Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

rok 2012 sonda

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez Anatejms » niedziela, 7 gru 2008, 19:33

troche do bani bo prezentów nie bedzie... zeby tak armagedon zaraz przed świetami? Jak by nie mogli po nowym roku zrobic :D
Anatejms
użytkownik
 
Posty: 66
Na forum od: 4 lis 2008, 19:35

Postprzez staszeks » niedziela, 7 gru 2008, 20:00

to,że nastapi przebiegunowienie ziemi znaczy tylko,ze kompas zacznie pokazywać południe jako północ.
Nie znaczy to,że nagle ziemia zacznie kręcić się w druga stronę.
No,chyba ze......sama wypije ta obiecana flaszkę.
podejrzewam jednak,ze jest tu kilku takich którzy ją w tym uprzedzą.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez arturo-b » niedziela, 7 gru 2008, 20:38

kręcić w drugą stronę się nie będzie ale o ile się nie mylę to magnetyzm ziemi ma wpływ na prądy oceaniczne które min.budują klimat ziemi więc tym że kompas się"odwróci"to bym się nie martwił ale raczej diametralną zmianą pogody
arturo-b
użytkownik
 
Posty: 31
Na forum od: 23 lip 2008, 13:00

Postprzez staszeks » niedziela, 7 gru 2008, 21:12

owszem biegunowość ziemi ma wpływ na wiele rzeczy i takie przebiegunowienie
i tak spowoduje tyle ,ze lepiej o tym nie myśleć.
Tylko w jakim czasie to nastąpi?Nie sądzę aby to były trzy dni.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Anatejms » niedziela, 7 gru 2008, 21:18

tez mi sie wydaje ze jeżeli zacznie sie to razej bedzie to proces postepowy bo zazwyczaj nie ma takich skoków w przyrodzie. Mówie zazwyczaj bo kilka juz sie zdażyło wiec kto wie :)
Anatejms
użytkownik
 
Posty: 66
Na forum od: 4 lis 2008, 19:35

Postprzez kala » niedziela, 7 gru 2008, 21:54

Będziemy mieli w ogródkach owoce południowe :D Bo w efekcie hipotetycznego przebiegunowania Polska znajdzie się w strefie równikowej :P
Zresztą teraz tak patrząc za okno dawno nie było u nas takiej porządnej zimy, gdzie jak już nasypało, to ten śnieg leżał i leżał, skrzypiał pod butami, coraz więcej go było. A teraz? Gdzie ta prawdziwa zima....
Ostatnio edytowano niedziela, 7 gru 2008, 21:54 przez kala, łącznie edytowano 1 raz
Nigdy nie można oznaczyć z pewnością, gdzie się w kobiecie anioł kończy, a diabeł poczyna
kala
użytkownik
 
Posty: 218
Na forum od: 13 cze 2008, 11:40

Postprzez darek-bb » poniedziałek, 8 gru 2008, 00:02

wysek napisał(a):sranie w banie.

Tak bym to w zasadzie podsumował :D Choć z georaficznego punktu widzenia, szerokość geograficzna się nie zmieni, więc i klimat się ni zmieni. Zamieni się jedynie punkt wschodu i zachodu słońca.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 gru 2008, 00:04 przez darek-bb, łącznie edytowano 1 raz
darek-bb
użytkownik
 
Posty: 842
Na forum od: 5 lut 2008, 19:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Gość z Bielska » poniedziałek, 8 gru 2008, 00:36

Pan Kazimierz napisał(a):
Gość z Bielska napisał(a):Wiara jest fundamentem istnienia. :)

Wiara jest też źródłem wojen, prześladowań i mordów

To Pan sobie tak wmawia, a po za tym chodziło mi o "wiarę w dobro" a nie "wiarę jako religię".
Będąc wierzącym (katolikiem, protestantem, czy jakiejkolwiek innej wiary) to nie wszystko, trzeba jeszcze postępować jako tako wobec innych Panie Kazimierzu.




