystko zależy od policjanta który mandat wystawia - jak jest miły to wręczy mandat ( nie ma sie co targować) i tyle, a jak jesty nadęty buc to od razu mówi panu(i) już dziekujemy po terminie- bedzie wniosek do sądu..... a teraz sami powiedzcie dokąd to wszystko zmierza i jaki to ma sens? bo moim zdaniem żadego!!!
Powinno być tak: Policja/straż miejska ma termin jednego miesiąca- jak sie nie wyrobią trudno przepadło. Druga zasada powinna być taka: fotoradar powinien stać jedynie w miejscu do tego przeznaczonym a więc w miejscach naporawdę niebezpiecznych, w Bielsku np. choćby przy skrzyzowaniu przy placu chrobrego gdzie od dworca i w drugą stronę w nocy debile urządzają sobie wyuścigi mknąc ponad 200 km/h - tam powinien być fotoradar i mozna by wymienic jeszcze pare takich miejsc - a co policja/ ano nic stoja sobie poza bielskiem na wylotówce do katowic albo wlotówce do BB i "suszą". Tylko jaki to jest sens gdy jest tam ograniczenie prędkości ( nie pamiętam ikle) a droga to dwupas i 300 km/h mozna bezpiecznie jechać? KONIA TEMU kto mi wskarze powody dla których na drodze z BB do Kartowic umieszczona 3 nowe fotoradary? na prostych odcinkach drogi? - okej ktos powie są ustawione przed skrzyżowaniami z sygnalizacją świertlna i chodzi o to aby ktoś pecąc 200 km/h nie jechał tak szybko a jedyne :bezpieczne" 60 km.h bo nuż zmieni się światło na czerwone i taki kierowca ma wtedy dwa wyjści albo zapiąć po blokach i hamować na maksa albo przejechać na ledwo co zapaolonym świetle. A czy w Poslce ktoś wpadnie i pomyśli, czy nielepiej i bezpieczniej bedzie wzorem państw o wyższej inteligencji niż nasza - krajowa zrobić tak aby gdy sygnalizacja świetlna zmienia się c zielonego na czerwony po prostu kolor zielony mignął - dwa - trzy razy, potem żółty i czerwony/ Tak to funkcjonuje w/w/ państwach i nie zauważyłem nigdy aby ktos odważył się przejechać na czerwonym/ tudziez zółtym. Wtedy każdy kierowca wie, jak zaczyna migac zielone że za chwile będzie czerwone i automatycznie hamuje. A u nas to jest na dwoje babka wróżyła - albo pale gumy- narażając się na bliskie spotkanie z moim tyłkiem - auta jadacego za mną - bo akurat nagle i nieprzewidywalnie światło się zmieniło , albo oceniam , że jest jeszcze mała odległośc do pokonania i zdąrze przejechać na żółtym.... W PROSTY SPOSÓB MOŻNA PROBLEM ROZWIĄZAĆ. A TAK APROPOS POLICJE STOJĄCĄ Z RADAREM PRZY MAKRO ZAPRASZAM w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa - nam mieskańcom do bielskich parków/ skwerków osiedlowych w wieczorne piatki i soboty lub choćby na główny deptak miasta- będzie naprawdę bardziej bezpieczne niż te wasze "cwaniackie wybryki" z szusszarką w ręku!!!! na parodiowej "niebezpiecznej"trasie!!!
alf
użytkownik
 
Posty: 65
Na forum od: 30 cze 2007, 20:15

Postprzez celt » sobota, 2 sie 2008, 22:05

Chwalmy pod niebiosy policję, stan dróg i kulturę jazdy na Śląsku, bo to co teraz jeżdżę po drogach nad morzem, to stan ich jest 100 lat za Murzynami
celt
użytkownik
 
Posty: 3384
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Poprzednia strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości