Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

1 LO im Kopernika

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez skryty » czwartek, 18 wrz 2008, 17:23

Temat jest prosty. Chodzi mi tutaj o wasze opinie na temat tej szkoły. Czy dobrze się w niej uczy, czy są tam dobrzy nauczyciele, czy w końcu jest tak świetna jak to podają rankingi szkół śląskich???
skryty
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 27 sie 2008, 15:34

Postprzez manka » poniedziałek, 3 lis 2008, 21:22

Byłam uczennicą w latach 1985-89. Pluję na Kopera. Syf i żadna tam świetna szkoła.
manka
użytkownik
 
Posty: 75
Na forum od: 3 lis 2008, 20:36

Postprzez darek-bb » poniedziałek, 3 lis 2008, 21:57

Co się robi w Koperniku? W "normalnym" się uczą, w wieczorowym śie óczoł.
darek-bb
użytkownik
 
Posty: 842
Na forum od: 5 lut 2008, 19:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Sheena » wtorek, 4 lis 2008, 04:35

Co prawda skończyłam szkołę parę lat temu,ale jedno na pewno się nie zmieniło:to ile i jak się nauczysz w głównej mierze zależy od Ciebie.Jak się będzisz chciał uczyć to i w szkole z ostatniego miejsca w rankingu wyjdziesz jako wykształcony człowiek.Jak nie-to nic Ci nie pomoże.Ogólnie poziom nauczania zależy bardziej od uczniów niż nauczycieli,to Wasze chęci i możliwości kształtują ten poziom.Nauczyciele i ich wymagania to tylko dodatek.
A o Koperze konkretnie-za moich czasów nikt za rękę nie prowadził ani po głowie nie głaskał.Nie wymagało się myślenia,raczej wkuwania na pamięć,wszelkie inicjatywy i przejawy samodzielnego myślenia były gaszone w zarodku,królowały nakazy i zakazy-przebrnęliśmy przez identyfikatory,zamykanie szkoły na klucz na przerwach,ganianie za uczniami po śmietnikach,wyrzucanie z lekcji za zbyt długie włosy(to chłopakow dotyczyło) i wiele innych.Nieustanne przypominanie o tym,że chodzimy do "szkoły z tradycjami",choć większość odczuwała,że czasy świetności ta szkoła ma już dawno za sobą.To,czego się tam nauczyłam,doceniłam dopiero z czasem-nauczyłam się,że nic w życiu łatwo nie przychodzi i bardzo często dostaje się po tyłku;p.I polskiego(choć łapię się,że coraz więcej błędów popełniam im więcej czasu mija od zakończenia edukacji;))-z niezapomnianą śp.Renią Okolus,jedyną nauczycielką z czasów l.o. którą naprawdę szanowałam.Nie policzę już dziś nieprzespanych nocy spędzonych na wkuwaniu biologii,przepłakanych godzin ani tego ile razy chciałam przenieść się do innej szkoły.Gdybym miała wybierać jeszcze raz to nie wiem czy bym się zdecydowała na Kopernika.Do dziś jakiś dreszcz mnie przechodzi na sam widok budynku mojej byłej szkoły.
Teraz z tego co wiem jest trochę inaczej.Nie ma już nauczycieli-legend(został już tylko dr Kuśmierski;)),kadra odmłodzona,ponoć mniej wymagająca.Darowali sobie zakazy farbowania włosów,malowania paznokci,noszenia dreadów,szerokich spodni(chociaż teraz, jak mi już okres młodzieńczego buntu minął zastanawiam się czy to czasem nie było słuszne-przynajmniej umiem się zachować stosownie do sytuacji).
Nie wiem jakie są Twoje oczekiwania odnośnie przyszłej szkoły-jeśli liczysz że Kopernik sam w sobie-tylko dlatego,że jest Kopernikiem,"szkołą z tradycjami" i wysoko notowaną-ułatwi Ci dalszą edukację-rozczaruję Cię.Z mojego rocznika nikt nie odniósł jakichś znaczących sukcesów,na palcach jednej ręki mogę policzyć osoby,które dostały się na renomowane uczelnie w kraju(mimo tego,że całkiem sporo radziło sobie w liceum lepiej niż dobrze-na skalę ogólnopolską okazało się,że to za mało),większość na ATH,UŚ w Cieszynie,prywatne uczelnie albo w ogóle nigdzie i mieszkają teraz za granicą.Kiedy zdasz maturę i pójdziesz na studia nikt nie będzie zwracał uwagi na to,jakie kończyłeś l.o. tylko na Twoje wyniki-teraz macie trochę łatwiej bo bez egzaminów.
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano wtorek, 4 lis 2008, 04:36 przez Sheena, łącznie edytowano 1 raz
Sheena
użytkownik
 
Posty: 204
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości