Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

koszt kardridży a samej drukarki

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez sweeper » piątek, 12 wrz 2008, 15:42

alf napisał(a):prawdą jest, że przy wyborze drukarki należy się kierować nie tylko jej ceną w chwili zakupu ale kosztami eksploatacyjnymi.

od tego jest sprzedawca - nie wyobrażam sobie, że muszę przeczytać encyklopedię na temat zmywarek żeby kupić najlepszą do domu
od tego jest sprzedawca zmywarek który mam polecić najbardziej odpowiedni model dla moich potrzeb
podobnie powinno być ze wszystkim, ale zwyczajna ludzka chciwość powoduje, że mamy jak mamy...
jest na szczęście rozwiązanie - kiedy kupuję sprzęt wszystko ma być na papierze trzy razy potwierdzone i pięć razy podpisane
to daje mi gwarancję, że jeżęli sprzęt nie będzie miał parametrów jakie wciskał sprzedawca mogę iść do jego przełożonego, inspekcji handlowej lub adwokata i wywalczyć swoje

a wracając do drukarki - w obowiązku sprzedawcy leży podać szacunkowe koszty eksploatacji be czekania aż klient się zapyta dlaczego po 200 str. skończył się atrament w jego urządzeniu
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez alf » niedziela, 14 wrz 2008, 21:37

Gen - dałeś popis!, bardzo dobry tekst i rzeczowe podejście do tematu! Tak trzymać!
alf
użytkownik
 
Posty: 65
Na forum od: 30 cze 2007, 20:15

Postprzez Krzysztof » niedziela, 30 sie 2009, 10:03

No i stało się. Padła wysłużona już HP 940c. Czas na kupno nowej. Co dzisiaj można kupić niedrogo, a żeby pochodziła jak tamta 10 latek. Mam tu też na myśli ekonomiczne wykorzystanie tego ustrojstwa.
Krzysztof
użytkownik
 
Posty: 863
Na forum od: 16 lut 2007, 06:20

Postprzez GP » niedziela, 30 sie 2009, 16:24

Ja bym proponował coś ze "stajni" Brothera. Wszystkie te Lexmarki i HP zrobiły się już całkiem plastikowe i nijak się mają do jakości sprzed kilku lat (głównie chodzi o HP, bo Lexmark nigdy nie był dla ludzi z wygórowanymi wymaganiami).
Osobiście, obecnie korzystam z drukarki Xerox'a, z tym że jest to drukarka laserowa, czarno-biała, co do typowych zastosowań domowych może być problemem (brak koloru). Ja jednak jestem bardzo zadowolony z zakupu...
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Del_Rey » niedziela, 30 sie 2009, 18:57

Sam sie kiedyś brandzlowałem z atramentówkami. Ale zrobiłem krótką analizę, czy potrzebny mi kolor, czy biało-czarna. A że wyszło,że i tak kolorowy tusz mi prędzej zaschnie niż go wykorzystam, a i tak przez wrodzoną sępliwość kupie zamiennik czarno-białym.Wobec tego wybór padł mi na laserówkę cz-b. Toner zamiennik koszt ok 100 zł, kartek ok, 5 ryz, czyli jakieś +- 2,5 tys. Za Xeroxa dałem ok 280 zł.Zużyłem w ciagu niecałych 3 lat 8-9 ryz. wiec przy atramencie bym padł.


edit/Kurcze GP, nie doczytałem twojego posta by zwrócić uwage na laserówki :)
Ja jade na 3117 :)
Ostatnio edytowano niedziela, 30 sie 2009, 18:59 przez Del_Rey, łącznie edytowano 1 raz
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez GP » niedziela, 30 sie 2009, 19:59

Del_Rey napisał(a):Ja jade na 3117 :)

No to jedziemy... na tym samym wózku :D
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez GeN » niedziela, 30 sie 2009, 21:32

Jak padła "dziewiątka" HP, to bardzo trudno będzie ją czymkolwiek zastąpić, to byli drukarki, panie dziejku. Pytanie więc jest takie: do czego służy głównie, do czego mniej lecz bez tego zadania nie ma dyskusji, ile się drukuje i jak często?
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez thermalfake » poniedziałek, 31 sie 2009, 07:32

w domciu jadę na starej laserówce HP 5P i jestem zadowolony z taniej eksploatacji
ale i tak muszę pomyśleć o czymś nowszym z urządzeń multifunkcyjnych
thermalfake
użytkownik
 
Posty: 577
Na forum od: 23 mar 2009, 21:36
Lokalizacja: B-B

Postprzez Krzysztof » poniedziałek, 31 sie 2009, 15:22

"Męczyłem" całą prawie sobotę i wymęczyłem. Prawda jest taka, że o mało nie wykończyłem swojej drukarenki na własne życzenie. Powód prosty. Napełniłem przed wakacjami tonery jakimś syfem (brzydko nazwane ale inaczej nie można nazwać dziadostwa które sprzedają w sieci). A tylko dla tego, że nie chciało mi się iść do sklepu i kupić dawno wypróbowany napełniacz. Wystarczyło dwa miesiące postoju aby napełnione tonery wyschły na suchy wiór dokumentnie. Udrożnić już nie ma co, ale dobrze, że miałem stare już dawno zużyte które dało się jeszcze uruchomić.
Ale za Waszą radą pomału zacznę się rozglądać za jakąś kolorową laserówką. To już nie powinno mi wyschnąć z przestoju.
Krzysztof
użytkownik
 
Posty: 863
Na forum od: 16 lut 2007, 06:20

Postprzez Prima50 » wtorek, 15 wrz 2009, 21:24

Ja mam Canon Pixma IP4200, drukarka bardzo dobra, niedroga, ale zestaw 5 kartridży kosztuje tyle, co cała drukarka. Dlatego poluję na promocje, ostatnio w Carrefourze były przecenione z 50 na 12 zł, kupiłem i elegancko działają.
Prima50
użytkownik
 
Posty: 315
Na forum od: 8 wrz 2007, 20:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez sweeper » wtorek, 15 wrz 2009, 23:20

jak laser to obecnie Kyocera FS200D (niestety tania nie jest)
do domu laser - coś z Samsunga np. model ML-1640 (w domu od 4 lat mam model ML-1610 - jest nie do zajechania a napełnienie tonera to koszt 20-30 zł)
z atramentów obecnie kombajny są bardzo popularne w tej kategorii warto sprawdzić:
Brother DCP375CW i Epson Stylus SX100
i jak już tutaj ktoś napisał wcześniej - zadaj sobie pytanie ile stron drukujesz w kolorze i jak często
od tego zależy czy będzie to laser czy atrament
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 115 gości