Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

jakie kursy,uprawnienia zrobić żeby załapac dobra prace w bi

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez ewenement » piątek, 2 sty 2009, 14:29

witam jestem nowy na forum jestem mieszkąńcem bielska mam 20 lat i niedługo kończe swoja prZygode z edukacją interesują mnie jakieś uprawnienia myślalem o koparce walcu drogowym lub prawo jazdy kat C niewiem na co sie zdecydowac co bedzie lepiej płatne co ile kosztuje mniej więcej pozdrawiam!
jestem jak Chiński znak równowagi , trochę głupoty tyle samo rozwagi
ewenement
użytkownik
 
Posty: 107
Na forum od: 2 sty 2009, 14:18

Postprzez Pan Kazimierz » sobota, 3 sty 2009, 17:12

Najlepiej licencja pilota :)
A jak się komuś nie chce samemu rozglądnąć i popytać to proponuje napisać do Przyjaciółki - ona pomoże i doradzi :)
Ostatnio edytowano sobota, 3 sty 2009, 17:12 przez Pan Kazimierz, łącznie edytowano 1 raz
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez ewenement » niedziela, 4 sty 2009, 13:29

kazimierzu czytałem duzo postów na tym forum i w każdym masz jakies bezsensowne wypowiedzi po co sie udzielasz w ten sposób ? nudzi Ci sie w domu moze idz sie przejz na spacer niewiem zrób cos ze soba bo widze ze masz problem po to jest to forum zeby podyskutowac o niektórych sprawach
jestem jak Chiński znak równowagi , trochę głupoty tyle samo rozwagi
ewenement
użytkownik
 
Posty: 107
Na forum od: 2 sty 2009, 14:18

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 4 sty 2009, 15:56

To proponuje jeszcze poczytać :)
A swoją drogą radzę iść na studia wyższe - wybór pracy będzie wtedy większy.
Ostatnio edytowano niedziela, 4 sty 2009, 16:02 przez Pan Kazimierz, łącznie edytowano 1 raz
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez GeN » niedziela, 4 sty 2009, 16:22

Tak się wtrącę - są studia "niższe"? ;) :P
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez darek-bb » niedziela, 4 sty 2009, 16:52

Na zdobycie uprawnień C masz czas do 10 września 2009 - potem wchodzi ta debilna kwalifikacja wstępna (280h szkoleń za kilka tysiecy zł).
darek-bb
użytkownik
 
Posty: 842
Na forum od: 5 lut 2008, 19:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez ppiotr » niedziela, 4 sty 2009, 19:07

MADE IN HUNGARY napisał(a):Na zdobycie uprawnień C masz czas do 10 września 2009 - potem wchodzi ta debilna kwalifikacja wstępna (280h szkoleń za kilka tysiecy zł).

i dlatego przesiadamy się na rowery aby dojechać do pracy.

Pan Kazimierz napisał(a):To proponuje jeszcze poczytać smile
A swoją drogą radzę iść na studia wyższe - wybór pracy będzie wtedy większy.

Taniej i lepiej isc zrobić kursy certyfikacyjne które sa uznawane w wielu krajach na pewno lepiej na tym wyjdzie. Pracodawca woli zatrudnić gościa który ma praktykę i wie co i jak niż studenta z niekompletna wiedza teoretyczna u nas uczą rzeczy które mało komu przydają się na co dzień w pracy i kładzie nacisk na przedmioty które mają drugorzędne znaczenie zamiast na te przedmioty które powinno sie najlepiej opanować na danym kierunku.
Tylko kilku po skończeniu będzie pracować w zawodzie reszta musi się najczęściej przekwalifikować.

