Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

"Ratujcie mnie. Niemcy mnie biją!" - opinie :)

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez wuzel » czwartek, 12 lut 2009, 13:26

Co myślicie o zdarzeniu kwiatu naszej polityki w samolocie Lufthansy? Dla mnie Jan Maria zachował się jak Maria i Marią już pozostanie moim zdaniem.
Ostatnio edytowano czwartek, 12 lut 2009, 16:54 przez wuzel, łącznie edytowano 1 raz
"UWAŻAJMY! LEKCEWAŻONY PRZEZ NAS ANALFABETA MOZE POSTAWIĆ KROPKĘ NAD i"

Stanisław Jerzy Lec
wuzel
użytkownik
 
Posty: 916
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez basianek » czwartek, 12 lut 2009, 15:27

Jak dla mnie to tacy ludzie to wogóle nie powinni pokazywać się za granicami naszego kraju. Jak się nie potrafi zachować to niech siedzi na du..e i to jeszcze polityk !!! - pseudopolityk.
Masakra. A potem się dziwić dlaczego ludzie na zachodzie mają takie a nie inne mniemanie o Polakach... ;/
Ostatnio edytowano czwartek, 12 lut 2009, 15:28 przez basianek, łącznie edytowano 1 raz
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez staszeks » czwartek, 12 lut 2009, 21:36

nie napiszę co myślę bo prokurator by mnie z urzędu ścigał
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Krzysztof » piątek, 13 lut 2009, 08:59

Ktoś już powiedział "Jakich mamy polityków tak nas widzą" a ja dodam - tak nas traktują. Mam nadzieję, że ten Pan i Jego "piękność" nigdy już nie zaistnieją w polityce.
Krzysztof
użytkownik
 
Posty: 863
Na forum od: 16 lut 2007, 06:20

Postprzez Pyramide » piątek, 13 lut 2009, 09:09

Fajnie ze ktos wreszcie omc "premiera" skutecznie sprowadził na glebe. Niemiecke słuzby to nie nasza wystraszona policja zwl jak ktos pokarze erke.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez GeN » piątek, 13 lut 2009, 09:46

Są dwie strony medalu w tej sprawie. To znaczy...

Cóż, z początku, gdy jeszcze nie cała sytuacja była znana, zastanawiałem się ile w tym winy arogancji JMR, a ile niemieckiego stosunku do polskiego pochodzenia "klienta". I mimo iż nie lubię (ale eufemizm...) Jana Maryśki Rokity, wraz z posłanką żoną jego, czułem taki lekki skurcz oburzenia. Ale wraz z z napływem kolejnych informacji wychodzi na to, że po raz kolejny JMR uważał że z tych "lepsiejszych" jest i mu wolno więcej niż plebsowi. Wersja prawdopodobna bo znany jest ze swej arogancji i nadmiernie rozbudowanego ego. A jest tego wiele więcej niż się oficjalnie słyszy, w tym i uporczywe ignorowanie zasad lotniskowych. Zupełnie jakby bycie niedoszłym premierem z Krakowa coś miało zmieniać. Kończącym ciosem jest nagranie piskliwego głosiku "Niemcy mnie biją" - zero godności. Oraz potwierdzenie, że mimo iż w krawacie klient awanturujący się ;)

Inną sprawą jest tutaj zachowanie personelu pokładowego, a potem policji. Jakoś brak mi w tym wszystkich pewności po stronie Lufthansy, że wyczerpana została pełna procedura uspokojenia pasażera. Międzynarodowe konwencje wyraźnie stanowią co się i w jakiej kolejności dziać powinno, żeby delikwenta z samolotu wyrzucić. W tym i wręczenie na odpowiednim blankiecie wezwania do uspokojenia się pod groźbą sankcji. Coś cicho o tym. Nie pierwszy to zresztą przypadek, że personel pokładowy korzystając ze zwiększonych uprawnień "antyterrorystycznych" reaguje zbyt gwałtownie lub zbyt szybko. Jakoś mam wrażenie, że JMR z małżonką zachowali się jak na bufonów przystało, awanturując się i temu podobne, lecz też załoga samolotu poszła po najmniejszej linii oporu, bo to "polaczki" i można robić co się chce. A już zupełnie ciała dała policja. Jeżeli faktycznie ów funkcjonariusz zachowywał się w opisany sposób, łącznie z wyzywaniem Janka Marysi od końcówek przewodu pokarmowego, to też pojawia się syndrom "polaczka" bez praw, za którym nikt się nie stawi. Kto bywał w "faterlandzie", ten się na pewno z takimi aktami spotkał. Symptomatyczne jest to, że gdy tylko się pałecjanci zorientowali że mają na dołku niedopremiera i posłankę-pisankę, to zmienili front. Co nie zmienia faktu ośmieszenia się szanownego państwa kapelutkowego. Chyba trzeba powiedzieć że jedną z nielicznych prawdziwych zasług Jarosława z bratem jest uchronienie nas przed takim premierem, tak samo jak rzadkim dobrym posunięciem Donalda T., z zawodu premiera RP, jest wyautowanie krakowskiego aroganta z polityki.
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez lupus » piątek, 13 lut 2009, 11:23