Wiek XX i XXI zaczął się od serii wojen oraz katastrof, które pochłonęły życie tysięcy a nawet miliony ludzi, by wspomnieć tylko o tych największych, takich jak rozpoczęta atakiem na WTC w Nowym Jorku seria zamachów terrorystycznych, śmiercionośne tsunami w Azji czy huragany regularnie nękające Amerykę. Dlaczego obydwie wojny światowe nazwano właśnie światowymi? Ponieważ jeszcze nigdy w dziejach świata takich wojen w takiej skali nie było.

Biegunowość, 2012, brak zimy, safari w Polsce, nostradamusy

Świat zmierza ku końcowi. Tego wyraźnie naucza nawet Biblia. Jednakże tym co zniszczy świat nie będzie ani trzecia wojna światowa, ani zderzenie Ziemi z meteorytem, ani jakieś przebiegunowania.

Każdy plecie co mu wyobraźnia podsunie mimo że ten wątek w pewnym momencie został skierowany na właściwą ścieżkę (prawie nikt nie skorzystał z tej okazji).

Otóż powinniśmy wziąć pod uwagę nie przebiegunowania czy przepowiednie o roku 2012 ale realne źródła czyli to co wyczyniają obecnie ludzie czyli MY SAMI – tutaj dopatrujmy się źródła Armagedonu.

Zagłębiając się dokładnie w przyczyny "końca świata" zagłębmy się właśnie w ludzkość i jego postępowanie, czyli to co na przykład wymienia biblia i co widzimy obecnie na ogromną skalę:

Niemoralność, pazerność, brak zasad etycznych, chciwość, pieniądz dla człowieka będzie jak bóg,

„ludzie będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźnierczy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, bezbożni, bez serca, nieprzejednani, przewrotni, niepowściągliwi, okrutni, nie miłujący tego, co dobre, zdradzieccy, zuchwali, nadęci, miłujący więcej rozkosze niż Boga, którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy;.” 2 TYM. 3, 1-5

Nawet takie "niby niewinne postępowanie" jakie niedawno zobaczyłem na tym forum czyli wyzwanie kobiety od "ulicznicy" przez ... (nie będę pokazywał palcem) to już jest postępowanie niegodne - tak się po prostu nie mówi i już.
Lecz niestety takie proste zasady dziś wielu ma głęboko w nosie a co tu dopiero mówić o wielu innych zasadach.

Zobaczmy co wyprawiają władcy różnych narodów a w biblii przepowiedziano, iż:

„powstanie państwo przeciw państwu"
„królestwo powstanie przeciwko królestwu"

Właśnie to co dziś się dzieje, Wojna Gruzji z Rosją, na dniach prawie że wybuchła by wojna w Pakistanie (z powodu niedawnych ataków terrorystycznych), teraz z kolei Ukraina zagroziła Rosji wojną a Al Kaida już dawno zapowiedziała „świętą wojnę” ze wszystkimi narodami świata – sojusznikami USA.

A TO WSZYSTKO TYLKO I WYŁĄCZNIE Z NIENAWIŚCI LUDZKIEJ

Wielu utrzymuje, że wymienione przez Jezusa znaki czasu były od zawsze. Trudno jest się z tym nie zgodzić, jednak tym co odróżnia czasy końca od innych czasów jest intensywność i częstotliwość występowania tychże znaków.

Biblia również w tej kwestii przepowiedziała iż:

„Po spadających liściach z drzew poznajecie że idzie jesień, tak samo poznamy że zbliża się apokalipsa”

czyli po znakach, które Pismo Święte przewidziało, a jest ich tam mnóstwo - warto przeczytać i porównać z obecnym stanem światowym.

A jeśli ktoś jest niewierzący to może niech posłucha jasnowidzów, może chociaż to pomoże, przykład: Jackowski, który przewidział rok temu kryzys finansowy.
Swoją drogą zobaczmy jak liche posady utrzymują ten świat w jednym kawałku, niby drobnostka ten "kryzys" ale jak coś dzieje się w USA to cały świat się nagle sypie - tutaj znów powodem jest człowiek (i jego pazerność).


MADE IN HUNGARY napisał(a):
wysek napisał(a):sranie w banie.

Tak bym to w zasadzie podsumował :D.

No właśnie! Pismo Święte przewidziało również ludzi drwiących sobie z nadejścia „końca świata” słowami:

„przyjdą szydercy z drwinami, którzy będą postępować według swych własnych pożądliwości i mówić: Gdzież jest przyobiecane przyjście jego? Odkąd bowiem zasnęli ojcowie, wszystko tak trwa, jak było od początku stworzenia.” 2 PIOTRA 3, 3-4

Słuchając tego co niegdyś mówił Jezus, zobaczmy na te słowa:

Mateusz 24:8: "Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści."

To niestety szczera prawda, to dopiero początek końca, bo wielu złych ludzi niestety nigdy się nie poprawi a złych ludzi na świecie przybywa coraz bardziej, więc i wzrasta realna groźba że człowiek zniszczy człowieka. Ci źli ludzie nie dadząspokoju tym dobrym (przykład: skorumpowani lekarze, urzędnicy, nieudolni rządzący, ludzie nie szanujących innych, itp. itd.) Biblia przepowiada więc „sąd ostateczny” na takich ludzi, zginą oni z powodu swego niegodziwego postępowania by ludzie dobrzy mogli żyć dalej w spokoju i wreszcie odetchnąć, porównuje to do „oddzielenia plew od ziarna”.

Aby rozmawiać o Armagedonie po pierwsze trzeba mieć wiedzę na wiele kwestii a nie pleść o byle czym.

Bo takie straszenie się nawzajem pod forach dyskusyjnych czy w rozmowach prywatnych „końcem świata” nic nie da a nawet pogorszy, czy słyszeliście o pewnej dziewczynie (za granicą), która popełniła samobójstwo bo straszyli ją końcem świata? Zabiła się bo nie widziała sensu życia, bo każdy tylko mówił o końcu nie dając żadnego wyjścia, natomiast jest wyjście, są powody do życia i jest nadzieja dla świata, tą nadzieją jest wiara w dobro i naprawę ludzkości że ludzie dobrzy przezwyciężą zło jeśli sami będą postępowali wobec drugiego człowieka w godny sposób.

Trzeba posiadać głębokie uwrażliwienie na otaczający nas świat, człowiek, który tęcechę posiada nie potrafi skrzywdzić nawet robaczka w ziemi a co dopiero źle postąpić wobec drugiego człowieka.

TAKIMI POWINNIŚMY BYĆ WSZYSCY ABY TEN ŚWIAT RZECZYWISCIE NIE UPADŁ!

PS:
I jeszcze jedno "koniec świata" nie oznacza "końca wszystkiego" - raczej "koniec złego"
"końca świata" jako tako nigdy nie będzie tak samo jak nie było jego początku, kto powiedział: jam jest alfa i omega? BÓG!
I pamiętajmy:
Czuwajcie więc, bo nie wiecie, którego dnia Pan wasz przyjdzie ... o godzinie, której się nie domyślacie

Więc mit o roku 2012 = to mit obalony [BUSTED] :)
Gość z Bielska
użytkownik
 
Posty: 122
Na forum od: 7 paź 2008, 14:35

Postprzez kala » poniedziałek, 8 gru 2008, 08:35

Necia nie potrzebne mi podróże na żadne bieguny :cool: Tylko nie na widzę jak spadnie śnieg to praktycznie na drugi dzień się topi i jest chlapa... ;)
Nigdy nie można oznaczyć z pewnością, gdzie się w kobiecie anioł kończy, a diabeł poczyna
kala
użytkownik
 
Posty: 218
Na forum od: 13 cze 2008, 11:40

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 8 gru 2008, 09:15

Gościu z Bielska - "Nawet takie "niby niewinne postępowanie" jakie niedawno zobaczyłem na tym forum czyli wyzwanie kobiety od "ulicznicy" przez ... (nie będę pokazywał palcem) to już jest postępowanie niegodne - tak się po prostu nie mówi i już." - TAK JA TO NAPISAŁEM!!!!!!! W odpowiedzi na nazwanie mnie PALANTEM :) I nie nazwałem nikogo ulicznicą tylko napisałem : żeby nie używała takiego słownictwa bo to jezyk ulicznicy. Masz widzę problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu jak większość społeczeństwa - więc nie martw się tym.
Poniżej cała moja wypowiedź na ten temat proponuje przeczytać jeszcze ze 3 razy , przemyśleć , zastanowić się i wtedy pisać i oceniać innych.

"Lala nie bujaj i po pierwsze nie palancie bo to słownik ulicznicy, a po drugie jak ktoś nie potrafi z google korzystać to powinien udać sie na kurs podstaw korzystania z internetu a nie zawracać gitarę innym użytkownikom. Ot wszystko na ten temat."

po pierwsze "nie sądź a nie będziesz sądzony" a po drugie: ile razy Biblia była tłumaczona i przekładana na różne języki?
Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 gru 2008, 11:07 przez Pan Kazimierz, łącznie edytowano 1 raz
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez padoda » poniedziałek, 8 gru 2008, 15:13

Witam szanownych forumowiczów!
Miało być krótko i na temat, widzę,że temat wywołał szerszą dyskusję , więc coś chyba jest na rzeczy. Dalej jednak nie wiem jak się ustosunkować do tych "rewelacji" na temat roku 2012. Może faktycznie wziąźć kredycik i poszaleć przez ostatnie chwile na Ziemi
Bielsko-Biała/Podbeskidzie 100%
Avatar użytkownika
padoda
użytkownik
 
Posty: 528
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: B_B

Postprzez Anatejms » poniedziałek, 8 gru 2008, 15:18

A jak nic sie nie stanie to kto bedzie spłacac? :P Raczej nie opłacalne szaleństwo bo prawdopodobieństwo końca świata akurat w tym terminie jest takie samo ze bedzie za minute.. Zobaczymy co sie stanie za minute :D
Anatejms
użytkownik
 
Posty: 66
Na forum od: 4 lis 2008, 19:35

Postprzez Gość z Bielska » poniedziałek, 8 gru 2008, 15:53

Pan Kazimierz napisał(a):"nie sądź a nie będziesz sądzony"

Dlatego właśnie nie pokazałem palcem ale mówiłem ogólnie o sprzeczkach wśród ludzi :)

necia55 napisał(a):... tak na koniec - zrobiło się tak jakoś świadkojehowo - czy mi się zdaje ?

A czy jak ktoś mówi o takich sprawach to już musi być "swiadkojehowo"?
O biblijnym Armagedonie jest napisane w Biblii i prawie we wszystkich religiach, nawet niedawno na TV Bielsko widziałem ciekawą reklamę pewnego ADWENTYSTY, który zachęcał Bielszczan do przyjścia na wykłady na temat "kryzysu światowego" oraz "końca świata" takie nauki głosi przecież kościół no chyba że ludzie przychodzący tam nie uważają za bardzo co się do nich mówi :)

padoda napisał(a):... widzę,że temat wywołał szerszą dyskusję , więc coś chyba jest na rzeczy ...

No rzeczywiście coś musi być na rzeczy skoro ta dyskusja tak się rozciąga jak mało która :)
Gość z Bielska
użytkownik
 
Posty: 122
Na forum od: 7 paź 2008, 14:35

Postprzez wuzel » poniedziałek, 8 gru 2008, 17:03

WY MACIE ŚWIRA!!!
"UWAŻAJMY! LEKCEWAŻONY PRZEZ NAS ANALFABETA MOZE POSTAWIĆ KROPKĘ NAD i"

Stanisław Jerzy Lec
wuzel
użytkownik
 
Posty: 916
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Anatejms » poniedziałek, 8 gru 2008, 17:31

wuzel ty za to jesteś w pełni normalny i ciesz sie tym. a pozatym ktoś mądry napisał kiedyś ze osoby używajace wiecej niż dwóch pytajników czy wykrzykników maja problemy z własna osobowościa. Gratuluje..

edit>> znalazłem tego mądrego człowieka

T. Pratchett "Człowiek, który używa więcej niż dwóch wykrzykników ma silne problemy emocjonalne".
Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 gru 2008, 17:32 przez Anatejms, łącznie edytowano 1 raz
Anatejms
użytkownik
 
Posty: 66
Na forum od: 4 lis 2008, 19:35

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 95 gości