Na koniec przytoczę mały przykładzik:
Grafika komputerowa : profesor pokazuje jak wygenerować słonko i cień w kodzie (hmm może się to przydać ale na wyższym poziomie gdy zaczniemy robić wizualizacje np. ogrodu czy budynku ile słuchaczy dobrnie do momentu żeby to wykorzystać i zarabiać na tym?) Uważam, że lepiej by było pokazać na początku jak zaprojektować graficznie stronę www i jak ją dociąć przynajmniej część po takim kursie może iść i zacząć świadczyć usługi i przez to zarobić na chleb. A między czasie szkolić się w rysowaniu słoneczka ;)
Ostatnio edytowano niedziela, 4 sty 2009, 19:07 przez ppiotr, łącznie edytowano 1 raz
ppiotr
użytkownik
 
Posty: 553
Na forum od: 10 kwi 2007, 22:22

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 4 sty 2009, 19:07

GeN napisał(a):Tak się wtrącę - są studia "niższe"? ;) :P

Napisałem studia wyższe ponieważ:
1) tak się to nazywa
2) żeby sobie kolega ze studium nie pomylił :)

Miły się staram być;)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez banan.eu » niedziela, 4 sty 2009, 20:28

po kolei :]

wózki widłowe koszt około 350zł

prawo jazdy około 1200-1600zł kat B

operator koparki/walca/itd koszt nie wiem ;]

kurs agenta ochrony stopień 1 : około 1500 to minimum + pozwolenie na broń
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Postprzez ewenement » poniedziałek, 5 sty 2009, 22:25

dzieki ppiotr zgadzam sie z Toba bardxo słuszna uwaga , ja np zrobiłem blacharza samochodowegoi nie zamierzam pracowac w tym zawodzie za niedługo bedzie srednie to juz lepsze perpektywy aa banan prawo jazy kat B juz mam nie mołbym sie zapisac na C nie majac B :D a mozecie powiedziec cos wiecej o tym C ile mniej wiecej kosztuje i jakie osrodki szkoleniowe polecacie ? a zta licencja ochroniarza tez bardzo ciekawa sprawa tylko nigdzie wbb nie widziałęm takich szkolen mozesz banan jakiegos linka podesłąc z łaski swojej a wlasnie ppiotr o jakich kursach certyfikacyjnych wspomniałes? tzn jakiego rodzajau sa takie kursy ?? dzieki pozdro chłopaki :P
Ostatnio edytowano poniedziałek, 5 sty 2009, 22:30 przez ewenement, łącznie edytowano 1 raz
jestem jak Chiński znak równowagi , trochę głupoty tyle samo rozwagi
ewenement
użytkownik
 
Posty: 107
Na forum od: 2 sty 2009, 14:18

Postprzez Addi » poniedziałek, 5 sty 2009, 23:12

Powiem szczerze że gdybym mógł sie cofnąć pare lat to nie poszedłbym już do LO tylko do zawodówki... Szybciej prace teraz znalazłbym, a średnie zawsze można zaocznie dorobić. Obecnie staram sie zdobyc wyzsze ale czy to cos pomoze? nie wiem :)
Patrzę na moje miasto. Kocham je... :)
Addi
użytkownik
 
Posty: 215
Na forum od: 14 lis 2007, 17:48
Lokalizacja: Mały Wiedeń

Postprzez ppiotr » wtorek, 6 sty 2009, 00:11

ewenement napisał(a):dzieki ppiotr zgadzam sie z Toba bardxo słuszna uwaga , ja np zrobiłem blacharza samochodowegoi nie zamierzam pracowac w tym zawodzie za niedługo bedzie srednie to juz lepsze perpektywy aa banan prawo jazy kat B juz mam nie mołbym sie zapisac na C nie majac B :D a mozecie powiedziec cos wiecej o tym C ile mniej wiecej kosztuje i jakie osrodki szkoleniowe polecacie ? a zta licencja ochroniarza tez bardzo ciekawa sprawa tylko nigdzie wbb nie widziałęm takich szkolen mozesz banan jakiegos linka podesłąc z łaski swojej a wlasnie ppiotr o jakich kursach certyfikacyjnych wspomniałes? tzn jakiego rodzajau sa takie kursy ?? dzieki pozdro chłopaki :P

Ja tylko stwierdziłem fakty i opisałem realia. A to, że pracodawca woli kogoś z papierkiem który to jest rozpoznawany na całym świecie przez ludzi z branży wiem z doświadczenia.

Umiejąc robić blacharkę masz perspektywę, że zawsze możesz otworzyć warsztat i zacząć pracować na chleb jak nie znajdziesz innej pracy.

Co do kursów ochrony są w BB aczkolwiek dokładniejszych danych ci nie podam ponieważ nie mam obecnie kontaktu z osobą która by mi mogła odpowiedzieć na to pytanie. Sądzę że kursy takie będą też organizować firmy ochroniarskie mi. dla swoich pracowników więc tam można popytać.

Kursy które miałem na myśli to takie które są wydawane przez duże konsorcja czy instytucje np. certyfikat potwierdzający znajomość ang. FCE, CISCO - CCNA, MS - MCP, MCSA, MCSE jest cała masa certyfikatów także z innych dziedzin.

Addi jak chcesz robić wyższe polecam ale wybierz renomowaną uczelnie (niektóre tylko produkują papier) i zastanów sie co Cie interesuje jaki kierunek i przeanalizuj plan co planują tam nauczać (jaki jest stosunek przedmiotów właściwych do wypełniaczy godzin zbędnych przedmiotów) i czy to jest to co chcesz się nauczyć inaczej niema sensu można się tylko męczyć a przyszły pracodawca dodatkowo może zapytać co to za uczelnia na której studiowałeś bo on jej nie zna ;)
ppiotr
użytkownik
 
Posty: 553
Na forum od: 10 kwi 2007, 22:22

Postprzez banan.eu » wtorek, 6 sty 2009, 00:34

"Są 2. Wystarczy, że zrobisz tą niższą czyli tzw "jedynkę" kosztuje to koło 900zł kurs + 300zł badania + obecnie coś koło 300zł za wydanie. Ja robiłem kurs w Komesie na ul. Komorowickiej. To chyba najlepsza opcja w B-B, ponieważ mają tam własną i jedyną na podbeskidziu strzelnicę."

cytat z topicu
http://www.bielsko.biala.pl/forum/viewt ... =78329&p=1
Ostatnio edytowano wtorek, 6 sty 2009, 00:36 przez banan.eu, łącznie edytowano 1 raz
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Postprzez Addi » wtorek, 6 sty 2009, 19:48

ppiotr napisał(a):Addi jak chcesz robić wyższe polecam ale wybierz renomowaną uczelnie (niektóre tylko produkują papier) i zastanów sie co Cie interesuje jaki kierunek i przeanalizuj plan co planują tam nauczać (jaki jest stosunek przedmiotów właściwych do wypełniaczy godzin zbędnych przedmiotów) i czy to jest to co chcesz się nauczyć inaczej niema sensu można się tylko męczyć a przyszły pracodawca dodatkowo może zapytać co to za uczelnia na której studiowałeś bo on jej nie zna ;)

Szczerze mówiąc to nie brałem tego wszystkiego pod uwagę wybierając kierunek czy uczelnie. Obecnie jestem na 2 roku nieruchomości na WSBiF jednocześnie pracując w biurze ubezpieczeniowym. Czy to był mądry wybór to się okaże w przyszłości, dla mnie to męczarnie nie są.
Patrzę na moje miasto. Kocham je... :)
Addi
użytkownik
 
Posty: 215
Na forum od: 14 lis 2007, 17:48
Lokalizacja: Mały Wiedeń

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 6 sty 2009, 21:23

Addi napisał(a):Szczerze mówiąc to nie brałem tego wszystkiego pod uwagę wybierając kierunek czy uczelnie. Obecnie jestem na 2 roku nieruchomości na WSBiF jednocześnie pracując w biurze ubezpieczeniowym. Czy to był mądry wybór to się okaże w przyszłości, dla mnie to męczarnie nie są.

WSBiF to prawdziwa KUŹNIA TALENTÓW więc się nie martw. Będzie dobrze :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości

cron