Jesli on po niemiecku mowi tak jak jego zona po polsku to sie dziwie.

A tak poza tym, to "Ratujcie mnie" brzmi tak zabawnie, ze nie dziwie sie, ze nikt mu nie pomogl :D

dobrym posunięciem Donalda T., z zawodu premiera RP, jest wyautowanie krakowskiego aroganta z polityki.

Gdyby on tego nie zrobil, zrobila by to zona Rokity :D
lupus
użytkownik
 
Posty: 399
Na forum od: 12 sie 2008, 09:49

Postprzez alf » sobota, 21 lut 2009, 11:26

zachowanie rokitów to zwykła błazenada
alf
użytkownik
 
Posty: 65
Na forum od: 30 cze 2007, 20:15

Postprzez sweeper » poniedziałek, 23 lut 2009, 12:41

a dla mnie ta sytuacja sprowadza się do prostego hasła:
nie oszczędzaj na bilecie bo Ci Niemiec płaszcz pogniecie

problemy w jakości obsługi polskich turystów za zachodnią granicą znane są nie od wczoraj
taka faszystowska (przepraszam, niemiecka) przypadłość
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez wuzel » poniedziałek, 23 lut 2009, 15:34

sweeper/ ostro pojechałeś. Mam jednak wrażenie że ekipa Lufthansy widząc cygankę i żigolaka w jednym rzędzie doszła do wniosku że lepiej dmuchać na zimne i wyrzucić ich z samolotu dla samej zasady zachowania spokoju. I wcale im się nie dziwię.
"UWAŻAJMY! LEKCEWAŻONY PRZEZ NAS ANALFABETA MOZE POSTAWIĆ KROPKĘ NAD i"

Stanisław Jerzy Lec
wuzel
użytkownik
 
Posty: 916
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez TSP » poniedziałek, 23 lut 2009, 18:25

Wuzel czyli zobaczyli cygankę de facto swoją rodaczkę bo Nelly jest niemką i postanowili ja wyrzucić razem z żigolo. Czyli nic się nie zmieniło niemcy jak zawsze w naturze faszyzm.
TSP
użytkownik
 
Posty: 252
Na forum od: 5 cze 2007, 21:09

Postprzez sweeper » wtorek, 24 lut 2009, 13:37

wuzel napisał(a):sweeper/ ostro pojechałeś.

nie lubię owijać w bawełnę
prawda jest taka, że nigdy nie będą dla nas przychylni

gdyby podobna sytuacja miała miejsce w Polsce i dotyczyła niemieckiego pasażera to byłoby halo na pół europy...
Ostatnio edytowano wtorek, 24 lut 2009, 13:38 przez sweeper, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez staszeks » wtorek, 10 mar 2009, 22:08

A rosjanie muszą być lepsi od Rokity

Самолет вернулся в Каир из-за драки российских дипломатов
Два российских дипломата подрались в самолете, выполнявшем рейс №791 Каир (Египет) – Сана (Йемен), сообщил портал Saba.net.
Как сообщил старший бортпроводник, сначала дипломаты начали ожесточенно спорить, а когда остальные пассажиры попытались их успокоить, началась драка.
Из-за того, что в столкновении один из россиян серьезно пострадал, пилот самолета принял решение вернуться в аэропорт Каира спустя полчаса после взлета. «Газета.Ru»

http://www.gazeta.ru/news/lenta/2009/03 ... 9314.shtml


nie będę tłumaczył wszystkiego.W skrócie:
samolot wrócił na lotnisko w Kairze z powodu draki dwóch dyplomatów rosyjskich.
Powrót nastąpił pół godziny po starcie.
P.S. nie sprawdzałem czy polskie media również podały tę wiadomość.
Ostatnio edytowano wtorek, 10 mar 2009, 22:10 przez staszeks, łącznie edytowano 1 raz
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości